“M’u shfaq në një shtizë të lartë…”, Grida Duma tregon çfarë i ndodhi në fshatrat e Gjirokastrës

29 Nëntor 2022, 09:00Sociale TEMA

“M’u shfaq në një shtizë të

Grida Duma në emisionin e mbrëmjes në Top Story na tregoi se ajo nderon kudo e kurdo flamurin kombëtar. Për këtë solli një rast që i kishte ndodhur në muajin gusht në fshatrat e Gjirokastrës.

“Në gushtin që lamë pas udhëtoja drejt jugut. Ishte një moment le të themi fshatrave të Gjirokastrës, shkretëtirrë nga pikëpamja e banesave, nuk kishte banesa. 

Dhe në mënyrë të mrekullueshme teksa udhëtonim me makinë mu shfaq në një shtizë të lartë një flamur i bukur shqiptar. Ishim në udhëtim nuk ndalova, ishte e papritur në fakt. 

Dhe në mënyrë instiktive e nderova flamurin me dorë. E kam nderuar dhe do ta nderoj flamurin shqiptar kudo që ta shoh”, tha Duma. 

60 Komente

 1. P
  Preshi I lushnjes

  Per ty ka me shume vlera flamuri I PD, SE sa flamuri shqiptar e kurve muti

  1. N
   Nul Moka

   Shih çfarë thotë: - Në një fshat që nuk kishte shtëpi....... Vëndi pa shtëpi nuk quhet fshat, por fushë, lëndinë, kodër, luginë, pllajë, mal ????...

   1. V
    Vranakonti

    Ik moj pirdhu.Ti e felliq flamurin se je pisja e Sali Kriminelit qe e perdhosni flamurin dhe gjithe shqiperine.

   2. P
    Prec Ulaj

    Grida eshte ne gadishmeri 24 ore. Kuptimi ketij tregimi ishte, sapo veshtroi nje gje te ngritur lart qe tundej, ngriti kembet perpjete, cdo gje e ngritur perpjete, i duket si ai "miku". Top Channeli eshte bere pacavure me keto gazetare pa pike niveli.

    1. G
     Grides ju cfar nji Rrock e Madhe ne Gjirokaster

     dhe do pyesni ju c'beri Grida ? he nashi , mos boni sikur s'e dini ju . I hyri dor tuj i bo Gojore deri sa shurra i shplau gojen . Por Grida s'u dorezua . E sfidoj duke i then ; Hajde ta bejme edhe njiher . Nuk ngopet Bushtra ej

     1. S
      Shkopi

      Per skpine besoj se e nderon, por flamurin jo.

      1. T
       Titi

       O God ! Cfare fantazi ka kurva, ne nje fshat pa shtepi , pa njerez e pa uje ju shfaq nje flamur kuq e zi dhe grida u habit, pa pritur ju shfaq fshatari nga Moglica dhe ja beri suprise.

       1. A
        Aliu

        Kjo eshte surprize per Grida sumen. Fshatari nga moglica, me Karin me gunga.

       2. F
        Fajtori.com

        Ku ishte shtiza? Mes shaleve? Me siguri ka qene dicka tjeter.

       3. J
        Juli

        Provoje ta fusësh ke gopi,se ske lënë gjë pa provuar. Bëhesh më shumë patriote,të do më shumë Briiisha

        1. B
         Brockullat e nji Rrospie "Patriote" alla

         te vjen me vjell me kta sharlatan qe i bejne te gjitha shkerdhehn mes vedit ,me te huaj,vrasin ,vjedhin ,tradhetojne , degjenerojne gjithcka ne interesin e vetem te Atdheut te tyre PARASE si pesonalitet ordinere disaPolare . _ Ne nji shoqeri ku diktojne Vlerat e Principet Njerezore , nuk mundet te besh njikohesishte edhe Kriminelit edhe Viktimen , edhe Trafikanit edhe Drejtesine , edhe Kurven edhe Te Ndershmen siedhe Tradhetaren edhe Patrioten . Nji rast per Psikolloge Analitik alla Frojd me duket mua kjo Tru e Karakter Banale !

         1. t
          tata luigji

          Njerez pa moral si ti Grida e bejne pis flamurin,prostitutat vetem ka nder dollarin dhe k@rrin

          1. A
           Anna

           Kjo pra eshte Shqiperia.Çdo budall ose budallaqe eshte funksional.Kane shume aksese,sidomos ne media.

           1. s
            shqip

            Lëre se e dhj... fare tani. Flamuri nuk është vetëm copa e bezes , shkopi apo shtiza. Ju e keni përdhosur të gjithë atë flamur. Je bërë një me armikun më të madh të atij flamuri, Sali Berishën. E keni vjedhur shtetin që përfaqësohet nga ky flamur, aq sa çdo "nderim" e ofendon intelektin e njeriut. Si ju, njësoj edhe ata që mbajnë parulla e flamurë nëpër mitingje e ndeshje futbolli. Dhe janë po këta idioter që e ndyjnë tokën shqiptare. Hidh mbeturina kudo e sa do. Ndërto pa kriter . Vrit e prit gjak shqiptari. Dhe pastaj na dalin patriotë. Për flamur shkrihet pasuria. Kurse ju e shtoni nën petkun e patriotit.

            1. I
             IPolixeni

             Më kujton Gzimin e lagjes që po ecte në trotuar dhe në muhabet esipër përplaset me shtyllën e ndriçimit e i thotë shtyllës : Uh na falni nuk ju pashë .

             1. J
              Jorgo

              Do kete ngritur Flamuri shtizen buze livadhit per qejfin e vet dhe Grida s'ka mundur dot te ndaloje po e ka nderuar me dore..... dhe goja plot me leng.....

              1. M
               Mara emigrante ne Itali

               E moj dum -dume politika juaj i zbrazi fshatrat ,jane dyndur ne qytet ,si spjegohet qe popullsia e Tianes,Duresit ,Vlores ,korçes etj eshte ŕitur ?kjo eshte e verteta por ju jeni te pa fytyre ,ta nderosh por flamuri shqiptar ne kohen qe kalove ti uli koken sepse nuk donte te shikonte nje pocaqi si ty .plere

               1. D
                Duma

                Meqe na jep mend kthehu ti . Apo ti moj debile qe gjykon te tjeret jece vecante ?

                1. U
                 Une

                 Duma, ver re qe ajo po thote i zbraze fshatrat dhe shkuan ne qytet. Nuk po merret fare me ata qe kane ikur jashte qe sigurisht eshte ceshtje me vete dhe shume e rendesishme. Nuk jam 100% dakord me te se normalisht njerezit kane dhe duhet te kene liri levizjeje. Kane te drejte te zgjedhin te jetojne ne qytet ose fshat, por jo te gjithe fshataret iken nga fshati sepse deshen por sepse nuk kishin rruge tjeter, Cave Saliu iu mbylli shkollat dhe e vetmja menyre ishte qe te shkonin ne qytet qe femijet te kishin mundesi te arsimoheshin, cave ua beri pjesen e pronave corbe qe hapi vetem konflikte dhe duhet te iknin qe mos vriteshin me njeri-tjetrin, Rruge per shumicen e fshatrave as sot me nuk kujtohen jo me ne vitet '90 apo 2000, si Saliu, si Fatosi, Iliri apo edhe Edi fshatin e kane pare vetem si lope per te mjele por jo per ta ushqyer.

               2. S
                Shko bej cicin

                Hahahahaha patriote e madhe kjo sharabajga

                1. s
                 shka pa don maj rraspi e shamtume

                 mesiguri ka pas ken e dehur rraspia grida ose nen efektin e drogave dhe ka pa breket e veta maj carit te Jugorit hahahahahah

                 1. k
                  kjo vdes te Te Gjatin

                  i osht cfar i Gjati ne Gjinokaster dhe ksaj i paska hik mendja fare ,i ka ren te Fick t

                  1. E
                   Eni

                   Kjo nuk eshte mire...habitem si e lavderojne ca...eshte bosh komplet...ne fakt kur ka mbaruar shkolen kjo nuk ka pasur arsim por vetem Disko....kishte fshatra thote por jo banesa...mund te thuash banesat bosh ose te rrenuara por jo skishte...

                   1. e
                    emil

                    Kjo eshte turpi i topit....

                    1. T
                     TURIEMIG

                     SHUME INTERESANTE. NUK I VJEN TURP TOP.CANELIT KU PO I DEGRADON EMISJONET?

                     1. i
                      iku mori fund

                      TURIEMIG , konstatimi juaj eshte i vertete . Por ajo qe ka nisur s'ndalet me deri ne fundin e pashmangshem

                     2. G
                      Gjirokastriti

                      Respekti per flamurin eshte nje ndjenje fisnike qe nuk e ka çdo njeri, aq me pak nje qytetar i pamoralshem dhe politikan pervers e i deshtuar. Çpo na degjojne veshet, o zot ! Mbeten flamujt e Gjirokastres ti nderojë Grida !!!! O Grida, leri budallalleqet "Diten e Flamurit", te lutem ! Mos na e prish solemnitetin e 28 e 29 nentorit, te vetmet dite te pastra festash te shqiptave !

                      1. H
                       HISTORIA

                       Te pelqeu flamuri koka e shtizes apo vetem shtiza ?

                       1. H
                        HISTORIA

                        Te pelqeu flamuri koka e shtizes apo vetem shtiza ?

                        1. H
                         Hoxha

                         Turp topi! E degradove kete kanal,sa n'a bete te mos e shohim me!

                         1. B
                          Bardha

                          Kurvat nuk kane flamur e habiteshem gjesti i ksaje kurtizane

                          1. ☢️

                           Perfundimisht Topi qenka keq me financat. Vetem klikimet mund ta ndihmojne, e mban veten me perputhje dhe perthithje. Tv i Tanit ne dore ne Manushit qe rekruton gay dhe prostituta per shikueshmeri, por edhe Gridaren se fundmi se e harrova. Ata qe kishin dy paren mend i iken Topit para se te ndyej kaq keq.

                           1. R
                            Refugjati

                            Shqiperia ka rene ne duart e ketyre karakurvave e mafjozeve politikane

                            1. K
                             Kandidati për deputet

                             Ouuuuu ! Ta ketë bèrë vèrtetè Gridaaaaa ???? Paska bërë diçka që askush përveç saj s'e ka bërë ! Ka nderuar flamurin e vendit të vet !!!! Vërtetë mburrje origjinale.

                             1. L
                              Llazorja

                              Mendjen tek shtiza e ke, o faqezeze. Nuk ngopesh kurre. Je fantastike Grigja. Lum PD qe te rriti, cfare do te behesh ti, mendjen tek shtiza e ke, o Pigali i Mulin-Rouge.

                              1. G
                               Gazetari

                               dhe kjo eshte mangut, na i shpifet

                               1. 1
                                19

                                Po me vjen per te vjelle sa e lexova dalin kta debila nga cdo parti dhe te cajne trapin me kto idjotizma foshnjarake .ku pirdhni ju per flamur moj kurva ju done vetem lek dhe kurvllik.

                                1. l
                                 lavdosh

                                 Cfare xhevahirri, dmth traplliku! Kur e mendon qe kjo e heq veten si e lexuar dhe e ditur dhe ka qene politikane e rendesishme dhe akademike!

                                 1. N
                                  Ndrikulla e virgjer

                                  Si ka mundesi,qe nje popull qe nuk ka te haje,te vishet, te lahet,e te shplahet,mbaka flamur ne shtepi,po si,nuk kishte shtepi rruges,si ka mundesi,po nuk pe fare shtepi,cfar thua,moj lum e perrua,,po nje pytje per ty moj ndrikull bio,e anal-isteve te kazanit mediatik,qe tallni pjeshken,dhe i qani hallin popullit,sa shtepi kasolle pe.Ju jeni per tju qire hallin,sekeni halle shume

                                  1. T
                                   Taulant

                                   Tek shtiza e ke mendjen o tru laraske! Po trangulli a te shijon?

                                   1. G
                                    Genci

                                    Ti nderon vetem karin

                                    1. B
                                     Boston

                                     What the fuck. U suprizua se pa flamurin Shqiptar ne nje fshat te Shqiperise, thua se e pa ne ndonje vend te Rusise, Afrikes apo ne ndonje cep tjeter te botes. O zot cfar behet.

                                     1. S
                                      Sula

                                      Delirante e pasherueshme. Sa vjen e me shume reciton gjerat qe nuk i ka menduat apo ndjerë kurre

                                      1. G
                                       GEZUAR BAFTJAR

                                       ME SHUME KE PELQYER SHTIZEN BESOJ!!!!!!!!

                                       1. G
                                        GEZUAR BAFTJAR

                                        ME SHUME KE PELQYER SHTIZEN BESOJ!!!!!!!!

                                        1. G
                                         GEZUAR BAFTJAR

                                         ME SHUME KE PELQYER SHTIZEN BESOJ!!!!!!!!

                                         1. G
                                          GEZUAR BAFTJAR

                                          ME SHUME KE PELQYER SHTIZEN BESOJ!!!!!!!!

                                          1. I
                                           Igor

                                           Ne fshatrat e Gjirokastres shohish ma shum flamuj Grek se sa Shqipetar ,dhe kjo kuder nuk guxon te flase se pse ka ndodhur keshtu qe nuk e gjen aty flamurin tone pse keta bastarde e lejuan flamurin Grek pse u paguajten nga Greket.

                                           1. A
                                            Artan Santo

                                            Lavire qe nuk ia vlen ta degjosh apo lexosh!

                                            1. k
                                             kacidhja

                                             Kjo eshte fare po fare trala , te fyen inteligjencen me sajesat e saj. Topi duhet urgjentisht ti nderroj emision. Le ta aktivizoj te Procesi sportiv se atje sebashku me Manushin te pakten do na bejne per te qeshur.

                                             1. L
                                              Luli

                                              Më ka pikëllu????????????????

                                              1. S
                                               Salinjani

                                               Ti o Duma me dore saluton vetem karin E ferkon e lepin dhe e thith mire

                                               1. F
                                                FATMIRI

                                                PO PSE TREGON PRRALLA MOJ KURVE E QELBUR NE ÇVEND E KE PAR FLAMURIN MOJ TE QIFSHA ÇA TE MBAN SOJI O RRUSPI E QELBUR TI E NDYN FLAMURIN SE JE NJERI PA KARAKTER PA MORAL DHE PA NDER TI JE NJE COOE MUTI

                                                1. F
                                                 FATMIRI

                                                 PO PSE TREGON PRRALLA MOJ KURVE E QELBUR NE ÇVEND E KE PAR FLAMURIN MOJ TE QIFSHA ÇA TE MBAN SOJI O RRUSPI E QELBUR TI E NDYN FLAMURIN SE JE NJERI PA KARAKTER PA MORAL DHE PA NDER TI JE NJE COOE MUTI

                                                 1. N
                                                  Ndue P. Gjini

                                                  Sa na emocionoi kjo gazetarja e topeve. Vu lotet. Sa patriote e madhe. Çfar fati ka ky vend me te tille qenie. Ja, Gridka, Zogu i Tiranes, çuni i Balli Falliut, Kujtim Gjuzi, S. Jenisheri, djali i Zez Dedes, do e bejne bejne Shqiperine Shqiperine si gjith Viçidoli.

                                                  1. N
                                                   Nuk me pelqejne kurvat, sidomos ne ekrane.

                                                   Kjo baxhella udhetonte ne drejtim gjirokaster dhe gjeti fshatarin nga Moglica? Hane shan Hane Bagdad Kane pas the e dikur

                                                   1. Z
                                                    Zina sallaksja gridare

                                                    Tani fjala kurve ne fjalor duhet zevendsuar me emrin Grida! Pra kur do te shash ndoje : te mire: thirre Grida dhe ja ke thene te gjitha. Hahahaa. Ose kur do ta perkedhelesh thire Gridare…

                                                    1. tony

                                                     Kurve ti do te kishe ndalur per ndonje car zezaku por per shtizebti nuk ke ndalur se edhte shume e holle per ty ok prandaj mos rrrj kot

                                                     1. T
                                                      Tutu

                                                      Kare’ femer… ne vend te truve e ka koken te mbushur me sperme…9

                                                      Lini një Përgjigje