“Mëngjes i trishtë në Himarë, një kukull pret vajzën e vogël. Plazhi braktiset pas tragjedisë”

3 Gusht 2022, 09:40Sociale TEMA

“Mëngjes i trishtë në Himarë, një kukull pret

Lajmi i një 7-vjeçareje e cila ka humbur jetën në Himarë pasi është goditur nga një gomone e drejtuar nga Arian Tase, Shef i Seksionit të Policimit në Komunitet në Komisariatin e Policisë Elbasan, ka tronditur opinionin publik.

Gazetarja Esmeralda Keta, e cila ka qenë shumë pranë vendit të ngjarjes, ka rrëfyer detaje rrëqethëse të tragjedisë ku humbi jetën vogëlushja.

Me anë të një postimi në Facebook, ajo ka treguar se trupi i vajzës ishte në atë gjendje që askush nuk merrte guximin të hynte në det e të mblidhte trupin e të voglës.

Ndërkohë sot, një ditë më pas, gazetarja, tregon vendin ku ndodhi tragjedia. Pranë vendit ku u nxor trupi i pajetë i vajzëz është vendosur një kukull.

"Mëngjes i trishtë sot në Potam…

Një kukull që pret vajzën e vogël të luajë me të, një lule për lulejetën e re që nuk e mbrojtëm dot, rrobat e familjarëve ende mbi shezllonë dhe plazhi krejtësisht i braktisur…

Ikën të gjithë, ikën të shpëtojnë fëmijët e tyre, sepse nuk ditëm t’u krijojmë një vend të sigurtë

Sot të gjithê jemi fajtorë, e pafajshmja u bë engjëll", shkruan ajo.

14 Komente

 1. y
  ypsilon

  shtet i mbaruar, turp e faqezeze

  1. K
   Kure njeriu Ngel pa fjale

   Po çfare të thuashe Kure njerze si ai tip ështe shef policije dhe munsisht më pare Ka qën për të gjith Saranden prandaj jemi Ku jemi me rendin dhe qetsine puplike o zotri keta jane shtetTalibanesh jo Evropjanesh

  2. k
   k

   Shqipëria është sot pa dyshim shteti më i degjeneruar në bote.

   1. L
    Lloji

    Atje duhen nja 100 Nuredin Dumana, vetem ata e pastrojne ate shoqeri te ndyre!

   2. T
    Traktori me zinxhira

    Ne pergjithesi shefat e policise jane njerezit me injorante,nuk besoj se kane lexuar nje liber etj etj.Mendoj se para se dikush te vishet polic te kete bere nje shkolle civile,minimalisht nje 3 vjecar.

    1. V
     Vin

     Po ky vend esht per te ikur naten .Kta tipa si ky i skafit jan te njejtet qe shetisin me makina te shtrenjta me shpejtesi ne qytete.Te njejtet qe do perfitojne nga ajo amnistia e famshme e qeverise.

     1. L
      Leo77

      Llafi i Inglizit, just a shithole, shkurt HALE!!!!

      1. k
       kiu

       Une nuk jam fajtor per vete. Fajtore je ti qe mban persiper pergjegjesine e atyre qe duhet te ishin ne gijotine sot per perdhunimin e ketij populli qe fatkeqesisht eshte perdhunuar neper shekuj. Keta jane perdhunuesit e sotem dhe do vazhdojne te perdhuonojne nese gijotina nuk i pret kokat

       1. S
        Shoqja Pandora

        Qeverria te eci perpara! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka ! Le te vazhdoje turizmi ne shqiperi!!! Patriotet nuk ja japin lekun grekut!!!!

        1. G
         Genc

         Atij policit duhet me ia marre gruan apo dashnoren qe kishte aty dhe me ia perdhunu ne sy. Pastaj ne burg do kete kush te kujdeset per te, saqe do e "bekoje" diten qe ka hyre ne burg.

         1. i
          i drejti

          perse duhet te paguaje dikush tjeter per nje krim qe s,ka faj? kjo eshte hakmarrje kriminelash jo drejtesi

         2. l
          leon

          Keshtu duhet braktisur i gjith bregdeti....

          1. D
           DREJTESIA

           Prandaj denimi me vdekje duhet patjeter te sanksionohet ne Kushtetute. U hoq, me preteksin se e kerkonte Europa per te na bere pjese te saj para 20 vjetesh. Po tani europe ku je? Mos valle mendon te na besh pjese te saj pasi ta kemi plotesuar te vetmin kusht, te ne Shqiperi te mos kete kembe shqiprari pervec politikaneve? E drejte.

           1. E
            Edi NYC/USA

            Për varfërinë e madhe të anës profesionale të Arian Tase si shefi i Policisë në Drejtorinë e Policisë Elbasan jo më shumë se 1(nji) muaj më parë i dërgova i shkruajta një raportim mbi figurën e tijë profesionale Kryeministrit z Edi Rama, dhe Ministri të Mbrëndshëm z Bledar Çuçit. Aq shumë përshtypje të keqe më la Arian Tase në takimin direct me të, edhe pse ky u urdhërua nga Drejtori i Policisë Elbasan z. Ardian Çipa për të dhënë një informacion Policor më shkrim përmbatja e letrës nxirrte në pah mangësinë e lartë profesionale për pozitën që mbantë në atë Drejtori Policore me përmasa të mëdha të Elbasanit. Menjëherë Arjan Tase të linte përshtypje që ishte promovuar në detyre jo për anën e tijë profesionale por për promovim të mbështetjes politikës dhe korrupsionit. Çtë mbjellësh do të korrësh thotë fjala e urtë popullore, por pse të vuaj kaq shumë, dhe të humbi jetën qytetari i thjeshtë nga paaftësitë e zyrtarëve të lartë të mbështetura dhe mbrojtur nga administrata Shtetërore... Edi Rama, e Bledar Çuçi nuk ju tërhoqi farë vëmëndje raportimi me shkrim mbi këtë përson "Arian Tase".

            Lini një Përgjigje