Blendi Gonxhja: Çmimi i patentave do rritet, nuk jemi tërhequr

21 Mars 2023, 13:40Sociale TEMA

Blendi Gonxhja: Çmimi i patentave do rritet, nuk jemi tërhequr

Drejtoria e Përgjithshme e Transportit Rrugor duket se nuk ka “ndërruar” mendje, pasi çmimi i patentës do të rritet. Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhja është shprehur se 100-200 më shumë janë të domosdoshme për një test të plotë e jo fiktiv.

“Nuk jemi tërhequr, me Autoritet, pa Autoritet ajo do të eci para. Nuk diskutohet që jo vetëm që nuk rrezikon konkurrencën kjo që po bëjmë ne në mënyrë të pariparueshme, por në mënyrë të pariparueshme rrezikohej konkurrenca nga ajo që nuk po bënte autoriteti dhe autoritetet e tjera që nuk kanë punuar në vite për të mbrojtur konkurrencën e ndershme.

Nuk mund të ulim kokën në rërë si struci e të themi që jemi të varfër, ndërkohë që ne jemi shumë të pasur, paguam 403 milionë dollarë. Po kur vjen puna nuk duam ta bëjmë 100-200 euro më shumë atë testin e ta bëjmë të plotë, të mos jetë fiktiv. Pra, dua të them që ne nuk i ikim dot kësaj pune. Kjo punë kërkon edukatë, kërkon kulturë”, tha Gonxhja për “A2”.

Kujtojmë që edhe pak javë më parë u tha për rritjen e patentës, por që Autoriteti i Konkurrencës vendosi pas shqyrtimit të çështjes të urdhërojë moszbatimin e këtyre tarifave, deri në një vendim përfundimtar të Konkurrencës.

 

9 Komente

 1. P
  Phoenix

  Sa te ndyre qe jane! Sipas ketij te gjithe ata qe kane mare patente deri tani, jane me teste fiktive. Sallate fjalesh pa kuptim fare.

  1. R
   Raimond vlonjati

   U kthey prape ky qebesira , sic duket i ka kerkuar ndihme Rames, dhe Rama i ka thene OK, ndaj tani eshte trimeruar ky palaco. Ngirhuni ne proteste kunder ketij qelbesires

   1. r
    ramiu

    po cprotese ketu ka ardhur koha per lufte per tja qr nga i pari tek i fundit

  2. K
   Kandidati per shofer

   Shko ore m.t m.t edhe ti ore tra.. ke mbetur papropozuar me rritur çmimet !

   1. r
    ronny

    Se si jane e se si sjane po e shohim cdo dite e me shume se cfare kursi kane bere dhe cfare dine .....shumica jane barbare, shkein gazin kur i afrohen semaforit edhe pse drita e verdhe ka dale qe me kohe, kthehen djathtas e majtas ne kryqezime pa e rrujt fare qe kembesori ka perparesi me ligj jo me meshire,, saqe sheh njerezit e thjeshte qe kur nje shofer ben ate qe duhet bere, ndalon jo tek vijat por disi para tyre per te mos e frikesuar ate kembesor te lodhur nga ky trafik, dhe pastaj sheh kembesorin e shkrete qe ve doren ne zemer dhe e falenderon, sikur i kane bere ndoje nder qe e lane te kaloje pa ja vene rrotat e para te bytha,, pastaj, si parkojne njeri me turi nga kahu i drejtimit te levizjes , por tjetri balle per balle saqe smerr vesh se cfare drejtimi ka rruga , e lista eshte pa fund, lere pastaj qe slane tik tok pa pare duke ngare makinen,,,e selfi pa bere, sikur po can bythen njeri se si del ai apo ajo ne selfi hehehee,,, pastaj fillon edhe muzika bjeri njeri borise e bjeri tjetri ne mes te qytetit,,, ndoshta kujtojne se jane diku te Mali i Cikes apo Vermosh, pra keto e shume e shume te tjera e bejne njeriun te pyes,, ore ku i kane marro keta keto patenta, sa na habiten fare, per mua duhet te nise ri vlersimi i drejtimit te makinave per cdo njeri,,,ne kete vend, dhe pastaj kush e kalon dhe kush se kalon,,,,le te beje bilancin vete hehehee

    1. B
     Bylykbashi

     Shihni more shihni sa i është bërë koka këtij idioti! E ka patur si të një kërriç gomari të vuajtur dhe pa ngrënë dhe i është bërë tani si bytha e një derri 5 kuintalsh! E çuditëshme si është transformuar!

     1. p
      paste nga shneti

      nga shendeti do plase derri

     2. S
      Shqipe

      *ut i pa perzier me gje…

      1. b
       b gonxhe

       me siguri qe kerkon te shpallet njeriu mei urryer ne Shqiperi.

       Lini një Përgjigje