Rama për 'thesarin' e fshehur në jug: Nëse vitin tjetër vjen lajmi i mirë, Shqipëria bëhet fuqi e rëndësishme në rajon

9 Shtator 2022, 12:08Sociale TEMA

Rama për 'thesarin' e fshehur në jug: Nëse vitin

Kryeministri Edi Rama pohoi sot se nëse Shqipëria gjen rrugën për të promovuar dhe shitur gazin dhe naftën, që janë zbuluar në Shpirag atëherë vendi ynë do të kthehet në një fuqi të rëndësishme ekonomike në rajon.

Gjatë fjalimit të tij në takimin me dhomat e biznesit, Rama tha se tashmë është e sigurt që në jug të Shqipërisë ka naftë dhe gaz të një cilësie të lartë, por problemi sipas tij është çështje e komercializmit.

“Nëse viti i ardhshëm do na sjellë lajmin që nafta e dhe gazi të zbuluar në Shpirag janë komerciale atëherë do flasim për një tjetër Shqipëri, fuqi ekonomike në këtë rajon, por kjo është ende e pasigurt.

Sasia e naftës dhe gazit është gjetur, cilësia është më e lartë botërisht, problemi është te komercializimi i saj,” tha Rama.

111 Komente

 1. L
  Loku

  He me te lumt o komandar me luge floriri do hame.

  1. k
   k

   Prit gamor , të mbijë tërfili, tërfili mbiu, gamori ngordhi.

   1. S
    Shkodrani

    Bravo, pikeresht!

   2. c
    cuf dabjoni

    pyteni içik beun e Surrelit ...kur do ta shkruaj Librin "Për Naftën" ????

    1. V
     Vranakonti

     Zbulimi i vendburimit te naftes ne shpirag,eshte fat i madh per Shqiperine,por eshte fatkeqesi qe kete thesar te madh qeveria shqipetare nuk e vlereson si duhet ne inetres te vendit. Firmat e huaja jane te fuqishme, dine te punojne ne favorin e tyre.Ata do xhvasin naften shqipetare shume lire,pasi ne qeverine tone nuk ka ekspert qe te njohin rendesine ekonomike te naftes dhe do bjen pre e lakmive dhe dredhive te firmave te huaja. Do beje mire qeveria dhe Edi Rama, te marin nje grup inxhinjerash,madje pensionist,t'i pyesin e te marin mendimin e tyre.

     1. V
      Vranakonti

      Zbulimi i vendburimit te naftes ne shpirag,eshte fat i madh per Shqiperine,por eshte fatkeqesi qe kete thesar te madh qeveria shqipetare nuk e vlereson si duhet ne inetres te vendit. Firmat e huaja jane te fuqishme, dine te punojne ne favorin e tyre.Ata do xhvasin naften shqipetare shume lire,pasi ne qeverine tone nuk ka ekspert qe te njohin rendesine ekonomike te naftes dhe do bjen pre e lakmive dhe dredhive te firmave te huaja. Do beje mire qeveria dhe Edi Rama, te marin nje grup inxhinjerash,madje pensionist,t'i pyesin e te marin mendimin e tyre.

      1. T
       Taulet Pallo

       E ka fjalen per Floririn Like.

       1. R
        Raimond vlonjati

        Jo. Per Rama hajdutin, ai do vjedhi komplet naften me te huajte, sic po vjed me inceneratoret, duke vjedh qindra milione dollare me ruget qe i shtron nga 20 milion dollare per Km, dhe Shqiptaret do vahhzdojne te ikin me gomone ne Angli

       2. K
        Kalec Dega

        A eshte Edi Rama demagogu, mashtruesi me i madh nga ata qe kane sunduar Shqiperine!

        1. D
         Dakord

         Jo. Je ti kalec. Je funderrine shpellar komplet. Gezohu o debil se eshte atdheu yt. Tu shofte raca o delenxhi burre ty ata qe te kane helmuar ty

         1. l
          lexues

          "Dakort"je vetem nje gur kandari.

         2. X
          Xyxyxy

          Nuk eshte mashtrues i madh, po shqiptar i madh, ose Gjigand. Tung!

         3. g
          ganiu

          L'ok të jesh i sigurtë me lugë floriri do hajë.

         4. B
          Bac u kry siç duhet

          Cakto Ben Tigrin dhe Taulantin ta komercializojne o gjikant. Çuço -Cuckold te mbroje krahet. Te gjithe i ke te kualifikuar…. A thua njerezit hane bar?! Me shitjen e naftes nese ka dale dhe eshte me % te ulet squfuri, merren ata qe e çpuan pusin o toç kanavaceje! Nuk do merresh ti qe i ke ditet e numeruara

          1. Z
           Zjarri

           Jo mo Bacakari nuk jane kontratat e Saliqenit.Kontrata eshte qe kur te filloje prodhimi vihet matesi ne gryke te pusit dhe 50% i mer shteti shqiptar.Tung

           1. S
            Shkodrani

            "Ishallah" nuk do ta hame si ne te kaluaren dhe te paguajme ne ne vend te atyre qe do te fitojne.

            1. L
             L

             Po tamom e ke thon,kontratat e edit jane qelibar... Pash Zoti SA Kar je...

            2. K
             Kritiku

             Do te ishte me mire qe te shkoje edhe nje here ne shkolle dhe te msoje se si te shkruash. Nuk je ne gjendje intelektuale qe te japesh mend dhe te kritikosh punet e te tjereve. Na mbyten shpellaret qe u ka rene nje komjuter ne dore dhe kujtojne se i dine tani te gjitha.

             1. T
              Ta pështes

              Kritiku-Zjarri - Kari- Kikiriku…. Paskeni vendosur emra te gjinise mashkullore sot. Gjithsesi, kjo nuk ju ben burra. Ishit mire me ato emrat si sufllaqexhesa te denja- Ada, Ela. Elsa, Tila, Bardha, Kardha…

              1. Q
               Qe duhet ndryshim, duhet.

               O Kritik, Po leri të kenaqen o burrë i dheut. Nuk e sheh qe ata duan ta rrezojne Ramen me komente gazetash? Po ju hoqe dhe kete kënaqësi, pastaj do vrasin veten. Do na bejne ndonje hata. Kur ta kuptojne ata qe Rama rrezohet me alternativa qeverisëse, Rama do kete ikur vetë, por bashke me Ramen do kene ikur edhe Saliu me Metën, dhe këta nuk do kete kush t'i fuse ne pune roje shkolle, apo roje tek spitali. Ky budalli kujton se ty te plasi shumë per Ramen. Nuk e koncepton dot ai që, po të jetë per ne, Rama ikën qe nesër.

              2. M
               Muzaka i Ri

               O Bac TOCI , ajo kontrate atje eshte nga me te mirat ne hidrokarbure deri sote, me e keqja eshte ajo e Premier Oil sot Banker's qe ka bere qeveria Nano dhe e rifreskoi Berisha, sa per gaz H2S ka , por nuk perdoret per shitje se eshte tejet helmes pompohet ne shtrese perseri ,atje ku ka shtet.

              3. f
               fcb

               Ne sulm salixhinj!

               1. g
                ganiu

                Vazhdo në gomarllëk se do të të marrin si mjet transporti.

               2. M
                Muzaka i Ri

                Epo aty qendro, eshte komerciale apo jo, ka rezerva industriale dhe eshte rentabel ne ate thellesi qe delë ?? Ai gazi qe thot zotrote shitet gjikundi, apo futet ne shtrese se eshte H2S me sa kemi degjuar.

                1. v
                 vlora.vlora

                 Ore po c thua ne s kemi infrastukture per gazin ,shqiptaret ca do perfitojne do kene ngrohje apo jo,se per ju e dime qe beni kerdine ne te vjedhur , ke 9 vjet ,nuk ke sjelle asnje kompani ,te pakten per montime frigoriferesh makinash apo ku di une ,te gjitha ikin ne mal te zi apo maqedoni pse ? Sepse ju dhe ata qe vijne i dergoni me barela neper avione

                 1. K
                  Kanina e ismailit

                  E po mall paska dhe vlonjat te mi qe kritikojne kryekermen.

                 2. S
                  Sonda

                  mos katandisemi si me TAP o sinjor kryeministro !? Do vijne te huaj ta nxjerin, shqipkaret si gjithmone ne fund do marin te gjatin me gunga

                  1. V
                   Vito i Orneles se Varuzhanit

                   LEGEN ! Halla me koqe quhet xhaxha... Linda te meson te flasesh keshtu apo Dalina?

                   1. K
                    Kritiku

                    Qenke fare i leshuar nga trute! Ju te Temes, perse nuk filtroni komentet e njerezve te tille te epokes se gurit? Duhen ndaluar te tille shpellare qe te mos shkruajne fare ne kete gazete.

                    1. S
                     Sry

                     Ouu , kritiku qenka ndjere keq nga gjuha qe komentuesi perdor te Tema ! Ska faj i shkreti ,se Tema ne fakt shquhet per inteligjencen qofte te gazetareve apo analisteve, qofte te komentuesve.

                     1. e
                      erf

                      o kritik po kryeministri i surrelit vetem per goje nuk permbahet, cfar nuk nxjerr goja e tij e ndyre

                     2. D
                      Dushku

                      Ky legen k-minister do na mbush mendjen sic bente pararendsi i tij Laveri , rezervat comerciale thot. Naft dhe gas eshte zbuluar nga specialistet shqiptare prej vitesh ne shume zona ,problemi ka qene se nuk ishin comerciale ( sasi e nxjershme)thjesht qe ta kuptojne te gjithe.

                     3. R
                      Referendum per arrestimin e koleres sali

                      Rrena e radhes,kush e kush ta haje... E nisi enveri,e pasoi rrenacaku dhe krimineli me i madh sali dhe vazhdon rama te na shplaj trute

                      1. S
                       Shpetimi Debatik

                       Një gjë është tepër e sigurt : Shqipëtarët do marrin tollumin në prapanicë . Kamarieri shërbëtor (kryeministri) i strategjikëve miq me gisht në sumë ,para e grada . Çifutëria anglo-amerikane triliona . Auguri albanesi, rubati, trombati e violentati estremamente.

                       1. A
                        Al

                        Po ti mer varikars qe flet taliance i nga i di keto apo sa te te behet kapucino thuaj..

                       2. T
                        Ta nguli

                        Aman more njeres e Lini kete e nje Vite se pastaj do e marim derrin me te gjate se sete sote.

                        1. E
                         Erdogan

                         Nuk te Ben Paraja Njeri o Pashai i Erdoganit me Emer Angles Eduart (Edi). Te ben Llogjika dhe Karakteri. Ti je Nongrata e Greqis o Rama. Prandaj u hodhe tek Vucici me Ballkanin e "hapur" ne bythe. Akoma nuk te ka shkelur asnje Kryeminister Greke ne Albanistane o Pashai i Erdoganit. Keshtu i nderon Gitonet dhe qindra mijera ish turq qe jane kthyer ne Identitetin e tyre Epirote ne Greqi o Pasha i Erdoganit? O Servil i armiqve te Pirros fashisteve te Romes? Gitone vjen nga Greqisht Gea qe ndane token bashke.Geo-grafi do te thote shkruaj token. Perse (perke ital) o Pasha dhe Pionieri i Enverit sillesh si Idiot dhe te perdorin Cifutet e Sorosit?

                         1. A
                          Arber i Mesjetes

                          Hahaha DHe ti Edvin e ke emrin ????????????

                          1. L
                           Lugo2

                           Ti Erdogan je nje injorant me damke. Na spjegon se "perke" eshte italisht qe ne themi perse, apo gitone e te tjera qifulla ne ere. Edhe une jam nje injorant si ty por kam me shume llogjik sepse eshte budallalek qe cdo fjale qe kerkon ne fjalorin tone te jete me prejardhje shqiptare. Nuk ka gjera te tilla ne kete shkence dhe nuk kekziston asnje gjuhe qe nuk huazuar nga zhvillimi(gjuhet e tjera).... Kjo shkence analizon fjalet baze sic jane fjalet mut, shurre, yll, toke, qiell, det etj etj dhe jo fjale te lindura me vone sic jane kooperative apo socializem....Prandaj mos u kenaq qe nuk e ndien vehten shqiptar nga gjuha. Gjuha shqipe sipas studimeve eshte "rrenje" dhe eshte me e vjeter se gjuhet e tjera(edhe me e vjeter se greqishtja)....Kjo sidomos nga zhvillimi i shqiptimit te tingujve. Jemi te vetmit ne bote qe perdorim Y apo Q...Kinezet perdorin nje tingull te vecante qe ne na duket sikur po vjellin....arabet sikur cfryjne qurret dhe italjanet sikur kendojne. Italishtja or idjot hyne ne gjuhet latine dhe nuk perben grup me vehte. Shqipja eshte e vetme si gjuhe e lashte e "kohes se gurit" sic je dhe ti....

                          2. G
                           Genc tironci, shok i Edvinit

                           TAP TAP TAP TOP ASNJE PIKE GAZ. LENI MASHTRIMET BRE SOCIOPATI I KRISTOS JARABI E NXJERR KET DIMER DHE NUK THY QAFEN PER MOS ME U KTHY MA.

                           1. R
                            Refugjati

                            Alibaba e boshatisi shqiperine e volli dhe e ropi Akoma mundohet te mashtroj ato qe kane ngelur ne shqiperi (pleqte e plakat)

                            1. Q
                             Qesh se nuk Qaj dot!

                             Ahahaha... Sa qesharake, nje tjeter "lepirje bythe" nga Mero Baze...

                             1. P
                              Plasido Sinjari

                              Në fakt kur mendojnë që arritëm të bënim edhe magarinën me forcat tona unë do t'a bëja prapë falas për të tërë e çar do ngelej export të ardhurat mbulojnë maratitarin falas dhe do ndëroja veç sataqineskat e avanti puna .

                              1. T
                               Thesari i Vjedhur nga Ilir metaJ hahahaha

                               Xhuxhi Cepabnit Spiuni ilir metaJ vodhi Thesarin e Shtetit qe nuk bo vaki ne asnji Vend te Botes dhe nuk u Hetua aspak nga Drejtesia madje u mbeshtet nga Bordellua Drejtesi te cilet leshuan nji Deklarate qesharake per Opinion ,qe Thesarin e vodhi Baiu i Krrabes !!!!!!!!!!!!!!!! O te dhjefsha Shtetin dhe gjithe juve Politikanet me te ndyre te te gjitha kohrave ne KOKE ! - Para se Thesari te zbulohet Hienat bejne Plane üper ta zhdukur . Boll na tregobve Brockulla si Prralla per femije o Maskara por deno Banden e lalzit qe nuk ke bythe ti thuash asnji fjale se ku i gjeten Tokat ne Lalz dhe Miljonat qe kan ndertu Vilat . S'te vjen turp qe mendon se po mashtron e tallesh me kte popull hipokrit

                               1. H
                                Halla papritur na u zhgjua me Koqe

                                Do t'i therrasim Daje

                                1. M
                                 Ministria e KomshiKulturës

                                 U lodh ne pune Vin Llapa. U keput ne mes. Për të qenë "realist vizionar", Vin Sumës iu desh në krye dhe i duhet ne vazhdim që ta deformoje dhe çmontoje të vërtetën. Sigurisht "pa mashtruar" fare. Fontanat e karbureve do te dekorojne rilindjen urbane ! Nje shatrivan gjigand me nafte do te jete tek kafazoinstalacioni I majmuneve bythkuq -babuinet, tek oborri I kryeministrise. E ku eshte mashtrimi ketu I Edvinit ?!?!

                                 1. D
                                  De javu

                                  Do vidhni sa do plasni më trashë se ç'keni bërë deri më sot. Papunësia do vazhdojë, e po ashtu çmimet e larta të çmimeve, dhe qeratë stratosferike të shtëpive.

                                  1. g
                                   ganiu

                                   Gjithçka e sigurtë po si ta shesim? Pra duhet me bo marketing me shit naftën, gazin? Dhe sidomos në këtë moment? Ti ose je budalla o kujton se jemi ne. Sto naftën ta blejnë pa e nxjerrë akoma e ti na çan hajdarin me pordhët e tua?

                                   1. P
                                    Plasido Simjari

                                    Po mendonte për code-bar-in e kades ai Gano të fuçisë si i thonë . Ku do prodhohet fuçia në fakt se i del logoria më e shtrenjtë se malli që ka për të shitur dhe sa ..ja hoqi termostatin Gjon Vusha dhe nuk ka Cuorum në parlament hiç fuqi , fare.

                                   2. D
                                    Deni

                                    Mut me luge floriri do te hame.

                                    1. A
                                     Agron

                                     Ne vend qe te gezohen per kete pasuri shqipetaret si gjithmone tregohen mosbesues zemer keqije

                                     1. P
                                      Parruca

                                      Agron, edhe sot e kesaj dite Shqiperia nxjerr nafte nga nentoka por per shqiptaret nuk mbetet asnje kacidhe. Bankers Petroleum qe vjedh naften tone nxjerr bilance negative cdo vit, dhe si perfundim nuk shkon asnje kacidhe per buxhetin e shtetit. TAP kalon ne Shqiperi por shteti shqiptar perseri nuk merr asnje kacidhe per tranzitin. Ne nje situate krize te thelle energjitike boterore, keto 2 fakte behen akoma dhe me skandaloze. Tani si te tregohen besues shqiptaret kur faktet flasin qe te prodhojme c'te duam ne, perseri pa buke do mbetemi. Edhe ne Afrike nxirren uranium, diamante, nafte dhe minerale te rralla qe perdoren per baterite e makinave elektrike apo per elektroniken. Por njerezit vazhdojne vdesin urie.

                                      1. T
                                       Të drejtë ke

                                       Fiks, s' ke ç'shton më.

                                      2. a
                                       anti25642654censurë

                                       gono ti ngopesh me lugë bosh or lal!! fillo e gëzohu se po të vijmë pas,por si e thotë dhe gano,ky o tu tall karët!! thotë se ka problem shitjen e saj dhe jo probleme të tjera"Sasia e naftës dhe gazit është gjetur, cilësia është më e lartë botërisht, problemi është te komercializimi i saj,” tha Rama."!! pra,ty ta merr mëndja se duke pasur cilësi të lartë dhe një etje të tmerrshme për naftë në botë,ky merakoset për shitjen?? o gono sikur ti të ishe duke u mbytur në ujë,pra nuk do të kishe mundësi të merrje frymë,do pyesje për çmimin e ajrit nëse unë të vija me një bombël oksigjeni?? sot çmimet e enrgjisë fosile janë ngritur,dhe do të ngrihen, dhe kur të shkojë në pidhin e sëmës putini dhe ky mashtruesi i mutit,e ky u bëka merak se si e ku do ta shesë?? e blen arabia saudite mor debil si po blen naftën ruse sot!! apo nuk ja ke idenë si janë punët!! shkruaj të shruajmë e gëzohu se po të shet një mundësi për të pasur një lugë bosh nesër?? na mbytët or debila të çdo krahu që jeni!! disa i shkojnë pas qënit të viçidollit se "i ka shpëtuar nga komunizmi",të tjerët i shkojnë pas dobiçit të kristaqit "se i ka shpëtuar nga ai që i ka shpëtuar nga komunizmi,dh ese do ti ushqejë me një lugë që nuk di si dhe ku do ta blejë"??bile të florinjt!

                                      3. m
                                       mirel

                                       Cdo njeri normal do ndihej mire qe vendi i tij ka potenciale ekonomike qe ne te ardhshmen mund te kthehen ne prosperitet, vetem shqiptaret "hane buk vec"...

                                       1. T
                                        Ti ku e ha bukën? Se popull nuk je...

                                        Ne ndjehemi shumë mirë që vendi mund të ketë potenciale ekonomike po këto potenciale kush i shfrytëzon aktualisht dhe ku shkojnë paratë? Këtë përgjigje kërkon populli, se potencialet janë të popullit dhe i përkasin atij, jo një grushti njerëzish që ndajnë tepsinë mes tyre

                                        1. D
                                         Dakord

                                         Mirel, jo shqiptaret por salistet dhe metistet. Paskan shperthyer fort sot se jane drejt fundit. I genjyen kriminelet (idhujt e tyre) se do protestonin ne shtator te shfryjne dufin e mbledhur por e shtyne per tetor. Llumi i ketij vendi jane anti shqiptare se nje shqiptar normal do ishte gezuar kur lexon nje lajm te mire per vendin e vet. Salistet dhe metistet jane ne agoni si bisha te plagosura por sot paskan dale nga shpellat per te lexuar gazeten tema se nuk jua kap syrin e qimit aty ne buze te shpellave.

                                        2. K
                                         Kadriu kojshiu

                                         E hodhi ne ajer pordhen e rradhes per konsum publik

                                         1. F
                                          FCB

                                          Ky osht bo si Ver Llapa , vetem se Veri osht mo king.

                                          1. h
                                           hekur

                                           Ver llapes ti mori te keqen ai, ai as llapa nuk i afrohet Verit

                                          2. U
                                           Uaaaaa

                                           Kur të gjitha rrenat janë konsumuar duhet diçka përtej imagjinares dhe përtej së mundshmes...diçka nga nëntoka.....ari i zi.....flori pa fund...fuqi rajonale....fuqi botërore...dhe pastaj shqiptarët do të shkojnë në hënë...aty do ndërtojmë grataçela dhe do të fluturojnë me anije kozmike....Duhet që shqiptarët të ëndërrojnë aq shumë.....po aq shumë....sa të rrëshkasin fare...njëherë e mirë...

                                           1. T
                                            Taulant

                                            Po mire ore Pasha, cfare kupton ti me problemin e komercializimit? Pra me ceshtjrn e tregetimit? Pse kaq e veshtire eshte ta shesesh naften dhe gazin? Apo e ben ti o Pasha te veshtire qe pastaj te justifikosh dhenjen me koncesion tek ndonje kompani mike? Hahaha

                                            1. t
                                             titi

                                             Aman e paske kuptuar o Taulant cfare do te thote komercializim ! 80 % e shqiptarve kane mungesa te theksuara te intelektit. kjo eshte arsyeja kryesore qe emigrantet shqipetare hane koken e njeri tjetrit.

                                             1. T
                                              Taulant

                                              Po mere mundimin dhe ma shpjego mua dhe 80% te te tjereve o super intelekt!

                                            2. k
                                             koli

                                             Hitleri duke folur per "armen e fuqishme" qe do e beje te fitoje luften.

                                             1. S
                                              Scorpion

                                              Mos, nese eshte e verte, tjeter fatkeqesi per Shqiperine. Sic shfrytezojme kromin e Bulqizes (vrasje mes horrave qe i shfrytezojne) sic kishim bregdetin e Durresit (e kthyem ne hale). Pasurite e ketij vendi jane mallkim per te

                                              1. a
                                               arqile

                                               Turp komentues injorante shume pas injorancave te kriminelit sali mjaft me do eci shqiperia saliu vdiq por duhet te dorezoje pasurine e vjedhur.

                                               1. a
                                                anti25642654censurë

                                                o qilloooooooooooooooo a ta merr mëndja me të vërtetë se është e vështirë shitja e naftës"komercializimi i saj"si thotë ky debili?? o koqe a thu se ukrainasit të pyesin sa është çmimi i armëve sot?? e njëjta gjë është për tërë botën,askush nuk pyt për çmimin e naftës dhe gazit,pyesin vetëm "A KE???"!! partizanë budallenj të mashtruesve të trashë!! në fillimet e tij saliu na premtoi "çekun e bardhë" dhe të gjithë hodhëm dhe brekët poshtë se do na mbyste amerika me mëndafsh,më pas premtoi leje lindjeje"një vit para dhe një vit pas lindjes",dhe shqiptari gomar,e hëngri sa krahu!gruaja duhej të fillonte lejen 3 muaj para se të mbetej shtatzanë?? ky tall bythën duke premtuar këtë e atë,polici speciale,vërting,zhdukje krimi e superfuqi energjitike e brekllastike!!boll mor budallenj boll se na hoqët dhe atë pak krenari si shqiptar!! me njerëz si ju,jo vetëm të vejn turp që jemi shqiptar,por dhe të vjen turp të thuash jemi e njëjta specie!!

                                                1. C
                                                 Census

                                                 O Cile shqiptohet jo o qillo se është emër i përveçëm .Terrorist , në do të pish gjë kafe do më gjesh në kafene .

                                                 1. g
                                                  ganiu

                                                  Prite se tu ardh o.

                                                  1. a
                                                   anti25642654censurë

                                                   o xhani i terroristit! në një anë ke të drejtë,cile përdoret,njëlloj si përdoret "po pi duhan"!! por dhe ti e unë e dimë se normalisht,mund të bëhet ndonjë lloj lëngu prej duhani për ta pirë,duhani tymoset!! kështu dhe "qile" është më kollaj të jetë "qillo" se "cile",e pastaj po të fusësh në llogari peshën e trurit të tij,duke parë çka shkruar!? "qillo"pra tru 1kg,është më e drejtë!! ps:erdha te kafeja,por më thanë se kishe ikur!!sidoqoftë takohemi herën tjertër!!

                                                2. R
                                                 ROÇKODAN

                                                 ja hodhem bithes, e ka thene komandant edveri shqipnia lundron mbi nafte

                                                 1. D
                                                  Demi

                                                  paskan dale gjithe shpellaret sot ne komente Varju karin malokeve te sali non grates se e kane nga deshperimi Ec aty Edi Rama ,shpartalloi...

                                                  1. m
                                                   mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                                                   po vitin tjeter jane zgjedhjet, prit te qime njehere sali berishen ne bythe per here te fundit dhe pastaj nxirr floririn e likes ilir metaj spiun i sigurimit te shtetit korrak

                                                   1. D
                                                    Denis

                                                    Asnje komb nuk ka ec perpara prej pasurive natyrore. Jane ber te pasur nga kultura e punes dhe prodhimit ose e then ndryshe kapitali human.

                                                    1. G
                                                     Gjermani i fundit.

                                                     Ky te pakten thote fuqi rajonale.Se ai para ketij qe shiti 4 hidrocentrale thoshte superfuqi energjitike,te dytet pas Gjermanise.

                                                     1. b
                                                      bela

                                                      sateliti albania 1, sateliti albania 2, marrje vreshti si me degjon, marrje marrje breshka jam te degjoj mire.

                                                      1. D
                                                       Derri mrena

                                                       Pa merak se ate te rames do merrni. Pse ca kujtoni se hajduti behet burre i mire papritmas. Hajduti qe ka vjedhur hajdut do mbetet. Rama ka vjedhur si askush tjeter ço vjedh dhe do vjedhe cdo gje qe ka nje lek fitim. Kemo 10 vjet qe segjojme genjeshtra. Po mafia na zoteron si vend. Tani qe ka timonin ky trimi prej 5 vitesh. Pa merak se do ta nxjerre si lajm per zgjedhjet lokale. Qe te kape vota. Loqet do ta votojne prap. Dhe gishtin ne prapanice do marrin

                                                       1. P
                                                        Popull

                                                        Dmth nafte kemi gjetur shume, cilesia me e larta ne bote! Por nuk e shesim dot!? Kur shiten perrallat e tua dhe te sivellezerve te tu ska si mos shitet nafta o derdimen. Po ty te ka djegur trurin malli or byrazer.

                                                        1. G
                                                         Genti

                                                         Flini me ëndra o shqiptarë se po s'hëngrëm me lugë floriri mot do vazhdojmë të hamë bar si sot. Shqipëria fle mbi pasuri ujore,natyrore,nëntokësore dhe sot e kësaj dite mbretëron varfëria pasi ne kemi po nuk dimë ç'të bëjmë me pasurinë sepse ata që e kanë në dorë e shpërdorojnë dhe vjedhin. Na ngopin me pallavra të paktën.

                                                         1. T
                                                          T

                                                          Ajde batakci ajde

                                                          1. E
                                                           Edlira

                                                           Nuk duam thesare perrallash...na mjaftojne BASTET! Shqiptarët tashmë mund të pasurohen me baste! Lavdi qeverise që "sheshoi" konkurencen e basteve dhe u hapi rrugën largpamësesve...

                                                           1. A
                                                            Angjelini

                                                            Do e vidhni siq keni vjedhur te gjitha pasurite tjera. Shum e thjeshte!

                                                            1. e
                                                             emigranti

                                                             keshtu thaa dhe saliu ne 92 po ja nje mut ka marre shqiptari, prit gomar te mbije bar, bari mbiu dhe u tha gomari me sy nuk e pa

                                                             1. D
                                                              Dakord

                                                              Booo sa fort e paska terheq vizen, i qeka shtremeru edhe hunda, prandaj mos ia vini re se s’di se c’thote

                                                              1. A
                                                               Agron

                                                               Jam dakort me ju Parruca qe vendet me pasuri natyror e nentokesore jane me te varfera per disa arsye qe thoni ju por te luftohet qe te perfitoje vendi yne. Pershendetje nga Parruca Shkoder

                                                               1. A
                                                                Agron

                                                                Jam dakort me ju Parruca qe vendet me pasuri natyror e nentokesore jane me te varfera per disa arsye qe thoni ju por te luftohet qe te perfitoje vendi yne. Pershendetje nga Parruca Shkoder

                                                                1. Z
                                                                 Zyko

                                                                 Peshku ne det tigani ne zjarr. Cfare bastardi !!!

                                                                 1. S
                                                                  Shkodrani

                                                                  Ma difto ku asht se ta komercializoj une. Me këtë uri gazi qe ka bota, vijnë e ta marrin ne goje me i'a dhanë gazin ti! Hallin e komercializimit paske ti? Apo se e ke Shpiragun veç lluc e gur?

                                                                  1. L
                                                                   Lani

                                                                   Jo nafte por dhe flori te dale, ty nuk te beson njeri. Edhe nqs vertet do dale nuk ka shqiptar qe beson se do perfitoje gje prej saj. Shiko si jane katandisur punonjesit e pensionistet dhe aty kupton se fjalet e tua jane vetem muhabet kafenesh.

                                                                   1. K
                                                                    Kim Yong

                                                                    Po Ballukja c'thote per kete punen e komercializimit? Na sqaroni pak se nuk po durojme dot mor aman kur shohim gjithe ate nafte qe derdhet ne lumin e Osumit and nuk e komerializojme dot qe nuk e komercializojme...Ky eshte kulmi mor aman.

                                                                    1. T
                                                                     Talenti

                                                                     Jo mor jo....cilesia e larte ,por problem eshte shitja e gazit ne kete kohe krize per gaz...????????????. Ky eshte talent????????????

                                                                     1. M
                                                                      Majlinda Dhuka

                                                                      E mori ne qafe Lul Morina liderin global, ja ndron mallin sa here shkon te dhjese. Ja perzien me mazut kohet e fundit. Prandaj ka halucinacione me bitum, hidrokarbure, diluent dhe mut te fosilizuar. Si ben me derman asgje. Vetem mall i perziere direkt ne vena.

                                                                      1. A
                                                                       Asd

                                                                       My eshte lajm i mire per Ramen se do behet sheik!

                                                                       1. R
                                                                        Rajan

                                                                        "Më mirë të dush se sa të kesh" Ky vënd i bekuar nga Zoti ka plot risorse, por ky popull është i mallkuar, nuk di të zgjedhi njerëzit e mençur për t'i administruar. Zgjedh injorantët, mashtruesit, këta bëhen edhe hajdutë, se e quajnë pronën e tyre kur marrin pushtetin.

                                                                        1. v
                                                                         vlonjati, vlore

                                                                         Ne kemi vite qe kemi centralin Berthamor per prodhim energjie dhe jemi ne vend te pare para gjermanise per zhvillim ekonomik. Tani do behemi dhe fuqi ballkanike. ku mbahemi me ne,amerike behu gati se do te te spostojmme nga froni si princi mbretereshen

                                                                         1. A
                                                                          Ardi

                                                                          Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                          1. A
                                                                           Ardi

                                                                           Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                           1. A
                                                                            Ardi

                                                                            Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                            1. A
                                                                             Ardi

                                                                             Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                             1. A
                                                                              Ardi

                                                                              Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                              1. A
                                                                               Ardi

                                                                               Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                               1. A
                                                                                Ardi

                                                                                Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                                1. A
                                                                                 Ardi

                                                                                 Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                                 1. A
                                                                                  Ardi

                                                                                  Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                                  1. A
                                                                                   Ardi

                                                                                   Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                                   1. A
                                                                                    Ardi

                                                                                    Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                                    1. A
                                                                                     Ardi

                                                                                     Njeri me te peshtir dhe me te lig SE edi qeni nk ka pas shqiperia per 100 vjet

                                                                                     1. S
                                                                                      Shqipe

                                                                                      Asgje e re nga fronti i lindjes…

                                                                                      1. s
                                                                                       sabrima_ehhhh

                                                                                       Prandaj erdhi mozzarella, me fal mortadella, me fal mumja Mutarella dhe ky kumankari yne foli qe ne nuk kemi rafineri se e kemi naften e rende. HaHaHa!!! Po kur ne histori o vulehumbur popujt e vendeve te varfera (per faj te tyre) kane bere hajer me pasurite e vendit? Historia e Shqiperise do te perseritet. Sic i shiti Zogu me koncesione, ashtu do i shesin edhe keta me koncesione per ndonje llogari bankare ne Qipro apo Dubai. Mjere ata te Shpiragut qe s'do kene as uje per te pire.

                                                                                       1. a
                                                                                        anti25642654censurë

                                                                                        palluqja jonë tha që do të ndërtojmë një!? ndoshta! po të ishte i qutë!? do ta ndërtonte,çdo bankë të jep kredit për një gjë të tilë!! bile palluqja do të kishte më shumë mundësi për të vjedhur!! por duke e ditur se palluqja nuk ka vizion,përveç lapsave me ngjyra,me siguri do të bëjë ndonjë kompromis me "pare në dorë"dhe në të sëmës "pula nesër"!! ai ka qef "vezën sot","pulën nesër" shkon e vjedh të rritur!!

                                                                                       Lini një Përgjigje