VIDEO/ Yuri Kim në Roskovec, pensionisti i lë një porosi: Kujdesuni për Shqipërinë, është vendi më i mirë

30 Mars 2023, 09:54Sociale TEMA

VIDEO/ Yuri Kim në Roskovec, pensionisti i lë një porosi:

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka vizituar Roskovecin për të parë ndikimin pozitiv që po bën projekti “STAR3” për të forcuar qeverisjen vendore dhe angazhimin qytetar.

Gjatë vizitës ajo është takuar dhe me banorët e Roskovecit të cilët i kanë lënë dhe një “porosi” ambasadores.

Njëri prej pensionistëve i shprehu asaj vlerësimet për punën që ka bërë, gjithashtu i kërkoi që të kujdeset për Shqpërinë pasi është vendi më i mirë.

“Faleminderit për ndihmat që i jep Shqipërisë. Për Shqipërinë kujdesuni sepse Shqipëria është vendi më i bukur, më i mirë”, i tha ai.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

20 Komente

 1. K
  Kalec Dega

  Pensionist trapi bithlepirs, turku shkeli nuk mbiu bar, shkeli Amerika hongre kAr….lol

  1. d
   durrsak 24 karat

   Ik e pirdhu, o Kar"Kalec Dega", qi nuk le rob e vend pa shajte.

   1. V
    Vranakonti

    Kolec muti na rrofsh bythen. Pensionisti ka folur shume mire. O pis dreqi.

   2. M
    Mir e ke ti

    Shqiprine si natyre ështe shume e bukur. Por e kane shkatrrue dhe ështe shume e veshtire të bëhet më se pse Turqit, Enver Terroristi, Sali Gerdeci, Met spiun hajduti dhe tani së fundi Ed Ram Turk hajdut Erdogani ështe duke i vue gozhden e fundit arkivolit me Xhamijat dhe Korrupsjoni e ti.

    1. D
     Dakord

     Kalec Je i neveritshem o idiot i lindur. Na e shpife o funderrine fekale. Pi ilaçe o ndyresire.

    2. P
     Phoenix

     UFO ne Roskovec.

     1. L
      Labi

      O Kolec fena,mshele gojen sa her fol si me ja fut kali pordh.

      1. L
       Lajme idiotesh !

       Dhe c'ka per Lajm ktu ? Kultura e fshatareve nuk mundet te shkoj me larg se kaq . Kta jane ata tipa qe servile qe gjithcka e kerkojne nga Bota sepse jane te paafte per gjithcka ,vetem me qit brockulla nga goja jo . Kush jane ata qe cojne z.Kim te takohet me kta pleq ,qe varferia e jetes ju ka rrembyer gjithcka bashke me trurin ? _Ja kjo eshte Medie e Injoranteve .Sepse nji shqiptare qe ka nji fije Dinjiteti Kombetare nuk e con Ambasadoren ne mejhne pleqesh me degju pordhet e pleqeve shqiptare .Kaq tru duhet me pat Njeriu ,qe ka nji fije Dinjiteti . Coheni ne ndonji are me miser ose stalle lopesh ,te pyesi se cfar mendoni ju per Shqiperine dhe sa i Madh ju rritet Misri ?

       1. r
        rilindjotet

        Paska dale edhe shoqja Kimete per te bere fushate per partine!

        1. F
         FCB

         Qenka qelbur Roskoveci.

         1. T
          T

          Ti o zoteri e ke.me.ndershhmeri per ato qe I thua kesaj ambasadoreje. Do kujdesen si u kujdesen per libin,irakun,venezuelen,Salvador,Bolivia Guatemal e gjetke. Per SA kohe.jemi koloni ne bithe do e keni si popull.

          1. P
           Perlat Spahiu

           Shqipetar more bythe grisur ngele duke kakarisur.

           1. B
            Beni

            O njerez te mjere qe nxirrni vetem vrer nga goja . Pa Ameriken nuk do te egzistonte as Shqiperi as Kosove dhe jeta e shqiptareve ne Maqedoni dhe Mal te Zi do te ishte sketerre Mirenjohje SHBA dhe ishalla o zot e pastrojne politiken shqiptare nga mostrat se njerezit kane filluar te kene nostalgji per sistemin e kaluar dhe kjo eshte shume e dhimbshme

            1. S
             Sapa

             E ka fjalen per natyren shqiptare jo per njerezit!

             1. B
              Buda

              Yuri Kim eshte padyshim ambasadorja me e mire qe ka ardhur ne Shqiperi gjate 100 vjeteve.

              1. I
               IPANJOHURI

               Neve derdellisim bota na bejne sehir .Neve qajme e bota qesh .Problemi qe kerkon zgjidhje eshte se ne nuk duam te punojme apo nuk dime te punojme .

               1. S
                SALIJA EFENDIJA

                O trap gazetar pensionisti i jep porosi ambasadores apo po i lutet zonjs Kim ?

                1. S
                 SALIJA EFENDIJA

                 O trap gazetar pensionisti i jep porosi ambasadores apo po i lutet zonjs Kim ?

                 1. e
                  emigranti

                  yuri kim po kujdeset po nuk te lene saliu me servilat qe e ndjekin nga pas

                  1. m
                   mirel

                   Zagaret shqupisa le te lehin, USA do te vazhdoje te jete ne krah te popullit shqiptar ne rrugen e prosperitetit

                   Lini një Përgjigje