O polic, ku i gjen lekët për skaf ti?

3 Gusht 2022, 10:20Sociale TEMA

O polic, ku i gjen lekët për skaf ti?

Nga Arsen Rusta

I vrau fëmijën i bën edhe "Lacin" ky brekë kuqi. I ngre dorë babait të viktimës! Ky polici i komunitetit në çantën e brezit sot ka patur edhe pistoletën e shërbimit në gomone!!!! 

Po pyetja? Ku i gjen lekët, për skaf, për benzinë, për xhiro lacash, ky polici komunitetit me rrogën 70 mijë lekë maksimumi!!! Apo si ish shef i Himarës e di se si deti kthehet në autostradë për....

Te enjten masa e sigurisë.Mbetet në burg! Në shtator ky lirohet me masë sigurie arrest në shtëpi pasi ekspertiza do e nxjer vrasje nga pakujdesia. 

Kodi penal e parashikon. Se besoni? Kujtohuni pak! Doli ai që gjymtoi të riun e gruan e tij 3 javë më parë në Himarë! Doli ai që 2 vjet a 3 më parë vrau turistin Rus!

Doli dhe ai që hodhi karrocën e foshnjës drejt vdekjes ke vijat e bardha në mes tirane. Kjo është xhungla, ambienti ku mbizotërojnë të fortët e lacat. Normalët!!! Pasi i vrasin i qajnë 24 orë ne fb e pastaj na ishte dikur dhe kështu "bëhen filmat"!

22 Komente

 1. p
  popull

  Gjygjtaret e korruptuar kelyshe te Sali Berishes duhen dhunuar dhe djegur me gaz se ai eshte me i liri nder cmimet e karburanteve

  1. H
   Hasoni

   Po saliu e ka fajin patjetër edhe këtë policin vrases doktori e ka vu ne detyrë Si nuk keni pak dinjitet nuk mbrohet krimi e babezia si ju të sufllaqeve

   1. N
    Naim Frashëri

    Hason ,Saliu degradoj Moralin e Shqiptarit, kjo do 100 Vjet te Reparohet

   2. T
    Tek krimi dhe korrupsjoni

    Ku i gjene Leket Tek nëna partie. Tek krimi dhe korrupsjoni aty i gjen si të gjith politikanet e tjer dhe administrata shtetrore

    1. U
     Usa

     Une cuditem me mos reagimin e qytetarve ne plazh,para disa viteve do ta kishin lincuar ne Vlore kte kriminel vrases femijesh…Ky do djegur i gjalle me benzine per arrogancen ,gjakftohtsin dhe moskokcarjen perballe familjarve!

     1. T
      Te qifsha Shqiperine, nje hale me diell

      Ne cdo vend te botes ky do ishte lynchuar nga turma. Jo ne shqiperi se shqiptaret jane trima me grate, me pleqte Dhe femijet. Shqiptaret jan popull bytheqire. I qiu Sulltani, Enveri, Saliu dhe Edvini! Shife si dogjen Londres ne Brixton Anglezet ne 85, si hodhen qeverine ne 92ish, si paralizuan Francen francezet ne 2013, 2019 per 1 vit rresht, si luftuan junten Greket, si luftuan policine vrastare ne Athine Greket, si dolen tankeve para Turqit, si moren armet Spanjollet kur u cenohet e drejta. Shqiptaret jane dele qe rrafin grate. Macho men te dhjere

      1. U
       Ushqim per peshqit

       Mire e ke thene more zoteri! Ai duheshe lidhur mbrapa gomanes, dikush ti kishte dhene gaz, dhe ta kishte cuar fishek kete P.th motre si ushqim per peshqit! Po ca pret nga ky b.thq.r shtet e popull!

       1. v
        vezhguesi

        Komenti yt tregon se ke nivel skandaloz te inteligjences. Nese ti vete e tregon "trimerine" me prinderit, gruan apo femijen tende, kjo kur te jep te drejten qe ti pergjithesosh te tere shqiptaret duke i futur ne kallepin tend. Pikerisht ato veprime dhune per te cilat ben thirrje, jane tregues i anarkise dhe agresivitetit, qe nuk i sjellin aspak lavdi asnje kombi. Shqipot nuk jane te bute, pasi ashpersine e tyre e kane treguar ne te tere historine e tyre mijera vjecare, kur kane luftuar kunder okupatoreve te shume qe kane shkelur token tone. Ben mire qe te mbash gojen dhe te mos behesh pre e emocioneve te momentit. Tragjedi te tilla te shkaktuara prej individeve te papergjegjshem ndodhin kudo ne cdo vend te botes, por kjo nuk i jep askujt te drejte "lincimesh", sic shprehesh zotrote.

     2. S
      Shoqja Pandora

      Qeverria te eci perpara! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka !

      1. I
       Ilirjan

       Qytetaria LARGOHET jashte dhe Shqiperise i mbeten keta... Te shkathtet, te zgjuarit te fortet... te zotet... TI GEZONI! Dhe duan turiste.... Krundet!

       1. r
        realisti

        po i ben qejfin vetes zoteri? shqiptare qytetare nuk ka dhe nuk ka pasur kurre. shqiptaret historikisht kane pare vetem interesin personal, pushtetaret pane interesin e tyre duke vjedhur, te tjeret e pane interesin duke ia mbathur nga shqiperia. jemi komb i deshtuar qe nuk behemi kurre bashke. lere cfare kane arritur shqiptaret jashte,te gjitha jane personale. a kane bere gje per vendin e tyre? asgje, ikje pa e kthyer koken....secili thote shyqyr qe jam mire per vete.....epo ,po nuk u beme bashke vendi nuk behet.....me qytetare e patriota qe japin mend nga tastiera ,nga jashte Shqiperise jemi te mbingopur, te neveritur madje.

        1. s
         shqip

         realisti - "miresevjen ne epoken e modernizmit", kur sejcili eshte per vete dhe zoti per te gjithe. Keto gjera ndodhin ne cdo vend te botes dhe jo vetem ne Shqiperi. Do benit mire qe ti vinit gishtin kokes dhe te mos akuzoni "kombin" apo "Shqiperine" per deshtimet tuaja apo cdo e keqe tjeter qe ju ndodh ne jete. Sa i perket "dhenies mend nga tastiera", me duket se te njejten gje keni bere edhe ju vete, apo e kam gabim ...?

       2. S
        Shoqja Pandora

        Qeverria te eci perpara! Le te lehin plerat kolaboracioniste dhe fashiste! Sic i varem ne litar ne 45 do ua tregojm qefin!!! Patriotet shqiptare edi rama dhe belinda balluku do ua tregojne vendin gjithe ketyre plerave! Sa tu kemi ju ne ball mutin te na han bashibozuket. Dje i kalbem ne burg sot do i rrjepim gjithcka ! Te vazhdoje turizmi e ti shtypim keta pjellat te petsekutuat si flutra acka! Koha eshte e jona koha eshte e bijve te partise!!!! Te mos ndalemi para ca presioneve te ndyra qe na bejne palacot!!! Turizminfo lulezoje dhe shqiperia do lulezoje

        1. A
         Antipatrea

         Shoqja Pandora: Më fal po , nqs nuk gaboj , sikur s'po të "pjerdh" njeri fare këtu ... më fal dmth dmth ...

        2. I
         I pashpresi

         A thote vete drejtesia se jane te pamvarur, a thote politika se drejtesia te beje punen e saj atehere mblidhini njerzit me hunj ndaçi dhe me zjarr e digjini neper zyra si mbetje qe kane qelbur kete vend sepse vet marin thaset me leke e bashke me familjet e tyre bllokojme plazhet, hotelet e tregjet e botes.

         1. Q
          Qytetari

          Ky kelyshi gjen dhe guxim t’i kundervihet babait te mjere te viktimes!!!! Rrugaçëri!

          1. M
           Muzaka i Ri

           Po nje dru nuk kishte aty qe ta benit 400 copash kete bir kurve. Ky do kalbur brenda pa te drejte apelimi. Ose po e nxoren me marifete nga nje koqe plumbi te tre gjyqtareve dhe ne te semes jeta.

           1. -
            ----------------------------------

            Kishte pistoleten ne xhep ky trimi. Trimnine ja kishte dhane partia.

           2. A
            AI

            As ne endrat me re keqia nuk e mendoja qe administrata e Saliut te ishte me e mire se e socialisteve. Kjo fale deshires se tyre üer tu bere vetem police. Kjo shpetoi ministrine e financave qe kishte staf model . Sot e jane shkaterruar institucionin me tatime e dogane....

            1. T
             Trimi

             Po si nuk ju sulen te gjith ta vrisnin ate monster te qelbur ate pervers drogaxhi.

             1. ?
              ????

              Shtet i falimentuar????????????????????

              1. B
               BARDHA HOXHA

               Ku i gjene leket........Ky podhic ka nxjerre me veprimin qe ka bere Shqiperin LAKURIQ Me kete ne kemi preke fundin po krejt fundin e fundit Gjithmone gjejme justifikime "hajt se ndodhin dhe neper bote"Ku eshte pare kjo more politiqener mos te kesh askund nje vend qe te jesh i qete.Tregoj tjeri edukate e rrahu per vdekje ,del me karroce me familje ne vija te bardhe e perplas makine etj etj etj Shkon ne restorant tjetr cmim ne menu tjeter ne fatur.Ze nje vend ne breg te detit te vjen me grusht pas koke cohu se esht zone e imja jepen pasurite kombetare ujra miniera toka si me qene prone e tyre Nuk kuptoj as ku jemi as ku po shkojme.Shqiperia eshte e tre veteve zihen pajohen shahen fyhen dhe ne rrime i degjojme bejme dhe tifozllek per ta dhe i votojme pastaj Po fajin e kemi vete.O zemer e vogel engjell ne parajse prindrit deshen te te japin dashurine per vendin bukurite e tije qe mos ta harroje vendlindjen e te pareve po harruan te te thonin se ne SHQIPERI KAFSHET ECIN NE DY KEMBE JO NE KATER.

               Lini një Përgjigje