Rama apel shoferëve pas uljes së temperaturave: Përdorni goma dimërore

6 Shkurt 2023, 12:22Sociale TEMA

Rama apel shoferëve pas uljes së temperaturave: Përdorni goma

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me temperaturat e ulëta që kanë kapur vendin gjatë ditëve të fundit.

Përmes një postimi në Facebook, Rama i bën apel të gjithë drejtuesve të mjeteve që të përdorin goma dimërore në zonat malore dhe akset ku ka ndrica.


Shefi i qeverisë apelon gjithashtu për kujdes të shtuar dhe ulje të shpejtësisë gjatë drejtimit të mjetit. “Vendi është përfshirë nga temperatura shumë të ulëta.

Kujdes! Përdorni goma dimri në zonat ku ka borë dhe ngrica, respektoni sigurinë rrugore dhe ulni shpejtësinë”, shkruan Rama në facebook.

4 Komente

 1. P
  Pse KM duhet t'ja thote dicka te tille idioteve ?

  Po Policia Rrugore me cfar merret ? Apo ngroh koqet zyrave e shikon Portalet e ndjek BB internetit ! Pika qe s'u bie .Marrin parane kot dhe nuk dijne cfra kane per detyre ,vetem me i bo prita shoqfereve dhe i morr paret ,per kte jane te zote policia e sharlataneve

  1. b
   ben.

   A ka mundesi ti thote njeri ketij policit te trafikut, se gomat dimerore blihen me leke??? Dhe kushtojne. O palle, qe je bere si katerina e rusise, po nuk kane buke te hane biskota. Mund te blejne zinxhire qe jane te lire o palle, po ku e di ti more, si mund te jetoje njeriu normal.

   1. E
    Edi ,

    ben , cfar pellet o kokrra e shpellarit ,qe ala s'di si hecet rrugeve te qytetit . C'lidhja ka sensibilizimi qe i bo KM shoqerave per gomat e Dimrit qe kudo ne Europe ka data te caktuara te ndrrimit te Detyrueshem ne Gomave me 1 Nendore dhe ne Maj vihen erseri Gomat e Veres _ Gomat o krric vicidoli i Blejn vete qytetaret qe kane Automjete dhe s'ja blen e dhuron Shteti o te dhjefte Majmuni Plak ne kaptin . Jeni mesu me udhetu me gamore s'keni faj . Makin pate para 30 vjetesh kur zbritet nga malet ne qytete .

   2. S
    SB

    po ngriu asfalti, as gomat e dimrit nuk te bejne derman

    Lini një Përgjigje