Drejtësia shqiptare duhet ta çlirojë Shqipërinë nga Ilir Meta 

16 Maj 2022, 19:55Editorial Mero Baze

Sot Ilir Meta është në qendër të një skandali ndërkombëtar. Gazeta më e madhe austriake, e ka akuzuar atë për kërcënim për vrasje dëshmitari, në një afer korruptive që ka lidhje me të.

Natyrisht nuk pres që në “banaqet” e darkës, dhjetëra emisione televizve që bënë seri emisionesh për një shkrim të gazetës Bild, të bëjnë sërish ndonjë emision. Nuk pres ta botojë as 90 për qind e shtypit që është në borderotë e Ilir Metës. Por po pres të kuptoj se si do sillet Prokuroria e Shqipërisë, me një rast të tillë, meqë vuan nga “mungesa e fakteve”.

E dimë që presidenti i Republikës ka imunitet, por ky imunitet zgjat dhe dy muaj. Deri atëherë, Prokuroria speciale antikorrupsion mund të vendosë kontakte me drejtësinë austriake për të marrë dëshmitë e të kërcënuarit me vdekje.

Me kaq ngadalë sa punojnë prokurorët tanë, edhe sikur Ilir Meta të ishte qytetar i lirë, atyre do t’u duhej dy muaj kohë të merrnin dikë në pyetje.

Kështu do të jenë gati që më 25 korrik, kur Ilir Meta të mos jetë më në zyrë të tij, të jetë në zyrë të tyre. Me këtë rast Prokuroria duhet të mbaj shënim dhe rrethin e influencës së Ilir Metës mbi shtypin shqiptar dhe spektrin politik.

Ata që kanë prej 2013 që akuzojnë Edi Ramën se fitoi pushtetin pas “Aleancës me qelbësirat”, që nënkuptonte marrëveshjen e 1 prillit 2013, sot janë të gjithë me “qelbësirën”, por nuk e quajnë të tillë kur ai është me Sali Berishën.

Gazeta austriake që ka botuar skandalin, është shumë e çuditur se si skandali ka tronditur më shumë Austrinë, se sa Shqipërinë. Ka më shumë komente në redaksinë e gazetës austriake, se sa në selitë e partive politike në Shqipëri apo gazetat shqiptare.Kronen Zeitung, është gazeta më e lexuar në botë sipas indeksit tirazh popullsi dhe i bie që ka lajm ka shkuar tek çdo austriak dhe tek shumë pak shqiptarë.

Dhe kjo është një shenjë e dytë edhe më e rëndë nga imuniteti që Ilir Meta ka fituar ndaj akuzave për korrupsion.

Duke qenë se herën e parë për shkak të korrupsionit të tij që u shfaq hapur në ekrane me zë dhe figurë u revoltuan mijëra njerëz dhe Sali Berisha vrau katër prej tyre për të shuar zemërimin, sot të gjithëve u duket lajm i vjetër që Ilir Meta është sërish në qendër të skandalit.

Ndoshta u duket dhe çudi se për sa pak akuzohet ketë radhë.

Kështu, meqë opinioni publik tek ne është imunizuar nga akuzat për korrupsion, meqë ndjeshmëria publike ndaj një skandali është e ulët për shkak të kontrollit që “aleanca e qelbësirave” ka mbi shtypin, atëherë presim që këtë rreth vicioz ta thyejë drejtësia. 

Kur mafia është në kupolën e shtetit dhe shoqëria reagon, atëherë jemi një shoqëri në luftë me mafian. Kur krimi shfaqet në zyrën e kreut të shtetit dhe shoqëria hesht, atëherë jemi në kushtet e dorëzimit para mafies.

Drejtësia shqiptare duhet ta çlirojë Shqipërinë nga ky turp.

45 Komente

 1. m
  mirel

  He me te lumte pena o Mero djali...

  1. J
   Jane 3 bandit që drejtësija duhet të Shpetoje Shqi

   Drejtsija Shqiptare ka kohe që ka vdekur dhe eshte atye per të rrepur fukarat dhe të pa mundrit. Le të shpresojme se me ndimen e Amerikanve dhe të bashkimt Evropjane diçka do levize. Problem eshte se pse Shqiptarve nuke ju bën më pershtypje akuzat për korrupsjone dhe që politikanet Shqiptare jane të lidhur me krimin dhe mafjen jane se pse familja e Sali Berisha në 2008 vrave 26 veta dhe plagosi 100s të tjer dhe pastaj vet Sali Berisha pushkatoje 4 veta kote ne mest te bulevdhe kurre nuke u more në pytje nga prokurorija dhe puplikishte mburrej që i kishte vrare. Kure ilir Meta u kape duke vjedhur me zë e figure mbase keti rasti Edi Rama e bëri ilir Meten krytar palamenti dhe mbase andej president të Repuplikes. Edi Rama futi në palament dhe në bashki një numer shume të madhe njerze që ishin kriminel dhe që ishin direk të lidhure me mafjen. Edi Rama dhe njerzit e ti sote kane krijuar ndoshta qeverine më të korruptume që ka njoftur shqiprija ndonjëher në historine e saje. Edi Rama dhe njerzit e ti kane vjedhur €400 miljone evro veqe në një projekt ose tender siqe jane insanatoret. Prandaje Shqiptare jane mesuare për dite me keto lloje lajmeshe të tilla. Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta duhet të dalin para drejtësise sa më pare të jet e mundure. Pavarsisht kercenimeve të tyre se do destabilizone Shqiprine a po rajoni me protesta të dhunshem. A po siqe kercenone Edi Rama me Erdogani dhe me Turqine. Se Shqiprija do shkone nga Lindja dhe Turqija.

   1. K
    K

    Nuk do ndodhi asgjë . Shqipëria është nenshtruar korrupsionit dhe krimit ashtu si një njeri i nenshtrohet fatalitetit qorr dhe mizor me shprehjen “ skemi çti bëjnë , na e ka hedhur zoti”.Drejtesia e korruptuar, shtypi dhe gazetaria paguhet nga krimi. Kush të flasi ? Pensionistet ? Apo të vdekurit ?.

    1. j
     j

     Nuk bezet drejtësi me shqiptarë.Duhen gjyqtarë dhe gjykatës të huaj. Ato gjykata supe-të korruptuara që shkatërruan drejtësinë nuk mund ta korrigjojnë atë dhe të rikthejnë zbatimin e ligjit dhe besimin e popullit.

    2. H
     Haka Tekizoti

     As mos shpreso që prokuroria të bëjë detyrën. Do të bëjë aq sa bëri e ashtu si bëri për Gërdecin, për 21 janarin, për videon e Dritanit, i cili s'është më se ndofta nuk i shkoi mendja të ikte në Austri. Meta dhe Berisha janë një prerje, prandaj dhe shfaqen bashkëpunëtorë në shumë afera e krime. Prokuroria ka frymë sa për cironkat, për peshkaqenët, ndofta ngaqë mund të jenë të një race, paraqitet si e vdekur...

     1. k
      kthhh

      Drejtesia shqiptare --Eshte nje togfjalesh qe nuk ka kuptim per shoqerine shqiptare. Nuk ka e gzistuar dhe nuk egziston dicka e quajtur drejtesi shqiptare. Egzistojne plehra si Adriatik Llalla dhe Arben Kraja por jo drejtesia shqiptare.

      1. L
       Ladi

       Te lumte Mero..

       1. B
        Bureto

        Për të marrë të pandehur Metën mjafton që SPAK t'i rikthehet dosjes që kishte lidhje me vidion e Dritan Priftit, ku po me të po ashtu akuzohet Meta për një aferë të njëjtë 700.000 $. Sesi shkoj puna e asaj dosje dhe si ia hodhi paq mafiozi, ende president, ata që e dinë janë jo vetëm gjallë, por edhe në sistemin e drejtesisë si, Bujar Sheshi, ish prokurori i çështjes, që kërkoi për Metën dy vjet burg, sot anëtar i KLP; Ardian Dvorani, ish gjyqtar i GjL, anëtar i trupës gjykuese, relator i çështjes dhe që nuk votoi pro pafajsisë së Metës. Dvorani ka qenë dhe kryetar i KED. Për të dy këta Meta me falangat e tij ka zhvilluar një luftë të paprecedentë, deri duke e nxjerrë Shoshin si bashkëpunëtor sigurimi, që të mos zgjidhej në KLP, ndërsa për A.Dvoranin, Meta i kërkoi SPAK, ndjekje penale për shpërdorim detyre në rolin e kryetarit të KED. Përveç këtyre në dijeni të manipulimeve të dosjes është dhe Spartak Braho, si ish avokat i tij në atë çështje. Prova është kaseta e vidios, për të cilën ekspertët amerikanë thanë që ish autentike, por u kundërshtua nga eksperti shqiptar nga Skrapari, ekspertizë e të cilit, nxorri se ajo ishte e manipuluar, dhe si e tillë u mor parasysh nga Gj.L, e cila edhe nën presionin e Berishës, aso kohe kryeministër dhe miku i Metës, i dha pafajësinë këtij. Mjafton rihapja e kësaj çështje dhe kursehet koha për të mos u marrë gjatë me këtë gangster. Për zullumet e tjera ka kohë.

       2. B
        Bardhyli nga Kosova

        Partia Socialiste Serbe e Shqipërisë është mizore. As më pak, as më shumë. Turp i madh i Shqipërisë. Dhe ky turp do të vazhdojë për aq kohë sa nuk rebelohet krenaria qytetare shqiptare kundër kësaj kaste kusarësh. Për aq kohë sa Kosova nuk intervenon ushtarakisht për ta tërhequr zvarrë nga qeveria esadistin Edvin Zograf Vuçiqin dhe shpurën e tij. Poshtë zagarët - Liri  Kombit shqiptar! (Më gëzon fakti që më lexoni masivisht dhe pëlqeni fort opinionet e mia analitike. Me dashuri, me qetësi, me buzëqeshje e lumturi, i juaji Bardhyli.)

        1. A
         Albina

         Bravo Bardhyli pi Kosovet ! ------ Vetëm SRB - i (S ali R am B erisha) asht patriot. Ai qy në kohë të Dullës u pranua në Partinë Komuniste, sepse ishte patriot i madh. --------- SRB-i si patriot i madh që ishte, e mori nusen serbe. Nëna e Slobodankës ( Lirisë) ishte mbesa e shefit të UDB në Beogjrad. ---------- Pasi ishte patriot I madh, SRB-i u dërgua nga Enveri për studime në Francë. Mbase të ka dërguar dhe ty o Bardhyl, dhe aty jeni njohur. ----------- Si patriot i madh që ishte, Berisha hante dreka dhe darka me djemtë e Nexhmies dhe shkonte për peshkim me ta. -------- Por patriotizmin ma të madh, SRB-i e tregoi, kur bota e bllokoi Serbinë për naftën. Dhe Sllobodanin e shpëtoi SRB-i i cili i dërgonte atij miliona litra naftë për tanket dhe avionët e tij. Me qëllim për me vra sa ma shumë, boshnjakë dhe kosovarë.-------- Për të mirën tuaj e kishte sepse ishit shtuar shumë. Dhe tanket e furnizume me naftë nga SRB ja shpërblyen atij, duke kryer masakrën e Srebenicës dhe Reçakut. ---------- Po sa patriot i madh ishte SRB e tregoi kur UÇK filloi luftën për çlirimin e Kosovës. Ky e quajti UÇK organizatë terroriste, m-l. --------- Adem Jashari heroi i popullit kosovar ka dashur me e nderu SRB kur ka thanë : ---- Kujdes nga Berisha, ai asht njëjtë si shkia. --------- Dhe kur delegacioni i kosovar shkoi në Rambuje, SRB ishte kundër shkuarjes atje, sepse aty u vendos çlirimi me forcën e NATO-s i popullit kosovar. ------ Dhe kur NATO bombardoi Beogjradin SRB-i ishte kundër bombardimeve se po vritej populli i pafajshëm serb. Të gjitha këto i gjen të shkruara në gazetën RD të PD-së të viteve 1995 - 1999. Pasi ishte patriot i madh, Rugova udhëheqësi i Kosovës, nuk pranoi ta takonte SRB nga viti 1995 derisa ndërroi jetë.--------- Poshtë shkiet dhe spiunët e tyne......

         1. H
          HASANI

          O BARDHUL O RROTË KA.. QË JE SI KO.. GOMARI

          1. m
           matteo

           Pse fyen kosovarët, o nikname! Thuaje hapur qe je nga Viçidoli, se vetem nje i tillë mund të thotë keto idiotizma. Mos ki turp te deklarohesh kush je prej vërteti.

           1. T
            Thjesht shqip

            Aaa ti ke ikur per kesh ore presh. Te intervenon (nderhyje) thote ky shoku, aaa pika ty dhe fjalorit tend ore idiot i lindur. Lufte midis shqiptareve thote ky raki. Njerezve si ty u duhet ndaluar me ligj te hyni ne Shqiperi, ta them seriozisht ooo trimi leshit. O trim do apo nuk do ti ai pature gjati eshte i zgjedhur nga 1 milion shqiptare ooo rako. Ti nuk je fare ne kete bote o Dhyli, ik ha mut e fli gjume se mbase te vijne mend i djale.

            1. N
             Naim Frashëri

             O Bardhyl te Qif. Grun, Ti nuk je Kosovar, e dime mire kush je Ti mor Plere, Ti do qe Kosovaret te Urrejne Edi Ramen, po Kosovaret sjane Idjote ti Manipulosh Ti o Pjelle Maloku.

             1. A
              Arjan

              Bravo Bardhyl ,eshte shtuar bastardi,por ushtaret e ripjelljes nuk e thone dot se kush na e beni like floririn president ,i ka bo rahmuti nje nder te madh shqiperise..

             2. T
              Tironsi

              Sa të jetë në detyrë kokëtuli Kraja vështirë të ketë ndonjë zhvillim.

              1. N
               NjeQytetarOptimist

               S’ka kallzim.. Mund te vrasesh dhe I vdekuri po nuk kallzoj vrasesin, ska ceshtje..

               1. I
                I ndershmi mbetur anonim

                Te linte mero.Por Dua te te theksoj dicka qe ti dhe une e plot te tjere nuk duam ta kuptojme :-sot eshte Turp te jesh i ndershem.Pandershmeria te ben vip,te ben te pasur,te ben te paprekshem,te ben president.

                1. L
                 Lenci bira

                 Arben kraja nje mburoj e salih bin ladenit dhe like hajdutit Kraja eshte nje hajdut dhe vrases i njejte me keta dy kriminel Bravo Mero

                 1. H
                  Hasani

                  O BARDHUL O ROTË KA.. QË JE SI KO.. GOMARI

                  1. A
                   Artibr

                   Me Ben pershtypie shifra 700 mije si cduket meta e paska fiksim kete shifer por dhe terse sa her qe permende kete shifter del ne zboluar ndero shifer meta. Sa per njerezit nuk ngrien me seprse i vrasin si psh 21 janar ishte po per 700 mije pastaj ju e dini si fali gjakun ps osé rama per pushtetetin mos na fol me per popullin nuk behet me mish per top.

                   1. c
                    ceni

                    Mos u gezo "Bardhi se traplleku eshte ne mode sot,ku bene pjese edhe tij!Ndaj leri recetat se Ti mund te kesh pare shume si puna eketyre por mos harro qe edhe ata kane pare me shume se ty trapa si puna jote!

                    1. A
                     Aron

                     SPAK ka per detyre te tregoje se vertete mund te bej detyren per te cilen i eshte ngarkuar. Nqs nuk ben as kete duket qarte ajo qe eshte thene nga shume qe edhe kjo drejtesia e re eshte akoma e kapur nga Berisha/Meta dhe ndaj nuk eshte hapur asnje ceshtje e madhe qe ka pasur te beje me ta.

                     1. Çunat e Tironës anti-malokë.!

                      REPLAY për Berishistin e ndyrë anonimat; Bardhyli pi Kosovet ! ------ Vetëm SRB - i (S ali R am B erisha) asht patriot. Ai qy në kohë të Dullës u pranua në Partinë Komuniste, sepse ishte patriot i madh. --------- SRB-i si patriot i madh që ishte, e mori nusen serbe. Nëna e Slobodankës ( Lirisë) ishte mbesa e shefit të UDB në Beogjrad. ---------- Pasi ishte patriot I madh, SRB-i u dërgua nga Enveri për studime në Francë. Mbase të ka dërguar dhe ty o Bardhyl, dhe aty jeni njohur. ----------- Si patriot i madh që ishte, Berisha hante dreka dhe darka me djemtë e Nexhmies dhe shkonte për peshkim me ta. -------- Por patriotizmin ma të madh, SRB-i e tregoi, kur bota e bllokoi Serbinë për naftën. Dhe Sllobodanin e shpëtoi SRB-i i cili i dërgonte atij miliona litra naftë për tanket dhe avionët e tij. Me qëllim për me vra sa ma shumë, boshnjakë dhe kosovarë.-------- Për të mirën tuaj e kishte sepse ishit shtuar shumë. Dhe tanket e furnizume me naftë nga SRB ja shpërblyen atij, duke kryer masakrën e Srebenicës dhe Reçakut. ---------- Po sa patriot i madh ishte SRB e tregoi kur UÇK filloi luftën për çlirimin e Kosovës. Ky e quajti UÇK organizatë terroriste, m-l. --------- Adem Jashari heroi i popullit kosovar ka dashur me e nderu SRB kur ka thanë : ---- Kujdes nga Berisha, ai asht njëjtë si shkia. --------- Dhe kur delegacioni i kosovar shkoi në Rambuje, SRB ishte kundër shkuarjes atje, sepse aty u vendos çlirimi me forcën e NATO-s i popullit kosovar. ------ Dhe kur NATO bombardoi Beogjradin SRB-i ishte kundër bombardimeve se po vritej populli i pafajshëm serb. Të gjitha këto i gjen të shkruara në gazetën RD të PD-së të viteve 1995 - 1999. Pasi ishte patriot i madh, Rugova udhëheqësi i Kosovës, nuk pranoi ta takonte SRB nga viti 1995 derisa ndërroi jetë.--------- Poshtë shkiet dhe spiunët e tyne......

                      1. V
                       Vleshte nga JT

                       Bardh nuk te analixojne shkrimin apo postimet qe bene! Por nga keto shkrime mundohen dhe Kane kuptuar se pas ketij emri Bardhyl se cfare mostre shume dimensional e fshihet! Je rast studimi! Me ty kushdo qofshe ka filluar tallja, dhe shkrimey e tua vlejne thjeshte per te nxjerre indinjaten ndaj SB, IM, dhe CA te tjereve. Shkrimey e tua njekohesishte Jane argetuese, pasi tregojne edhe permasat se sa larg shkon idiotlleku.

                       1. B
                        Berti

                        NESE ADRIATIK LLALLA U DENUA PAS DETYRES SI KRYEPROKUROR I DREJTESISE SE VJETER" BERISHIANE", ARBEN KRAJA DO TE MBAHET MEND SI MINUESI I DREJTESISE SE RE DHE MBROJTES I KRIMINELEVE TE POLITIKES BERISHA - META.

                        1. Mos lodhni Benin e SKAPIT deri në Austri !

                         Po përse o Mero , SKAPI duhet të shkojë deri në Austri , akuza për vrasje për Metën, bile në mes të parlamentit e ka bëre Dr Berisha , duke ja përcaktuar dhe sasinë e kufomave që rëndojnë mbi të , si dhe vendin ku janë zhdukur , mbrapa malit Dajt , përse të meret vetëm me kërcënimin që i ështe bëre një deshmitari ?!!! Le të thëresin doktorin , në cilesinë e deshmitarit apo dhe te akuzonjësit dhe ai si njeri i interesuar për çuarjen e drejtësise në vend , pa tjetër që do zbardhë të vërtetën !

                         1. N
                          Niku

                          KE TE DREJTE MERO.PO DUHET TE KISHE SHTUAR DHE EMRA TE TJERE SI SPOROPALI,GJIKNURI,BEQJA QE KANE DHJET VJET QE VJEDHIN PA E CARE BYTHEN FARE.A THUA RAMIU NUK DI GJE,APO SI I PA VARUR QE JE STA MBAN TI PERMENDESH.

                          1. F
                           Fatmir

                           Jo vetem nga Meta zoti Baze.Shqiperia duhet te clirohet nga gjithe soji i politikaneve qe per 30 vjet e kane hequr zvare kete popull.Duhet te clirohet edhe nga ju gazetaret qe shkoni nga ju paguajne me shume dhe nuk keni skrupuj dhe nuk e meritoni profesionin qe keni.

                           1. Z
                            Ze qir

                            HA O BARDHYLLESH KOSOVE HA PRIT TE INTERVENOJ KOSOVA PER TJA FERKUAR EDI RAMES TE LEXOJNE SE JE NJE KOQE KOQEVAR

                            1. Z
                             Ze qir

                             HA O BARDHYLLESH KOSOVE HA PRIT TE INTERVENOJ KOSOVA PER TJA FERKUAR EDI RAMES TE LEXOJNE SE JE NJE KOQE KOQEVAR

                             1. Z
                              Ze qir

                              HA O BARDHYLLESH KOSOVE HA PRIT TE INTERVENOJ KOSOVA PER TJA FERKUAR EDI RAMES TE LEXOJNE SE JE NJE KOQE KOQEVAR

                              1. m
                               meshirojeni ushtarucin Mero

                               Per te mesuar sikletet e Edi Rames duhet lexuar ky Mero Baze, sepse si barometri i shqetesimeve psiqike te Edi Rames e Bazeja e ndjen qe Ilir Meta do jete Makthi i tij pas ikjes nga Presidenca.

                               1. D
                                Dritan

                                Shkrim i bukur Mero.

                                1. O
                                 On

                                 Nuk e ka skuzuar gazeta...ajo ka mare burime nga policia....dhe e ka zyrtare...por Nero dhe Edi pagoi si taksist ke Obama...dhe Luli me Ruset...me Meten te ka kap tartakuti....jo se ly eshte burre I mire por te gjithe me radhe te shkojne ku duhet....

                                 1. s
                                  sa per saktesi

                                  - Gazeta austriake ka botuar tregimet e Vojsava Ismailajt, grua e Kastriot Ismailajt ish Kreu i DIA aktualisht ne burg. Dhe ti i pari Mero e di se asnje tregim neper asnje gazete nuk behet ashtu, gratis! Vojsava Ismailaj vazhdon e paguan te botoje edhe tjera tregime se i eshte premtuar se ato jane kushti qe qeveria e Rames do ta liroje nga burgu Kacin e saj

                                  1. B
                                   Budallenjte e Saliut

                                   Sa per saktesi pagesa €700 mij euro eshte faktuar se ne Amerike nuk mund te besh pagesa nen dore apo me bllok. SPAK thjesht duhet te pyese Meten ku i gjeti parate apo do bej si Luli qe tha parate Ruse u mblodhen nga shoqatat bamirese shqiptare ne Amerike ? Vetem ju budallenjte e Saliut mendoni kshu.

                                   1. s
                                    sa per saktesi

                                    Mire eshte te mesoni te shkruani shqip pastaj te tentoni komentet e aq me teper replikat or budallai i Rames "...mendoni kshu..."

                                   2. S
                                    Sok. Karaudhi

                                    Or ti, na kënaqet me këto saktësitë e tua. Kaq i saktë sa ti nuk është as sahati i cili lëviz nja dy sekonda në muaj. Kurse ti asnjë sekond në vit. O të kripça mënden që mos të të prishet se ka filluar.

                                   3. M
                                    M

                                    Drejtësia shqiptare akoma nuk ka dalë nga veza ,se vërtetë kllosa po i ngroh këtë vezë, por nuk dihet akoma se çfarë do dalë nga kjo korb apo sorë!!!!

                                    1. O
                                     On

                                     Shumica e Austriakeve as e dine ku bie Shqiperia..shume na dine ne Jugosllavi dhe qe jemi Sllave....ata nuk njohin politikanet e kryeministrin e tyre sepse nuk kane asnje interes e skane pse ti njohin.

                                     1. T
                                      Torino

                                      Ne Al. cudia me e madhe 3 dite zgjat.Pra 2 dite kaluan.Pastaj hoooopa edhe nje gote verë prapa dhe iku.

                                      1. S
                                       Skenderbegasi

                                       Politika u la shqiptarve spakun ne dore, sic misjonaret u lane afrikanve biblen ne dore. Kur misjonaret e pare shkuan ne Afrike kishin biblen me vete, afrikanet token. Misjonaret ju thane te luteshin me sy mbyllur. Kur afrikanet hapen syte u kishte ngelur bibla ne dore ndersa misjonarve toka.

                                       1. L
                                        Lida

                                        POPULL SHQIPTAR MOS SHPRESONI !! SA KOHE TE JETE RRJETI MAFIOZ BERISHA- META - KRAJA ASGJE NUK KA PER TE NDODHUR ! DO TE DENOHET NDONJE PER NJE ARKE PESHK POR KURRE ATA QE KANE VRARE NE BULEVARD, NE GERDEC, NE TRAZIRAT E 1997, HAJDUTET E FLORIRIT E TJERE.

                                        1. F
                                         FCB

                                         Ku e keni SPAK -un e Rames dhe Kimetes ? Sali Berisha eshte i paprekshem ! Pse , sepse ju tredh .

                                         Lini një Përgjigje