VIDEO: Me makina luksoze dhe flamuj kuqezi, shqiptarët festojnë 110- vjetorin e Pavarsisë në Londër

28 Nëntor 2022, 20:35Sociale TEMA

VIDEO: Me makina luksoze dhe flamuj kuqezi, shqiptarët festojnë 110-

28 Nëntori është festa që bashkon të gjithë shqiptarët anë e kënd botës. 

Kështu ka ndodhur edhe këtë vit, ku miliona shqiptarë në të gjithë botën kanë festuar 110-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë dhe nisjen e rrugëtimit si një shtet.

Ndër festat më të veçanta ndër shqiptarë ka qenë ajo në Londër, ku mijëra të rinj por jo vetëm janë mbledhur së bashku me flamuj kuq e zi nëpër rrugët e kryeqytetit britanik. 

Ajo që vihet re është janë makinat luksoze, të cilat janë mbuluar me flamujt shqiptarë.

Më poshte pamjet qe percjell Gazeta TemA.

5 Komente

 1. G
  Genti

  Drogaxhinj "patriote"....Ae kuptoni ku kemi arritur ? Keta atdhe dhe zot kane parane. Me kujtojne mafiozet qe luteshin ne kishe dhe vrisnin pa meshire rivalet.prokurore dhe karabinere.

  1. J
   Jeton

   Na turpëruan drogaxhinjtë analfabetë, zot I madh falur se aq dinë. Rrotat e karin bëjnë më keq se arrixhinjtë, komplet idiota.

   1. t
    taso kume

    Bravo djema sa me lluksoze makina me shume shendrit flamuri SHqiptare.Ta gezojme festen e flamurit gjithe SHqiptaret pa dallim feje,mendimi kudo qe jane.

    1. D
     DikManJaku

     Ky nuk eshte festim. Ky eshte turp i madh nje shenje se tallavaja tashme ka kafshuar gjithcka edhe ndjenjat patriotike. Turp pee ata qe mendojne se po festojne por edhe per ju qe i jepni hapsire.

     1. A
      Adi

      Ashtu sic po shoh edhe komentet qenkemi ne nje linje, Jo ky nuk eshte festim, ky eshte "show off" qe e bejne njerezit pa tru dhe pa ideale. Nese donit te festonit organizonit dicka festive, koncert a ku di une, vleresim te nje figure shqiptare. Aktivitet qe tregon edukate, kulture. Jam e sigurt qe tifozet e Japonise do te mbahen mend ne Katar, se ndryshe nga gjithe te tjeret qe behen, rremujaxhinj, pijanece e xhulsa qe hedhin mbeturinat gjithandej u ulen dhe pastruan vendin ku ishin para se te largoheshin. Jo pa arsye tre pasaportat me te mira jane te lindjes se larget se jane popuj qe nuk shkojne te hapin telashe vetes dhe te tjereve andej nga shkojne. Sjellje te tilla e nderojne njeriun dhe i hapin dyert tek kombet e tjera. Jo parada me makina te shtrenjta e bori, po nje vizite e nje familjeje te varfer, e pleqve te vetmuar, sponsorizimi i shkolles se nje femije qe nuk ka mundesi te shkollohet ne nje menyre tjeter, Por nese nuk arrin dot ti besh keto te pakten perpiqu ti hedhesh mbeturinat ne vendin e duhur, te mos peshtysh ne rruge, tiu hapesh rrugen te tjereve e te tjera si keto, gjera te vogla qe nuk te kushtojne aspak por qe tregojne qytetari. Do doja qe te kisha pare me shume shqiptare te nje lloji tjeter te organizonin dicka atje (e di qe ka dhe jane shumica) por e kuptoj edhe pse nuk e kane bere.

      Lini një Përgjigje