Tjetër lëkundje tërmeti "shkund" Tiranën

16 Janar 2023, 19:37Sociale TEMA

Tjetër lëkundje tërmeti "shkund" Tiranën

Disa lëkundje të forta tërmeti janë ndier rreth orës 19:28 në Shqipëri.

Sipas burimeve, mësohet se lëkundjet janë ndier kryesisht në Shqipërinë e Mesme dhe në Tiranë.

Sipas Qendrës Mesdhetare Sizmologjike, tërmeti kishte një magnitudë të shkallës 3.7 Rihter.

Gjithashtu bëhet me dije se epiqendra ka qenë mes Tiranës dhe Burrelit.

Kujtojmë se ky ishte tërmeti i 18-të që godet Shqipërinë gjatë 24 orëve të fundit, ku ai i mbrëmjes së djeshme ishte edhe më i forti, prej 4.7 ballë të shkallës rihter.

4 Komente

 1. G
  Gjithcka eshte e mundur sot ne kte Bote

  Nuk pejashthet aspak Mundesi qe te jen te dirigjuar te tilla Termete . Po nji vend qe eshte total ne kaos e anrshi te gjithaneshme qe nuk eshte zhvilluar ne asnji fushe te shkences dhe merret 32- vjet me nji Cop Muti te thate shpelle .meriton gjithcka .

  1. S
   Shpresojme

   Ate qe nuk e ben dot njeriu I ndershem ndoshta e ben nje fuqi e mbinatyreshme qe ti shuaje te ndyret e shumte te ketij vendi qe jane ne cdo meter katror te ketij vendi.

   1. E
    ElaBela

    Sa afer Godines se Parlamentit ishte dhe pritet me i fuqishem?

    1. K
     Kalec Dega

     lol = kur tja japim voten perseri Edvin Rames, ai do nxjerri ne pension Sali berishen.....si para 10 vjeteve, lol = Bile, do korrigjoje vepren e Skenderbeut sipas variantit Turk e Vucic.....

    Lini një Përgjigje