FOTOT/ Rama: Ju prezantoj me skajin më verior të Shqipërisë që do t'ju lerë pa fjalë

12 Korrik 2022, 16:20Turizëm TEMA

FOTOT/ Rama: Ju prezantoj me skajin më verior të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama vijon të promovojë bujtinat në vend. 

Së fundmi ai është ndalur në skajin më verior të Shqipërisë. 

"Në skajin më verior të Shqipërisë në Vermoshin e bukur ndodhet bujtina “Peraj” e ideuar me 4 shtëpiza të vogla që të renditura njëra pas tjetrës duken si të dala nga librat e përrallave. Natyra e bukur e Kelmendit, Malësi e Madhe, me ajrin e pastër dhe gjelbërimin e pafund thotë mjaftueshëm për ta vizituar këtë bujtinë, që vit pas viti po kthehet në destinacionin e preferuar të turistëve vendas dhe të huaj
Një investim i Floridës dhe Zefit, motër e vëlla që e kthyen në bujtinë shtëpinë e gjyshërve të tyre, duke zgjedhur të mos e braktisin vendlindjen si shumë të rinj, por përkundrazi ti japin edhe më shumë vlerë duke ngritur këtë agroturizëm të bukur në zemër të Veriut", shkruan Rama. 

 

4 Komente

  1. T
   Te tille jini , sa here qe hapni gojen !

   Po mor Kallogjeri (Detari) , po ! Si kudo , cdo resort ka te vecantat e veta . Modestine e tyre e ploteson mrekullia natyre por ti je nje dashakeqas ne gen ndaj shqiptareve edhe pse jeton ne mes te Tiranes ne oborrin e kolonel Hanulles ! Pleeeeeeeehre e fshehur nen veladonin e zi te kishes greke !

   1. s
    sapa

    Cfaredo pamjesh qe te paraqesesh madheria jote ky vend do braktiset!Teper thjeshte:se nuk ka kryesoren SHTETIN!

    1. D
     Dine

     Sapa te te haje goja mut vdhahu.

    Lini një Përgjigje