Pse është shqetësuar kaq shumë Greqia për arrestimin e Belerit?

24 Maj 2023, 19:59Blog TEMA

Pse është shqetësuar kaq shumë Greqia për arrestimin e

Nga Spartak Ngjela

Çfarë ka kështu qeveria e Greqisë që na qenka shqetësuar kaq shumë për arrestimin e një individi të zakonshëm qe quhet Beleri dhe që ka shkelur ligjin penal shqiptar?

Pse me thirrje qesharake do lirohet një kriminel nga burgu?

E dinë këta që Shqipëria është shtet sovran, dhe SPAK-u nuk ka lidhje me qeverinë shqiptare?

Por...

Sipas shenjave politika e lartë greke ka frikë se mos Beleri, nën arrest, pranon që paratë për të blerë votat ia ka dhënë qeveria greke.

E bukur do të jetë po të dalë kjo.

Por edhe e turpshme, sigurisht.

Po ku ka grekë në Himarë, o ditëzinj!!

Aaa, po, ka të blerë si Beleri...

Dhe kjo është qesharake.

Por të shohim nga i ka marrë paratë ky Beleri.

Sepse shenjat e acarimit të qeverisë greke tregojnë frikë për pagesën.

SPAK-u e ka në dorë. Prandaj do presim.

 Por, prokurori i Prokurorisë së Posaçme, a do ta pyesë së kush e ka financuar dhe për kë ka punuar një palaço antishqiptar që ka blerë vota në Himarë?

Sigurisht që po... Por, për faktin që e kanë arrestuar, shenjat janë se kanë prova nga kush është financuar i arrestuari.

E pra, "këtu fle lepuri", thonë shumë bukur në  Gjirokastër për një çështje të fshehur.

Prandaj të presim.

12 Komente

 1. a
  arvanitasi

  Bravo Ngjela , si gjithmone i sakte

  1. D
   Durresi

   Kjo tregon qe je shqetesuar ti me shume mor avokat leshi.

   1. w
    w

    Nuk ka grek .po ka grekorthodhoks ,,dhe ca sunit shqipfoles qe u futen ne himar nga koha e enverit ,,,,tu behet nje xhami ,,,,,

    1. Q
     QIRJO KOLLA

     THANAS SHTRËNGO RRYPIN Thanasis tighten their belts even further - (1980) Θανάση Σφίξε κι άλλο το Ζωνάρι - (1980) www.youtube.com/watch?v=L10aIZGyYN8

     1. D
      Deda

      Arbanët e Egjeut https://youtu.be/mw2XZmTB5W0

      1. E
       E verteta dhemb....

       Kur ta cqiejne verren tourkalvanoi -te athere do te te kuptosh se ku jeton o gjel i tredhur (atheos).... ptuuuuu vrromiari plak

       1. K
        Kristi

        T lumte Avokat.. Ashtu eshte...

        1. A
         Albusa

         I saktë si gjithmonë avokat .Iluminoj të nxirët ,vetëm ti thua çdo të vërtetë

         1. C
          Cerciz topulli

          E morì supen dhe dionisis

          1. E
           E drejta

           Ky mbaroi pune me saliun e Ilirin I futi ata ne burg dhe tani filloi me Belerin Po chumbisni kohe neper kanale me kete trap

           1. Y
            Yp xhixhi

            Boll na cate trapin me greket e himares dhe formati anti shqiptar. E keni bere kete vend si tju doje bytha qirje dhe arnaut. A ka mundesi keto plera ti hidhno neper pellgjet e tyre dhe ne te vazhdojme me ate flamur me ate gjuhe qe ka shekuj qe nuk zhduket.

            1. S
             Shkodrani

             Nuk jam simpatizant i Ngjeles, por ne kete rast eshte plotesisht i sakte. Qeveria greke po i hedh parate kot. Te gjithe keta pseudogreket jane thjeshte fara me injorante, e pazonja dhe rrjedhimisht manipulueshmja pjese e popullit tone. Te tille ka pasur dhe do te kete, nder ne dhe nder popuj te tjere, me perjashtim te grekeve qe as qe ia kane idene se cfare jane.

             Lini një Përgjigje