A është gjallë Putin? Pse teoria për një sozi po përforcohet?

16 Mars 2023, 19:39Bota TEMA

A është gjallë Putin? Pse teoria për një sozi po
Një ish-zyrtar i KGB-së, i cili ka qenë në të njëjtën klasë me Vladimir Putin deklaroi se kreu i Kremlinit nuk po del më në eventet kryesore në Rusi, duke nxjerrë përpara publikut një sozi të tij.

Ish-zyrtari, i cili nuk dëshiron të zbulojë identitetin e tij shprehet se më herët nuk ka besuar në teori të tilla, por të gjitha gjërat i ishin përmbysur kur pa vizitën e presidentit rus në një fabrikë mjetesh fluturuese në Siberi gjatë javës së kaluar.

Ai shprehet se pa me kujdes të gjitha lëvizjet, të cilat i konfirmuan më shumë idenë se në pamje nuk shfaqej Vladimir Putin i vërtetë.

“Putin në këto pamje ishte krejt ndryshe. Ai prekte pa pushim fytyrën, hundën dhe kishte një fytyrë më të gjerë dhe formë ndryshme të rrathëve të syve. Zëri i tij po ashtu ishte ndryshe”, shprehet ish-spiuni.

Deklarata të ngjashme kanë ardhur më herë dhe nga presidenti ukrainas Volodim Zelenski, i cili tha në samitin botëror në Davos se nuk e dinte me kë po fliste në Rusi.

Pak kohë më parë mediat britanike shkruan se Putini ka vdekur. Gazeta Daily Mail pohoi se Putini kishte një sozi dhe se Kremlini e kishte zëvendësuar presidentin me një kopje.

 

25 Komente

 1. G
  Goliku

  Pse merreni me marrëzira të tilla? Ju fyeni inteligjencën e lexuesëve kur merreni me përralla të shpifura.

  1. A
   Artan

   Ju te Putanes jeni.shume inteligjente ne fakt.

   1. a
    anti25642654censurë

    golik,ky lali,ish agjent i kgb-së,por thotë se ka dyshime për përdorimin e një të ngjashmi,sozie!!por nuk thotë se i vërteti ka vdekur!!ma merr mëndja se në një diktaturë është mëse normale që të ndodhë një veprim i tillë(nuk është e thënë domosdoshmërisht në mënyrën më absolute)!të gjithë diktatorët kanë manimë e atentateve,të gjithë kanë maninë e drejtimit të çdo gjëje direkt nga ata vetë,të gjithë kanë maninë e reklamimimit të madhështisë së tyre!!e në këtë rast është shumë e vështirë që një njeri i tillë të ketë mundësinë reale ti kryejë të tëra këto funksione!!e aq më shumë kur ka një dashnore të re dhe sportiste!!ky supernjeri për ti kryer të gjitha këto verprime duhet të ketë të paktën në ditë prej 40-50 orë të gjatë!!atëherë si si bëhet!?gjehet një i ngjashëm,përshtatet në pamje sa më të afërt,stërvitet në imitim dhe paraqitet atje ku duhet një figurë,ku duhet një zë i ngjashëm,ku duhet një maneken!! se çfarë mund të ndodhë me putanën,një orë më vonë a një vit më vonë!?nuk mund të të them asnjë budallallëk,por të garantoj se ai është mëse gjallë!të kuptohemi,gjallë!nuk mund të të them ndonjë gomarllëk për shëndetin në këtë apo atë nivel! po të mos ishte gjallë,nuk do të shihje tërë këto gomarllëqe që po ndodhin gjatë këtij agresoni ushtarak!nuk do të shihje këtë rreshtim të të tërë lakejve rus!!nuk do të shihje këtë grup armiqsh që vepron si një bllok!!nëse ai do të kishte vdekur,nëse ai nuk do të kishte mundësinë më të vogël të rrëshkitjes nga dora të ndonjë gjëje!?të garantoj se do të kishte filluar një përplasje mes tërë lakejve,kush e kush të kapte majën!të gjithë këta lakej kanë grupimet e tyre,dhe këto grupime nuk janë krijuar për të "lexuar tolstoin" çdo të premte në mbrëmje!këto grupe janë krijuar për të masimizuar përfitimin personal!!e në momentin që bie bashkuesi,në momentin që "ngjitësi"nuk mban më tërë ky bllok shpërbëhet për të kërkuar seicila pjesë që e formonte,të zëvëndësojë "ngjitësin"!!e kur të gjithë synojnë të njëjtën gjë!?kuptohet se çfar vjen!përplasje kokë më kokë, e të gjithëve ose grupime oportuniste për të qënë të parët!! kësaj i trëmbet perëndimi!një humbje në ukrainë,është,pak a shumë,e barabartë me heqje qafe të putanës,por në të njëjtën kohë është një rrezik i madh i një përplasje të brëndëshme!!një përplasje e tillë në një vënd me 150 mln banorë,me një arsenal të madh ushtarak,do të ishte me të vërtetë një katastrofë për tërë perëndimin!! rreziku më i madh,më i butë,më i zgjatur në kohë dhe shumë shkatërrues do të ishte një eksod i popullsisë drejt perëndimit! rreziku i dytë shumë i madh dhe shumë i shpejtë dhe jashtëzakonisht katastrofal për botën do të ishte përdorimi brënda për brënda rusisë dhe ndoshta jashtë saj të armëve bërthamore!! interesi i perëndimit,duke përjashtuar gazeta higjenike si deili meil,është thyerja e rusisë në ukrainë,tërheqja brënda teritorit të saj,vazhdimi i jetës politike dhe humbja e putinit në rrugë politike!pra thjeshtë me zgjedhje normale!!një gjë e tillë do të bllokonte tërë atë bllok që mbjajti diktatorin për të mos shpërthyer!do tu jepte rusëve një motiv për të besuar në një të ardhme normale dhe jo një një të ardhme përplasje të brëndëshme!! unë shpresoj që të shkojë kështu!!për momentin nuk më ha palla se a ka 1 sozie a 23 të ngjashëm!e di që është gjallë,dhe shpresoj të mos vdesë para se të jetë tërhequr nga ukraina!!shpresoj që,nëse"do popullin e tij",si pretendojnë një tufë zagarësh propagandistik,ti japë mundësinë atij që të ndryshojë politikbërjen në rusi!!

    1. z
     zhelenska kurva

     ti bythqir shiko bidene mos mbushi pampersat me mut

     1. a
      anti25642654censurë

      ai i mbush përditë,dhe ti ndihmon nonën tate me ja pastuar?? gjuhën kafe e ke??vazhdo lali vazhdo,se dhe unë nuk po ta lë majkën të vuaj!!brënda ja mbaj!!

   2. z
    zhvejku

    Ja dhe lajmi me se i vertet, Putini i vertet ka vdekur, ky qe del eshte robot i ndertuar ne redaksin e gazetes Daily Mail te engliteres me ndihmen e shtypit te lire dhe i pavarur perendimor dhe atij te albanistanit.

    1. F
     Fantazi po me dukesh sot!!

     Shtypi i lire!! me shume fantazi e lire.

    2. B
     Baide ballaidia

     Vetem me shpresen se mund te vdese ose me genjeshtra te tillaund ta mundni Putinin! Hahaaaaa! Por ler Biden çfare mund te na thoni qe ben palestre çdo dite dhe ski?

     1. S
      Sozia

      Eshte pak a shume si rasti i Saliut.Ai i verteti eshte i ndershem po ka vdekur.I gjalli Non Grata eshe sozia e tij. Prandaj ja futi Luli se e dinte te verteten.

      1. D
       Dakord

       Hahahahahahahaha

      2. T
       Tunden te shkretat po nuk bien.....

       Une per vete ve me shume ne dyshim se : A eshte gjalle Bideja apo eshte nje zombi qe komunikon me te vdekurit ??!! Provat i keni pare vete ne vete televizionet Amerikane . Me i vdekur duket Bidja se sa Putini . Po a je ne terezi o Merho qe lejon keto budallalleqe te jepen ne Tema . Po keni plot tema per te shkrojtur dhe analizuar mme serioze se keto barcaletat me zombi .

       1. K
        Kv

        ti edhe mund te nxjerresh cdo lloj kake nga goje, sepse je kurkushi, ndersa shkrimi citon intervisten e nje ish shkut te kriminelit ...

       2. Kur ishte në grahmat e fundit putina , i la amanet një sozie "aman Ukrainën ma pushto se nuk më del shpirti po se bëre'????????. Edhe meqë ky sozia i ka rruajtur bythën Ukrainës -putinës nuk i ka dal shpirti akoma.

        1. E
         Elio

         Ka marr gjysmen e Ukraine's ,CA ti rruaj bythen me teper? Gjithe europa e bota kundra,eme mire gjith wokistat kundra e po I rruani bythen rusit qe inat mund ta kemi,po ket her esht ne te drejten e vet. Kush I Len ta rrethosh NGA gjithe krahet me NATO e pret qe ariu rus te rri e Mo's reagoj?? Sjane t gjithe si Ty me shoke,qe ju qi.e ne bithe perdit rama me shoke,e ju ulni koken

         1. S
          Salikoqepetulla

          Eliot qenke vertet nje rrote karri me dy r.

          1. A
           Artan

           Nga e pe ti qe ka marre gjysmen, me ate me xham apo me ate pa xham. Gjoja do merrte gjithe Ukrainen ceshtje ditesh dhe t'i shtynin tanksat me krahe muzhiket e tu. Ti kur te q... Putana dhe Saliu, e mbake koken lart si duket.

           1. a
            anti25642654censurë

            Elio "Ka marr gjysmen e Ukraine's",qeke prapa dynasë mor i shkratë!!ka marrë gjysmën e europës,austria i është bashkuar nga frika,me çkët bëri një duel birre dhe fitoi,kurse me sllovakët një luftë me tope bore!!hungarezët i hapën rrugën për në gjermani e danimarkë dhe këto orët e ardhëshme presim që të qijë babën tënd në bythë si peder që është!mos ki merak për nënën,ajo ka ardh tek ne dhe po i bo pompa pusit të saj!!goja hap i ka mbet nga lezeti!!

            1. D
             Deni

             Si ishte?se te paska niqur Rama ne te gjitha vrimat?!?!?? Kokrra e injorantit analfabet… Prej tipave si ti nuk hecen perpara shqiperia…se vetem ju edhe llumi ka ngelur ketu…ti je bitum

           2. O
            Oh sa kom qesh

            Edhe i "vdekur" po ju tmeron Putini.

            1. O
             Oh sa kom qesh

             Merruni me skilipecin manikinin qe ecen sikur ka bateri pas bythe Biden Pampersin.

             1. l
              lexuesi

              Keto jane lajme femijesh qe te kene turp per ata qe i botojne..!!!!! Ky eshte lajmi !!!!!!...frikacaku gjithmone bene rolin e trimit kur tregon nlajme te tilla per kundershtarin qe nuk ka se cfare t'i beje.

              1. S
               Spiun i kohes qepes

               O Bythecerit e Shajkut vetem nga keta bajgat komentues spiun te sllaveve ,mund te zbuloni rezidenturat Ruse e Serbe qe jane aktive prej shekujsh ne shqiperine e mjere,por ju ose jeni idiote te noterizuar ose seksion i sherbimeve te tyre sekrete

               1. s
                shori

                Dhelpra pret koqet e dashit te bien, por ato vec tunden por nuk bien, travestite (putana gjoja lidere) e Perendimit, bashke me Mero lepiresin, presin te bien topet e Putin-it, por ato vec tunden dhe bastardet vihen ne rradhe per t'ja u ferkuar nga prapa... Mero po behesh qesharak , nuk te ben pershtypje...???!!!

                1. L
                 Lenci

                 Sozite jane te verteta. Ja, psh, autocensura i sotem esgte sozi. Dikur i kexoja me qejf komentet e tij. Kishin brume, shtronin per diskutim gjera interesabte. Sozia e tij eshte ndryshe. Shan, sulmon, insiston ne opinionet e tij. E njejta gje me intelektualin. I verteti, Uran Kostreci, nuk jeton me dhe nofken e tij e ka marre Tanush Kaso, qe shkruan shume dobet, shume larg Uranit. Sozite jane perdorur, por vetem si paraqitje, si figure. Ato muk flasin sepse dallohen nga personi i vertete. Po te kishte vdekur Putini, do ishte marre vesh me kohe. Ai ngeli duke shkarkuar njerez te fuqishem, gje qe, po te kishte vdekur, nuk do mund te ndodhte. Hedh nje budalla nje gur ne pus dhe....

                 1. E
                  Emigrant

                  Ky eshte lajmi me i madh qe kan dhene shtypi shqiptar me gjith ate perendimor Tani lufta i ka ditet e numeruar fitorja e ushtris heroike ukranase eshte e afert Shtypi perendimor me burim nga shqiperia i jep fitoren ukraines nga 1 muaj deri disa vjet

                  Lini një Përgjigje