Zv.kryeministri Erion Braçe: Duhet ashpërsuar ligji kundër zjarrvënëseve, s'duhen toleruar

7 Gusht 2021, 18:12Politika TEMA

Zv.kryeministri Erion Braçe ka shpërndarë disa momente gjatë operacioneve për shuarjen e flakëve në jug të vendit.

Sipas Braçes në vendin tonë është bërë një super betejë nga ajri me helikopterë.

Më tej zv.kryeministri shprehet se duhet të ashpërsohet ligji kundër zjarrvënësve, pa toleruar askënd.

“Super beteje nga ajri kunder zjarreve edhe sot!

Por, nese duam ti japim fund zjarreve, duhet beteje e ashper ligjore kunder zjarrevenesve ne toke!

Pa toleruar kerkend, ne kohe reale pa e lene te ike si “i kerkuar”!!”, shkruan Braçe. (TemA)

10 komente në “ Zv.kryeministri Erion Braçe: Duhet ashpërsuar ligji kundër zjarrvënëseve, s’duhen toleruar”

 1. Këlyshët e Sali Komunistit që po mbysin PD says:

  Po ky maskarai, me vete flet? Apo na thotë ne që të ashpersojme ligjin? Mos i dukemi si deputetë ne këtij Beut te Divjakës?

 2. Helikopterristi says:

  Kollaj fare, gjurmoni location te celulareve kush ka qenë afer vatrës së zjarrit, dhe gjendet. Do thoni ju, zjarvenësi shkon e vë zjarrin pa celular me vete.
  Epo shikoni pastaj, kujt i intereson zjarrvenia dhe mblidhjani rripin. Nderkohë ndërhyrja me Helikopter duhet që në fillim, dhe jo pasi të jetë bërë batërdia!

 3. sapa says:

  Po njerez per te zbatuar ligjet ke?ik ore idjot se ligjet sado te keqija kane qene aty por nuk i zbaton njeri.

 4. Operacioni Zjarri says:

  Po po mire e ke. Ngrihuni burra te bejme ca ligje me te ashpra. Bej pushime ti Erion se jemi ne ketu.

 5. Astrit says:

  Erion bolja, bibilush ngeli gjithe jeten, me kto ta shpif ps e rilindja

 6. ska problem says:

  Ore piskuriq me ke mendon se tallesh numri 2 ne qeveri numri 1 per pushtet lokal kujt i qahesh ,je bere si ato kalamajt qe benin dikur shere dhe shkonin te mami dhe ju qanin dhe mami shkonte te babit djalit qe i rahu djalin , Leri traplleqet te pakte mos dilni ne intervista qe tua shpiftni tv popullit

 7. Se mos haroj says:

  Sa lumturi na qenka, me nje puthje dore, te behesh zv,kryeminister!!! Eshte e lehte te ngjitesh ne maja, por do te shikojme zbritjen!!!

 8. gjini says:

  Zv/Kryeministri qe nuk e din se ku bjen Shkodra!

 9. Bracja nuk e ka marre vesh qe eshte nr.2 i Qeverise. Jeton me kohen e deputetllekut dhe gazetarise.Eshte akoma ne fushate elektorale.

 10. Ppp says:

  Ja o braçe ta jap un nje ide per shuarjen e zjarreve si z/km qe jam
  Shkarko 95% te zjarrfikesve sepse numri i tyre eshte fry aq shume me simpatizante partie qe kur vjen puna te zjarri kane vetem nje lopate
  Me pagat e ktij 95% bleni mjete dhe rezultati do jete shum me i mir, por do keni me pak vota prandaj kete ide hidhe ne kosh sepse si tha taulanti e para partia pastaj shqiperia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje