Stuhia shkakton dëme dhe në Tropojë e Kukës: Prurjet e mëdha rrezikojnë banesat në Dragobi

20 Nëntor 2022, 18:10Sociale TEMA

Stuhia shkakton dëme dhe në Tropojë e Kukës: Prurjet e

Prurjet e mëdha të shiut nga moti i keq në vend rrezikojnë banesat që ndodhen poshtë përroit në fshatin Dragobi në Kukës, njoftojnë autoritete përkatëse, ndërsa i gjithë territori i Qarkut Kukës vazhdon të jetë i përfshirë nga reshje shiu me intensitet dhe i shoqëruar me erë të fortë.

Rrugët në Kukës janë të qarkullueshme, përveç rrugës që lidh fshatin Shipshan me rrugën nacionale bashkia Tropojë si rezultat i rrëshqitjes së dherave .

Në rrugën që lidh lagjen Balshaj të fshatit Tropojë e Vjetër si rezultat i prurjeve të mëdha të përroit rrezikohet një urë.
Rezervuaret janë në monitorim në të gjithë Qarkun.

Furnizimi me energji elektrike është normal përveç Nj.Ad Bicaj, Ujmisht, Bushtricë, Grykë-Çajë dhe fshatrat Pistë, Mgull, Qam dhe Gëdheshtë bashkia Kukës, Nj.Ad Lekbibaj bashkia Tropojë.
Furnizimi me ujë të pijshëm është normal.

Përditësim im orës 16:30 datë 20.11.2022.

1 Komente

  1. N
    Në kar ju pafsha burekxhi Tropoje. Sala juaj.

    Fake news, fake news. Pa qi nanen ky lajm asht fek news. Tropojen time, Tropojen e heroit të kombit Azem Hajdari, nuk ka ullak uji që e kercenon. Për të evituar ketë rrezik naturoro-komunisto-socialist në Tropojë, kam punuar që 30 vjet në bashkpunim me shkerdhaten spihun Azem Hajdarin, me naçallnikun e UDB-së Elez Byberin, me deputetët heronj të UDB-së Serbe Xhevdet Mehmetin ( vitalina), Isuf Çelen (roja e natës e godinave të mija dhe të Bashkim spihun Ulës ) e moliona e miliona militantë Tropojanë të P-D-ereastisë kombetare. Pa qi nanen, ky lajm asht shpifje e Edvin Mafisë. Në saje të punës time dhe të ketij stafi që emerova, nuk do ketë kurrë permbytje, as ullak, e bile bile as shira të rrëmbyshem në Tropojë, sepse keshtu kam vendosur unë. Populli im shkerdhatë i Trapojës, mos i besoni ketyre Fake-News-ve të bijve të eterve mizorë. Besomni mua siç më keni besuar që 30 vite. ----I juaji, Saliu i kurvës Shiqere nga Viçidoli."

    Lini një Përgjigje