Sezoni i ri i Serie A, Inter thyen rekord për numrin e abonimeve në stadium

2 Gusht 2022, 15:32Sport TEMA

Sezoni i ri i Serie A, Inter thyen rekord për numrin e abonimeve në

Dy javë pas fillimit të Serie A, ka një dëshirë të madhe për të të parë futboll, por mbi të gjitha një dëshirë të madhe për të qenë një tifoz besnik i ekipit.

Pas dy vitesh ndalim të detyruar për shkak të Covid 19, rikthimi në normalitet përfshin edhe mundësinë e shitjeve të biletave të sezonit, pra abonimet.

Tifozët janë përgjigjur me nxitim duke siguruar abonimet që në momentin e parë.

Inter kryeson listën e shitjeve të abonimeve. Zikkaltërit kanë shitur deri më tani 41 mijë abonime. Në vendin e dytë vijnë kampionët, Milani me 40 mijë abonime.

Vendin e tretë ndodhet Roma me 36 mijë abonime dhe më pas Juventus dhe Lazio me nga 20,200 abonime.

Lini një Përgjigje