Allegri në pikëpyetje, Juventus pëlqen dy emra për t’i besuar drejtimin e stolit

20 Maj 2023, 11:40Sport TEMA

Allegri në pikëpyetje, Juventus pëlqen dy emra për t’i

Massimiliano Allegri drejt largimit nga Juventus.

Edhe pse ai ka edhe dy vite në kontratë, Allegri dhe klubi ende nuk kanë vendosur për të ardhmen, e cila mbetet e paqartë.

Siç raportojnë mediet italiane, një vendim përfundimtar do të merret në fund të sezonit, pra kur do të jetë e qartë edhe se çfarë do të ndodhë me skuadrën, nëse do të luajë në Europë apo jo.

Ndërkohë kanë nisur të qarkullojnë emrat e zëvendësuesve të mundshëm të Allegrit.

Fillimisht bëhet fjalë për Igor Tudor dhe më pas, “plani B”, Raffaele Palladino.

2 Komente

 1. A
  Adriatik

  Me paraqitjen e ketij sezoni ekipi ka hmbur shume shkelqim.Nuk eshte faji vetem te traineri.Gjithesesi mendoj se traineri duhet ndryshuar.

  1. T
   Toni vlor

   Aligatori i juves duhet te iki kte muaj po nuk iku duhet ta shkarkojn lojtaret nuk i binden ai ka mbaruar si trainer nuk loz juvja kshu esht turp per kte ekip te katandiset ne duart e nje traineri kok trash qe i mashtroi drejtusit e juves

   Lini një Përgjigje