FOTOT: Stërvitja “ekstreme” e ushtrisë shqiptare

22 Qershor 2022, 11:26Sociale TEMA

FOTOT: Stërvitja “ekstreme” e ushtrisë shqiptare

Forcat ushtarake shqiptare kanë shtuar në kohët e fundit stërvitjet në disa nga bazat kryesore të vendit.

Disa manovra të tjera janë zhvilluar nga Batalioni i Parë i Këmbësorisë, në emrin “Rreth Grethi 22-01”, në zonën e Rrogozhinës.

Stërvitja ushtarake përfshinte manovra në fushë dhe në det dhe gjatë saj u testua përgatitja e ushtarëve.

“Qëllimi konsiston në rritjen e aftësive operacionale të kapaciteteve që zotëron ky Batalion. Sot po zhvillojmë stërvitje me tre stacione, kompaninë e kimisë, kompaninë e xhenios, si dhe një stacion ku trupat aftësohen për dhënien e ndihmës së parë në rast mbytjeje në det”, tha nënkolonel Eduart Përlesha, shef shtabi.

10 Komente

 1. V
  Vin

  Ahaha mos u lodhni shum

  1. U
   Ushtari me doçka te buta

   Ekstrem quhet po vajti goca Peleshit ne repart naten tek ushtari roje.

   1. M
    Miku jon i Modh e ka thon nji llafe :

    Mbi Trap shetisni ujrave ,deri sa Shqiperia te permbyset ( e shkoje ne Stodhjavul ) . Mipro si tha Peleshi ? eeeeeeee . Na mbron Bota neve ,po rri o ty mbyllte aty .Mos e levri trapin nga vendi .Ha e pi raki sa te mbajne gjunjt oooooo ky bre ! Poc' Ushtri kemi thot !

    1. v
     vlora.vlora

     ushtri e degjeneruar ,e katandisur si mos me keq nga plehrat imami Majko kodheli xhacka hajdutja dhe ne fund ky karri nga korca ,,,,stervitje ekstreme, dhe qe nga sazani ne karaburun mbushet me paisje te dyshimta ,dhe flisni per ushtri ju plehra

     1. k
      kapterr Rahmiu

      boll me teatrin e kukullave se beheni qesharake

      1. R
       Roberto

       Ore po boll me kete fjale ""Extreme"" se po beheni si puna e futbollit qe deklarojne para ndeshjes qe do marrim dy fitore dhe do dalim te paret ne grup e pastaj hane derrin brenda. Mjafton te thuhet nje stervitje e zakonshme e forcave tona te armatosura dhe kaq.

       1. T
        Tropoja

        Puppupu hyjne ne uje ne det ne keto temperatura qershori minus pupupu trimat tane

        1. C
         Ceni

         Me vjen mire qe ushtria stervitet sepse eshte misioni i saj. Por ushtria kerkon vemendje me te madhe nga politika dhe strukturat e saj shteterore. Ne dobesimin e ushtrise nje rol te vecante kane luajtur ish ministrat Kodheli, Xhacka, Mediu dhe Majko me abuzime te tmerrshme dhe diskriminim ...

         1. D
          Dikur dilnim nga Nendetesja per ne bregun e armik

          uo sa kom qesh .

          1. F
           FCB

           Ha...ha...stervitje extreme ,sa te kemi Edvin Ramen nuk na pushton njeri ...sidomos Serbi...Vucic nuk e tradheton te dashuren e tij Ramushen :))

           Lini një Përgjigje