Gruaja nga Tirana tregon momentin dramatik: Burri më ka tradhtuar për ditëlindje me shoqen e ngushtë

23 Nëntor 2022, 19:00Sociale TEMA

Gruaja nga Tirana tregon momentin dramatik: Burri më ka tradhtuar për

Një telefonuese e programit “Shije Shtëpie”,  ka ndarë për emisionin historinë e  saj të tradhtisë.

Ajo ka rrëfyer se ka dy vite e divorcuar për shkak se ish-bashkëshorti e  tradhtoi atë me shoqen e saj. Por sikur të mos mjaftonte tradhtia, dita që ajo e zbuloi ka qenë dita e ditëlindjes së saj. Pikërisht ndërsa ishte duke festuar 30-vjetorin ajo mori këtë zhgënjim nga njeriu që siç thotë e kishte dashur.

Katerina Trungu: Cili është një mendim që ke për temën?

Telefonuesja: Mendoj se më shumë tradhtojnë burrat. Jo jam e  divorcuar prej dy vitesh dhe mendoj se burrat tradhëtojnë më shumë.

Katerina Trungu:  Arsyeja e divorcit ka qenë tradhtia?

Telefonuesja: Po, tradhtia.

Katerina Trungu: Kështu që është një shkak për ndarje. Në analizën që ti i bën historisë tënde, kush e ka patur fajin?

Telefonuesja: Ka qenë shoqëri e përbashkët dhe jam tradhtuar nga një shoqja ime.

Elda Koçi: Ça i bëre shoqes, mirë atij, po shoqes ç’i bëre?

Arba Gramo: I dha burrin ça i bëri. Zemër ke shpëtuar besoj. Ke shpëtuar nga një njeri që nuk do ta kesh gjithë jetën.

Telefonuesja: Po ndihem e zhgënjyer se një njeri që e do.

Elda Koçi: Po çfarë justifikimi nxori?

Telefonuesja: Ishte në ditëlindje. Në 30-vjetorin,  për ditëlindje?

Katerina Trungu:  Në ditëlindjen tënde?

Telefonuesja: Kemi shoqëri të përbashkët dhe për 30 vjetorin më tradhtoi. Dhuratë për ditëlindje.

Katerina Trungu: A dhuratë për ty? Në kuptimin që ka qenë ditëlindja jote?

Elda Koçi: Ku është ai ku është. Me atë?

Katerina Trungu: O Elda nuk do “e kapim”!

43 Komente

 1. S
  Sara

  keto te treja kaq te shemtuta sa jane, nuk mund t'i fajesosh burrat nese i tradhtojne..

  1. J
   Joni joni

   ????????????????????????

   1. k
    ka ardhur koha e bujareve

    Lufte burrave...

   2. E
    Era

    Ajo paska qene shoqja e ngushte e burrit dhe jo e jotja. Shiko mire ca shoqesh ben. Nuk harrojme dhe cfar burri mban.

    1. P
     Psikologu

     Akti seksual eshte nje veprim fizik qe nuk duhet te ndikoje ne prishjen e marteses, pasi eshte nje kombinim shume i komplikuar. Se pari largohej shoqja, se dyti, duhej te rishikohej puqja e karakterit, temperamentit, seksit, kultura, edukata familjare me burrin. Nese keto nuk perputheshin ndarja behej e domosdoshme dhe nuk ka vend me per medyshje. Fakti qe telefonuesja thote se "ndihem e zhgënjyer se një njeri që e do...", tregon se eshte nxituar e shtyre nga emocionet dhe sedra e semure. Nje grua serioze dhe e ndershme e mori vesh se bashkeshorti kishte shkuar me nje kurve dhe filloi ta shante, pasi i kishte shkaterraur martesen. Prostituta e gozhdoi vetem me nje fjali: :Jo, nukta kam shkaterruar familjen, ta kam ruajtur. It shoq po te mos cfryhej tek une do te te ndante!"

     1. P
      Pacienti

      Ke te drejte psikolog. Sot te ndajne vetem se pa***n nje tjeter. Eshte vetem akt seksual...dhe duhet falur.

      1. P
       Paloka

       O Pacient, pi ilacet qe te qetesohet truri.

       1. P
        Psikologut pyetja

        Por sikur te kishte tradhetuar Gruaja Burrington per te njejtat A do e falte Burri sigurisht qe jo atehere perse Gruaja fal dhe Burri jo

       2. P
        Popull

        Pirdh pirdh se lirohesh. Kur ta kapesh tendin me ndonje ruspi, shiko se akri seksual eshte nje akt fizik.... Idjot. Mbase je dhe vete ashtu....

        1. K
         Kasemi

         Popull, meso te shkruash shqip, mos u nxito, se seksi te paska lene...

         1. S
          Sali Koqepetulla

          hahahahahahaha pa tjeter qe eshte.

        2. H
         Hakmarresi per ditelindje

         Kur ta kete ditelindjen burri, me bej nje telefon dhe e marrim hakun bashke.

         1. S
          Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

          Turkish telesehir continue..... gezuar ramazonin

          1. M
           Momqirsi grekofoneve

           Grekoqen, ti nuk ke si ti kuptosh keto gjera. Juve qini njeri tjetrin ne bythe si greket. Femrat ja u pallojne shqiptaret.

          2. a
           ajo dihet qe burrat jane si qeni pan byth i hypen

           eshte e pampohueshme . vjen tregetari nga shqiperia ne Gjermani dhe me pare se ta shoqeroshe ke Firma qe ai do te kontaktoje apo bleje mallin ,ai te pyet : Ku ka noj Puff (Bordello ktu afer ) si ta ket kap bizga ! Sa te te len vertet nji shije prej halabakesh njerzish Ordinere . Jo se ne te tjeret nuk na pelqen te kemi lidhje ose seks me noj femer qe ja vlen , por gjerat behen ndryshe ,jo ne nji forme kaq banale . _ Pra ne meshkujt gjuajm,duam femra pervec asaj qe kemi pran . Eshte banale por e pamohueshme . ____ Nuk eshte kollaj sot . Aaaa nqs ti ke nji lidhje emocionale me nji qe perputhesh ndryshojn gjerat .Ndryshe te gjithe ne kerkon te prehs se radhes .

           1. H
            Hypesi I cmendur

            burri jot qiu shoqen jote e cka ketu per te treguar mbase shoqja jote e kenaqur me shume burrin ne te qire , qe do te thote se burri ke ikur vetem per te qire.

            1. E
             Eh...

             Kjo situatë kuptohet vetëm kur gruaja jote ikën për tu qirë me dikë tjetër, po vetëm për tu qirë aman...dhe atëherë ti mund të kuptosh këtë zonjën më sipër që tregon problemin e saj...sigurisht që ai mashkulli tjetër do ta ketë kënaqur më shumë se ty se ndryshe pse të qihej me të....

             1. T
              Tatiana

              ...jetojme ne epoken e globalizimit dhe shoqerizimit te ekonomise, te seksit dhe te femijve, sic e ka parashikuar Frederik Engelsi

              1. H
               Hypesi I cmendur

               qenka motra jote kjo ,qe kthen pergjigje o kokekar.

             2. H
              Historia me kujton nji Film Komike

              Ishte Nate Feste Ditelindje dhe papritur Gruaja s'po e shikonte me Burrin dhe nisi ta kerkonte ne dhomat e shtepise dhe pastaj ne Kopeshtin e Shtepise Jashte dhe e gjen Burrin duke ber sex me nji shoqen e saj te ngushte ,( e keni par kte Film patjeter ) _dhe mbasi e kapi gruja ne flagranc tu bo sex me shoqen e vet , i bertet dhe e shan e turret si e cmendur drejt tij . Burri kthen vetem koken e vazhdon levizjet pa shkeputje nga " Puna "dhe i thote : Gru e dashtun ,mos u keqkupto , " Nuk eshte ashtu si mendon ti " haaaaaahahahahaaha - - - - Par kjo nga nji kendveshtrim Realist , :P _ duhet pohuar e bere e qarte per te gjithe se Shoqja e Ngushte e ka ndihmuar Shoqen ,te zbuloj Burrin Tradhetare pra (Gruan e tij ) , Keshtu ndodh ndonjiher edhe me Shoket e Ngushte , qe ndihmojn shoket me zbulu se cfar Grua kan duke i bo Testin . - Mos ju lente Perenia pa shoqe e shoke ,se kan me ju mashtru Burrat e Grate gjithe jetes se kjo s'durohet .

              1. V
               Vjola

               Po qenke budallaqe,kur te kete ai ditelindjen shko tradhetoje nga inati,initially, mos te merret vesh.

               1. S
                Si tha ? Tradhetoje nga Inati !!!!!

                Ja pra sa hakmarrese qi jan femnat . Mos tradheto po deshe

               2. V
                Vjola

                Po qenke budallaqe,kur te kete ai ditelindjen shko tradhetoje nga inati,initially, mos te merret vesh.

                1. d
                 dhe pastaj se beri seks me shoqen cfar !

                 ne shqiptart jemi jovetem mosmirenjohes por edhe keqkuptues pasionant ,,,ne shume gjona e akoma me shume ne kto storie kaq zbavitese ,per te cilat kemi kaq shume nevpje ne kto kohe Krizash etj , te largojne shtresin mbajme te shendetshem lidhjen ne familje _etj . Pra , se ktu jemi duke i ngatarru gjonat .Nqs burri e bo ate pun me shoqen tate ( rrall - spontanisht -padashje ,ne nji moment dobesie i tunduar nga pamja seksi e shoqes dhe Alkoli ) , kjo do te thote e para se : Burri e vlereson shoqen dhe e funit kupton se Ju zonje , keni _ Shoqen e Duhur ! Tani c'ka ktu per mosperputhje e me ndez oxhakun ktu , un s'po e kuptoj . scusami e (!) Nji Egoizem i tille per kohet qe jetojme ,eshte Fatalitet , eshte i papranueshem . _ kam pas nji shokun tim dhe ndonjiher kur pinte ,,, fillonte e binte ne dobesi e tregonte duke qar sepse e vriste ndergjegja ,kur un i thoshja ; Or hajvan .Por ke goxha Grua more (.......) e nuk ja di vleren sa te mir e ke dhe ngele duke shku me ato "Modelet " -Moteleve ! - E di s'i me pergjigjej i shkreti -por lotet rreke ama i rridhnin : Te betohem shoku , saher jan duke palluar Modele , perfytyroj sikur jam duke bo seks me gruan time ! _ C'ti thuash te gjorit more kur e shikon se si te rrefehet me lot ne sy dhe se ne cdo rast mendon per Gruan tij . Ksaj un i them dashuri Burr e grua - mish e thua i thash . Poooooooo bertiti . Je i vetmi qe me kupton me tha mua . -Prandaj eshte shoku i ngushte i thash ,qe ta doj te Miren .

                 1. c
                  c'jan kto gjera qe na lexojn syt e ndegjojn veshet

                  pseeh , i bohet shoqes se gruas ajo pune ? ik e re , yyt tradhetare .egena burra . sekur s'ka plot kurva tirana

                  1. H
                   Hajdari

                   ... pse te mos ia besh, kur ajo e kerkon dhe te lepin e te ferkon?

                   1. s
                    s'ka ma bukur se me e shiju ate gjo

                    Hajdari - jo mer jo ,s'do kisha asgje kunder nqs gruaj ka nji shoqe kaq te mir qe te bon ,ato qe gruja s'di ose s'eshte e afte dhe kjo lepirja e shoqes siedhe naturishte ajo kenaqsi e parezistueshme me .........ne goi , mbron jeten ne cift ,mbron familjen mban larg Divorcin dhe duhet pare si nji Alterrnative e grave te deshperueme , te cilat duhet ta kuptojne se gjithcka ndodh ,mes burrit dha shoqes , eshte per te miren e tyre dhe familjes .Vetem per rastet se Shoqia , ka pretendime me ja Marr burrin gruas ,atehere ktu nuk ka Pardon ! Gruaja duhet te kerkoj nji shoqe tjeter pa pretendime te tilla .

                  2. F
                   Flemingdon Park Anonim

                   Ky paska qene mashkull kot, pak debil. Une i kam qire 2 shoqe gruas. Te reja ne moshe dhe pa zarar. Mi sjell shoqet ne shpi se ka besim te verber tek une. Sillem me integritet maximal kur eshte gruaja verdalle, kudo dhe kurdohere. Ky besim me ka shperblyer me 2 shoqe te saj qe vazhdoje ti qi. Me njeren ajo sflet me por une vazhdoje ta qi. Lum ai qe duron dhe ben levizje te fshehta, ka lezet jeta. Tani kam shprese te me sjelli nje serbe 28 vjece yll yll. Them se nga Janari i vitit tjeter behem me 3.

                   1. I
                    Ing .Muharem Kaso

                    Kaq pak ? Un kam pallu mbi 10 shoqe te gruas . Kur me thonepse e ben i pergjigjem : ne po qime grate tona jo me grate e botes “

                    1. B
                     Bona

                     Flemingdon..e ke shkel mutin lale,ti mendon se je i zgjuar por gruaja jote pallohet nga ana tjeter dhe i rri mire kjo liri…????

                    2. a
                     aleks

                     si thone keto putanat, burrat tradhetojne me shume se grate, tradhetia eshte e dyanshme, nqs tradheton nje burre atehere ka tradhetuar edhe nje grua, se burrat nek tradhetojne me lope e dele. por faji kryesor ne nje tradheti eshte gruaja, sepse eshte gruaja ajo qe dredh bishtin, dhe i jep shkas burrave ta ndjekin nga pas.

                     1. H
                      Hatixheja

                      ... po martesat me potencial seksual te ndryshem nuk kane faj?

                     2. N
                      Nji studim u UNi Ohajo Usa nbi sex-in

                      Meshkujt mendojne ne dite per sex 19 - her ____Femrat mendojne per sex 10-her . (nuk eshte batut peer humor por nji Statistik serioze ) _ Tani , sa i takon debatin mes shqiptaresh . Lerini mer pordhet .Te gjitha femrat duan te provojne dike tjeter ,(te pakten me mend ) pastaj se e afrohet shanci ,kjo ka te bej me dicka tjeter ,jo per ti barazuar Femrat me Mashkullin , por eshte absurde te mendoshe se Njeriu mundet t'i qendroje besnik nji maredhenje-je te tille ! Nuk ekziston . Ti e konsumon gjithcka nga partneria -partneri dhe automatikishte kerkon nji riaktivizim te asaj kenaqsie i te jetuari jeten ,per te dal nga ajo Grop e Erret Monotonie qe s'te jep asnji lloj sodosfaksioni me ne jete e femra shndrohet ne nji amvise shtepie. Pra , lerini moralizmat ,sepse _eshte U t o p i _ NUk üerjashtohet asnjiher mundesia e nji maredhenje te sinqerte e besnike ,por kjo vjen per arsye te vecanta te ciftit ,sepse mjaftohen me ate qe jan ,nuk jan aq te nxehte ne ate ndjenje etj qe ka te bej me aftesit e te ndjerit .- Pra , Ne te gjithe shkojme e bejme ate gje ,jo se duam te tradhetojme partneren apo gruan, por si tha Casanova _ na shtyn Kurioziteti te freskoj pasionin e mesoj me shume nga femra ,qe ate qe_ dua ta bej F e l i c e ;) Kush s'do ta shijoje ate ndjenj ato Takime te Fshehta ,qe lejn zemrat te digjen nga ajo Flake Tradhetie qe ndricon aq Omel mer taj , lerini pordhet nashi ju te Ndershmet e Rreme , e shijoni Jeten ,por dueni ama fort partneret .E rendesishme eshte qe ti te jesh Njeri ,te sillesh e rrespektoshe si Njeri dhe sigurishte ta duash vertet me zemer partneren ,por rreshkitje edhe mundet te ket . Ky eshte Njeriu ,ky eshte Mashkulli i tipit Casanova nji Explorues i Omelsinave te Jetes ,qe i qendron Besnik zemres se vet .

                      1. B
                       Beni

                       ...mire e ke ti xhaxhi, por mua me ka perdhunuar nje femer hiperseksi!

                       1. u
                        uahahaha sa shaka

                        Beni , e poshtra mos ta ka bo ene ate gjo mer ti ! S'i kihet mo bes gishtrinjve e durve te femnes sot

                      2. L
                       Lulu

                       Jeni portal serioz ju, jepni lajme te rendesishme. Kam nje lajm per ju mqs skeni si ta mbushni portalin. Macja ime e tradhetoi macokun me macokun e komshies se katit te gjashte. Si rrjedhoje macoku i hodhi te dy nga ballkoni. Por ata nuk ngordhen se si i thone fjales macja ka shtate shpirtra. Vazhdimi i serialit nje dite tjeter

                       1. L
                        Lili

                        macja vertet ka shtate shpirtera, por macoku kishte vetem nje dhe ate e sakrifikoi per seksin...

                        1. M
                         Macoku i katit mo siper

                         ahhhhhhhh per Macet vdes - let'bie nga kati me i lart ,s'dua te dij fare

                        2. 1
                         19

                         Po pati dashuri tamam nuk ka tradheti .por ne lidhemi me interes ktu ne shqiperi prandaj vin kto gjera .sepse nje burre i mencur dhe i dashuruar mendon me pare se cfar do humbi dhe jo cfar do fitoj ne tradheti.dhe dicka tjeter nuk ka grua te keqe por burre budalla .????

                         1. E
                          Emisioni quhet Boom - Boom baby

                          do ishte mekat mos ta doje dhe ja bosh si duhet rrespektin shoqen e gruas .lerini cfar thon lart e posht .oh kto ! kush na thot ,se ; cfar s'durojne grat dot pa bo thashetheme apo seks nji muaj ? oj na boni ju moralisten ktu . te gjithe e doni ate seks madje endroni cdo nate mbasi ti je duke lexuar ne krevat ose tu honger noj moll dhe patritur ndjen se burri ta fut nga pas ! dhe ti , s'e prish fare qejfin vazhdon te hash mollen mbasi ke heq dor nga kumbullat . rrini mer njerez e boll duke fluturu ne ondrra jashte Planetare . Kur shikoj cifte qe nuk Tradhetojne si ermal mamaqi me grun e vet ,etj ne xhiro ti ngrejn nervat e te vjen me vjelle . dikush do thot ; Nji cift i Lumtur s'tradheton ! - te jet e vertete ? - ju lutem na thoni ...................

                            1. l
                             leta

                             O "Flemingdon Park Anonim" pa merak se edhe une te qi grun ty e keshtu me radhe shkon kjo pune.....

                             Lini një Përgjigje