Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-11-18 22:56:00Sport TEMA

1 Komente

 1. s
  sportedashesi

  Me mire te ikesh nga ky kompeticion krenar dhe jo i dhjere se sa te kualifikohesh i dhjere por krenar!Kosova eshte vite drite larg futbollit mesdjetar shqipetar.Realitet ky ne fushen e blerte!Imagjinoni sikur zv/presidenti i UEFA-s te ishte Kosovar dhe te bente pislliqe si penalltia e dhene ku dhe vet lojtaret e ekipit tone u habiten me penalltine dhe nuk kuktonin gje se perse behej fjale.Kosova u largua nga keto eleminatore nga grupi krenare me nje perfaqesuese te vertet te nje futbolli moden ,me perberje te shkelqyer te nivelit taktiko-teknik individual dhe kolektiv.demostroi futboll kualitativ dhe jo bjeri ti biem si gerdallat tona.Do jermi turpi i kampiontit Europian pasi jemi i vetmi ekip ne bote qe nuk kalojme dot deri tek pasimi i trete ,nuk behet fjale per levizshmerii te lojtareve ku punojne sin gure shahu ne pozicione statike.Ky rezultt eshte si dikur fitoret e Saliut me vota te vjedhura qe na sollen vetem regres dhe kurr progres duke na çuar ne feudalizem e jo ne ekonomi tregu.se fundemi ka pas then dikur nje bejtexhi i vjeter i Tirones:Nuk behet buke gruni me mjell misri.

  Lini një Përgjigje

  20:43 Sport 1 koment

  20:06 Sport 1 koment

  18:26 Sport 70 komente

  17:48 Sport

  17:26 Sport 2 komente

  15:50 Sport

  15:17 Sport 5 komente

  14:53 Sport

  14:38 Sport

  13:31 Sport 1 koment

  Më të lexuarat

  10:44 Kronika 2 komente

  11:20 Sport 7 komente

  10:53 Politika 70 komente

  12:13 Sociale 22 komente

  10:50 Bota 31 komente

  14:47 Kronika 7 komente

  Blog Tema

  21:50 Blog

  18:59 Blog 10 komente

  09:54 Blog 51 komente