FOTOT: Dua Lipa mbush sheshin “Skënderbej” për Pavarësinë

28 Nëntor 2022, 22:55Sociale TEMA

FOTOT: Dua Lipa mbush sheshin “Skënderbej” për

Festimet për 28 nëntorin, në 110-vjetorin e Pavarësisë kanë kulmuar me festivalin e këngëtares me famë botërore, Dua Lipa në Sheshin ‘Skënderbej’.

Koncerti ka nisur me këngëtaren Elvana Gjatën dhe këngën ‘Kuqezi’. Në shesh janë qindra qytetarët që kanë sfiduar temperaturat e ulëta për të ndjekur spektaklin në këtë mbrëmje.

Në nisje të koncertit, ajo u shpreh se nga Tirana mbyll turneun e saj.

“Faleminderit shumë, urime 110 vjetorit të pavarësisë. Faleminderit për suportin, për energjinë që po na jepni sot. Kjo është nata e fundit e turneut, këtu sot përfundojmë në Tiranë me ju. Faleminderit shumë që jeni këtu”, – tha ajo.

2 ditë më parë Dua Lipa mori edhe nënshtetësinë shqiptare. Një ditë më pas ajo u pajies edhe me pasaportë. Këngëtarja tha se ishte shumë e nderuar për këtë akt. 

21 Komente

 1. b
  bajate

  Ishte Sali Berisha ne koncert? Se ai vdes po pa turma njerezish dhe futet sikur i ka demostrues !

  1. R
   Rita Sahati

   Po ta din ne Amerik qe dua eshte shqiptare nuk e degjon me njeri. Mundohet e shkreta Bebe Rexha me kengen e fundit po spo ka shune sukses se e din njerzit nga vjen

   1. I
    Idriz Ushkuri

    @ Rita i ka ngel sahati ne vend Me nder jush as qe e mer mundimin ta rruaj njeri leshin ne Amerike se nga je. Vetem se kur sillesh si gumar te ven samar. @bajate A e forte e juaja bajate: Me vertet plaku mere dhe like floriri pa harruar te modifikuaren rendazi mona-lizen do kishin ber cik reklame vetes e do krekoseshin e mburreshin se njerezit kishin dale per te pare fytyrat e tyre te shemtuara.

    1. M
     Moten

     Ushkuri i brekeve qe i ka me mut merr guximin te komentoje Rita Oren . Cfare ja keta race bastardesh ketu!!! Ben nje kocert ne Tirane Dua lipa nje kengetare boterore shqiptare (Po i theksoj Ushkurit se eshte nga Kosova) dhe lloj lloj pisanjsesh lloj lloj halesh si Idriz Ushkuri komentojne Plaku Mere, Like Floriri

    2. A
     Al

     O Rita pa drita ik e merr ilac per molen se te gerryu nga brenda ta hengri ate xhan

     1. E
      Erjon

      Kenga e fundit e Bebe Rexhes me David Guettan eshte super hit boteror...

      1. V
       Vrojtuesi

       Bebe Rexha(Reksa) dhe Dua Lipa kane ndryshime te medha si kengetare dhe nuk ka fare te beje me budallalleqe e tua. E mendon Ameriken si Vicidoli, plote me paragjykime! Mendon njelloj si Sali Berisha qe diskrimononte jugoret. Me siguri do jesh trap!

       1. A
        Ari

        Qe vendi i origjines ka peshen e vet, kjo dihet. Po rasti i Duas, Bebes, Rutes, apo ata te shkences tregon se, me shume mund, ia dalin. Dhe, kur ara ia dalin, permiredohet edhe imazhi yne ne bote. ky eshte mendimi im, mbase e kam gabim..

        1. D
         Dakord

         Bebe nuk ka sukses se USA mori vesh qe eshte kusherira e monika hajdutes

        2. H
         Himarioti

         Urimet më të përzemërta për këtë talent botëror dhe, shqiptaren model, për kombin tonë.

         1. m
          mirjam

          Rama ja ka gjetur burgjine ketij mileti, i sjell nje Dua Lipa dhe shqiptaret cmenden fare jo sikur skane buke te hane por sikur jane milionere dhe kane lindur vetem per qejf.Ne fakt kaq duan

          1. R
           Rezi

           Se Ku e sheh ti mirjam se s’kanë bukë, kjo do punë! Ata që ishin tek sheshi kishin ngrënë.

          2. A
           Arben

           Ti Rita ku jeton se ne ne SHBA jetojme dhe nuk kemi komplekse inferioriteti si puna jote. Amerikanet nuk kane problem me Shqiptaret. Dhe mos u be shume merak per Dua Lipen por kujdesu per vete se ke low self esteem.

           1. A
            Arben

            Ti Rita ku jeton se ne ne SHBA jetojme dhe nuk kemi komplekse inferioriteti si puna jote. Amerikanet nuk kane problem me Shqiptaret. Dhe mos u be shume merak per Dua Lipen por kujdesu per vete se ke low self esteem.

            1. k
             k

             Unë mendova se ishte protesta që mul-fshatari po organizonte per ditëlindjen e berishs.

             1. l
              log

              na plasi, duam pune, duam rroga, duam buke, duam qetesi, duam rend, duam shtet, duam shkolla, duam fabrika uzina e tjer e tjer.

              1. B
               Bardha

               Shpellaku i vicidolit ka marre mbrame kokrrat dhe ashte mbyllur ne kafaz

               1. ?
                ????????????????????????????????????????????????

                Po kaq shume e urgent Shqiperine moj ti qe qumesht Rita Sahati???? Po te urrej njeriu kaq shume njerzit sikur eshte ujk nuk kam degjuar. Ti o je njeri pa njeri, o je injorant e nuk mund te flasesh dot me njerez se nuk lidh dot dy fjale, o je i palare pra i qelbur e nuk te afrohet njeri, o kushedi si te kane trajtuar prinderit ne jete????? Duhet ti kerkosh falje vehtes tende qe e urgent kaq shume!! Dua Lipa dhe Rita Sahatçi e pranojne faqe gjithe botes qe jane SHQIPTARE. GEZUAR FESTAT E 28 dhe 29 NENTORIT SHQIPERI.

                1. S
                 Suksese

                 Bravo vajze e Shqipes,qe po na nderon,dhe vendin dhe origjinen tende,se harron.Mos i jep rendesi ndonje shkrimi,qe hidhet nga keta shpellaret e vicidolit,se jane rraca me e shperfytyruar e saliplehut,qe e duan kete vend,te shperfytyruar,sic jane vete.Suksese

                 1. S
                  Sula

                  Faleminderit Dua Lipa !

                  1. s
                   spartak

                   respekte dua lipa....je pasuri kombetare...

                   Lini një Përgjigje