Zgjimi i "patriotëve" në kohë të gabuar dhe zhurma e sajuar 'për ca birra më shumë'!

7 Gusht 2021, 17:42Politika TEMA

Nga Aranit Muraçi

Një valë e gjerë “patriotësh”, përfshirë artistë dhe më së shumti, pseudokëngëtarë, janë zgjuar këto ditë, duke pushtuar mediat online dhe rrjetet sociale, aq sa edhe ata vetë nuk e kanë fort të qartë se çfarë kërkojnë.

Janë revoltuar nga prania e një artisti serb, pse atë e kanë ftuar të këndojë në një festë birre?!

Falë zhurmës sa në Prishtinë dhe Tiranë, edhe sikur të mos këndojë Goran Bregoviç, jo shumë i njohur deri dje nga shumë shqiptarë, papritur në Shqipëri u bë i njohur dhe më i famshëm se kurrë më parë.

Sikur të ishin revoltuar një ditë patriotët për degjenerimin e artit dhe të kulturës në Shqipëri, për degradimin e arsimit, padrejtësitë dhe pabarazinë e shqiptarëve përballë ligjit, për deformimin e demokracisë që e mban larg BE-së, nepotizmin, grabitjen në këto 30 vjet të pasurisë kombëtare nga njerëz të veshur ose jo me pushtet, papunësinë, emigrimin, rritjen e paarsyeshme dhe të vazhdueshme të çmimeve dhe taksave etj, etj. A nuk do të ishte ky një lloj patriotizëmi më i vlefshëm, më i dobishëm!

Pse bërtet kaq shumë sot “patrioti” shqiptar kur është kaq e thjeshtë: Le të mos shkojë në festë…

Nëse do të shkojë dhe nuk do ta dëgjojë muzikën e këngëtarit serb, të vërë kufjet në vesh, të dëgjojë muzikë tjetër dhe të pijë birra. Nëse nuk pi alkool, të pijë ujë…

“Patriot” i revoltuar, a mund të thuash se cili ligj, nen, kod etik, moral është shkelur, në një aktivitet me financim kryesisht privat?

A je i sigurt që muzika e tij përmban mesazhe urretjejeje, pse nuk e ke refuzuar dhe nuk je revoltuar më parë, dhe po ashtu, sa siguri ke që po revoltohesh sot për patriotizëm?

Është më tepër e mundur që kjo “betejë” të jetë e nxitur mbi baza tregtare dhe konkurence birrash, sesa të jetë revoltë për ndonjë ndjenjë të vërtetë dhe të sinqertë patriotike.

A duhet të shqetësohen sot patriotët e vërtetë për xhepat e disa këngëtarëve të tjerë në Tiranë dhe Prishtinë, shumica pa asnjë vlerë artistike, të cilët për më tepër, bërtasin për “patriotizëm” nga resortet luksoze turistike, ndërsa nuk përjashtohet mundësia që ata të jenë edhe nën efektet e lëndëve narkotike!

“Patriotë”, le ta zgjidhin më mirë vetë organizatorët nivelin artistik të festës së tyre!

A e dini ju se disa vite më parë (2006), në “Pallatin e Kongreseve” i mbushur në kapacitetin maksimal, Goran Bregoviç, i lindur në Sarajevë nga një nënë serbe dhe baba kroat, dha koncertin e tij të parë në Shqipëri.

Ishte koha kur patriotët flinin gjumë.

I njëjti artist, i ftuar këtë verë në një festë birre që zhvillohet në Korçë, çuditërisht këtë herë, në një kohë kur marrëdhëniet Shqipëri-Serbi janë zbutur ndjeshëm në politikë, ka ngjallur reagime duke ndezur debate të shumta “patriotike” në Shqipëri. Çfarë ndryshoi? U bënë shqiptarët më patriotë falë efektit të rrjeteve sociale, apo ishin kur plagët e luftës së Kosovës i kishim më të freskëta!

Organizatorët e festës e kanë përzgjedhur Bregoviç privatisht sipas shijeve dhe dëshirës, ashtu siç kishte ndodhur në Tiranë. I vetmi debat i dobishëm patriotik do të ishte mbi shpenzimet e ardhjes së tij, se kush po paguan për vlerat artistike që ai përfaqëson, nëse rezulton se mund të paguhet një çmim i pajustifikueshëm nga taksapaguesit korçarë. Të tjerat janë si ato fjalët që dëgjon në tekstet e disa prej këngëve të degjeneruara tonat, me të cilat ushqehet prej vitesh rinia shqiptare.

Heshtën kur Ballkani ishte mbyllur. Shumë zhurmë për asgjë, pas ‘Ballkanit të hapur” .

41 komente në “Zgjimi i “patriotëve” në kohë të gabuar dhe zhurma e sajuar ‘për ca birra më shumë’!”

 1. Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqiptarin,jemi nje gjak,jemi turq! says:

  Lajm i fundit: muslimon brother’s (turkoshqipfolesit) kerkojne qe ne hajeng gjullurdi- n e birres te kendoj turkalla Sertab e jo Bregovic(nga bregu )……. allah uakbar!

  1. Kosocska says:

   Sa per dijeni Goran Bregovic i kendon edhe Islamit edhe gruan e ka muslimane

   1. k says:

    Sikur shqiptarët të ishin patriotë dhe atdhetarë,
    nuk linin namin e keq në rruzull si drogaxhij,hajdutë,tutorë prostitucioni,hajdutë dhe grabitës pronave të shqiptarëve,
    të korruptuar me famë botërore,shtet degjeneratash dhe i të degraduarish.
    Nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarejve,pavarësisht Bregoviçit.

 2. Velo says:

  Çfarë gjë keqe na vjen nga një artist që këndon? Kush nuk e pëlqen nuk është i detyruar ta dëgjojë. Këtu nuk bëhet fjalë për një artist, por për politikën e gabuar të Kosovës, që don të komprometojnë politikën e “BALLKANIT TË HAPUR”. Primitivizëm.

  1. millosh kopiliqi says:

   Droni ne beograd ishte plan rama – vuqiq.
   Tani ky malsor bregu (bregomuti) eshte vazhdim.
   Nga kriminelet serrb ju do fitoni sikurse kroatet, boshnjaket, ne koqevaret….
   KY éshté vetem fillimi

   1. ... says:

    Kur je hajvan, je hajvan dhe… Pike!

  2. Draper dhe Cekan says:

   Nuk ka ligj nene apo kod etik apo moral per tallavane e bregqirit te serbise me shpenzimet private te hysenbelli prostitutes, deri ketu mire
   Une si shtetas shqiptar i kam qire gruan husenbelliut te korces per aq kohe sa eshte pronar i shurres “korca”
   Sa te kem jete bojkot shurres “korca”

 3. Undefined says:

  Qindra-mijra njerez ne Rome….hahahahahahahaha….kush e njeh Bregovicin ne Bote o trap Zalli…..katunare ballkanik si gjithe jevgjito-katunaret e tjere nga Kroacia deri ne Turqi….ka dhene koncerte ne Salla mbledhjesh…dhe kaq…..mjaft me budallalliqe…..injorance shqiptaresh qe iventet e tyre duan ti “nderkombetarizojn” me kengetare nacionaliste serbe…..a thua nuk se nuk ka te tjere me te pershtatshem spo me te degjuar e me te mire se ky….Bregu-leshit

  1. durrsak 24 karat says:

   Undefined, je i mbarum nga politika dhe injoranca. Bregovici osht artist nderkombetar, i ftuem ne dhjetra koncerte ne shtete te ndyshme. Ti nuk din kurrfar gjoje, por rrin tij gjujt per gjithcka.

   1. Undefined says:

    Me thuaj o i “ftilluar” o malok “durrsak” sa “albume” ka promivuar e shitur ne Perendim ky Brego-leshi..jot….ne cfare…Hit-pared…te Botes jane degjuar kenget e ketij katunari…sebo-boshnjak….se deri me sot une nuk kemi degjuar ne ndonje radio apoTv te pakten Europes…ku promovohen Yjet e muzikes Botrore…apo vari kkkk….injoranca dhe kompleksi i inferioritetit bejn punen e vet….si Bregovici…jane me “kile” rrugeve te Botes e Europes….edhe me te zote madje….prandaj mjaft na cate kkkk me kete katunare serb qe qelbet..”era Qofte”….

 4. Cfar derdellis ktu mor kurve ,kush karin je ti qe na tregoke ne shqiptareve se c’eshte patriotizmi
  dhe Arti e Muzika !!!!!!!!!!!!!!
  Jeni shndruar te gjithe ne pederaste ne ate vend ,te afte per asgje dhe qelbni mediet kerma.
  Ktu nuk behet fjal per Patriotizem e nacinalizma o ju dhjefsha trut ,kur boni edhe ju plehta si byth e squt,
  por sepse ardhja e ktij Serbi pervers ,
  nuk eshte e pershtateshme dhe aspak Morale per situatat jovetem Politike qe jane ndemjet vendeve tona .
  Apo ju bijt e putanave ,s’ju intereson fare maredhenjet Politike dhe zhurma qe bejne kunder Shqiptareve ne Bote serbo greket
  dhe jeni Bythe e Hapur ju funderinat qe sot ju kapi dhembi buk e u shndruat ne prostituta per cdo te Huaj .
  Eshte ceshtje Dinjiteti mor kurv ,mor Morrat e Kazanit ,
  por ju qe s’njihni as nder e as dinjitet , nuk ju bo pershtypje asgje dhe vec ksaj na derdellini medieve me shkrime
  bathqirash ,qe ju ashkerdheft Dreqi cfar keni .
  Jane shndruar gjithe mediet ne pederaste e putana te gateshme te vrten me shqiptaret per Huajt !
  Mos t’ja prekim serbin e grekun Prostitutave te medies se preket Bordellua e medies hejjjjjjjjjjjjjjjj !
  O jua shkerdhefte serbi cfar keni ne shtepi dhe ju befte copa copa ,qe te mesoni ju cdo te thote Moral e dinjitet Kombetare putana .

  1. Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes..... says:

   Nje turk i piset,nuk mund te flas per patriotizem e patriota pasi gjithe tradhtaret,antikombtaret,antishqiptaret etj nder shekuj kane qene vec sumqira turkoshqipfoles,” sport” te cilin e vazhdoni edhe sot me berish,meta,basha, Mehdi etj kesisoi njethundrakesh arabe,ok!
   Ade,plehre turke kur flet edhe ti,bithqir turk…….voulose ate kamare te ndyre se qelbesh ere turku.
   Myslimon dhe “patriot”!? Ptuuuuu vrromiari tourkalvane…..

   1. Suniti ta shkerdhefte c’te pemban Pragu o Pederast Greke filoMutaqis ,

    Un jam Ortopdoks jam Shqiptare ,dhe perfaqsoj e mbroj interesat e Atdheut e Kombit tim
    Shqiptare ,ndryshe nga ty o zvarranik i halese temes ,
    ty pederast i qelbur minoritari ,qe ha mut ne cdo teme ktu duke pellitur
    per kar dite e nate ktu ,
    nderkohe qe ktu Tema nuk eshte as Minoriteti ne Shqiperi as Greket Pederaste dhe perse i e duan aq shume Karin !!!!!!!!
    Ti , pederast Antishqiptare i ndyre cfar do ktu ????????????
    Cfar ke ti pederast qe pellet dite e nate ktu ne mediet shqiptare ?
    Kush eshte qellimi i pjesmarrjes tende ktu me ofendime e bla bla bla si me qen nji psikopat qe flet me vehten e perserit gjithe kohes te njetat gjera ?
    Shko vizitohu ose mbaj nji Vibratore me vete se qeke shuem Histerik plehre .
    Shko e qiu me Serbin pederast zhvilloheni miqesin ne te tjera ane

 5. ali says:

  Nuk është shumë i njohur, vetëm në gjithë botën, si….
  ARIZONA DREAM- IGGY POP, SAN REMO, ADRIANO ÇELENTANO, ….DHE NE GJITHE EUROPEN KY ZOTERIA BASHKE ME BIJELO DUGME KANE SHPALOSUR MUZIKE ORIGJINALE ME MOTIVE NGA GJITHE BALLKANI, PERVEÇ MUZIKES POP ROCK EDHE KENGEN NE GJUHEN SHQIPE KOSOVSKA, RROKE MANDOLINEN-BJERI BJERI ÇIFTELISE….

  1. Undefined says:

   Ik o trap me gjithe San Remon….qe vetem shqiptaret e degjojn apo e njohin…..pyet nga Bota anglo-gjermanike….per San Remon apo kete Brego-leshin….si njeh e si “pjerdh” njeri….Bijelo Dugme e kkkk disa katunare ballkanas…qe me shume “bertasin” se bejn muzike…..edhe andej nga shkojn i degjojn vetem emigrantet ballkanike me origjine sllave apo shqiptare….se tjeter njeri nuk ja “ve veshin”

   1. Mbreti says:

    Sakt, ne Zvicer apo Gjermani spjerdh njeri per San Remo, bregovuqin e din per Ufo.
    Veq ne Shqiperi mirren me San Remo. Pleeera

    1. dyshuesi says:

     Po pes çfar muzike degjojne Zvicerabet apo kenget e gjyshit te Hajdit ? Nese Italianet te vlersohne kjo eshte goxha vlersim , me beao . Italianet jane shpikesit te shkruarit te muzikes .

 6. maga says:

  Çfarë janë këta lolo që shkruajnë shkrime të tilla?? Duket që janë të kërkuara dhe të paguara. Pse mor qelbanik nuk qënka patriot shqiptarët?? Apo ky është atribut vetëm i serbëve dhe evropianëve!! Dmth ti thua që jemi qënie primitive që ma mungon ndjenja kombëtare??
  Farë e keqe që kujton se me karagjozllëqe të tilla do manipulosh shqiptarët.
  Sa të dha merua për këtë paçavure??

 7. katarakti says:

  Nuk e lexova shkrimin se e mora vesh nga titulli dhe fotoja se çfarë do të thoshte.
  Sidoqoftë unë kam bindjen e plotë se koha e Edi Ramës ështê ndalur në vitin 1980. Kur shqiptarët të mbyllur dhe ngujuar nga diktatura admironin Jugot dhe taljonët! Falë televizioneve të tyre të fuqishme. Ky admirim i ka ngelur i pashlyer edhe sot Ramës. Ishte po ky që i dërgoi para pak muajsh një telegram përgëzimi një ish lojtari të njohur jugosllav dhe tani trajner futbolli. Miqësi me Vuçiç-in dhe armiqësi me Kurtin! Kjo nuk shkon fare. Ka shumë kozmopolitë këtu, modernë dhe “open mind” që bëjnë thirrje ta lêmë pas të kaluarën dhe të shohim drejt së ardhmes. Se kështu u bëkemi europianë dhe perëndimorë!
  Gjermani pas Luftës së Dytê Botërore u kërkoi mijëra herë falje gjithë botës për krimet e Hitlerit. Ndërsa Vuçiçi me shokë mburren ende me Millosheviçin! Atêhere si të mbajmë marredhënie të mira me Serbinë?! Dhe të shohim shtrembër Kosovën?! Kjo troç është tradhëti ndaj Shote Galicës, Isa Boletinit, Hasan Prishtinës etj etj. Meqë ra fjala, Kroacia nuk paska këngëtarë të mirë?! Vetëm Serbia paska?!

 8. Visi says:

  Ftesa e bërë ndaj Bregoviçit nga Rama si atëherë kur ia dha Çelsin e Tiranës si tani tregon më tepër mospërjetimin(mosndjesin) e të qenit vëllezër me Shqiptarët e Kosovës dhe dëshirën e madhe për vëllazrim me serbët përkundër përçmimit dhe urrejtjes që ndjejnë serbët për të gjithë shqiptarët pa dallim.

  1. Kapedani says:

   Visi erdhi i ftuar nga Sali Berishoviçi ne 2006 por ka ardhur edhe kur kryekar bashkie ishte Lulushja.Ku ishin patriotet ne ate kohe.

 9. urani says:

  Shum shkrim i mire, shpellaret nuk e kuptojne se te tille jane, “patriotizmi” i ketyre idjoteve ja kalon edhe atyre te regjimit te Enverit, fatkeqesi eshte qe ka dhe “kengetar” shpellar dhe nuk koptojne qe arti eshte ure lidhese e popullit….. Keta kosovaret ushqimet serbe qe kane mbushur marketet i hane ndersa kenget nuk i duan….!!! A e dine se ne cilin shekull jetoni o shpellare…???

 10. ali says:

  “Kosovska djevojka”

  Sonte të lutem bëhu gadi
  Se do të vije vonë pas teje
  Hape moj dollapin –
  Zgjedhe ti – fustanin më të mirë.

  Regulloi flokët – bukuri
  Ashtu moj ti vetë si di
  Në bystek ven lul bozhurë
  Dua të jeshë ndër te gjitha më e mirë.

  A e din se t’gjithe do të jenë atje
  Për ne të dy do të ketë hare
  Shkojmë së bashku – një dy tre!

  Roka mandolinen
  Bjeri bjeri bjeri cifteliës
  Të gjithë do t’këndojmë kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë –
  Cdo gje mund të jetë Roken-roll.

  Nëse nëna nuk t’lejon
  A tëherë gjejë shteg vetë si di
  Mos u ngut – mos u shpejto
  Prit gjersa gjumi e kaplo.

  Përvjedhu nga kapigjiku
  Ruj fustanin mos e gris
  Ke kujdes mos e humb bozhurin
  Dua të jeshë hej moj si hyjneshë.

  A e din se t’gjithe do të jenë atje
  Për ne të dy do të ketë hare
  Shkojmë së bashku – një dy tre!

  Roka mandolinen
  Bjeri bjeri bjeri cifteliës
  Të gjithë do t’këndojmë kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë –
  Cdo gje mund të jetë Roken-roll.

  Sonte të lutem bëhu gadi
  Se do të vije vonë pas teje
  Hape moj dollapin –
  Zgjedhe ti – fustanin më të mirë.

  Regulloi flokët – bukuri
  Ashtu moj ti vetë si di
  Në bystek ven lul bozhurë
  Dua të jeshë ndër te gjitha më e mirë.

  A e din se t’gjithe do të jenë atje
  Për ne të dy do të ketë hare
  Shkojmë së bashku – një dy tre!

  Roka mandolinen
  Bjeri bjeri bjeri cifteliës
  Të gjithë do t’këndojmë kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë –
  Cdo gje mund të jetë Roken-roll.

  Ey yeah – një dy tre!
  Roka mandolinen
  Bjeri bjeri bjeri cifteliës
  Të gjithë do t’këndojmë kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë (roka mandolinen)
  Kënga le t’jehojë (bjeri bjeri bjeri)
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë (roka mandolinen)
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë (roka mandolinen)
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë (roka mandolinen)
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë (roka mandolinen)
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë (roka mandolinen)
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë
  Kënga le t’jehojë

  Kjo këngë është kënduar në gjuhën shqipe nga vokalisti famoz kroat i Bijelo Dugme Željko Bebek, në vitin 1983. Teksti mbi motive rinore kosovare, është shkruar nga Goran Bregovic i njohur në gjithë botën, ku hyjne edhe Anglia apo Gjermania.

 11. ATZ says:

  Po nuk erdhen artistet kush tjeter mund ti zbusin popujt ne konflikt! Shihni jeten dhe problemet ekonomike sepse nje artist nuk jua prish Feng Shui-in.

 12. Arjan says:

  Doli dhe miu i rahmutit te beje propagande me ptriotizmim.

  1. Rambo says:

   Arjan (mirel pederasti i Dites)
   ngele tu honger dite e nate Mut e
   s’ke te ngopur !!!!

   1. Arjan says:

    RAMBO na rrufsh koqet se na trembe me ate emer,Flet ti per pederasti qe se ke problem qe te perdhunojne motren dhe ti si mut i lagur rri e duartroket inspiruesin qe perdhunoj motren tende.Ehongsh ate mut o qen.e te bofte mire.

 13. Enkelon says:

  Mund të ketë edhe “patriotë” (pra me thojza) që kanë reaguar lidhur me këtë çështje. Por shumica dërmuese e atyre që reagojnë nuk meritojnë thojzat e këtij “gazetari” që i jep vetvetes të drejtat e një gjykatësi. Si duket, gazeta Tema paska pasur vend të tepërt për ta zënë me këtë “artikull”. Sikur të ishte gazetar, ky të paktën do të bënte një analizë objektive, do të përpiqej pak të kuptonte se ç’i ka shtyrë njerëzit të reagojnë ndaj një ftese si kjo. Do të shkruante të paktën për çfarë akuzohet ky “i ftuar”, të cilin ai e quan artist. Le të reagojë vetë “artisti” dhe le të përgënjeshtrojë përkrahjen e regjimit kriminel të Millosheviçit që edhe sot është në pushtet në Serbi. Le të përgënjeshtrojë p.sh. ato që ka treguar vetë në një intervistë (Kur ka takuar njëherë gjakatarin Karaxhiç, me të cilin njihej, e ka pyetur: “Si është duke shkuar çështja e jonë?”. Gjakatari i është përgjigjur: “Fitjomë. Me 100%.”).

 14. Realisti says:

  Bojkotoni burren Korça. Kaq keni ne dore si shenje pakenaqesie

  1. Dani says:

   Duhet bojkotuar antishqiptarin rama ne radhe te pare.Ai eshte masha e gjithe kesaj energjie antishqiptare dhe antikosovare.Shqiperise i duhet shqiptari nekry te shtetit dhe jo greku,turku e serbi.

  2. dyshuesi says:

   Juve , pasi ta bojkotojme birren Korça, çfar birre propozoni ? Mos duhet te pijme “birra ShQUPI” ?

   1. Nje Skeptik i Pademshem says:

    Pi birren “Pidhi i satom” prodhim i birrarise Surrel Bytha.

 15. Studentja says:

  Arti dhe sporti i afrojn popujt

 16. Lip Gjanica says:

  “Lereni mos e ndaloni, c’fare e keqe do te na vije nga nje pompe uji”

 17. Eshte bo mode ne Shqiperi qe te shkerdhehen me te huajt , frymezuar nga
  familja brrrisha qe s’ngeli i huaj pa ja shkerdhyer c’i permbante pragu mbasi u shkerdhyn mes vedi ne incest ?
  Mos e lini ate surrat pederastin serb te qelbi Festen e Korces me gjuhene dhjer te tallavase

 18. Ajet Delaj says:

  Realisht nuk e di se si e bejne predikimin prifterinjte orthodox por katoliket thone “per fajin tim , per fajin tim per me të madhin fajin tim” kthejuni o ju shqiptar nga problemet tuaj e mos kerkoni të gjeni gjilperen ne kashte tek arti , muzika apo sporti.
  Nuk flet kush nje fjale te vetme per Shqiperine protektorat konstirucional dhe lavdi Zoti qe u be keshtu pasi politikanet kriminel për interesat e tyre deshen ta shuajne fare shtetin Shqiptar. Kerkoni integrimin European dhe ngreni dallge ne goten e ujit për nje kengetar dhe nuk thoni nje fjale të vetme për mundesine e cuarjes se gjenicidit Serb ne Hague . Tamam patriotizem I rrejshem për të mos thene asgje.

 19. Komshiu says:

  Urat me te mira, te shpejta dhe te bukura qe lidhin popujt jane artistet dhe rinia. C’eshte kjo “stuhi” idiote kunder nje artisti qe vjen ne Shqiperi per te kenduar? Keshtu jemi? Popull pa dinjitet??

 20. RAIFI says:

  Ka pasur këngtarë edhe shqiptarë edhe më të talentuar se ky far serbi juaj si P.Sh.Nexhmije Pagarusha por nuk është thirr në asnjë festë apo manifestim në Shqipëri.Thone haptas jeni pro serb sepse nuk keni asnjë element as karakteristikë të shqiptarëve përveq gjuhës dhe këtë së shpejti do ta zëvendsoni me greqisht.Vertet jeni një grup njerzish të pa përcaktuar por vetëm shqiptarë nuk jeni.Mos harroni se nuk u pranojmë.në.gjirin e tyre as grekët e as serbët se nuk as mish as peshk.

 21. shoqeria jone ka hyre ne qorr sokak per shkak te qeverritarve tane te dyja krave majtas dhe djathtas, Mjafton thirrjet e tyre se bergovici eshte nje artist dhe ska no nje te keqe, edhe pse vellezrit e tij kan vrar dhe prer koka shqiptari per ata nuk ka problem,edhe pse shteti bergovicit Nuk njeh kosoven prap ska problem, nuk ka problem as te predikojne prftrinj grek apo hoxhallare turq, nuk ka problem te na heqin dhe ndonje cop det, nuk ka problem spse nje hysenbelli jep milona nje serbi ne vend qe te ngrej nje kopsht per femije ne korce; jo nuk ka problem dhe pastaj artikull shkrusi thot shife se punen spo na I prish bergovic,ah -po mire kush po na prish puneate here, perse kemi kaq probleme ? Sepse mendje si artikullshkrusi apo shume antishqiptare qe ka ne shoqeri politike nuk duan qe punet e keti vendi te shkojne mbare, por dal nga dal do ju vij fundi shifeni se si perpeliten si pordhet neper breke

  1. Latyrsia ska te mbaruar ,

   te lumte dora .Na mbyten bijt e kurves Esadiste
   kane zaptuar mediet bijt e bushtrave antishqiptare dhe (greko sllavet ,gollot )
   dhe shiten per shqiptare dhe flasin gjasme thjeshte per Muzike ,
   por nuk harrojne dhe te fyejn shqiptaret sepse pikerishte nuk kemi as elite e as shtet .
   Nji shkerdhate si Hysenbelliu Provokon nji komb te tere ,rrace kurvash esadiste dhe shtet plehrash .

 22. Korçari says:

  Jooooooo! Bojkotoni edhe Korcen. Nu njihni vec dhallë e koka kolla (coca cola). Edhe Korçën e kulturës nuk mund ta njihni. Deri para pak kohesh e quanit te huaj siç quanit çdo shqiptar ortodoks dhe katik. Jeni thjesht injorante e te dhunshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje