Pseudo të përndjekurit që të hapin barkun kur mbrojnë spiunin Ilir Meta

31 Korrik 2022, 12:12Blog Nebil Çika

Pseudo të përndjekurit që të hapin barkun kur mbrojnë

Më hapin barkun këta të përndjekurit politikë që janë vërsulur të mbrojnë Metën nga akuzat për bashkëpunëtor i Sigurimit, pa pasur asnjë informacion për dosjen e tij.

Më kujtojë një ngjarje para disa vjetësh kur këngëtarja e njohur Alida Hisku, e burgosur politike, denoncoi përdhunimet në qeli që bënte Sigurimi grave të burgosura politike .

Edhe atëherë dolën ca burgosur politikë kundër sajë .

Ajo thoshte më kanë përdhunuar mua ,këta i thoshin, jo gënjen, e dimë ne nuk të kanë përdhunuar sikur ajo po thoshte që ishin përdhunuar këta . Ngritën një makinë balte kundër sajë sa e detyruan të heshtë dhe çështja u mbyll me kaq .

Po le të flasin ata që kanë informacionin e duhur.

Ç'është kjo pikë e zezë, nuk denoncon dot dikush një krim të komunizmit dhe i sulen të gjithë kundër.

Në vend të kërkojnë hapjen e dosjeve dhe ndëshkimin e krimeve të komunizmit po përdoren për të bllokuar çdo përpjekje për këtë proces.

Po le të mbrohet vetë Meta, ta mbrojnë ata sugurimsat dhe xhelatët që dekoroi.

E ka shumë të thjeshtë: Të marrë e të publikojë dosjen, po është i pastër, dhe çështja mbyllet.

Pse duhet të dalin viktimat e krimeve të komunizmit e të mbrojnë xhelatët ?!

Gjithë jetën do ti përdorë Sigurimi dhe komunistët këta ?!

Përdorimi i dosjeve të Sigurimit sot ,është arsyeja më e madhe pse ato duhet të hapen e të publikohen për të gjithë .

Kjo do të sjellë çlirimin e mijëra bashkëpunëtorëve që po mbahen peng një pjesë edhe nga radhët e viktimave të krimeve të të tyre.

14 Komente

 1. A
  Astrit

  Fenomen i njohur. Viktima bie ne dashuri me persekutorin.

  1. P
   Pickaxhiu

   Kush ka ngrene te pakten 1 here kar sigurumsi nuk u beka dot njeri punto e basta

   1. M
    M

    Një ngjarje e vërtet më ndodhi në fundviti 96_të .Po udhëtoja me një mikrobuz drejtë jugut .Në krahun tjetër ku isha ulur ,udhëtonte një mesoburrë i veshur mirë me një kapardinë gri.Gjatë rrugës na bënë shumë ndalesa e na kontrollonin nga " policia" por afër Fratërit për Tepelenë na ndaluan disa me kapuçe" maska" e na kërkonin dokumenta indetifikim ,kur ky personi nxori një letër se kish qenë i persekutuar ,.Pasi ndaluam në ujin e ftohtë ,më afrohet një bashkudhëtar e më thotë se ai me kapardinë ishte sekretar i parë të komitetit të partisë në një rreth të jugut e sot na del i persekutuar.( Kuptohet).Mos vallë edhe këto letra që tundin të Mara nga autoriteti i dosjeve mos kan të njëjtën vlerë si ajo e ish sekretarit!?( Përderisa nuk hapen e të publikohen?)!!

    1. M
     M

     Një ngjarje e vërtet më ndodhi në fundviti 96_të .Po udhëtoja me një mikrobuz drejtë jugut .Në krahun tjetër ku isha ulur ,udhëtonte një mesoburrë i veshur mirë me një kapardinë gri.Gjatë rrugës na bënë shumë ndalesa e na kontrollonin nga " policia" por afër Fratërit për Tepelenë na ndaluan disa me kapuçe" maska" e na kërkonin dokumenta indetifikim ,kur ky personi nxori një letër se kish qenë i persekutuar ,.Pasi ndaluam në ujin e ftohtë ,më afrohet një bashkudhëtar e më thotë se ai me kapardinë ishte sekretar i parë të komitetit të partisë në një rreth të jugut e sot na del i persekutuar.( Kuptohet).Mos vallë edhe këto letra që tundin të Mara nga autoriteti i dosjeve mos kan të njëjtën vlerë si ajo e ish sekretarit!?( Përderisa nuk hapen e të publikohen?)!!

     1. b
      bira e lencit

      Te gjithe te perndjekurit jane spijuna, kete e ka treguar koha Me kujtohet Fatos lubonja kur spijunoj te atin Lereni ate shtrese te rrokullisn duke mborjtur like hajdutin dhe salih bin ladn, mire ju beri berisha qe i persekutoi dy here, i futi ne hakmarrje me njeri tjeterin dhe ata pak qe kane ngele jane perseri tek muti saliut FUCK ALL

      1. L
       Lefko Theja

       Ish i përndjekuri Simon Miraka, ish punonjes i sekreteve të sigurimit, ,mbrojtës i fortë i Ilir Meta(j) në televizo nga njera anë, ndersa nga ana tjetër, po ky Simon Mirakë, ka shitur dosjen e Ilir Metës, tek Sali Berisha, i cili, nëpërmjet MAFIES,së vet, e bëri publike.

       1. t
        timo

        Jo mor zotni! Komonistët dhe sigurmsat kanë marë fund sot. Nuk ka asnjë në pushtet. Ata i takojnë të shkuarës. Sistemit Socialist. Historisë. Sot, në sistemin kapitalist, pushtetin e kanë mafiozëzet dhe lufta për pushtet është midis tyre. Politikanët e sotëm manipulohen nga Patronët apo oligarkët siç është bërë zkon të quhen tashti. Sistemi i sotëm propogandon komunistët dhe ish sigurimin e shtetit si autorë që mbajnë mafien në këmbë. Kjo për të demaskuar në vazhdimësi e diallëzuarr sistemin e shkuar dhe ëngjëlluar sistemin e sotëm. Ky është mashtrimi më i madh. Sali Berisha kurrë nuk ka qenë komunist. ai kishte sgjedhur të ishte anëtar i partisë së punës ( komuniste) por kurrë komunist. Ai ka sgjedhur sot tesërën e PD-së por kurrë s'ka qenë dhe s'është demokrat ai është "anëtar i vetvetëvetes" për të përfituar çdo gjë për vete dhe familien e tij. Ilir Metat po ashtu si "sigurimsa" knë marë fund. Të gjitha janë lodra Mafiozësh.

        1. i
         ish spauni

         Mbase te persekutuarit e kane bere dhe ate zanat,keshtu qe mbrojne edhe vehten duke mbrojtur ish spiunet e tyre

         1. ?
          ????

          Atë dëm që i ka bërë Simon Miraka Shqipërisë, nuk ka të dytë gjatë këtyre 30 vjetëve. Shërbëtor më të zellshëm se ai në mbështetje të persekutorëve komunist, zor se mund të gjëndet. Flakja e tij nga autoriteti i dosjeve të sigurimit mund të vlerësohet ndoshta si një vepër zoti, nga më të mirat. Askush nuk mund të bënte punë në atë komision duke qënë ai brënda tij. Çdo gjë që bëhej në atë komision në sekond shkonte në vesh të drejtuesve kryesor të ish sigurimit të shtetit, që ishin shndërruar në sundimtar të shtetit.

          1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

           Dikur i përdori komunizmi tani po i përdor Berisha! Sapo ai tha:"janë të manipuluara" grupi i zjarrit në fb filloj nga mbrojtja.

           1. l
            lenci

            O ???? Po Nebili ta ka treguar dosjen e tij? Para se te flase per Simon Miraken, Nebili te flase per veten e tij. Simoni doli ne televizion dhe foli per dosjen e IM. Ajo dosje ishte hapur ne shtator te 2021. Autoriteti ia ka cuar Lindita Nikolles, me shkollen e Kristalit, me mesatare nen 6. Ne kohet e sotme te jesh kryetare kuvendi me te tille mesatare, do veprosh sic po vepron ajo. Neser, kur te dale falsiteti i gjithe kesaj ceshtje, ajo do mbaje pergjegjesi. Jo vetem do largohet, por IM nuk do e lere me kaq. Iliri i con gjerat deri ne fund.

            1. ?
             ????

             Lenci, ju thoni:"Jo vetem do largohet, (kryetarja e parlamentit)por IM nuk do e lere me kaq. Iliri i con gjerat deri ne fund." Domethënë sipas teje IM është dora vetë, Ilir Meta? Unë në komentin tim nuk e them këtë. Unë do të besoj vetëm kur zyrtarisht të hapen dosjet. Nëse deputetët e Ilir Metës dhe jo të IM do të votojnë për hapjen e dosjeve, atëhere po, unë do të qartësohesha se IM mund të mos jetë Ilir Meta. Por po nuk votuan për hapjen e dosjeve, më vjen keq.....

            2. X
             Xan,Xen,Xun

             Ky Likja,po ky,ky i çon gjërat deri në fund,ky dhe floririt deri në fund i shkoi , po ky se mos është vetëm një çikë spiuun ky ka një mal me mekate e poshtërsi sa që nuk ka oqean t'a lajë , ndërsa sa për atë që bën si trim i madh në fakt ky është një frikacak që dhe Munella ja bën rrip sup harruat ju trimat e likes kur i thoshte Mona shko merr brekët e mia tek makina e Nanos se i kam harru atje pas çirjes.... Ky është Like kapedani nga çepani ...

             1. C
              Cupido frroku

              Pse nuk inxirrni postimet apo nuk ju vijn per shtat debil çika asht super debil shpejt do pendoheni per shkrimet la sens nuk asht populli aq dele sa e mendon shoku debil

              Lini një Përgjigje