“Frymëzohem nga Goretzka”, talenti shqiptar prezantohet në Serie A

15 Shtator 2023, 11:23Sport TEMA

“Frymëzohem nga Goretzka”, talenti shqiptar prezantohet në


Një tjetër përforcim nga Bayern Munchen për Frosinonen. Që ka siguruar shqiptarin e radhës nga kampionët e Gjermanisë pas Marvin Çunit.

Skuadra e rikthyer në Serie A, është përforcuar në ofensivë me shërbimet e Arijon Ibrahimovic, i cili u huazua nga bavarezët.

Talenti 17-vjeçar me origjinë shqiptare, u prezantua sot te Frosinone, teksa gjatë fjalës së tij tha:

Modeli im është Leon Goretzka. Ai më ka dhënë shumë këshilla. Më pëlqen të luaj si numër 8 ose 10, por më parë kam luajtur edhe si sulmues krahu dhe qendërsulmues.

Frosinone? Ndodhem këtu prej pak kohësh, por e kam kuptuar menjëherë se skuadra dhe tifozët janë si një familje. Mezi pres të luaj dhe ta shoh stadiumin plot.

Forma ime është e mirë. Nuk e di nëse jam në gjendje të luaj 90 minuta, por jam gati të zbres në fushë nga minuta e parë”, theksoi Ibrahimovic.

2 Komente

 1. S
  Shkullaku bytha e Berrishes

  Taleshi Shqiptar perfaqesone Gjermanin po thuaje mercenari Shqipetare i sherbene Gjermanis ku eshte lajmi ketu sikur te thuash Sharqiri perfaqesone zvicren ku eshte e bukura ketu vec mercenarizme ..

  1. t
   tifozi

   Nuk ka shqiptare me vic-a mbrapashtesa te mbiemrit. Jane sllave ose shqiptare te sllavizuar.

  Lini një Përgjigje