"Në shtëpinë time, femrat nuk flasin kështu...", pezullohet futbollisti i klubit francez

16 Maj 2023, 11:37Sport TEMA

"Në shtëpinë time, femrat nuk flasin kështu...",

Klubi francez i Toulouse ka pezulluar futbollistin Zakaria Abukhlal me afat të pacaktuar. Shkak është bërë një shkëmbim batutash mes futbollistit dhe përgjegjëses për Sportin në klubin e Toulouse, e cila gjatë festimeve për suksesin në Kupën e Francës, u kërkoi lojtarëve të mbajnë qetësi,.

“Në shtëpinë time, gratë nuk mund t’u flasin burrave kështu si ti”, i tha futbollisti zyrtares, teksa pikërisht për këtë frazë, do të duhet të stërvitet i vetëm, deri në momentin që do të pendohet dhe të kërkojë ndjesë publike.

Lajmin e ka dhënë vetë klubi francez, që befasoi këtë sezon duke fituar Kupën e Francës, teksa në deklaratë tha se nuk do të tolerojë sjellje të tilla ndaj femrave.

Vetëm dy ditë më parë, disa nga futbollistët e Toulouse u bënë protagonistë, pasi i thanë trajnerit të mos i llogarisë për ndeshjen e fundjavës, kur të gjithë klubet duhet të luajnë me fanellat me ngjyrë ylberi, në formë solidarizimi me komunitetin LGBTQI.

2 Komente

 1. N
  No man's land

  Bravo vella, po kjo bote eshte bythqirizuar, ska me shprese.

  1. P
   Pirdhni se liroheni.

   Te solidarizohesh me bythe-qiret dhe tranvestitet, kjo eshte Evropa Kurva Plake dhe perendimi i eger dikur i cowboy-save. Kjo rrace e qelbur kerkon te zhduke familjen themelin e shoqerise.

   Lini një Përgjigje