Igli Tare: Nëse do kisha një vajzë, do e martoja me Milinkovic-Savic

20 Nëntor 2022, 18:23Sport TEMA

Igli Tare: Nëse do kisha një vajzë, do e martoja me

Igli Tare është një adhurues i madh i Milinkovic-Savic. Këtë e ka deklaruar dhe në intervistën më të fundit që drejtori sportiv i Lacios ka dhënë në mediat italiane.

“Ai erdhi si një djalosh dhe tani është një burrë. Pas tetë vitesh në klub, ai është një person i rëndësishëm për ne dhe jo vetëm një futbollist. Kjo është ajo që unë vlerësoj më shumë tek Milinkoviç-Savic”.

“Është shumë i thjeshtë si person. Një njeri i përulur, nuk ka qenë kurrë mendjemadh apo arrogant. Është një djalë shumë i sjellshëm. Dhe si lojtar është diçka tjetër… Ai mund të bëjë edhe më mirë,” shpjegoi drejtori i Lacios për Mozzartsport.

“Nëse do të kisha një vajzë, do e martoja me Milinkovic. A jam mjaft i qartë?”, shtoi Tare.

27 Komente

 1. M
  Mikeli

  Jepja gruen

  1. A
   Alessio

   Ta marton me nanen e vet. Dhe e ka afer keshtu qe Igli ja marre ne goje. Nji rruge e dy pune. Veç ta din mire Igli dhe te gjithe ata qe mendojne si Igli se me i ardhe momenti Milinkoviçit ja perdhunon te gjitha femrat e gjithe fare e fisit dhe djalin si dhe ja masakron ne fund.

   1. P
    Pollogasi

    Mos, si fol ashtu. Është bir i enveristit, mbajti arkën e kufomës së PËRBINDËSHIT Envahir; vetë enverist, e kanë në shpirt, atë që nuk e kanë në gjak. Gruan, motrën, tezetë, ata të farefisit...bastard! Kisha simpati që kur ia llomi nofullën shkaut futbollist, tash na doli internet

  2. R
   Remi München

   Nese nuk ke vajzë, jepja motren dhe do keshë dhandrrin Serb pasi veç paske deshirë!

   1. K
    Kosova

    O Igli Tare, ua hangsh mutin shkjaut. Gjithe kta njerz ne shqiperi me dashni oer shkjaun. Domosdo, se gjithe ato mekate qe jane bere ne Shqiperi sic hane burgosjet, interninet, zhdukjet, hajnit, plaqkitjet, vrashet, drogat...sot e mbyten olakun ne shtepi per plaqke... dhe per gjithe keto te zeza nuk jep llogari askish...mbyten Lear Kurtin dhe gjithe shteti mbrojti mbytesit... E kto mekate do te paguhen e kane fillu te paguhen me degjenerim te shtetit dhe te shoqerise shqiptare.

    1. A
     Albanian Orthodox

     Filluan turko-arabet e kosoves me vjell mut nga goja...O rrace inferiore islamike ju nuk beheni njerez...ju ju kane shkerdhyer Serbet para dhe mbrapa...Ju keni xhelozi..ndaj Shqiperise me Seerbine...qe kane marrdhenie te shkelqyera. Mor plehra te ardhur nga Anadolli..i turqise !! Igli Tare eshte Legjenda e futbollit ne Shqiperi dhe nuk e rruan shume qe ju koqevaret e ofendoni me komente e juaja te dhjera. Futbollisti Serb eshte djale me kulture dhe duhet respektuar. Koqevaret turq asnjehere nuk kane per tu bere njerez...

     1. A
      Alessio

      "Turko-arabet e Kosoves ta qifshin ,nene e moter e ça ke brenda pragut te shpise o jevgjit grekafon!

      1. G
       Gjakovari

       E si mund te katandiset me keq se ti nje njeri qe e quan veten shqiptar ? Ti hash mutin Kosoves o gjakprishur.

       1. P
        Pollogasi

        I sigurt që NUK je ALBANIAN, po je GREQËR ortopederast Të fala, at Nikolla i Riu dhe burri

      2. I
       Ishallah bohet Shqiperia

       Ptu jazek te qofte tobestrafkullah qafir tradhetar.Po Hasonin,Bajromin,Xhulianon Eklartin dhe Rivelinjo bosin Ku I le mor I paudhe.Ti dhe Pirdho Vrima nuk pranoheni me ne token qe i dha qyteterimin botes more edepsez

       1. T
        Tropoja

        Ç'ne me serb zakonisht ju me grek , por hajt mo dilni dhe nga srbija njelloj jane

        1. A
         Arberi

         Po te lexosh keto qe shkruani ju me siper bindesh edhe me shume sa larg jeni, po fare fare larg mendesise europiane. Ne pese fjale kater i keni turqizma ndersa mendjen komplet ne Arabi.

         1. Çudi

          Qenka mendesi Evropiane te vendose babai me ke martohet vajza? Pse duhet ta bente kete koment idiot Tarja?

         2. K
          Keti

          BOJE SYNET IHER KAURRIN

          1. K
           K

           Ik moj qelbese.kaurri i Gopit te sat eme.ik ha ndonje mut ne Dubai.Nuk behen synet evropianet.ose je e ardhur ose e mbetur ne evrope nga spermat e Anadollit

          2. R
           Remo

           Sa njerez te ndyre ka Shqiperia! Deri dje , kur Igli Tare , prezantonte denjesisht vendin si futbollist , s'besoj se keni menduar keshtu. Apo kur tek Lazio , beri vend per sa e sa Shqiptare te tjere qe , me eksperiencen e fituar , ngriten nivelin e perfaqesimit te kombetares . Ne Itali , ka krijuar nje emer te mire , kjo eshte AFTESI e tij ,dhe eshte nje nga Shqipot , qe kurre s'kane mundur ta neperkembin o PORDHIOTE te mjere. Eshte drejtori sportiv i Lacios , dhe Milinkovic eshte nje gjetje e tij , nje bast i fituar me nje fjale , asgje te keqe nuk shikoj tek elozhet qe ka bere per te. Eshte nje talent dhe djale i edukuar qe i meriton vleresimet . Aaaaaa , e keni per ate frazen , se gjoja po te kishte nje vajze , 'do t'ia jepte atij per grua' !!! Telendare Varkare , kur ka qene puna per t'ia mbyllur gojen ndonje goje-shthururi , ate ja ka bere nazistit Sinisha Mihajlovic , dhe ja ka bere ashtu sic bejne burrat e jo mllefxhinj pas kompiuterit , sic beni ju!

           1. A
            Alessio

            I ndyre je ti ai dhe gjithe sorollopi juaj. Ju qifsha robt e shpise.

            1. I
             I

             O Alessio Po mbaj pak Nervat mor Burre se Ke Kohe plot te shash se dukesh qe del nga Familje kurvash….mamaja me perdhunim te beri apo ja hypi xhaxhai se dukesh qe Ke dal nga Sperme Bastardhesh

           2. D
            Dardania

            Arberi, cka eshte "mendesia europiane"? Po ne shqiptaret ku ne mut jemi? Apo shemi ne europe!? Kete "Mendedia europiane" e ke perzier me internacionalen. Po ti a nuk sheh sa nacionalist jane vendet anetare. Po ske faj ti jo. Faj ka shteti qe ua ka fut ne koke logjiken e argatit, inferiorit, vazalit, endacakut ... Po sma gjete ndonje grek a serb qe deklarone keshtu mediatikisht dicka sic deklaroj ky far Tare i mutit.

            1. J
             Jimi

             A krejt lop asht He zoti na rujt po spo kan ma femra meju dhan boll jav kan marr deri tasht se duhet me shtu popullsin shteti fqinj nennen.

             1. R
              Republika e Kosoves

              Shqiptaret e shqiperise administrative- keta internacionalist qe pasi qejfeluan turqit, greket e italianet tani ia kane mesyer te qejfelojne hasmin-shkjaun!!

              1. T
               The Republic islamic of kosovo

               Republika e [email protected] turqit i keni ju sepse dhe vete rrace turku jeni. Greket dhe Serbet apo Italianet i kemi ne. Me mire me pas miqesi me Serb etj. Por kurre kurre miqesi me kosovare turq te pabese.!!!

              2. J
               Jimi

               Me Sa po shihet shqiptaret kishin pas vajza per krejt boten vec per veti skishin pas kaq popull i vogel jemi u knaqen vajzat shqiptare me arab . Perderi Sa kta udheheqesat Ton vec fryhen ne jemi kshtu ne ashtu maroj populli,vec ishalla kthehen eshe marrin prap ne dardanin ton

               1. J
                Jimi

                Pshurr e kta e kam dasht gjith ket kali por me sdu meja pa foto ma kurr .shko ne rrs

                1. V
                 Vp

                 Komentuesve te mesiperm negative: Sa poshte keni rene: po perse valle, duhet per hir te ca politikaneve miloshoviniste duhet me ignore nje popull te tere serb; vertet perse duhet me ofendu bashkombesin tone mjaft te suksesshem ne karieren futbollistike; me keqeardhje konstatohet niveli shume I ulet I tyre: please think positively, the life is to short!

                 1. A
                  Alessio

                  Eshte populli me i ndyre qe ekziston. Serb te mire ka vetem serb te vdekur !

                  1. R
                   Remo

                   Jo more 'Alessio' jo , cdo popull , ka ndyresirat e tij, si ata edhe ne , kemi te ndyre me shumice. Ti je nje nga keta , por je fare robqir sepse je ngjizur ne ndonje burdello , keshtu qe , i rritur si dobic , te gjithe te duken te gjithe si vetja.

                 Lini një Përgjigje