Deri në 1 metër uji në oborr, banori i Kuçit: Po ruaj bagëtinë, 35 pula më ngordhën

21 Nëntor 2022, 19:16Sociale TEMA

Deri në 1 metër uji në oborr, banori i Kuçit: Po ruaj

Gazetarja e Euronews Albania, Ortensa Budlla raportoi nga fshati Kuç në Shkodër ku gjithë territori është nën pushtetin e ujit.

Ajo shkoi në shtëpinë e zotit Gëzim, i cili tregoi se i kanë ngordhur 35 pula.

“Uji ka ardhur brenda dy orëve. Në oborr uji është mbi 1 metër e gjysmë, ndërsa në shtëpi brenda është 30-40 centimetra,” – u shpreh ai.

Zoti Gëzim tha se ka çuar familjen te njerëzit e tij pasi telefonoi shumë herë dhe ushtria erdhi t’i nxirrte.

Deri në këto momente, ai po përpiqet të ruajë bagëtitë që nuk janë mbytur nga uji dhe janë e vetmja e ardhur e tij.

3 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Corapekuqi (gyzelit): po dhe ti o te qifsha udhet,qan per 35 pula...!?

  1. F
   FRENK

   o ti qifsha robt e shtepise mor mor byth palare keto njerze kane halle i ti i shan more idiot

  2. S
   Sara

   shnosh vet, pa pulat...

   Lini një Përgjigje