"'Perversitet ka kudo" - Poetja Rita Petro: Edhe të mbuluarat me shami tradhtojnë

19 Janar 2023, 11:09Sociale TEMA

"'Perversitet ka kudo" - Poetja Rita Petro: Edhe të

Poetja Rita Petro e cilësoi tradhtinë në çift si një dukuri që ka ekzistuar në çdo kohë, pasi sipas saj njeriu është i prirur drejt joshjes seksuale.

Petro tha se tradhti dhe inçeste nga më të tmerrshmet kanë ndodhur edhe te njerëzit e izoluar në shtëpi, dhe te gratë me shami dhe jo vetëm te njerëzit që zhvillojnë një jetë moderne.

Ajo i bëri thirrje çifteve që të kalojnë më shumë intimitet me njëri-tjetrin në mënyrë që mos të shkojnë drejt tradhtisë.

“Si dukuri tradhtia ekziston gjithmonë dhe jo vetëm te njerëzit që bëjnë një jetë moderne por edhe tek ata të mbuluar me shami.

Prandaj dhe nëpër familje dhe kolektivitete të mëdha kanë ndodhur inçeste nga më të tmerrshmet.

Siç ka ndodhur në kohën e ushtrisë. Perversiteti ka ndodhur në çdo kohë se njeriu është i prirur drejt joshjes seksuale.

Prandaj kanë ndodhur edhe tek ato që kanë qenë të mbyllura brenda në shtëpi, inçeste dhe dukuri të tilla”, tha Petro.

8 Komente

 1. M
  Myslimani.

  I pe ti ato me shami? Kujdes kur flet per grate e ndershme dhe besimtare. Do kesh denim te rende ne kete bote dhe ne tjetren. E thote Zoti i Boteve. Une thjesht po ta bej te ditur.

  1. A
   Arseniku.

   Tre gjera jane te sigurta per njeriun ne kete jete. Zoti Perendi, Dita e lindjes dhe Dita e vdekjes. Asnjehere mos jep siguri per asnje njeri as per veten. Isaia 1 : 31 "Njeriu i fortë do të jetë si kallamishtet dhe vepra e tij si një shkëndijë; do të digjen të dy bashkë dhe askush nuk do t'i shuajë" Isaia 2 :22 "Mos kini më besim te njeri, në flegrat e të cilit nuk ka veç se një frymë; si mund të mbështetesh te ai?" Znj. Petro nuk tha qe ne menyre absolute qe keto ndodhin vetem tek njeriu moder, apo keto vetem tek ata te mbuluar dhe te izoluar. Ka ndodhur tha, pra nuk perjashtohen rastet.

   1. t
    toni

    o idiot kupto thelbin ....

   2. K
    Klimax

    Normale. Shamitë mbulojnë flokët, ndoshta edhe fytyrën, por jo sytë! Tek sytë janë ndjenjat dhe kur ato dashurohen, vetëm vdekja i ndalon!

    1. p
     po Vryme ngele moj Poete gjith jeten e ?

     ku te shkone mendja moj zonja Vryma ! Kaq ne mrak per seksualitetin e ktyre te mbuluarave nuk jeshem . Mbuluar apo zbuluar ,asaj qe ja do carin shpirti do ja bej yzmetin Vrymave . Femra jane edhe ato dhe s'i mungon asgje me ja bo qejfin vetes . Nji jete ka robi .sdo ta coj ate dem per X brockulla idiellogji . Kush sdo me e jetu jeten zoja Poete .

     1. D
      DRENICA E KUQE

      Faqen e zeze s'ta heq as lekura, as mjekrra dhe as shmia! DRENICA E KUQE

      1. E
       Era

       Ai,që tradhton ul veten e tij.Plehrat ngelen plehra.

       1. D
        DRENICA E KUQE

        Faqen e zeze s'ta heq as lekura, as mjekrra dhe as shamia! DRENICA E KUQE

        Lini një Përgjigje