Revoltohet Blendi Fevziu: Si notar i përditshëm, jam i tmerruar nga lacat me zinxhirë floriri e banditët që bëjnë ligjin në Shqipëri

3 Gusht 2022, 09:24Sociale TEMA

Revoltohet Blendi Fevziu: Si notar i përditshëm, jam i tmerruar nga

Blendi Fevziu shkruan se është i tmerruar, pas ngjarjes së rëndë të Himarës.

Ai shkruan se ky është një problem i përvitshëm.  

“Nje familje nuk do ta shohe me kurre vajzen 7 vjecare. Nuk do zgjohet ne mengjes me buzeqeshjen e saj. Nuk do ti thote “Naten e mire shpirt”. Nuk do ulen as bashke ne tavolinen e drekes dhe as do shohin TV. Nje familje eshte gjymtuar sot duke humbur engjellin e saj 7 vjecar.

Cdo njeri qe eshte prind, por edhe cdo qenie njerezore qe funksionon realisht si e tille e di se cfare dhimbje eshte kjo. Femija iku nga kjo bote, ate moment kur familja besonte se po i jepte asaj gezim.

Po pushonin ne Shqiperi, ne atdhe, kthyer me gjase nga emigracioni. Po i tregonin bukurite e vendlindjes se saj dhe me siguri ishin te lumtur qe po e benin kete. Deri ate moment kur vajza mori goditjen fatale e me siguri, prinderit e saj do mallkojne veten gjithe jeten qe zgjodhen ti bejne pushimet ne atdhe.

Nuk i di rrethanat e aksidentit dhe nuk merrem dot me to pa pasur me shume detaje. Por e di shume mire qe kjo eshte nje nga historite e paralajmeruar cdo dite. Qe prej me shume se 15 vitesh flas cdo sezon personalisht me Ministrat e Brendshem dhe Drejtorat e policise i trembur nga kjo barbari.

Si notar dhe zhytes i perditshem jam i tmerruar nga imazhet qe shoh. Deti shqiptar eshte nje xhungel ku ligjin nuk e ben as policia, as pushteti lokal as ministria e turizmit, as marina dhe askush tjeter. E bejne bandite dhe trafikante qe pasi parkojne makinat luksoze dhe te pajustfikuara terbojne plazhet me performancen e jet skive dhe jane bere tmerri i pushuesve.

E bejne femijet e biznesmeneve te papergjegjshem qe nuk e kuptojne se me parate e tyre mund t’ju blejne femijeve te mira materiale por jo te drejten per te neperkembur dinjitetin e pushuesve te tjere. E bejne laca me zinxhire floriri qe ngrene zerin ne kupe te qiellit nga gomonet e shtrenjta dhe derdhin shampanje, duke mos lene askend te qete pak metra me tutje ne breg.

E bejne ata qe sot bllokohen nga policia e neser nxirren nga gjykata duke i lene policet qe kane zbatuar ligjin si guake. E bejne skafistet qe mbushin skafet plot me pushues dhe fluturojne pa asnje mase sigurie, madje pa veshur edhe femijet e vegjel me jeleke sigurimi. Ka vite qe jet skite jane tmerr ne gjithe bregdetin shqiptar.

Nuk jane atraksion turistik fitimprures, por rrezik permanent. Dhe nuk ndalohen si ne gjysmen e Europes sepse i prishin rehatin 15 banditeve dhe femijeve te llastuar. Vetem kaq. Ka me dhjetra detaje te tilla, por skane asnje vlere te permenden sot.

Sepse sot, nje vajze 7 vjecare nuk jeton me. Sot iku nga kjo bote per fajin tone. Te gjitheve bashke. Sot jemi te gjithe me te. Neser do dale nje histori tjeter. Sic ka ndodhur me cdo gje. Dhe ne do merremi me historine e re.

Por dy prinderit e saj, do jetojne gjithe jeten me dhimbjen dhe pengun qe e deshen kaq shume Shqiperine. Sa i dhane edhe vajzen. U prehsh ne paqe shpirt i bardhe”, shkruan ai.

15 Komente

 1. p
  petrit vasili dv

  Vetem nje njeri si Fe-vziu i bene gjitha zanatet duke filluar tek gazetaruci,tek detari,nga vrases me pagees tek opinjonisti,nga hajduti te i pa fytyri, te gjitha keta dekorata i ka nga Sali bin laden dhe like spijuni, SPAK duhet qe te fillojne me urgjece kundera ketyre soji gazetarucesh dhe tu shikoht pasuria nga u vine keta para,duken se sponsorizohen nga organizata te ndryshme terroriste neper bote ku Fvziu si njeri i shetitur ben dhe lidhjet me ta.

  1. K
   Ky Prostituta eshte Mbeshtesi Krimit ne Shqiperi

   Prostituta e medies Fevziu eshte nji nder Mbeshtetesit Kryesore te Krimineleve te ktij vendi , i gjithe asaj politike te Mbrapshte qe degjenroj kte vend dhe kultivoj Kriminalitetit , pasurimin ne rruge Abuzive ,jo te drejte , duke i sherbyer Krimit Politike ose duke qen vet e Krimit ,qe Kriminelet Politike mbollen ne ate shoqeri ne emer te Lirise . - Nji njeri qe ka sadopak Fytyre e dinjitet Njerezore , reagon si duhet ose Hesht ,kur eshte vet Pjes e ksaj Maskarade Njerezore qe ka ndodhur ne vendin tone . Dhe ky Mut ky surratShkerdhate i peshtire sa s'ka te krahasuar eshte nji nder ata qe ka dhene Kontributin me te Madhe ne Kriminalizimin e ksaj shoqerie u pasuruar ne menyre Absurde te Padrejte mbi jeten e mijra te vrareve si ajo goce e mjere dhe qe sot kan pafytyresine ,(O Rraca e Mutit te ksaj Bote )- ti bejne moral ksaj shoqerie e derdhin Lote Krokodili ! Ty ta kisha qir robt te parin nqs do te shikoja ne det apo pse jo diku tjeter Gjarper i Peshtire

   1. K
    K

    Janë dhurate e babait tend shpirteror, non grata botëror.

    1. B
     Blendi

     Ik ore qelbesire qe shkruan per gjera qe dihen. Nuk ka neveje te na prekesh me ato qe shkruan!!! Merr guximin te shkruash kunder shkaktareve te situates se mjeruar, korrupsionit, ver gishtin ne plage e merru me qeveritaretz qe jane pergjegjes , ata qe duhen denuar Ti e jot bije nuk ka shans atje nga shetit e pushon qe te kesh fat te ngjashem, ndaj mos derdellis kot

     1. T
      Traktori me zinxhira

      Per here te pare jam me Fevziun.

      1. H
       Hasoni

       Ato lacat jane me pushtet të gjithë në administratë fryhen nga xhepat dhe nga bytha

       1. F
        Fevzo qime deri

        Edhe ti je nje lac si puna e tyre as me e as shume kur shane i dhjeri te permjerin oooooolegen gazetar we na e veshtiros televizionin.

        1. S
         Shoqja Pandora

         Qeverria te eci perpara! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka ! Le te vazhdoje turizmi ne shqiperi!!! Patriotet nuk ja japin lekun grekut!!!!

         1. L
          Luani

          Ky eshte prostitute jo në mënyrë figurative po realishtr prostitute

          1. k
           katarakti

           Nuk kam aspak simpati për këtê tipin, por këtë "requiem" e ka shkruajtur bukur dhe me ndjenjë. Por gjarpërinjtë do nxjerrin veçse helm nga goja, se ashtu kanê lindur. Ka të drejtë kur flet për banditët dhe lacat qê nuk njohin sot kufi. Pêr drejtësinê e pjerdhur në këtë vend. Po bën 10 vjet në pushtet "artisti" dhe akoma nuk do që të vëjë rregull në këtë vend. I thonë dhe i shkruajnë se administrata dhe drejtêsia janë të mbushur me militantë të Berishës, por "I Gjati" veçse gëzohet. Se edhe ai ështê një miltant që e urren të majtên. Mjerë ky popull.

           1. N
            Nga une

            Edhe ti Fevzi i peshtire e maskara je nje nga ingranazhet e piste te posrkomunizmit qe vrane engjellushen shtatevjecare.

            1. M
             Muhameti

             Po cne ky flet per plazhet ne Shqiperi. Ky i ben pushimet ne vende luksoze ne bote. Ka bere nje hartim per te sensibilizuar njerezit e Saliut per te dale ne protesta baske me partine e lirise.

             1. H
              Hoxha

              Dhe ti je nje lac! Zhduku,mjaft me ! Je pjelle e keqe! Trego si e more token ne aneksin e stadiumit Dinamo,ku le ngritur pallatin tend perfitues!

              1. B
               Balo

               -"Koran ,sa më shumë Koran!" - "Koran ist gur!" Kinostudio "Shqipëria e Re" "Mëngjese Lufte. ", Tiranë1971!

               Lini një Përgjigje