The World, "Titaniku" i dytë mbërrin në gjirin e Vlorës

9 Prill 2023, 21:40Turizëm TEMA

The World, "Titaniku" i dytë mbërrin në gjirin e

Një kroçerë me 138 persona në bord ka mbërritur mëngjesin e sotëm në gjirin e Vlorës. Kjo anije e madhe mbërrin për herë të parë në qytet dhe vjen nga Korfuzi.

Turistët që ndodhen në brendësi te saj janë nga SHBA-ja, Kanadaja, Australia, Irlanda, Qipro, Zvicra, Hungaria, Ruanda, Norvegjia, Italia dhe Kina.

Hyrja në “The World” është sikur të hipësh në një Titanikun e shekullit të 21-të, të tilla janë përmasat dhe madhështia e tij.

Koroçera do të qëndrojë një ditë në spirancë, në gjirin e Vlorës. Për shkak te madhësisë së saj që është me shumë se 200 m e gjatë, nuk mund te ankorohet dot në kalat dhe turistët do të zbarkojnë me anije të vogla në port për të vazhduar më pas turin në qytet dhe në vendet historike të Vlorës.

6 Komente

 1. E
  Engjell

  E para punes, kjo eshte nje krocere fare modeste e cila ankoron fare lehte neper porte si te korfuzit apo ishuj te tjere. Arsyeja qe nuj ankorohet dot ne vlore, nuk eshte se eshte e madhe por se porti yne eshte skandaloz. Dhe me punimet qe po behen aktualisht, po prishen kalatat dhe sdo ankorojne dot as anije me te vogla. Prandaj mos manipuloni ju te temes. Legena. Thojini gjerat sic jane 138 turiste duke zbrit me varka te vogla, turp i madh per vendin tone qe do te promovoje turizmin

  1. P
   Phoenix

   Ndonje peshkarexhe elektorale e tipit mavi do jete, se Titaniku kishte mbi 1800 pasagjere. .

   1. T
    Tironsi Respekt per Vlonjatet..

    Shume bukur ..Me ne fund Turistet me te tilla Anije qe mberojne ne Vloren Heroike..keshtu ardhshin gjithmone qe me te ardhurat qe shpenzojne Turistet ndjehet disi Tregtia per Qytetaret e Vlores .Vlonjatet kane zemergjeresi dhe mikepritje...

    1. T
     Tironsi Respekt per Vlonjatet..

     Shume bukur ..Me ne fund Turistet me te tilla Anije qe mberojne ne Vloren Heroike..keshtu ardhshin gjithmone qe me te ardhurat qe shpenzojne Turistet ndjehet disi Tregtia per Qytetaret e Vlores .Vlonjatet kane zemergjeresi dhe mikepritje...

     1. T
      Tironsi Respekt per Vlonjatet..

      Shume bukur ..Me ne fund Turistet me te tilla Anije qe mberojne ne Vloren Heroike..keshtu ardhshin gjithmone qe me te ardhurat qe shpenzojne Turistet ndjehet disi Tregtia per Qytetaret e Vlores .Vlonjatet kane zemergjeresi dhe mikepritje...

      1. L
       Lani

       Titanik me 138 pasagjerë në bord?!!!!!!!!

       Lini një Përgjigje