FOTO: Kush janë babë e bir që humbën jetën pasi i mori rrjedha e ujit në Shkodër

21 Nëntor 2022, 09:48Sociale TEMA

FOTO: Kush janë babë e bir që humbën jetën pasi i mori

Pjetër Rushaj dhe Jason Rushaj, 13 vjeç humbën jetën pasi rrjedha e ujit mori makinën me të cilën po udhëtonin në Bogë të Malësisë së Madhe. 

Ato po udhëtonin me makinë gjatë kohës kur vendi u përfshi nga rrebeshe shiu dhe humbën kontaktet në vendin e quajtur “Grykë Lugje”.

Moti i keq ka përfshirë thuajse të gjithë vendin, ndërkohë situata më problematike është paraqitur në veri.

Ndërkohë në zonë ndodhen grupet e FNSH për t’i ardhur në ndihmë qytetarëve të bllokuar.

 

3 Komente

 1. A
  Anonim

  Shpirtrat u prehshin ne KOPSHTIN e ZOTIT!

  1. N
   Ngushellime Familjes

   U prehshin ne Paqe ... ( Qytetaret duhet te informohen e instruktohen se si te veprojne ne Raste te tilla Permbytjesh etj Katastrofa Natyrore dhe mos te neglizhojn asgje ,por marrin seriozishte gjithcka .Natyra ne kohe te keqe eshte e paparashikoueshme .Bashkit duhet te bejne me shume per qytetaret e sensibilizojne ne cdo kohe ,si ben Bota )

   1. T
    Turi

    Ngushellime kesaj familje qe njerin e humbi ne kulmin e ti,kish familje per te mbajtur dhe kete filiz te ri. Zoti i marte ne xhenet????

    Lini një Përgjigje