FOTOT/ Projekti i aksit rrugor ‘Elbasan-Qafë Thanë’, Rama publikon pamjet e punimeve: Do të kthehet në një rrugë interurbane me katër korsi

22 Mars 2023, 09:58Sociale TEMA

FOTOT/ Projekti i aksit rrugor ‘Elbasan-Qafë Thanë’, Rama

Kreu i qeverisë Edi Rama  ka publikuar pamje nga punimet për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë. 

Rama shkruan se është aks që do të shkurtojë rrënjësisht distancat dhe do të kthehet në një rrugë interurbane me katër korsi, si pjesë e korridorit të 8-të, tanimë i përfshirë në rrjetin europian.

"Kantieri për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë, ku puna vijon për ndërtimin e nënkalimeve, urës automobilistike, një aks ky që do të shkurtojë rrënjësisht distancat dhe do të kthehet në një rrugë interurbane me katër korsi, si pjesë e korridorit të 8-të, tanimë i përfshirë në rrjetin europian", shkruan Rama.

 

13 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

  Po hajduti i Lindes po. Per te vjedhur jo i zori se te jep men dr e ekonomise Linda Xhabiri.

  1. P
   Prec Ulaj

   Po e tha Edi, i ka vdek nena. Rruga e Qafe Thanes do behet per 1.5 ore nga Tirana. Iku koha e Sali shkaterrimtarit, shko mbajini uturakun...

  2. A
   Ani

   Ju lumt te vetmit qe po e cojn kete vend perpara

   1. E
    Eno

    Fale metyre projekteve infrastruktura eshte zhvilluar shume ne vend

    1. E
     Esi

     Me keto pune infrastruktura rrugore po ndryshon dhe vendi yne po zhvillohet dita-dites

     1. T
      Te

      Per zhvillimin e nje vendi rruget jane faktori kryesor dhe ju cdo dite spo ndaloni ne investimet ne infrastrukturen rrugore ne cdo zone

      1. J
       Joni

       Duke investuar ne keto rruge do e kemi me te lehte per te kaluar ne keto akse,do jemi me te sigurt dhe gjithashtu do reduktohet dhe trafiku

       1. M
        Mondi

        Infrastruktura rrugore po merr vemendjen e duhur ku po investohet cdo dit ne te

        1. Q
         Qeverria Rama ndertoj Shqiperine si Europa

         Ne kte asekt , te ndertimit te vendit ,te infrastruktures ,rrugeve ujsjellsit ,energjise elektrike , ndertimit te qyteteve ,qe Rama Qeverria e PS e mori ne nji gjendje Skandaloze qe tallej Bota dhe nuk shkelte nji i huaj ,nga nami qe kishte ne Bote fal surratit te idiotit saleh brrisha , nga nji Afganistan e shndroj ne nji shtet me Pamje Europiane . Jam Kritik i Ashper i ksaj Qeverrive e KM te Shqiperise Rama ,(per probleme te ndrysshme ) ama ,sa i takon asaj qe ka bere i duhet hequr kapelja e duhet dhene haku , sepse eshte nji Patriote qe e do vendin e tij edhe pse ngelet shume per te bere gje e cila siedhe e dijme kerkon kohen e vet

         1. I
          I PASHKOLLUARI

          Bashkimi iku nga njzuz 24 per arsye BIOGRAFIJE .Tani vone u zbulua se è kishte mbiemrin HOXHA dhe na qenka i rraces se ENVERIT .

          1. B
           Bangladeshasi shqipfoles

           Bravo,bravo,bravo..! Me kete qe po ben ky kryeminister per vendin e tij ,eshte nje “hero” i vertete! Po ja kalon dhe Skenderbeut. Nese Skenderbeu u be hero me shpate ne dore dhe bllokoi per 25 vjet fuqine otomane te kapercente Adriatikun,Kr yne eshte “nje hero” me lopate ne dore,qe duke ndertuar per 25 vjet,beri qe shqiptaret te ikin ne Perendim dhe Perendimi te kaloje Adriatikun dhe “te zbuloje” Shqiperine.

           1. P
            Patrioti

            Kujdes se si e keni nisur po beheni superfuqi e rajonit.

            1. M
             Maloku

             Po mo po, rrug e re pa korsi emergjencash, kena per ta pa cka me u bo. Do ikin rrobt kot se koti. Rrumpalle si gjithmone.

             Lini një Përgjigje