FOTO/ “Më i miri”, Rey Manaj në mbështetje të trajnerit Edy Reja

28 Shtator 2022, 20:06Sport TEMA

FOTO/ “Më i miri”, Rey Manaj në mbështetje të

Shqipëria zhgënjeu në këtë edicion të Nations League duke përfunduar e fundit me vetëm 2 pikë në 4 ndeshje me rivalët e Izrael dhe Islandë. Në mungesë të rezultateve, faji i “faturohet” gjithmonë trajnerit.

Kontrata e Edy Reja me FSHF, e cila nuk pritet të rinovohet, skadon në nëntor të këtij viti dhe ndaj Islandës ai drejtoi për herë të fundit kuqezinjtë në një ndeshje zyrtare. Pasi ato të rradhës janë miqësoret me Arabinë Saudite dhe Italinë.

Rey Manaj, i cili mungonte për shkak dëmtimi, i ka dalë në mbështetje teknikut italian teksa në rrjetin e tij social, Instagram, ka postuar një story ku e quan 78-vjeçarin si më i miri.

6 Komente

 1. R
  Rrespekt per Rei -n qe tregon Personalitet

  Nuk e shte lehte kur gjithe kopeja e lukunise qe duan ti zene vendin Trainerit kane shperthyer ne nji histeri duke fajesuar Trainerin e Kombetares ,nderkohe qe te gjitha intervistat e pasndjeshjeve ai ka thene ate qe ne te vertete eshte me ekipin dhe rezultatet . Te gjitha ju nenshtruan turmes se analisteve te medias qe kan dite pellasin pa pike llogjike e rrespekti vs Trainerit italian qe per hir te se vertetes eshte nji Trainer shume i mire dhe kte e tregon jovetem analizat e mbasndejshjeve qe tregon joveen llogjiken e trainerit por edhe sa i afte eshte ai te kuptoje cfar po ndodh me skuadren . Rei ,tregon Personalit qe i del ne krahe te vertetes duke treguar si lojtare Personalitet dhe mos u dorezuar Kakofonise se Orestruar nga Banda e Kandidateve per Trainer qe duan ta marrin Kombetaren me te tilla bythqimlliqe Por jajt se ktu do jemi dhe do ja shikojm surratin edhe ktyre Histerikeve qe nuk e ha shume per KOmbetaren sesa per Paret qe do mudn te fitojne ne postin e Trainerit

  1. s
   sali

   Reja eshte me i miri,I gjith kjo lukuni e nisur nga trainere shqiptare apo gjoja opinioniste qe duan te fitojne nanje kocke,Pse nuk ishin njesoj me Hanin,Kuzhen,baricin,de bazin,E tashi me Rejan,Te gjithe lojtaret tane lozin ose zevendesues ose ruajne stolin ,Pamvaresisht pordheve qe kemi ne per tu bere kampion bote.Ctju beje Reja atyre kur nuk kane as fuqi as tru

   1. p
    pop olo

    Me i miri thote ky servili. I shikon ndeshjet ti apo te shikojne ndeshjet ty? E shikon qe nuk arrijme te bejme 2 pasa te sakte? E shikon qe lojtaret nuk vrapojne dot me shume se 60 minuta. Mbi te gjitha a e shikon qe morali i kombetares eshte ne piken zero?

    1. K
     Koli

     Se kemi lojtar si Rey Manaj dhe Elseid Hysaj,dy Debilna lojtare me plot kuptimin e gojes,Shqiperia vazhdon dhe zhgarravitet keshtu.Reja duhet te iki:Nuk beri asnje gje te vlefshme ne keto vite.Mosha 78,trajner qe merr lojtare dhe nga Kategoria e trete e Italise,vetem se flet Italisht.

     1. B
      Bruno

      Nje lojtar Medioker,qe ska bere asnjehere mire.Suksesin me te madh e ka ne Kategorine e trete me Barcelonen B.Me Specian gjithe fazen e pare nuk luajti fare,ne fazen e dyte beri 3 gola,2 me penallti.Ti dhe Hysaj jeni lojtaret me Kot qe kam pare ne Historine e futbollit shqiptar.Ti e mbron Rejen,se edhe ty dhe Debilin Hysaj,sikur Bythe te jeni,formacionin e kishit te sigurte.Gjysma e lojtareve jane te gjithe per Kosh Plehnash.

      1. N
       Na mbyten idiotet

       Nje gje duhet te kuptojne karucat shqiptare qe fishkellejne se lojtaret e kombetares sa here dalin ne fushe jane vetem nje demtim larg findit te karrieres me te cilen hane buke dhe kane sakrifikuar femijerine e rinine .pra eshte nje sakrifice qe bejne falas per Shqiperine e pavaresisht prej rezultatit duhen duartrokitur e falenderuar .Reja eshte trainer me pervoje qe idiotet pa pike kulture po e fyejne majtas e djathtas .nuk i ve faj nese ai dhe lojtaret te dorehiqen e keta trapa te dalin e ta bejne vete po te munden .

       Lini një Përgjigje