Bllokohet hyrja e Shkodrës! Shembet ura e vjetër e Bahçallëkut, ndërpret lëvizjen në urën e re

20 Nëntor 2022, 18:50Sociale TEMA

Bllokohet hyrja e Shkodrës! Shembet ura e vjetër e

Prurjet e shumta të lumenjve Drin dhe Kir, shembin edhe urën e vjetër të Bahçallekut, në hyrje të qytetit të Shkodrës.

Ura nuk përdorej prej vitesh por pjesa e dëmtuar e saj është shkëputur duke u përplasur në urën e re që është funksionale.

Kjo ka detyruar autoritetet të bllokojnë lëvizjen e automjeteve sepse ura nuk ofron më garanci. Kështu bllokohet hyrja e Shkodrës.

4 Komente

 1. p
  parruca

  Kryeministri ferkon duart. E ka me shume qejf Shkodren. Ka mesuar shume nga gjyshja e tij shkodrane. Prandaj e katandisi Shkodren ne nje qytet periferik te pa rendesishem. Shkodra aty do jete gjithmone do apo sdo ai.

  1. H
   Hajro Lula

   Idjot ,Kryeministri ferkoi duart ???? per ke Kryeminister e ke fjalen ?? Se Saliu e mbyti me dashje dy here .....po nuk e di mesoe ....qytete dhe rethet ose Bashkite mere si te duash , jane vetefinancuese , parate nga qeveria u jepen ne menyre te barabarte , nese Vlora ka punuar dhe Shkodra ka rene ne hajvane dhe lavire kryebashkiake qe skan qene ne gjendje te bejne qytetein e tyre ashtu sic duhet ....fajin ta ka Kryeministri ???

   1. L
    L.Xh

    O Parr…..uc…..uc…..uc, veç këtë di, me ba uc, uc, uc, shife mirë Voltanën, sa pare ka vjedhë, mbasi Bardhi Alisë, gjet bosh arkën e Bashkisë, dhe fajin prap e paska, Rama i Qeverisë…….pirdh se lirohesh o parrucier…..karrocier….

    1. P
     Parruca

     Ku e moret vesh ju Hajro Lula dhe ti L XH qe arken e boshatisi Voltana ? Apo degjoni rrenat e kryeministrit. Saliu e mbyti me dashje 2 here ndersa Rama nga inati i Saliut e mbyti 3 - 4 here. Ti L.Xh mos merresh gje me qenefet se qenef nxjerr nga goja ? Spurdhjak.

   Lini një Përgjigje