Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-03-24 19:36:00Blog TEMA

40 Komente

 1. H
  Hamut Spahiu

  Filloi ky altoüarlanti i Rames qe ja kalon dhe LDK se Kosoves kur vjen puna te godasi ata qe shenjestron Ramiu.

  1. H
   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

   Spahiu ta ka ngulur gozhden deri ne kockë. Per marreveshjen e Albin Kurtit me Vuçiçin ke ndonje gjë, apo vetem "ha mut" di te thuash, si kalamajte 5 vjeç? Per të gjithë debilat qe kujtojne si kur Ballkani i Hapur është marreveshje e.Vuçiçit me Ramën. Ku ka Rama kaq fuqi dhe guxim të dale me nisma të tilla si Ballkani i Hapur. Ju pa dashje po i jepni Rames vlera që ai nuk i ka. Ballkani i Hapur është direktive amerikane, dhe Rama është vetem zbatues i bindur i kesaj direktive amerikane, e cila synon ne dobesimin e influences ruse ne Ballkan. Por ju edhe kur të shani nuk dini të shani. Ne vend që ta shani Ramën, e nxirrni edhe me të zgjuar nga ç'eshte. Sikur të mos flisni fare do bëni më mire, sepse sa here flisni i bëni nder Ramës. Po i jepni votat edhe per kater vjet të tjera me budallalleqet tuaja qe i huazoni nga Saliu.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Niku Brilantina , nje krijese karagjoze qe tani jeton duke lepire bythen e Rama hajdutit ,po na ben lufte kunder Albinit. Ik o Spahi sharlatani se je krijesa me langaraqe ne planet

    1. Z
     Zot na fal cfare ke krijuar ! Rajmondin

     Na prishe imazhin o Rajmondi Jo vlonjat ! Rrofte Bisha !

   2. D
    Do vi tju nxjerre te zezat o mevri

    Albin Kurtit nukni vjen askush as tek maja e kembes kur behet fjake per zgjuarsi diplomaci dhe patriotizem pervec atyre qe luftuan ne Kosove Haradinaj etj.

   3. H
    Hamut Spahiu

    Filloi sulmet Ramiu nepermjet Kreshnik Hamutit.

    1. A
     ABC

     Pse, ke ndonjë shpjegim më të mirë për të na dhënë se përse Albini u zbyth para Serbisë?

     1. P
      Pa vlere

      U sulen injorantet qorra te SB Kujtoni se lexuesit do ndikohen nga ju! Pirdh pirdh se lirohesh eshte kjo pune!

      1. P
       Pa vlere

       U sulen injorantet qorra te SB Kujtoni se lexuesit do ndikohen nga ju! Pirdh pirdh se lirohesh eshte kjo pune!

      2. A
       Alex

       Nje gjeme kombetare eshte kejo marreveshje kurti vucic.Por nuk mbaron me kaq ,me vone do shohim para syve tane federaten serbi kosove…rrugs per kete zhvillim u hap..

       1. s
        shqip

        Artikulli i pare i sakte qe kam pare nga zotit Kreshnik Spahiu.

        1. L
         Lidheni gomarin.

         Ik mor idiot. As që e lexova fare shkrimin se më mjaftoi titulli. Albini po përpiqet të lajë gabimet dhe fajet e Isa Mustafës dhe Hashim Thaçit që e pranuan "Zajednicën" që më 2013 - 2015. Dhe Borrel, Lajçak e kompani ngulin këmbë që kjo marrêveshje tani të vihet në jetë. Njëlloj si po bëjnë grekët për marrëveshjen e detit të pranuar dhe firmosuar nga Berisha. Para kësaj mësymjeje të re antishqiptare, që të kujton ato të fillim shekullit të kaluar, Albini është krejtësisht i vetmuar. Kundër ka Ramën, opozitën kosovare, Uashingtonin, Brukselin, Moskën, Pekinin etj. Ai është sot tamam si te ai titulli i librit "Dhe i vetëm dhe trim në luftë". Ju që e shani jeni njerëz pa dinjitet. Për ju e drejta dhe e vërteta nuk do të thotë asgjë. Veçse interesi dhe bythëlëpirja, sa brenda aq dhe jashtë vendit, ka rëndësi për ju. A jeni në vete, a keni pak tru dhe dinjitet kur shkruani dhe kërkoni që Kurti të pranojë dhe nënshkruajë "zajednicën"?! Apo kur gëzoheni që Kurti detyrohet të bëjë tërheqje taktike për të shmangur presionet që i vinë nga të gjitha anët. Jeni vërtet plehra.

         1. U
          Uranjaku

          Partia e tij quhet Vetvendosje. Le te vetvendos.

         2. A
          Arbion Arberi

          Futja kot o Kreshnik.Mos krahaso te pakrahasueshmen. Kosova ka probleme te hapura me Serbine. Eshte bere nje lufte per kete. Mos flisni per pasione personale. Albin Kurti nuk ka asnje mekat. Ai po lan mekatet e atyre te shantazhuarve qe nje pjese jane ne Hage, disa ne opozite e disa ne pension politik

          1. G
           Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

           Duket qarte qe edhe Albini u shantazhua njejte si ata te meparshmit. Hashimi dhe Isa nuk munden qe t'i kundershtonin presionit te jashtem . E njejta gje ndodhi edhe me Albinin i cili gjithashtu nuk mundi qe t'i kundershtonte presionit te jashtem prandaj e pranoi asociacionin.

          2. ÇEKIÇI

           Albin Zajednica neser mbrrinë në Tiranë si tradhëtarë Per tradhëti nuk kerkohet falje por duhet injorohet nga kreret e shtetit AMË

           1. K
            Kosovari Romantik

            Çekiçevič UČKurci je mutmuti , i mutit te mutit , mut ne shtate breza . Qen e bir qeni , analfabet , injorant , serborus, produkt incesti. Ta qift nonen Albin Kurti dhe krejt shqiptaria.

           2. z
            zhaku i pamposhtur

            O kreshnik leshi e ngaterron Albinin me surratin tend ti dhe nuk ka shpjegim ndryshe.Albini eshte tamam nje burrshtetas dhe me tope .sa per 'ballkanin e hapur' beri shum mire qe nuk e pranoi e persa u hap apo nuk u hap me serbine kete ca e dine e ca se dine por nje gje eshte e sigurte sepse wener si puna jote do te vazhdojne te bejne gam gam si ngahera cfaredo gjeje qe te better Albini keshtu qe lehja jote nuk I prish pune askujt..nga ai krah flini ju militantet e edit sepse po ju vjen Albini me 'koken poshte' e tju kerkoj falje si ai djali plangprishes..heheheeee po beni rolin e asaj dhelpres qe shpresonte se koqet e varura te dashit shpejt a vone do te bien prandaj edhe ajo I shkonte nga mbrapa...shko edhe ti kreshnik..vec mos harro te marresh edhe ato dylbite e famshme...(po te kesh edhe ndonje brisk rroje me vete nuk do te ishte keq...)????

            1. z
             zhaku i pamposhtur

             He se nga nxitimi bera nje gabim drejtshkrimor ne vend qe te shkruaja 'qener' e ahkruajta 'wener'..

             1. U
              Uranjaku

              Ky Albini shkreu ndonje arem per pavarsine e Kosoves ne lufte me serbet?

              1. A
               Aron

               Asnje pike dhe presje nuk mund t'i heqesh kesaj. Albini u mor me gjera teper te vogla si targat apo gjoja duke sulmuar Rusine dhe Serbine qe nuk po e sanksiononte se mbase ne kete menyre nuk do ta vinin para pergjegjesise. Mirepo i beri llogarite gabim, dhe BE bashke me Ameriken e moren per veshi dhe i vune perpara te kryente disa vendime me te medha, te cilat ne te vertete ishin lene per ne fund, por qe fodulleku i Albinit dhe i Osmanit i nxorren ne krye dhe u ngelen ne dere.

               1. R
                Regjep Guzilla

                Aron bytheqiri o te dhifte Ramalluk shalgjati ne bire te gojes inshallah, e un ti jebatsha granimin nbire tpidhit more patronazhist i Riqkuljes haaaaaaaaaaaaaaaaaa.

               2. a
                anti anarkisti

                Koment brilant, kjo është rruga e vërtetë që po ndjekin pushtetarët e lartë Qeverise Kosovare e cila ka vetëm një kahe – drejtë federalizmit me Serbi. Kjo ishte arsyeja pse ata u bashkuan me Salih B.dhe I. Meten - NON GRATA dhe me klanin ruso -serb që dërguan në Hagë çlirimtarët. Ky shkim i mirë do të ishte edhe më i plotë sikur të kishte shkruar se; "Albin Kurti nuk u hap me Ballkanin por u hap me Serbinë", të thuhej se “Kurti nuk u hap me Shqipërinë - shtetin amë por u mbyllë për hir të Serbisë" dhe shkeli të gjitha premtimet 16 vjeçare. Po jepej çmimi "Genisit" për mashtrues dhe gënjeshtar do ta fitonte Kurti dhe Osmani. Më vij të ndyshoji qëndrimin për Ramën pasi do ta pranoji ketë kloun i cili ka armiqësuar aq shumë kombin dhe hoqi synimin shekullor të patriotëve për bashkim kombëtar etj.

                1. V
                 Vk

                 Me keq ardhje po kosovaret jan te gjith nje lloj. Ne fillim.i pysnim po pse doni lufte ju i Kin te gjitha . Per Flamur bre shqipe thoshin. Si perfundim as flamur à lesh.

                 1. F
                  Fisnik

                  "Keni televizor? Po. Keni makina? Po. Keni frigorifera? Po. E çka po lypni tjetër, të gjitha i pasket!" Pyetjet ishin të shqiptarëve nga Shqipëria, përgjigjet ishin të shqiptarëve nga Kosova. Edhe ju sot i keni këto, çka doni që e braktisni Shqipërinë? Tash ky "Vk" thotë i pyetshim pse doni luftë? Kush ka dashtë luftë? As 1% e kosovarëve nuk kanë luftu! A di ti të mendosh me kategoritë e tipit "të drejta kombëtare" apo vetëm me "a keni makina?" Ne i kemi pasë shumë gjëra, edhe të drejta por me prishjen e Jugosllavisë serbët dhe Serbia na i mori të drejtat! Millosheviçi na i ka marrë të drejtat dhe qëllimi ishte dëbimi i të gjithë shqiptarëve! Pse kemi luftu? A ke ndëgju për Republikën e Kosovës, shtet i pavarur? Për këtë kemi luftuar!

                 2. A
                  Adrian

                  Jane te rralle burrshtetasit e rangut te Albinit por edhe presidentja Vjosa me anglishten e rrjedhshme dhe mendimin e qarte do I benin pune shteteve shume me te rendesishme se Kosova e Shqiperia. Per kete aresye respektohen maximalisht megjithese ne shina jo te njejta nga kryeministri Rama I cili sic po rezulton eshte edhe ai nje politikan kalibri. Keshtu qe me vjen keq per kreshnikun qe merr guximin dhe jep mendime qe nuk arrin dot ti kuptoje. Une nuk kuptoj Meron qe eeshte mendjeholle ku e ka hallin qe I kundervihet nje shqiptari model.

                  1. J
                   Jevgjit Spahiu

                   Flet ky plehre dhe komenton Albinin sepse ate ben edhe Mero me Temen. Albini eshte i pari politikan Shqiptar qe meriton respekt del ky zagar pa asnje lloj vlere dhe komenton. Mjere Shqiperia me Temen dhe delenxhi Meron, qe lavderon dhe shan sipas konjuktures. Mik i Sales qe e lavderonte kur duhej kritikuar, tani shan Salen dhe nuk i behet vone se genjeu gjithe Shqiptaret per gjithe ato vjet. Tani shan Albinin pa lidhje, fton zagare te tjere te bejne te njejten gje dhe e quan veten gazetar!

                   1. T
                    Taulant

                    Albin Kurti deshtak apo i inflirtuar i Serbise? Nuk e di, por do desha te besoj te paren. Pordhet e medhaja grisin breket e veta - thote populli. E pra ky pordhac do bente mire te jepte dorreheqjen!

                    1. a
                     astrit

                     O Kreshnik ndro emerin se trute ti ka shpelare Zoti!

                     1. S
                      Skënderi

                      Po ti cfarë mendon të bënte Albini?. Sa të këqijë që bëheni!!. Cdo njeri ka të drejtë të koorigjohet sepse muri nuk rrëzohet me kokë.Politika jote o Kreshnik i shërben vetëm armiqëve të kombit .Kjo llojë zgjuarsie për të na venë në luftë me njëri tjetrin është shumë e poshtër.Mos fut XIXA kur nuk di të bashkoshë shqiotarët.

                      1. A
                       Ana

                       Te jepte doreheqjen, sepse ka luftuar per te mos lejuar nga politikanet e tjere kosovare te bejne pikerisht keto veprime e angazhime qe firmosi me Serbine. E luti Edi Rama te firmoste ballkanin e hapur, por tere pordhe akuzonte Ramen se po favorizon Serbine (nderkohe qe kjo e fundit me mallrat dhe sherbimet e saj ka mbuluar tere kosovev). Dhe tani, si i dhjeri ne brek ka pranuar te gjitha qe ka peshtyre. Funderine eshte pak ti thuash.

                      2. ÇEKIÇI

                       Albin Zajednica o faqezi Interesohu per shqipetaret në Mal te Zi Kosova nuk ka nevojë per ty As per zajednicë As per tradheti I tradhtove shqipetaret në Mal te Zi Vertetë je idiot e faqezi

                       1. M
                        Malo

                        Kreshniku pis njeri

                        1. a
                         analisti

                         Al Bini eshte si Mister Bini!Ai neser vjen ne Tirane jo ti kerkoje falje Edi Rames por te regjistrohet per ne zgjedhjet vendore pasi i kryu punet me se miri me do fondamentalistet qe i shkonin nga pas atje ne Kosove.Narsesi Kurti qe mendonte se Ballkani rrotullohet rreth tij se bashku me Lul Bashen duhet te jape llogari per arrestimin e padrejte dhe per interesa te ngushta politike te kater udheheqesve te Luftes çlirimtare ne Kosove.Kjo eshte detyra e tij imediate.Mendja e tij e shkurter prej liliputi mendoi se te gjithe Shqipetaret jane mister Al Bin!Ai do te vije me fytyren e tij prej plasteline e ashtu ka me u largue dyll i verdhe e pa piken e gjakut.Populli shqipetare ka nje shprehje popullore ku per te tille tipa deklaron:"Ai as s'kuqet dhe as verdhet"!Pyetja e dites ashte se :A ka me e takua "bace Salin"ndoshta per me iu bashkue "Partise te Lirise dhe Monikes "si anetar kualicioni te kesaj force.

                         1. N
                          Nick Rossonero

                          Niku, shko e pi ilacet e skizofrenise mor budall pathollogjik! Receten ta jep Edi Rama si shperblim per traplliqet qe shkruan. Jo per gje po e shikoni te dy realitetin nga verra e by... e Sander Vuckos aty ne Open Ballkan.

                          1. p
                           preshevali

                           Ti rrosh bolet Kurtit ti Krajšnik Spahović, je krijesa me pa kurriz ne gjithë Shqiperinë.

                           1. T
                            Taulant

                            Sharjet nuk jane argumente. Kurti duhet te jape dorreheqjen sepse ka deshtuar ne te gjitha kauzat e tij. Me thuaj qofte edhe nje kauz te tij qe e ka realizuar. Flas per kauzat publike se mbase ato nen rogoz me Vucicin si peng i Serbise i ka kryer me se miri. Megjithse nga sa kam kuptuar, gjysma e juaj jane pengje te serbit, mbase dhe ti je ne kete kontigjent.

                           2. K
                            Koqevrari

                            Al- bin al arabia, ke honger shume qershijaaaa

                            1. e
                             emigranti

                             Ballkani i Hapur I promovuar nga Vucic dhe propoganduar nga Rama, jo vetem qe eshte kundershtuar me te drejte nga i gjithe spektri politik ne Kosove, por tani edhe Rama nuk po ben zhurme pasi ne tryeze i kane vure dosjen e Procesit te Berlinit.

                             Lini një Përgjigje

                             18:00 Blog 9 komente

                             12:20 Blog 6 komente

                             10:07 Blog 46 komente

                             19:29 Blog 4 komente

                             18:50 Blog 6 komente

                             18:39 Blog 8 komente

                             18:31 Blog 23 komente

                             11:41 Blog 10 komente

                             10:46 Blog 32 komente

                             10:10 Blog

                             Më të lexuarat

                             10:24 Sport 10 komente

                             09:23 Politika 19 komente

                             14:50 Rajoni 7 komente

                             13:02 Kronika

                             10:58 Politika 10 komente

                             18:15 Kronika 2 komente

                             Blog Tema

                             20:10 Blog 1 koment

                             19:22 Blog 2 komente

                             11:35 Blog