Berisha po bën sot, atë që unë 27 vite përpara s’kisha ndërmend kurrë ta bëja për Shqipërinë

19 Nëntor 2022, 19:20Blog TEMA

Berisha po bën sot, atë që unë 27 vite përpara

Nga Carlo Bollino

Kur në 1995 Sali Berisha vendosi të më deklaronte “person non grata” në Shqipëri, më bëri të ditur se një nga arsyet ishte pjesëmarrja ime në një takim të vogël në Bari. Spiuni që ishte në sallë dhe e kishte informuar (sot një sociolog i respektuar “italian”, që shkruan libra dhe flet për integrim), më shpjegoi në emër të Berishës se gjatë fjalës sime të shkurtër, mbajtur në një hotel puljez në prani të ndoshta rreth 100 pensionistëve gjysmë të përgjumur, kisha guxuar të paralajmëroja investitorët e mundshëm, nga ndonjë rrezik që mund të kishte investimi atëherë në Shqipëri “pa e njohur mirë vendin”. Pra, sipas Berishës dhe informatorit të tij, kisha “dëmtuar imazhin” e Shqipërisë dhe për këtë arsye u dëbova, duke konfirmuar që paralajmërimi im nuk ishte në të vërtetë tepër i ekzagjeruar.

Sot, pas 27 viteve, i njëjti Sali Berisha që konsideronte 100 pensionistët puljezë të “dezinformuar” nga një gazetar, po përgatitet të organizojë një protestë për datën 6 dhjetor, për të pritur në mënyrën e tij 27 krerët e shteteve të Bashkimit Europian, të cilët do të vijnë në vizitë zyrtare në Shqipëri. Shumë prej tyre, për herë të parë, si për shembull presidenti francez Macron.

Pra, Sali Berisha ka ndërmend të protestojë kundër delegacionit më prestigjioz të Bashkimit Europian, që kurrë nuk ka prekur më parë një vend të Ballkanit Perëndimor dhe si rrjedhojë t’i drejtohet opinionit publik të gjithë BE-së, për t’i “informuar” se këtu qeveria është e korruptuar, se mafia është e përhapur, se narkotrafiku komandon, se tenderat publikë grabiten, se pallatet e ndërtuara janë fryt i pastrimit të parave të pista, e të tjera e të tjera. Pra, Shqipëria pa atë është e kalbur.

Nëse unë, duke i folur atyre 100 pensionistëve italianë kisha “dëmtuar” Shqipërinë, ai, me 6 dhjetor, duke iu drejtuar 447 milionë banorëve të BE-së, çfarë po përgatitet të bëjë? Të tradhtojë shtetin? T’i pështyjë në fytyrë popullit shqiptar? Të baltosë botërisht imazhin e vendit me qëllim që të mbrojë aferat e pista të familjes së tij?

Nuk e dimë nëse ka ndërmend me të vërtetë dhe ka kurajo të çojë deri në fund projektin e tij qesharak, apo bëhet fjalë për të disatin kërcënim apokaliptik të lëshuar paraprakisht, duke shpresuar të marrë në këmbim të tërheqjes ndonjë thërrime. Gjithsesi jemi të qartë se sido që të shkojë, Berisha bëri të disatin gabim: Me delirin e tij revolucionar nxiti barkun dhe urrejtjen e militantëve, duke larguar nga vetja akoma më shumë pjesën e moderuar dhe të shëndetshme të vendit, që është shumica e shqiptarëve dhe pa mbështetjen e të cilës, askush nuk mund të fitojë asnjë palë zgjedhje.

60 Komente

 1. N
  Natasha

  Shqiptaret qorra qe mendojne te marrin pjese ne demonstrimin e turpit me 6 dhjetor 2022, duhet ta kene te qarte se asnje armiku te jashtem, perfshi ketu edhe Sllobodan Milloshevichin apo Vladimir Putinin, nuk u ka shkuar nder mend t'i bejne varrin Shqiperise, sic po vepron Perbindeshi i Vicidolit, Doktor Sali Mortja, me objektivin djellezor e kriminal: "O une ne krye te pushtetit ne Shqiperi, o te behet shkrimb e hi!"

  1. N
   Natasha

   Unë jam Natasha, e bija e Безручков dhe Сметана. Pallohem me Заиграев dhe Tualetin- Leninin e Librazhdit. Emrin e vërtetë e kam Вагина dhe vdes të palloj një pedush puljez si Karlua i Agime Malltezit nga Myzeqeja.

   1. H
    Hordhia e idiotëve te Saliut

    O pallë, Çfare është ky koment prej rrugaçi adoleshent. Me këtë koment i ke shkruar EDI Rames edhe nja 200 vota, se kishte pak. Hallall. Kur e do ti Edi Ramën kaq shumë, çfare të bejme ne? Vetem mos harro nje gjë. Asaj Natashes me siper ti nuk i bere asgje. Por atyre dy prinderve të tu, ua ke nxire faqen sterrë. Ose edhe ata Jane po aq pallë sa ty. More vesh? Vetem biografine e prinderve të tu bere, dhe asgje tjeter. Familje pallë nga trutë.

    1. V
     Vranakonti

     Natasga,qenke vertete nje njei i pist. Mut fare qe ta hash e te ngopesh,madje te lyesh edhe koken. C'jane keto shprehje prej kafshe o kafshe.!?

     1. A
      Afrimi

      Kjo eshte Shiperia e Skenderbeut.Ky jashteqitja e Italise na jep leksione dhe ben hajgare me ne….

     2. D
      Dakord

      Ti natasha e dyte qe shkruan me germa cirilike komento te syri i sypeshkaqenit o burre!! Çfare dreqin do ketu??? Jeni aq te trashe sa as nuk kuptoni qe ca si ty qe nuk dine as shqip do na shtyjne neve te tjereve te votojme Ramen per here te peste se e katerta u kry.

      1. D
       Dakord

       Ika tani se gruaja ime ka shkuar te pallohet me policin e trafikut - nje lumjan boledash. Sngopet kurva I eshte bere ves aty tek organizata baze e sumkuqve. I ben te gjithe tju dridhen gjunjet. Pastaj dermohet tek lumjani. Po shkoj tani ne shtepi te pastroj laj enet, gatuaj qe ti gjeje gati shpirti...dakort shoke ?

      2. P
       Paçavure njeri

       Natasha si ka breket te trasha, por mund te jete dhe pa breke; e çrendesi ka: gjarperinj neper kembet e Shqiperise, sperme e Karaxhiçit qe Sheqeres nuk ju durua por u shkerdhye me te dhe na poftisi dobiçin ne dere. Ne duhej ta kishim hequr qafe dobiçin por dhe Natashen veremadhe qe su ngop kurre!

       1. Q
        Qytetari

        Obobo çfare plehre qenke Shume gabim redaksia qe publikon komentin.

       2. A
        Afrimi

        Shume me vend komenti juaj.

       3. S
        Shqiptar

        Bolino ti je nje hajdut me i felliqur se Berisha. Ti je i ngjashem me spiunin I M po jo me Berishen. Ti bile je hajdut i ngjashem dhe me Edi Ramen dhe Lal fikun se keni nje lloj karaktari. Vidhni dhe beni te ndershmin, moralistin dhe te kulluarin. Skeni te ngopur me para se jeni me shum femra se meshkuj. Keni frike nga e sotmja lere nga e nesermja. Kurse Berisha kishte femijet hajdute si puna juaj kurse vete se rruante hic per para se pushtetin e mbante me dru dhe jo duke bler njerez si ju kurvat.

        1. a
         am

         Berisha i ka rrenjet ne shpella e gropa te qelbta te drejtesise e te ekonomise qe zotrote as i imagjinon dot , lere me ti shkruash. Nje personazh qe bente kontrabande armesh ne nje fabrike ilegale demontimi e kontraktuar drejtperdrejte nga ministria e mbrojtjes. Ne s’te mjafton kjo per te kuptuar se kush eshte Berisha , merr koqet e vari ne balle.

         1. A
          Afrimi

          Ka ky bastard nenshtetesi Shqipetare.Ju lus te me tregoni.

          1. H
           Haku

           Si mundesh te shfajsosh vjedhjet e saliut me vjedhjet e Bolinos, si mundet te shfajsosh moralin e felliqut qe ben saliu me ate qe ben Bollano. Tmerr nese ka akoma te tille shqiptare. Te justifikosh te keqen me te keqe, ky esht kulmi imagjino me te keqen e mundshme me thjesht te keqen, kjo e kalon shtjellimin mbi miopine mendore, kjo esht nje lloj injorance qe duhet flakur e groposur ne landfillet saliste, e keqja e nje populli fatkeq. V.k

          2. S
           Shqiptari

           Falemderit Carlo për ndihmën e ndershme që i ke dhënë dhe i jep Shqipërisë.

           1. E
            Emigranti

            Natasha nje burre i madh shqiptar ka thene Shqiperise te keqen me te madhe ja kane bere vete shqiptaret ( ky me surratin si ujk i tebuar nuk mund te quhet shqiptar ) prandaj mos e ver ne dyshim qe do ta beje vecse te shpresojme qe qorrat qe e kane ndjekur prapa do ti therrasin arsyes

            1. N
             Natasha

             Me 70% fshatare (maloke e katunare) qe ka Shqiperia eshte normale te perseritet Levizja Reaksionare AntiEuropiane e Perendimore e Haxhi Qamil Xhametes, kesaj radhe e kryesuar nga i biri i Vuk Karxhichit dhe dhenderr i Milices, qe kryeson agjenturen serbo-ruse ne Shqiperi.

            2. r
             raul

             Po te beje pordheste perbindeshi i vicidolit dhe spiuni Agush askush kokeducja kembeshtrember me 6 dhjetor atehere dhe Sllobodan Miloshevici do ngrihet nga varri per ta pergezuar kete monster per sherbimin e madh qe i ka bere nacionalizmit serbomadh qe i hengri koken vete Sllobodan Miloshevicit

             1. L
              Lugu gjat

              As nje problem per shqiptare dhe shqiperine. Zero problem. Ky monster i nje niveli mizerabel mund te zhgryet si zvaranik rugeve te Tiranes, por kure mbi lartesine e nje miu halesh nuk mund te ngriet.Kjo eshte origjina e tij.

              1. C
               Ceni shijak

               Jo te organizoje proteste, por edhe nese e mendon dicka te tille eshte nje turp i madh per te, per PD dhe dikush qe mund ta mbeshtese. Njolle turpi per shqiperine por qe i vjen ne ndihme Putinit. Dhe me te drejte lind pyetje. A vijon te marre serish fonde nga Rusia? Eshte koha qe populli te distancohet nga nje njeri dashakeqes, qe vetem te liga i ka sjelle ketij Kombi. Turp, turp.

               1. I
                Isidori

                Hidheni me në i lum këtë kriminelin Shqiptarët të kanë bo dalje mër plaku Mehre Ato që të vijnë nga mbrapa janë plehrat e kombit

                1. P
                 Poseidon

                 E mo se ne Vaqarr do ta shpien te beje protest se Tirana do jete e bllokuar. Le te shkoje me gjithe kriminelet qe i shkojne nga pas bythes se qelbur te hane nje mut atje.

                 1. B
                  Boll meeeee

                  Cfare i tremb? Protesta paqesore eshte zhvillim... Kjo qeveri te kishte nje opozite te forte sic e bente dikur Rama dhe Veliaj me Mjaftin do e kishte rrezuar jo njehere por 12 here? Po si i keni harruar letrat anonime qe dergonte kjo qeveri kunder liberalizimit te vizave dhe jo nje por disa... Cdo popull proteston dhe ku ka me mire te protestojne kur jane dhe nderkombetaret se faji i tyre eshte qe Shqiperia eshte ketu ku ndodhet, me e korruptuara dhe me nje jetese skandaloze. Pervec tyre eshte dhe faji i ketij populli qe cdo qeveri ja ka ulur koken dhe kane humbur kulturen e protestave kur dicka nuk funksionon apo ka skandale te permasave te medha, se ne fund te fundit ne jemi ata qe paguajme kostot ne fund. Te behet proteste jo vetem tani por dhe ne vitin e pare te qeverise se re kushdo qofte ajo, se i kane kthyer institucionet publike ne private, po pasurohen dite pas dite dhe ne mezi po mbyllim muajin. Jane rritur apartamentet qe nuk guxon te blesh nje kolibe se duhet te punosh nje jete per te paguar ate 50 m2. Se kush paguan gjygjet qe kemi humbur asnje se thote, se kush paguan gjithe keto skandalet qe kane kosto asnje se thote. Po bejne jete luksoze politikanet si ne asnje vend tjeter ne bote me ato taksat tona qe nje zot e di se si i paguajme dhe si matemi kur shkojme ne market per te blere per femijet ushqime. Ky zoteri te fliste pak dhe per problemet e Shqiperise dhe pastaj te paralelizonte situaten. Zoti e ndihmofte Shqiperine se shqiptaret koha ka treguar qe vetem e perkeqesojne. Sa per info: une jam pjesa gri qe gjithe keto vite e bej te pavlefshme voten. Mos harroj te them qe media ne Shqiperi eshte niveli Zh i nje media te pavarur dhe ne funksion te te mire se komunitetit.

                  1. X
                   XHI BU

                   Berisha është bërë si bishë e tërbuar qe për interesat personale si dhe për te mbrojtur pasurite merramendese te familjes te vëna me pabesin dhe me korrupsionin madhor duke dorzuar Shkelzenit e Argites vulen e firmat e babit kryeminister ,drejtus te shtetit shqiptare , i kanë vendosur gjoben marramendese inestitoreve qe vinin ne vendin tone duke u bërë miljardere.Këto veprime që kane bërë ne bashkepunim Sali Shkelzen e Argite,duke e bërë, shume xheloz e person pa dinjitet, i duket sikur veprimet qe ka bërë vete i bejnë edhe Rama me kompani duke ja kaluar pasuris se tij,prandaj per ta diskretuar ate dhe vendin,por ne menyre te vecante penguar investimin strategjik nuk le gjë pa bere si mbrenda vendit ,po ashtu kërkon të bëjë edhe para lidereve te BE me date 6 dhjetor vetem për te shkatrruar perspektiven e vendit,të tremb investitoret por dhe te tregoj dhe forcen e kashillik SH B A dhe BE edhe pse me bëtë me medaljen e NEN GRADE une jam akoma ketu dhe kam njerzit e mij qe mund te ju pengoj. Ky edhte Sali kryemineli e hajduti i popullit

                   1. K
                    Kent

                    Ai takim eshte nji hap perpara per ta çuar Shqiperine e popullin shqiptar drej Europes. Shqiptare duhet te zgjedhin rrugen: o me Europen e SHBA ose me Rusine. Zgjohuni se tani vertete"Hanibali eshte para portave"!,per ta bere vendi shkrumb e hi.

                    1. F
                     FCB

                     Shko re Kar lo .

                     1. D
                      Doku

                      Sa mire ta ka bere Berisha! Ti e meriton non grata! Je gjobevenes deri sa fitove ‘zemren’ e RamDroges

                      1. E
                       Eni

                       Bollo po kur Rama beri proteste kur komisioneri I liberalizimit ishte ne Tirane ne 2010? Po kur Rama dogji integrimin per kryetarin e qarkut Fier...hej......mos beni si te virgjer.....Kurve te majmur me leke publike...na thuaj pak te embeösuan leket reklame 40% e totalit te Gjelishtit te Akshit?

                       1. e
                        emigranti

                        o shqiptari me vjen keq per ty qe ke harruar te gjitha ato vjedhje dhe krime qe ka bere saliu me kompani qe nga hapja e depove te armeve djegia e cdo gjeje ne 94 e shume shume te tjera. PO nje dicka se ne 6 dhjetor nuk protestohet eshte gabimi me i madh, te gjeje menyra te tjera. UNE te jem si edi rama e lidh me litare dhe e terheq zvarre ne sy te europes dhe e djeg te gjelle

                        1. E
                         Edi

                         E pse jo more pepino mos te protestojne. Sa fabrika sa uzina kane ndertuar keto vendet dashamirese te BE-se ne nje Shqiperi e cila eshte sa nje fshat apo sa nje qytet i ndonje shteti anetare te BEse. Sikur te kishte investime asnje shqiptare nuk do te emigronte. Por do ta nxirrte buken e gojes ne vendin e tij.Ne gjithsesi e dime po ashtu qe shumica e vendeve te BE-se jane armiqte e kombit shqiptare. Prandaj te gjithe sebashku le te protestojme.

                         1. S
                          SB

                          NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                          1. S
                           SB

                           NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                           1. S
                            Sali.B

                            NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                            1. S
                             SB

                             NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                             1. S
                              SB

                              NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                              1. S
                               SB

                               NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                               1. S
                                SB

                                NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                1. S
                                 SB

                                 NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                 1. S
                                  SB

                                  NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                  1. S
                                   SB

                                   NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                   1. S
                                    SB

                                    NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                    1. S
                                     SB

                                     NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                     1. S
                                      SB

                                      NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                      1. S
                                       Sali.B

                                       NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                       1. S
                                        SB

                                        NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                        1. S
                                         SB

                                         NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                         1. S
                                          SB

                                          NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                          1. S
                                           SB

                                           NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                           1. S
                                            SB

                                            NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                            1. S
                                             SB

                                             NJoftim Te dashur demokrate! Per te respektuar miqte europiane, protesta jone kunder narkoshtetit do behet ne Kavaje. Daten dhe oren ekzakte do ta njoftojme me vone

                                             1. B
                                              Bureto

                                              Ti idioti me @SB, do bëje mirë të dërgoje 72 komente, aq sa plumba ka dhe karikatori i kallashnikovit model 72, që Salehu shpërndau në vitin e zi 1997. Atëhere po, Saleh Berisha, po ta kish lexuar, edhe pse po i sfrohet të 80-ave, do kish kaluar në orgazmë. Vetëm për kënaqësinë që do të arrinte, tani në mbramje të jetës së tij, do t'i linte porosi me testament Zenit dhe Gitës (këta e kanë pasurinë e familjes non grata, sepse Salehu ka vetëm një apartament me 200 m2 dhe100.000 dollarë nga kursimet dhe këto me saktifica të mëdha!), të të jepnin edhe ti ndoca thërrime ga pasuria kolosale e tyre, se helbete, vetëm me sufllaqe nuk kalohet jeta, dé. Si të thashë më sipër "idiot"? Jo, jo, përveç se gastor, je ca më shumë.

                                              1. D
                                               Daku

                                               O SB!! Ju ka hyre frika ne p*dhe te s’emes. Boll vodhet o droga!!!hajt, tung dhe ne birrucen e miut do perfundoni te gjithe ju ripjellsa aty me bllakon e dhe ate jevgun e durresit

                                              2. K
                                               Kaman

                                               Bollino, nje nga qente e slites se propagandes se Rames. I shperblyer me toke falas ne qenser te tiranes dhe me nje koncesion mbi muzeun me fitimprures ne Shqiperi.

                                               1. C
                                                Car lo

                                                Kush te tha more mut stermuti që do protestohet kundër delegacionit më prestigjioz të Bashkimit Europian? Protestohet kundra hajduteve si puna jote.

                                                1. l
                                                 labi

                                                 Nuk me vjen cudi,Berisha ka qe ne 1992 qe ju ka bo Shqiperise si muti mbas kepuce,faj nuk ka vetem ai,Amerika e shpalli non gradfa,po ashtu dhe Anglia,ca ben SPAK e drejtesia,kjo pjelle e keqe duhet te ishte ne burg,e jo te dilte ne rruge e te nxinte Shqiperine.

                                                 1. u
                                                  un giornalista italo albanese

                                                  Bravo Carlo Bollino. Hai detto tutto molto chiaramente sull'uomo più nero dell'Albania post/comunista, Sali Berisha, che, anche se ha rubato per più di 3 decenni, ha ucciso dozzine e centinaia di albanesi dal dicembre 1990, secondo lo scenario. del suo partito madre (Partito Comunista d'Albania) e della famigerata Sicurezza di Stato e UDB dell'ex/Jugoslavia. Oggi ha al suo fianco l'alleato più fedele sia nei furti che negli omicidi, un altro negro dell'Albania post/comunista, Ilir Meta/j, con cui Non Stop collabora dal dicembre 1990, a volte apertamente ea volte camuffato, ma che in Alla fine sono di nuovo insieme per rendere ancora migliore la vita degli albanesi.

                                                  1. K
                                                   Kaman

                                                   Kemi importuar dhe makaronaxhinj si Bollino te na vjedhin se nuk na dalin hajdutet tane.

                                                   1. t
                                                    tani

                                                    E nxorret kete mafiozin e Leces qe ka qene e eshte udherrefyesi i gjithe investitoreve mafioze te jugut te Italise ne Shqiperi..

                                                    1. B
                                                     Berti Kore

                                                     Shume i nderuar Z. Bollino! E vleresoj shume artikullin tuaj! Ndryshimi midis juve dhe Z. Berisha eshte se ju quheni Carlo Bollino dhe jo Sali Berisha! Ky njeri, qe ka deklaruar boterisht se do t’u ngrije buzeqeshjen shqiptareve, e ka bere dhe po e ben edhe sot! Ajo qe me vjen ne mendje eshte fakti se ju jeni i huaj dhe e doni Shqiperine, i doni dhe i respektoni shqiptaret, ndersa Sali Berisha eshte shqiptar (une dyshoj), por e urren Shqiperine dhe shqiptaret! Ate qe ben ai eshte te mallkoje Perendine qe shqiptaret nuk jane nje qafe (one neck) qe ta priste me nje te goditur te shpates berishiane! Z. Bollino! Kjo qe po ben ai tani eshte me e pakta, me e vogla, mbasi ne mendje ai ka qe te beje gjera prej perbindeshi ndaj Shqiperise dhe shqiptareve! Zoti ju ruajte juve dhe familjen tuaj!

                                                     1. G
                                                      Goni

                                                      Jam kurioz te dij se si do shkonte puna e Sali malokut sikur Shqiperia te mos kishte nderin te mbante nje gazetar brilant si Karlo. Italjani e kuptoi qe ne vitin 1994 qe Saliu ishte e keqja qe e kercenonte Shqiperin e dhe shqiptaret. Faleminderit Karlo, je me shqiptar se shume shqiptare te betohem!

                                                      Lini një Përgjigje