Rama ndan pamjet: Ja si do të duket projekti i parkimit modern multifunksional pranë stacionit të trenit në Durrës

7 Nëntor 2022, 09:07Sociale TEMA

Rama ndan pamjet: Ja si do të duket projekti i parkimit modern

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje 3D nga projekti për prakimin pranë stacionit të trenit në Durrës.

Rama teksa poston pamjet shkruan se projekt i Fondit Shqiptar të Zhvillimit dhe Bashkisë Durrës, ku përveç 400 vendeve për parkim, do të ketë edhe hapësira për shërbime dhe evente të ndryshme, e ku energjia do të sigurohet nga 1500m2 panele diellore.

“Mirëmëngjes dhe me projektin e Parkimit modern Multifunksional pranë stacionit të trenit në Durrës, projekt i Fondit Shqiptar të Zhvillimit dhe Bashkisë Durrës, ku përveç 400 vendeve për parkim, do të ketë edhe hapësira për shërbime dhe evente të ndryshme, e ku energjia do të sigurohet nga 1500m2 panele diellore, ju uroj një javë të mbarë ” shkruan Rama.

7 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Idiot! 1500 m2 panele bejne sa per furnelen e rojes ne dimer.

  1. A
   Antigonea

   Pse je kaq gjithollog o Vito i Orneles. Ne industrine e paneleve diellore, me progresset e arritura sot, (Durresi eshte ne nivelin e detit dhe me shume diell, por nuk po e marr kete faktor plus), nje meter katror panele, prodhon mesatarisht 150 watt, pr 1500M2 prodhojne MINIMALISHT 225 KILOWATT. Mendoj se per ndricimin e kateve, ndricimin perqark dhe te reklamave, por edhe te rojes ne dimer qe e ke merak, mjafton e tepron. Keto hesape behen nga inxhinieret dhe jo nallbanet si ty. Shquhesh per nallbanizem: legen, hajdut, idiot, etj, jane fjalet e fjalorit tend ndaj cdo gjeje te Rames. Lum si ty. Nuk jam fan i energjise se eres, diellores, por per nje vend si parkimi, ky ka siperfaqe te madhe, mund te aplikohet. Mendoj se edhe mund te shtohet ne te ardhmen, te behet 3 mije m2, dhe rreth 500 kW .prodhimi i instaluar.

  2. x
   xhoxhi

   Parking për të rjepur qytetarët sepse xhaba nuk do parkohet.Në Korçë apo gjetke ka vënde(rrugë) ku paguan për të parkuar 1 orë 50 lek.mer bashkia..Duhen investime për të prodhuar jo për të rjepur qytetarët..

   1. L
    Lymi

    Cuk! E dum nën tokë sic i ke bo ne gjith Republikën! Se kemi tokën tepër ne në Durrës... plus ka qeveria rregulla per distancat e ndertimeve nga shinat e trenit... Sidoqofte edhe sikur te mbaronte nesër je tepër vone piktor....njerëzit po hajn njeri-tjetrin me dhëmbë për parkim se esht bo 100 fish me zi se Tirana dikur

    1. S
     Sqepari

     Po stacioni Tiranes ku do jete, ne Kashar apo diku afer Votes? A duhet te marrim taksi te shkojme ne stacioni?

     1. a
      animas

      Shpresojme te realizohet ky projekt e te lirohen rruget nga makinat e parkuara se eshte bere qyteti nje tmerr per kalimtaret.

      1. A
       Artan Begaj

       Shume bukur idea gjeniale respekt per kryeministrin

       Lini një Përgjigje