Revolta e tifozëve me stafin dhe lojtarët, Armand Duka, Ilir Shulku dhe Lutfi Nuri qeshin në tribunën VIP

28 Shtator 2022, 00:11Sport TEMA

Revolta e tifozëve me stafin dhe lojtarët, Armand Duka, Ilir Shulku

Shqipëria e mbylli në mënyrë skandaloze fazën e Ligës së Kombeve, duke mos arritur asnjë fitore në katër ndeshjet dhe mbyllur grupin 2 të Ligës B, në vendin e fundit, duke koleksionuar dy humbje dhe dy barazime.

Barazimi me Islandën në "Air Albania" nuk u kalua lehtë nga tifozët kuqezi, të cilët pavarsisht rreshjeve të shiut dhe rezultateve të dobëta, kishin mbushur stadiumin në përkrahje të skuadrës.

Ndaj Isalandës u pa një skuadër thuajse pa identitet dhe pa vizion në lojë, e drejtuar nga një trajner që shfaq dukshëm paaftësinë dhe përgjumjen e tij dhe që nuk arrin të motivojë lojtarët, edhe pse të gjithë futbollistët e grumbulluar luajnë jashtë Shqipërisë, disa edhe në kampionatet më të fortë si në Angli, Itali, Spanjë apo Francë.

Por, ajo që nuk i mungoi sërish - ashtu si dhe në Izrael - ishte pompoziteti dhe arroganca e udhëheqsve të Federatës, me në krye presidentin prej dy dekadash, Armand Duka, të cilëve nuk u bën më përshtypje më poshtërimi i skuadrës si në "Air Albania" ashtu dhe në impiantet ndërkombëtare jashtë Shqipërisë, në Tel Aviv apo Reykjavik.

Ndërkohë që tifozët në stadium dhe sportdashësit në ambiente të tjera mbetën tërësisht të zhgënjyer, katërshja e bajraktarëve të futbollit shqiptar: Duka, Shulku, Nuri dhe Dervishi, mund të ndihen të lumtur, pasi po ia dalin të shkatërrojnë identitetin e Kombëtares. Rezultatet e tregojnë!

Ata janë parë në tribunën VIP duke buzëqeshur gjate perpalsjes se tifozeve me lojtaret.

 

 

25 Komente

 1. H
  Hajdute

  Budallen, hajdute dhe njerzit që nuke kane as një lloje cipe njerzore bota Ka plote dhe për fate të keq ne kemi shume më se çdo vend tjeter po ta krahasoshe me popullsine

  1. K
   Kalec Dega

   Sa budallenj jena,...Armando edhe ky shfatar, thjesht nje viktime e Rrumpalles Albanistan te mafozit EDRAHMAN.

   1. D
    Doktor Aliu

    Nuk besoj se ti o kalec ke luajtur apo parë ndonjëherë ndeshjd futbolli. Ti vuan nga sindroma Rama ik . Me këtë jam dhe unë dakort , po më vjen keq pët ty vuan shumë nga kjo sëmundje . Mundohu ta lehtësosh pak , duke menduar me mend e me llogjikë . I bindur se do shërohesh.

  2. B
   Beni

   Edhe Saliu nuk qendroi kaq vite ne pushtet sa po rri ky kontrabandisti dhe bastexhiu Duka !

   1. Y
    Ylli

    I shesin ndeshjet?Eshte e pamundur.

    1. A
     Agostin kola

     Armand Duka ule koken, se tifozat te win motren

     1. P
      Pizevengu

      Keshtu ndodh kur rri 250 vjet ne pushtet ,te duken njerezit si milingona

      1. P
       Pisha

       Djemtë veç e veç janë lojtarë të mirë ...nuk po lidhen dot siç duhet...kanë shkuar disa herë afër golit..ndonjëherë duhet edhe ca fat...

       1. U
        Universi shprsa ime

        Aty ku sundon injoranca vjedhja ësht më se normale. Ja pysni vetveten: ku e ka talentin Olsi Rama? Te Edi Rama. Po Armand duka? Prap te Edi Rama. Matematik e thjesht po e pakuptushme për injorancën shqiptare

        1. T
         T

         E kane marre me tapi federate. Ja u Ka lon Baba...

         1. J
          Ja pra ,se kush eshte Shkerdhata e katraures ne Fu

          Eshte e papare ne Histori qe Federata e Futbollit ,presidenti mafioze i saj i cili e ka shndruar Federaten ne nji Biznes Mafiozesh dhe ne menyren me te pafytyre ,zgerdhihen para Reagimeve te Tifozerise Shqiptare . Kjo eshte me shume se injorim qe ky Kryemaskara ,qe degjeroj Futbollin Shqiptare guxon ti beje Tifozave Kuq e Zi e tallet kaq hapur . Un nuk e di por ne cdo vend tjeter te bOtes ,ktij Kurve presidenti do i kishin shkerdhy turinjt djegur makenen shtepine ose rrahur per vdekje . Nuk kan faj Traineret ,por eshte faji Direkt i ksaj Bande Shkedhatash qe kan kapur Federaten dhe e perdorin si nji Biznes privat . Kulmi

          1. F
           Fshf mafia

           Për fat të keq, futbolli ynë është bërë si droga në duart e Armand Dukës e kompani, që "e blejnë dhe e shesin" sipas interesit të xhepit të tyre! Nuk ka SPAK për këta hajdutë të degjeneruar? Plehra!

           1. D
            Duka krimit

            Kur ne Shqiperi futbollin e drejtojne mafia dhe merdat ky eshte risultati, po shteti ku eshte per kombetaren !.????

            1. P
             Partizani

             Po qa ju plasi per fudbollin biznesi me rensi

             1. M
              Mondi

              E kan bo kombëtare eurolloto, zoti i shkatërroft

              1. D
               Durrsaku

               Bastexhiu hajduti Duka duhet te zhduket nga futbolli vetem me kete jam dakord me Berishen qe i ka quajtur gjithemone klani i krimit .

               1. P
                Partizani

                Duken peshtyni jo lojtaret.Nejse per mbare rradhen tjeter.

                1. G
                 Gjermani

                 Partizan, duken po e po, por dhe lojtaret, e i bien me qaf kot tranierit, a me thot dot njeri qe traineri su jep udhezimet e duhura? Pse nuk i zbatojne lojtaret seshte faji i tij. Faji eshte komplet i lojtareve.

                 1. p
                  po s'u zhduk Duka nga Fshf s'ndryshon asgje

                  shqiptaret do vazhdojne te zhgenjehen ne futboll dhe injorohen perball Botes ,per aq kohe sa Mafiozi Duka te jet ala President i Federates . Duka jo qe e ka Biznes te Familjes Futbollin Shqiptare ,por ai Traineret i ka thjeshte Formale ,qe s'i llogarit fare . Ka dy Lojtare ne fushe qe bashkpunojn per cdo rezultat .Gjithcka tjeter e shkeerdhim trush .Jo Rea jo keshtu apo ashtu . Akoma kaq idiote do ngelin shqiptaret ? Nuk pjerdh mafiozi per trainer dhe kombetare faaaaaaaaare sepse fiton Miljona vetem ne nji Ndeshje vetem me Rezultate qe kan Quaotat me te Larta ne EuroBastet . Dhe kush jane kto Rezultate qe shkojne edhe ne Quota 20 ? Shenon Shqiperia - barazon X Kundershtare . Shenon iraeli pjersen e pare dhe Fiton gjithe ndeshjen . Jane ato me permbysje pastaj Shenon Shqiperia fiton X . Pra perse Shqiperia nuk ka asnji Fitore kjo kuptohet qarte nga te gjithe . Fut ne Baste 10Miljon € x 20 = bejeni tani Llogarine fitimin e Dukes eshte Skandaloze dhe me kto fitime qe arrin Miljardin brenda nji sezoni ,jo Duka ,por secili nga Ne te ishte ne vend te Dukes do ta vinim gjithcka ,ne interes te Basteve te Miljonave .Dhe i kepja edhe 2-shes qe bashkpunon brenda ekipit pra cfar doni mo ju mer .Kjo ishte Loja !

                  1. D
                   Duka e perdor Rejen si Alibi ,e ka Kukull

                   Ku pjerdh Dik Mafiozi se cfar bo ose do Reja o idiote ! Shifeni sa bukur i kordinojn Banda e Federates gjonat . Kane me shume se nji Jave qe gjithe miqte e Dukes ,qe ai i kon me noj kafshat ,jane sulur ne nji Sulm brutal , aspak llogjik dhe korrekt ne Televizione e media kunder Rejas ! E gjitha eshte nji Loje e Mafiozit Duka me banden e tij qe e ka te shperndare ne cdo Medie . Mir e thot Gjermani . Kush na thot se Traineri nuk i ka dhen Taktiken e duhur ? Kush e verteton kte gje ? Po Lojtaret nqs e shikojne nji Taktike te Trainerit si te gabuar , ata Reagojne sepse kan kaq shume Ndeshje qe po Humbin ! Ktu qendron absurditeti i llogjikes se disave ktu .Nuk mundet te ket faje Traineri kur Lojtaret jane te paafte te zbatojn udhezimet e tij ne fushe dhe i dorezohen Lodhjes ne fushe ose Mafiozit Duka ! Pra vini trut ne perdorim - E gjithe Histeria e Bandes ne TV e Medie kunder Reas ishte Loja e Mafiozeve ne federate ,per te mjergulluar ate qe bejne ne Prapaskene Duka me banden e tij . Behuni njerez .Eshte ber Duka si dyshja e Shkerdhatave ne Politike qe pasi kan vrare vjedhur e pervetesuar gjithe Shqiperine ,qisin ca derdimene te medies dhe kerkojne pushtet . Ju kan ik trut shqiptareve dhe nuk kan syt ne ball apo cfare .Gjithcka eshte e kuptushme e qarte per te gjithe .Mafiozet kan kapur federaten e tallen me Shqiptaret

                   1. K
                    Kosova

                    As nje shkrim per komëtaren e Kosoves qe fitoi 5 - 1 kunder Qipros B92 e serbis i kushtoi nje shkrim ndersa Tema as një bravo

                    1. p
                     populli shqiptare

                     kosova ke shume te drejt vlla, por ymer baze pallohet me greqiret ktu dhe athina komandon cfar lajmesh do hedhin ne opinionin shqiptare ,qe dhe si eshte e njohur ,hedhin lajme mbi kriminalitetin ne bote , idiotizma politike ,degjerime e prostitucione , pra gjithcka negative e asgje pozitive qe entuziasmon opinionin shqiptare . si shqiptare do desha te shikoja madje beja tifozllik edhe per kosoven sepse jemi 1 nuk ka asnji ndryshim . por ktu komandon greqia qe shkerdhen stallierin e temes

                    2. H
                     Hasani

                     Duka ,duka, ore para Dukes ishim ?Duka eshte nje shkak por futbollin e luajne lojtaret.Ne jemi kokforte dhe zduam ta pranojme po ky eshte niveli.Te gjithe keta qe ne i mbajme per legjenda ne kete sport qe flasim sikur kane bere namin cfare kane bere me kombetaren?Historia jone njeh vetem nje kualifikim dhe ky me nje pikpyetje te madhe sepse u arrit nga nje faktor jashte fushe.Futbolli eshte nje sport me oshilacione ka veshtiresi te mbash nje forme te qendrueshme per nje kohe te gjate kjo per ekipet elitare te botes,por jo per ne qe bejme nje ose dy qameti dhe i bejme karshillik me te fortit.Kualifikimet tona ne qoftese do te kete do te jene si ato meteoret qe cfaqen pas dhjetra qindra vjetesh.

                     1. u
                      u shkerdhefshim rrobt o katunaret e fshf-se duka,s

                      armando,ilir dhe lutfi ua shkerdhefshin rrobt te gjithe ata qe i thone vetes shqiptar,dmth ua shkerdhefshim grate,motrat,vajzat dhe çfare keni femer ne fiset dhe vendet e juaja te origjines.

                      1. E
                       Esat Pulaj

                       Fshf mban te pushtuar futbollin shwiptar... Shporruni...populli ju urren...

                       Lini një Përgjigje