“Ishte i njëjti ekip që luajti me Shqipërinë“, Cara tregon përshtypjet për Katarin: Nuk shkojnë larg

21 Nëntor 2022, 10:43Sport TEMA

“Ishte i njëjti ekip që luajti me Shqipërinë“,

Tedi Cara ka komentuar ndeshjen e djeshme të Katarit.

Futbollisti i Partizanit u përball me skuadrën që organizon Kampionatin Botëror pak ditë më parë, teka zhvillo një takim miqësor në Marbeja si pjesë e Kombëtares shqiptare.

Cara është shprehur në studion e emisionit “Ora Sport“ në “Ora TV“ se mbrëmjen e sotme ishin në fushë po të njëjtët lojtarë me të cilët ai u përball në Marbeja.

“E pashë ndeshjen e Katarit. Ishte 11-shja që ka luajtur kundër nesh, përveç 2-3 lojtarëve. Ishte ndeshja ime e parë me kombëtaren.

Dëshira ishte e madhe që të shënoja. Gjyqtari e anulloi golin.

Pjesën e dytë ishim më mirë ne. Që kur e pashë atë ditë Katarin thashë që nuk do shkojnë larg me këtë ekip që kanë.

E pashë ndeshjen sot dhe bënë të njëjtën lojë që bënë me ne“, ka thënë Tedi Cara.

Lini një Përgjigje