Trajneri i Empolit lër Bajramin: Shpresoj të qëndrojë

2 Gusht 2022, 14:00Sport TEMA

Trajneri i Empolit lër Bajramin: Shpresoj të qëndrojë

Trajneri i ri i Empolit, Paolo Zanetti, iu përgjigj disa pyetjeve gjatë TGR Toscana. Në veçanti, siç raporton TMË, trajneri u ndal në situatën me Nedim Bajramin.

Për mesfushorin sulmues shqiptar, 6 gola në Serinë A të fundit, presingu i Fiorentinës është shumë i fortë, por për momentin kompania blu po bën mur.

“Nedimi është një lojtar që e kam vlerësuar gjithmonë, edhe si kundërshtar dhe jam i lumtur që mund ta stërvis. Është sigurisht një burim krenarie për të dhe për klubin që ai kërkohet nga shumë skuadra, por shpresoj të vazhdoj të punoj me të.

Është një element themelor për Empolin, i cili tashmë është në gjendje të bëjë diferencën, pavarësisht se ka ende hapësirë ​​të mjaftueshme për rritje”.

Lini një Përgjigje