“Kombëtarja e shqiptarëve, jo e mercenarëve”, protesta e tifozëve ndaj drejtuesve të FSHF-së

28 Shtator 2022, 09:34Sport TEMA

“Kombëtarja e shqiptarëve, jo e mercenarëve”,

Si kurrë më parë, “Air Albania” u bë dëshmitar i një ngjarje të pa precedentë. 

Tifozët kuqezi, grupimi ultras më i famshëm i Kombëtares, refuzoi në mënyrë publike, demonstrative ndjesën e lojtarëve pas ndeshjes kundër Islandës.

Jo vetëm kaq, por refuzuan gjithashtu fanellat e lojtarëve.

Këto janë pamje që nuk jemi mësuar t’i shohim, por në të njëjtën janë pamje që tregojnë qartë mllefin e madh të tifozëve, dukshëm jo të kënaqur me rezultatet e marea dhe sjelljen e turpshme te drejtuesve të FSHF.

Kujtojme që këta të fundit dje, Duka, Shulku dhe Nuri, gjatë përplasjes së tifozëve me lojtarët, rrinin e vështronin duke qeshur nga tribuna VIP.

"Ky nuk është thjeshtë një mesazh! Pasojat mercenarët do t'i vuajnë herët apo vonë ????????", shkruan tifo-grupi "Tifozet Kuq e Zi".

5 Komente

 1. v
  vlonjati

  Pa u qeruar si patatja bosi kriminel dhe i korruptuar i FSHF-se,i blinduar me bullona ne karrige, nuk ka shpetim dhe shprese per kombetaren.Kushdo qe te jete traineri.Duka eshte e keqe kombetare dhe sa me pare te kuptohet kjo si nga tifozet kuqezi ashtu dhe nga ata qe e kane ne dore fatin e Dukes aq me mire do te jete.Kjo eshte zgjidhja!

  1. a
   albani

   SHQIPJA bOJKOT TE CDO AKTIVITETI E kOMBETARES DERI NE LARGIMIN E DUKE MAFIOZIT nga drejtues i FSHF Me kriminel dhe mafioze asgje nuk behet per te miren e futbollit dhe te Shqiperise .BOJKOT total NUK KA RRUGE TJETER

   1. T
    Tifozi vlonjat

    Nuk mund te krijojme nje ekip kombetar me drejtues kumarxhijes duhet te protestojme te gjifh se bashku per largimin epresidentit te .fshf

    1. T
     Tifozi i kombëtares kuq e zi...

     Të mblidhen të gjithë para zyrave të F. Dhe.F dhe të kërkojnë largimin e dukës nga federata e futbollit me pa tjetër.Urgjent për të mirën e futbollit

     1. T
      Toni usa

      Dukakis boll ma ik largohu

      Lini një Përgjigje