Edi Rama e meriton urrejtjen e Vjosa Osmanit 

27 Shtator 2022, 19:20Editorial Mero Baze

Ajo që e ka përjetuar më keq fjalimin e kryeministrit të Shqipërisë në sallën e OKB, nuk ishte Serbia, por Vjosa Osmani. E ka përjetuar personalisht, si një urrejtëse e Edi Ramës dhe Shqipërisë, e ka përjetuar si një e ftuar e papërfillur e Asamblesë dhe mbi të gjitha, si një fjalim që ajo nuk di as ta lexojë, dhe jo më ta shkruajë. 

Duket qartë se ajo nuk e duron dot Shqipërinë as kur e mbron Kosovën. Dhe për të justifikuar sikletin e saj në sallë, kur vendin e saj e mbronte kryeministri i Shqipërisë, ndërsa ajo i kërkonte foto presidentit të SHBA me Dua Lipën, shpërtheu tek Zëri i Amerikës, duke akuzuar Edi Ramën se “po ja shpëton fytyrën Serbisë”.

Fjalimi i Edi Ramës në OKB, në fakt ishte një taksë e rëndë për kryeministrin e Shqipërisë, i cili në një farë mënyre po i bënte gjyqin drejtësisë ndërkombëtare dhe politikës perëndimore, për qëndrimin ndaj një procesi gjyqësor ndërkombëtar bazuar në një raport të gënjeshtërt. I përforcuar me oratorinë e Edi Ramës, fjalimi thyente standardet etike të një kryeministri të një vendi të vogël si Shqipëria, në raport me Perëndimin.

Por kjo ishte një taksë të cilën e mori përsipër kryeministri i Shqipërisë, për një çështje që ai e gjykon si të drejtë për ta mbrojtur.

Shpërthimi i Vjosa Osmanit kundër tij, është i justifikueshëm. Duhet të hyni nën lëkurën e saj dhe ta justifikoni atë që ka bërë. Përfytyroni presidenten e një vendi të vogël si Kosova, që ftohet në Asamblenë e OKB, dhe aty fjalimi më popullor për vendin e saj mbahet nga kryeministri i Shqipërisë.

Ajo nuk ka lirinë as ta duartrokasë, dhe as të ndjehet e gëzuar në atë sallë, ku mbrohet vendi i saj. Përfytyroni frustrimin e një femre si ajo, që edhe një herë që ka pas shansin të vihej në qendër të vëmendjes, jo për shkak të kaçurrelave, por për shkak të vendit të saj, ajo ishte e egërsuar me atë që mbronte vendin e saj.

Është një torturë e dyfishte, kur atdheun tënd e mbron ai që ti urren. E vetmja terapi në këto raste është të urresh dyfish atë që të mbron atdheun dhe ta akuzosh si armik.

Dhe në të vërtetë armiku më i madh i saj në atë sallë ka qenë vërtet Edi Rama. Ai e bëri të paqenë praninë e saj në OKB, lidhur me Kosovën. Ai e bëri të ndjehet keq, që Shqipëria që ajo urren, po mbronte Kosovën.

Dhe mbi të gjitha, e bëri këtë për të mbrojtur armiqtë e saj politik, për të cilët ajo ndjehet mirë që janë në burg. Më keq se kaq, Vjosa Osmanit nuk i ka bërë kurrë askush. As Serbia, që bën sikur e ka armike. 

93 Komente

 1. X
  Xha Kasemi nga Cepani

  Te te mungoj nje derrase, edhe ta falin,por kur tr mungon je meter kub,athere si tja besh. Kesaj i ka munguar nje meter kub.

  1. v
   vang

   Respekt mero per analizen. Per nje njeri te lige dhe medioker shpirti i tij eshte abisi,nje humnere e erret dhe e thelle.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Po s'ka gje pse ka urrejtjen e Vjoses nuk do te thote azgje, perderisa ka dashrnine e Vucicit Uuuu perpak harrova, Rama demaskoi raportin e Dick Martit , i cili ka d10 vjet qe eshte harruar Por Rama eshte i zgjuar se ai ecen me parrullen " me mire vone se kurre" lool u dhiva me 'zgjuarsine" qe tregon sherbetori Vucict , Rama hajduti . Kushedi sa do jete "merzitur" Vucici me Ramen ..loooooooooooolhahahahaha

    1. P
     Per inat te sime vjerre

     Ik ore BUDALLA ....plere tipike shqiptare, me Vloren ske asnje lidhje

     1. a
      agim

      Rajmond Tropoja...prap ketu ti? Sa jashte loje je! Shko ne shkolle me kalamajte te mesosh te shkruash... nuk thuhet "azgje" por "asgje,

      1. A
       Andi dhe Mehdi Bushati

       Pse merzitesh o shoku? Ky "Rajmond vlonjati" nuk eshte tjeter veç "Kalec Dega", nje funderrine e banoreve te shpellave qe Saliun e kane edhe nene edhe baba, pa per mendjen, mjafton qe te mendoj Saliu, pa ka menduar edhe "Kaleci" prej shpelle.

      2. L
       Loni, ish dashnori i Grides

       Ik mor moterqire!

       1. K
        Kaninjoti

        Ti Raimond , që vetëm vlonjat nuk mund të jeshë , ke qenë i vogël apo në g.p të sat ëme , kur Hashim Thaçi drejtonte U.Ç.K -në , në luftç kundër serbëve dhe nuk e ke idenë për përgjegjësitë dhe bëmat e tij në atë luftë. Po të ishte ndryshe , nuk do reagoje në këtë mënyrë . Ajo Vjollca, mund të jetë e preferuara jote , po ajo e do në burg Hashim Thaçin , se nuk del fot para figurës së tij madhështore. Freskohu dhe do të kthjellohesh.

        1. A
         Arjan

         Kaninjoti rruaj delet o derezi se po ti ha ujku,Hashimin nuk e futi Vjollca ne burg por USA ,per vjollcen qendronte 1000 vite ne pushtet ,kaq te trashe jeni.Shikoje njehere o kalinjot takimin THAQI-Vucic ne Albach te Austrise kur Vucic i thote nen ze heroit THAQI,mos trego.

        2. N
         Naim Frashëri

         Rajmon, nuk te futen ne Burg Ty ,qe Qiwe Motren tende, Apo akoma vazhdon Gjyqi. Ska Malok Vlonjat a te Qifja Mendje.

         1. v
          vlora den baba den

          NUK ESHTE harruar se ata jane ne burg dhe serbet njollen na e lane .Por ti o gjoja vlonjat je gati ta mbashe barren si shqiptar qe trasporton skllever dhe u merrte organet vetem qe Rama te mos merret me kete akuze.

          1. I
           I tille je , sa here qe hap gojen

           Rajmond shtaza qe mbahet sikur eshte vlonjat eshte shuuuuume me i felliqur se vete Osmanllesha , te ciles nuk i pelcet as njera ane per Kosoven , pa lere pastaj per Shqiperine ! Ajo eshte nje debile qe kujtoi se kapi qiellin me dore , kur e ulen si kukull ne fronin e larte te presidentit te vendit . Kurse Rajmondi e ka gojen ne vend te lig , atje ku njerezit kryejne jashteqitjen . As nje here te vetme nuk e kam pare kete plehre te false si shqiptar . Vec te tjerash , ai ka zgjedhur te vetequhet vlonjat , sepse me Vloren heroike krenohet cdo shqiptar , edhe pse eshte i lindur ne shpelle dhe rritur neper druret e pyllit !

         2. v
          vang

          Respekt mero per analizen. Per nje njeri te lige dhe medioker shpirti i tij eshte abisi,nje humnere e erret dhe e thelle.

          1. M
           Meri

           Jo nuk i mungon nje meter kub, assj i mungon TRURI I VOGEL. Keshtuqe assj s’ke cfare ti kerkosh

          2. R
           Rudina Hajderovicka

           Edhe kjo, Vjosiçka, si puna e Grida Dumës, i ka vajtur mëndja për të bërë seks me Edi Ramën, i cili, edhe qurret nuk u a jep, se i duhet për tjetër punë…. Prandaj këto kurvicka, duke qenë se po u shkon mundi e djersa kot me provokime, fillojnë dhe e shajnë Edi Ramën.

           1. A
            Altin

            Me duket se dhe ty ta paska qefi me ramen

            1. R
             Rudina...

             Po, Altin! Ke intat ti apo jot...ëmë?

             1. T
              Tana

              ALTIN E KUJT FEMRE NE BALLKAN NUK IA KA QEJFI TE BEJE NJE TEGEL NGA RAMA? TE FALA TANA

             2. V
              Vranakonti

              Vjosa Osmani eshte nje grua me mendje te trashe. Eshte si ato lopet holandeze qe dine vetem te han bare. Si n uk i vjen turp qe shan kryeministrin e shqiperise qe ai ka synime te mira per kosoven dhe i ka dal ne krah asaj. Asaj ja ka pjerdhur Sali non grata dhe trupeshku Albin Kurti,koqe kandari.

              1. P
               Pollogasi

               Kur të kesh hatër e miqësi me Vucicët, kuptohet se kujt do t ia bësh varrin.

              2. T
               Taulant

               OKB-ja eshte institucion pa vlere. Harrove cfare tha kryeministri Kroat per samitin e Natos ne fund te Prillit ne Bruksel ku ishte edhe Biden. Edi Rama kerrici Vucicit nuk tha asgje per Kosoven por justifikonte politiken pro Ruse te Vucicit . Kryeministri Kroat ne ate samit kerkoi qe Kosova te anetaresohej ne Nato. Kerrici Vucicit ne cdo interviste qe jep ne mediat e huaja mbeshtet Vucicin. Fatmiresisht Kosovaret e njohin se cfare plehre eshte.

               1. T
                Tani

                Vjosa Osmani është paqyra më e mirë e një shumice zuzare në Kosov.!

                1. G
                 Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                 Sikur te thoje se Vjosa eshte pasqyra me e mire e nje pakice zuzare ne Kosovë...do te te kuptoja.

                2. L
                 Lugu gjat

                 Edhe pse e tille, ska faj. Ajo eshte e emeruar ne ate post, seshte e zgjedhur nga populli.

                 1. A
                  Aron

                  Dosa Osmani ngelet nje shemtire, cfardo stomaku te ngushtoje.

                  1. A
                   Arjan

                   Aron dosa Osmani eshte me burre se Ty dhe burralecat e ripjelljes se nuk ju nenshtrua bandes kriminale te hashim thaqit dhe komunistit Isa Mustafa,nuk u be pale per ndarjen e KOSOVES se po te ishte serbe tani ajo puna e ndarjes se kosoves do kish marre fund.Hapi syte dhe shiko dhe gjyko ashtu sic di vete mos degjo rahmutin se ai e ka ngrene ate mut,puna eshte se ate mut po ta jep edhe ty ta hash.

                  2. r
                   raul

                   O Mero me le pa fjale.,Exelent. Ky shkrim eshte nje postulat politik qe e fundos 100 pash nen dhe baldosen e kosoves per turpin e saj te madh me qendrimin qe mbajti ne OKB qe do ta kishte zili dhe gruaja e Sheshelit. Baldosa Osmani eshte femra me e urryer ne Shqiperi qysh kur mbajti fjalimin me te poshter percares ne parlamentin shqiptar dhe desh ti tregonte arat Edi Rames. femer e urryer , femer e urryer, mos ja pafsha me surratin ne atdheun tim. Me respekt kam per Vucic se per baldosen Osmani. Kurse Edi Rama tregoi se eshte burre shteti ne OKB me fjalimin qe mbajti ne mbrojtje te Kosoves qe do ta kishte zili cdo politikan ne Ballkan dhe me gjere.

                   1. E
                    Ela

                    Sakt, ske cfare te shtosh tjeter, nje presidente qe ska bosht,qe ska ide.qe ka zemren e thare nga xhelozia dhe urrejtja

                    1. A
                     Arjan

                     Raul mjere shqiptaret si Ty qe komentojne shkrimet e MERO qerosit,shkrim qe ndjell urrejtje percarje ,shkrim alla baton haxhiu .Cfare pret nga Mérushja qe para ca kohesh shkruante qarte ne kete gazete antishqiptare se serbia nuk ka kryer genocid ne kosove.Tru shpelarja qe ndodh ne shqiperi eshte njejte me ate qe ndodh ne rusi ,Prandaj shqiptaret po ikin nga syte kembet nga pasiguria ,krimi korrupsioni dhe nga opozita e udhehequr nga krimineli famekeq sali mortja.Del timonieri RAHMUT dhe genjen idiote si Ty RAUL qe nuk di kush I ka ngritur keto pallate ne qender te TIRANES ,policia nuk gjen dot ku u zhduk mafiozi Vis martinaj thua ti Ky plehre I bixhozit bente karriere ne afrike..Do me per belulin raul ripjellesi.

                     1. K
                      Kurrizi I dushkut

                      Artan me gjithë respektin që kamë për gjithë komentuesit se kushdo thotë atë që dëshiron ashtu si dhe ju më duket pakë I çuditshëm komenti juaj se edhe ju keni komentuar dhe sigurisht që I keni lexuar shkrimet e Meros se nukë ka si shpjegohet ndryshe që jeni pjesë e këtij sajti

                      1. K
                       Kurrizi I dushkut

                       Artan me gjithë respektin që kamë për gjithë komentuesit se kushdo thotë atë që dëshiron ashtu si dhe ju më duket pakë I çuditshëm komenti juaj se edhe ju keni komentuar dhe sigurisht që I keni lexuar shkrimet e Meros se nukë ka si shpjegohet ndryshe që jeni pjesë e këtij sajti

                      2. P
                       P/e/ollogasi

                       Më RESPEKT KENI për shovenistët serbë, resp Vucicët se sa për Vjosën. Ja ku ndodhet nyja e problemit. Të falënderoj për sinqeritetin !

                      3. T
                       Trotski

                       Edi Rama mbajti nje Fjalim Historik ne OKB.Mbrojtja qe i beri Kosoves dhe Udheheqsve te UCK eshte Lapidare..Po cfare te presesh nga Vjosa Osmani kur Ajo jargavitet me Sali Kermen dhe Like Spiun-hajdutin ?.Turp per Kosovaret qe kane zgjedhur nje Baxhelle per presidente.

                       1. L
                        Lumjan Lumjani

                        Skemi çbejme! Vjosa Osmani eshte nje rast unik I pa shprese. Miq te dashtun nuk keemiiii çbejmë! Bija jone, motra jone, urren vellain e saje, me te vetmen aresye, se nuk ben dot ate qe vellai I saj Edi eshte ne gjendje ta beje. Nje gje do desha te theksoja: Sikur Vjosa jone, motra jone te jetoje edhe tre jete te tjera, nuk ben dot ate qe Edi ben, ne mbrojtje te Kosoves dhe te UÇK! Aresyet jane krejt te thjeshta: Te besh ate qe ben Edi, se pari duhet ta duash kombin me shume se veten dhe parting, gje qe ajo se ben dot. Se dyti, duhet te jesh gogja I shkolluar dhe I kulturuar, gje qe ajo se ka. Se treti, duhet te kesh nje trashigimi te pasur intelektuale, gje qe ajo nuk e ka. Se katerti, duhet ta duash shume, ama shume punen, detyren e larte dhe ta vesh ate, ne funksion vetem te qeshtjes, gje qe ajo se ben dot, sepse sdi ta beje. Se pesti, nuk duhet te jesh gjeloz per ate qe vellai apo motra ben me mire se ty, gje qe ajo se ben dot, pasi ajo eshte dukshem e pa maturuar. Ka edhe aresye te tjera, por sot nuk deshiroj ti theksoj ato

                        1. L
                         LILOLABJA

                         I ke thene te gjitha, me shume i dashur Lumjani prishet.Stili i Juaj me pelqen shume do doja qe gjithe komentuesit ti largohen sharjeve dhe te perqafonin stilin tuaj mjaft te civilizuar.Pershendetje

                        2. f
                         faikonica

                         Me ne fund i duhet thene kosovarve ca te verteta!!!Ishit te fundit per Pavaresibe e Shqiperise...ne cdo fushe..kulture,gjuhesi,revolta...etj..jetuat si mbreter nen Titon ne raport jo vetem me ne,por me mire se polak,çek,hungarez,ghermano lindor etj...asnje shqiptar mbas 90 nuk ndihmuat,asnje investim ne Shqiperi,ju mbajtem ne shtepia ne lufte(3 javore)..tash po i quani shqiptarey e jugut grek etj...ikni ..pirdhuniiiii....Titon jo,BE jo,Shqipetaret jo...Yyytttt...te neveritshem e mosmirnjohesa

                         1. P
                          Pollogasi

                          Armik, armik - të përpiftë DHEU i ILIRISË !

                          1. L
                           Lili

                           Ti asgje me konicen nuk ke! Shko merr ate rroge tek armiqte qe te paguajne!

                          2. D
                           DS

                           E kam te pamundur te justifikoj qendrimin qe mban Vjosa Osmani ndaj Edi Rames siku ky me demek eshte mbrojtes i Vucicit

                           1. M
                            Mbeda kiminelit xhafer deva

                            Kacurelat e kesaj debiles,me kujtojne fshataret e kohes soc qe benin kacurela kur martoheshin dhe ne i quanim,grua polici. Kjo debilja qe ka harxhu miliona per stomakun si monika,duhet ti bente edhe trurit operacion se ka tallash ne vend te truve. Do jete mire ti lexoj keto qe shkruhen per te,por fatkeqesisht kjo debile me mire di serbisht se sa shqip

                            1. T
                             Thumbi nga Kosova

                             Raif Osmani(Babai i Vojses),ishte Kuisling pjes e mekanizmave,represiv,ushtarako,policor dhe bashkepartiak me Milloshevicin. V.Osmani,urren luftetaret dhe simpatizusit e UCK´se,sepse ende frigohet qe doti vrasin Babain. Edi Rama,urrehet sepse po kerkon zhberjen e Gjykates Speciale dhe lirimin eThacit. V.Osmani,ka perkrahje te madhe nga elektorati,neojugosllav ne Kosove qe njihen edhe si perkrahes te Sali Berishes.

                             1. P
                              Prishtinalia

                              Shume e sakte

                             2. N
                              Non-grata

                              Znj. Asmoni nuk ka me cfare te merret, sepse nuk di te beje asgje: me fol shqip nuk di, me shkrujt shqip nuk di, me lexu shqip nuk di. Une do ta kisha shpallur non-grata ne Shqiperi kete tip...nuk ja vlen ta lejosh te hyje ne Shqiperi.

                              1. O
                               Osmanllie turqelie

                               Veprimi i Osmanoviçit eshte mese normal pasi vjen nga nje parti antishqiptare e formuar nga Milloshevici me emrin LDK e harruat çfare bere kryetari partise Serbe LDK nuk pranoje te takonte présidentin Shqiptare ndersa sllavin Gjukanoviç i shkoje ne hotel ( ndoshta eshte homosexuel ) eshte parti qe deshirone te jetojne ne connivence me vellezerit Serbe por ka edhe Shqiptare te tjere me gjake Shqiptari si PDK qe nuk do ti lejojne keta kosovo-centisme por do ti dergojne atje te vllezerit ne Mitrovicen e veriut

                               1. F
                                Frang81

                                Po shumë ke urrejtje ndajë Vjosës o Mero Ramë nuk i përmendi masakratë serbe në Kosovë. Mbrojti Pseudo komandata që kanë luftu për pushtetë.

                                1. T
                                 Tirana

                                 Dikush duhet t'ia mesoje alfabetin e politikes se jashtme kesaj mjeranes me mbiemer Otoman.

                                 1. T
                                  Tropojani

                                  Vjosa Osmani nje armike e betuar per Shqiperine e Edi Rama ,kjo nuk duhet te lejohet te hyje ne Shqiperi ,kjo eshte politika e Kosoves ,asnjehere nuk e ka dhe e do Shqiperine ,Z . Rama the qe popullin e Kosoves do ta ndihmojme me rryme elektrike ,mos e bej ate gabim ,pse duhet te shkurtosh orarin per popullin e Shqiperise ,ata nuk na i dijne sakrificat ,ata nuk behen kure njerez

                                  1. s
                                   shqip

                                   Nuk me besoni kur me zuri goja lesh duke ju thene Ne cdo 7 pordhitikane Kosovare,8-te punojne si topelepires te Serbise

                                   1. G
                                    Gezuar Baftjar

                                    BRAVO MERO!!! VETEM DESHA TE SHTOJ SE EDI RAMA KA GATI 10 VJET QE PUNON PER TE FORMUAR ATE SHQIPERI ATE EDI RAMA QE MUND TE FLASE TE MBROJE KOSOVEN DHE UCK DHE TE DENOJE TE GJITHA PERPJEKJET E ALBIN KURVES DHE DOSA OSMANOVICIT KUNDER UCK HASHIM THACIT ME SHOKE DHE NE TERESI KUNDER KOSOVES NE FAVOR TE SERBISE. EDI RAMA E BERI SHQIPERINE VERTET SIC E MERITON SHTET PAQESOR DHE PROPERENDIMOR ME AUTORITET NE MBARE GLOBIN . AS SERBET NUK FLASIN DOT KUNDER EDI RAMES SEPSE AI NUK FLET VETEM NE BEOGRD POR EDHE NE UASHINGTON NE MBROJTJE TE KOSOVES.

                                    1. D
                                     Durresi

                                     E ka te perseritur kete lloj sjelle,kjo fodulle,intelegjenc 0.E pa pranushme ,.Nuk e meriton Kosova kete lloi sjellje,sidomos ne kete kohe te veshtire nga kjo Presidente.

                                     1. K
                                      Kanina e ismailit

                                      Eh c'ben paraja o mero kerrbaci...Nuk pashe nje artikull per vellan e Kryemutit dhe krushkun e Sali serbit, Vu-ci-ci-n!Mos.u merre me.kalorsin si i vare kembet ,o Mero Kerrbaci!!!Krahina e Kosoves trime ka djemte e saje kapedane per Prishtinen dhe tiranen sa here t'ua kerkojne vendi...Meru me kryemutin dhe kusaret e tije mbase do te kishte me interes o Mero shellira.

                                      1. K
                                       Kanina e ismailit

                                       Eh c'ben paraja o mero kerrbaci...Nuk pashe nje artikull per vellan e Kryemutit dhe krushkun e Sali serbit, Vu-ci-ci-n!Mos.u merre me.kalorsin si i vare kembet ,o Mero Kerrbaci!!!Krahina e Kosoves trime ka djemte e saje kapedane per Prishtinen dhe tiranen sa here t'ua kerkojne vendi...Meru me kryemutin dhe kusaret e tije mbase do te kishte me interes o Mero shellira.

                                       1. Y
                                        Ylli

                                        E Cfare shkruan a derebardhe?lexoje Edhe njehere pastaj bej klik ta dergosh.

                                       2. P
                                        Pokeristi

                                        Turp,turp për baldosën Osmëni !

                                        1. D
                                         Dule Labi

                                         Opo kjo eshte kare nuk e kupton kjo mish me dy sy qe Rama po e nderon po mbron edhe kombin tjeter Shqiptar. Kjo nuk di te lexoje jo me te mbaje 1 fjalim. Ta ridegjoje fjalimin e Rames pastaj te flasi eshte komplet idiote kush e ka votu. E ke inat Ramen jepi hakun ka bere nje fjalim dinjitoz. Kjo as te sheleget si vjen Rames jo me te krahasohet me te me Gjigandin.

                                         1. A
                                          Arjan

                                          Dule labi ti nuk kupton cfare thua se te jane errur syte ,prandaj edhe laberia ka nje fjale te urte,Shikoj punen jo gunen RAHMUTIT.

                                         2. G
                                          Gjakovari

                                          Mjerë ne kend kemi presidente.Mero kritikë me vend nëse të kupton

                                          1. P
                                           Pollogasi

                                           PO, ju të Ramës, pse po bieni në dashuri me Bregovicët dhe shkërdheheni me te herë në Tiranë dhe herë në Korcë ! Rama, vitin që shkoi, mori me vete¨në Beograd një lavire sociale dhe ia dhuroi Dacit, e gjithë kjo dashuri në linjën e dashurisë Nexhmie -Enver - Mugosha.

                                          2. N
                                           Nga maqedonia

                                           Kosova ka filluar te vegjetoje si parazit ne kurriz te emigranteve te vet. Tremujorin e dyt rritjen ekonomike veq 2.1%. Ku bujqesia ishte 0. Eksport import 1 me 6. Kosovaret duhet te ngjallen te kerkon zgjidhje te reja se I henger dreqi me kurtin dhe Osmanen, edhe druvari haradinaj Pati performance me te mire.

                                           1. J
                                            Jugu

                                            Edi Rama mund te jet armiku me i madhe i Kosoves dhe kjo do vertetohet sa te largohet nga pushteti. Mero dhe Edi jane te frikesuar nga Vjosa se ajo eshte elokuente dhe patriote, dhe ska si te jet ndryshe. Mero mundohet te pastroj balten e Edit dhe rruaj qimet e tij, por nuk mundet, se Edi eshte zhytur thelle ne korrupsion dhe tradheti kombetare. Shiko si sillet karshi Erdoganit, si legen apo qen i rrahur dhe mundohet te justifikoj veprimet arbitrare. Edi eshte per te ikur por edhe alternativat nuk premtojne me shume. Por ndryshimi eshte gjithmone me i mire se status quoja.

                                            1. M
                                             Mondi

                                             Vjosa elokuente.????????????????????????????.Jugu bythes teme,qe I bie andej nga topet.

                                            2. k
                                             kasemi

                                             Nuk me duket i dobishem, perkundrazi percares ky artikull Mero. A mendon Mero se ka me mijra kosovare qe e duan Vjosen. A mund te me thote nje shqiptar i ketushem apo i Kosoves, por qe e don shqiptarine kujt i sherben ky artikull? Mero ne jemi vellezer, kemi nje gjuhe, kemi nje gjak, dhe sikur i bindur te jesh per ato qe shkruan, duhet te mendosh se a ia vlen? Mjafton te shohesh komentet per te kuptuar se nuk duhet t'i hedhesh benzine zjarrit.

                                             1. B
                                              BG112

                                              Brilant ky roli...se mos i thyen vezët e thëllënxës...ajo Vocica të thyejë atë xhamin e kutisë së kuqe djathtas sa hyn në korridorët e presidencës e ti bjerë këmbës po desh të alarmojë 112 tekanjozja... teston edhe sistemin e alarmit , një punë e dy rrugë .

                                             2. X
                                              Xhaxhi

                                              Me ne fund ka ardhur koha te thuhet hapur qe ka Shqiptare qe urrejne Shqiperine.. Por eshte gabim te thuhet qe jane serbofil apo punojne per Serbine, jane e shumta idiote te dobishem dhe e pakta inferiore primitive. Xhaxhi ka patur te drejte kur i quante "qen Serb".

                                              1. S
                                               Sedi Sido

                                               E kur mëndonem që ata kanë një pergamenë fringo e ne një copë leter e as papiri ...e me ata çakenj na hemluan na e na e prapë kjo bullçi nuk u ngopka . Do kenë shiritin e derrit edhe kjæay....i paftë vetja .

                                               1. M
                                                Mero, E. Rama

                                                Mero, ti dhe kryeqenefi Edi Rama i honkshit mutin Vjosa Osmanit. Kurse kryeqenefet e Londenisë i honkshin mutin Albin Kurtit.

                                                1. B
                                                 BUJARI JU DEGJON

                                                 Aresyet jane te thella...Ajo e di mire: Po doli Hashimi nga burgu do ndodhin disa ndryshime... Hashimi President - Vjosa pastruese ne Presidence...

                                                 1. D
                                                  D. Didani( Emeri im)

                                                  Edi Rama ben gabim qe kembengul te ndihmoje Kosoven! Ka qindra raste qe Albini dhe Vjosa e kane provokuar Edi Ramen dhe... asnje rast qe ai ti kete provokuar ata! Qindra raste qe ai fal dhe qindra raste qe ata cfaqin urrejtje! Po te lexosh komentet e shume Kosovareve tru shpelare ,mund te lexoni fjale te pista tamam si rrugacer te ndyre! Nuk mendoja kuuuuurre qe te ashtuquajturit "Malsore" fanatik dhe tradicional ,sic mendojme nr per Kosovaret,te perdorin per K/Ministrin e Shqiperise nje fjalor te tille me fjalet me te ndyra qe nuk mund as te shkruhen as te thuhen ne publik! Nga urrejtja dhe xhelozia qe kane per Shqiptaret,nga urrejtja qe kane per Edi Ramen,nga dashuria qe kane per Baca Sali.nga urrejtja qe kane per Hashimin,nga trushpelarja qe ju ka bere Albini dhe Vjosa .....Edi u thote "Shendet!" ata i thone " Plac!!!" Ata qofshin! Gjoja VELLEZERIT KOSOVAR!!!!

                                                  1. T
                                                   Tani

                                                   EDI RAMA E MERITON URREJTJEN E VJOSA OSMANIT DHE SHUMICES SE SHQIPTAREVE QE MARIN BUKE DHE VAJ ME LISTE O MERO SAHAN LEPIRESI.BOLL HODHE HELMIN E PERCARJES SE JEMI NJE POPULL.

                                                   1. A
                                                    Altin

                                                    Akoma me keto glorifikime kot te fjalimeve patetike qe nuk i hyjne ne pune askujt. Fetish i vjeter i shqiptareve qe nga koha e mbledhjes se 81 partive ku shoku Enver ia plasi nder sy revizionisteve. Sot ia plasem edhe imperialisteve. Kur e gjithe bota perendimore po i kerkon pozicionim te qarte serbise ne raport me rusise, lideri yne global i thote perendimit mos i bini Vucicit se eshte burre i mire. Gjithashtu do loboje me Taulant Ballen per ti heq njollen Hashim Thacit. Po ikni o te mjere mos harxhoni bateri celulari kot se do kaloni 800 kwh e do e paguani sa frengu pulen..Sinqerisht per keto qe komentojne ketu nuk e di a eshte ne keq nese jane sufllaqexhi apo e kane prej verteti.

                                                    1. S
                                                     Stathe Staqi

                                                     Ne gatuajmë këtu Tinkë urra kopaçe kërçunj e shkarpa na sill ti se vatra do zjarrin ndezur . Shi kotruven në furnellën tënde ne e duam në hell .Ç'o piç o Stathi

                                                    2. K
                                                     Kim Yong

                                                     Osmani nuk perfaqeson vetem vehten ne ate fjalim pacavure. Fatkeqesisht ajo perfaqeson krahun jugosllavist te Kosoves and kjo kategori nuk eshte pak..Kam njohur shume prej tyre qe kane nje urrejtje patologjike per Shaqiperine. Ndryshe nga Shqiperia ku nje shumice absolute e do pa kushte Kosoven dhe ushqen ndjenja vllazerore. Jugusllavet e Kosoves kane nje kombinim te shpelarjes se trurit nga Serbet per me shume se nje shekull plus interesave ekonomike (per te mos thene te tjera) me Serbine. Per ta Shqiptaret e Shqiperise jane inferiore, kurse jugosllavet e Kosoves "aristokrate" Krahu i luftes i perfaqesusuar nga PDK e Thacit e duan vertete Shqiperine, por ata nuk jane me shume se 50% e Kosovareve. Ndaj mos u habisni me njeriun and "politikanen" e peshtire Osmani. Ajo thjesht vuan kompleksin e inferioritetit dhe pamundesise per ti bere dem Shqiperise. Po ne fund te fundit c'na duhen keta lloj shqiptaresh? Prandaj eshte mire qe Osmanin dhe osmanet e tjere ti shumezojme me zero. Ajo vetem percarje mes shqiptaresh do te mbjelle. A degjuat si tha: Rama eshte burre i keq, kurse Begaj burre i mire. Pse duhet ta bente kete? Pastaj z.Begaj nuk e njohim as ne; nje muaj ka ne detyre dhe nuk ka mesuar akoma protokollin...Sipas Osmanit ky qenka burri per Kosoven, kurse Rama eshte "tradhetari". Une nuk jam ndonje fanatik i Rames, por kur ben gjera te drejta duhet vleresuar. Nejse se harxhova shume kohe me nje njeri pa tru dhe me shpirt te zi..Ne hale shkofsh!

                                                     1. P
                                                      Pollogasi

                                                      JU që keni vëlla vucicët na qenkëshi atdhedashës, ne që tek surrati i vucicëve shohim krimet serbe mbi popullatën shqiptare qenkëshim antikombëtarë. Si t´ia bëjmë "or xhan", logjika nuk ju duhet, ose nuk na hyn në punë. Ti drejtohemi GJYKSTËS së HAGËS.

                                                     2. G
                                                      Gjush akullorja

                                                      Urrejtjen e Vjoses e kompesojne Mero,Frroku,Bolino, Kol kyci,Elisa etj

                                                      1. R
                                                       Ramski (Beogradski Partizan)

                                                       Edi Rama aty tek ajo tavolina e Open Ballkan ne asnje rast e asnjehere nuk i ka drejtuar Alelsander Vucicit thorrjen per njohjen e Kosoves shtet i pa varur, por i ka bere thirrje Kosoves qe te sjelle aty Albin Kurtin a Vjosa Osmanin qe ti beje shoqeri poshte tavolines ku e mba si Ogicin e tij me te cmuar ai miku i perbashket i Rames dhe Putinit, Aleksander Vucici dora vete....Apo ju kane plasur llamatinat ne balle e nuk e shikoni Ramen-Qole te Vucicit e derdellisni kunder Vjosa Osmanit!

                                                       1. R
                                                        Ramalluku i Surrelit

                                                        Mba vesh mbare moj Shqiperi, se dua t'ju le nje porosi - Sa here me Vucic mua te me shikoni, ate Vjose Osmanin ne kor ta mallkoni / Sa here ne Beograd te vete vet, ate Vjose Osmani ta beni ibret / Mua me Vucicin shihni cift te miqesise, e Vjosa Osmanin sulmoni si "Agjente e Serbise" / Se e kemi amanet nga nana-PPSH perher, kopilin tone tjereve tua rrasim ne preher !

                                                        1. F
                                                         Franz Kafka

                                                         Per ata qe pyesin se pse shqipot jane populli me shpellar e I prapambetur mendersisht nder shekuj, mjafton Osmani si nje pergjigje per kete fakt. Ja njerez si kjo si Kurti, si IM apo SB e kane sunduar kete popull prandaj jemi keta qe jemi. Prandaj jepini shqipo votojeni prap kurtin ne kosov dhe SB e IM ne shqiperi se kjo rrace dallkaukesh do mbetemi edhe per shume vite

                                                         1. i
                                                          iliri

                                                          Edhe ju bashke me portalin tuaj nuk keni ndonje dashuri per Kosoven, ja per shembull; as edhe nje lajm i vetem per fitoren e Kosoves ndaj Qipros 5;1 Harrova, greket i don me teper.

                                                          1. S
                                                           Sula

                                                           Keqardhje per Kosoven ! Ne nje thes me 100 sende brenda nga te cilat 98 ishin ashtú dhe vetem 2 ishin kështú, Kosoves i kapi dora keta te dy, Vjosen dhe Albinin !

                                                           1. S
                                                            Shqiperia pertej qymezit 'Made in Rama'

                                                            Sipas te dhenave te Eurostat, afro 6000 shqiptare kane aplikuar per azil ne vendet e BE per 6-mujorin e pare te 2022. Kjo eshte gadi dyfishim i numrit te azilkerkuesve per te njejten periudhe te 2021. Ne kete numer nuk perfshihen azilkerkuesit ne Britani, qe nga 2020 kur Britania u largua mga BE. Te na rroje qeveria e Rames me ministreshat pas.

                                                            1. S
                                                             S.Krasniqi

                                                             Kjo është pinjolle e mbeturinave të UDB. Racë muti me një fjalë!

                                                             1. T
                                                              Tirona

                                                              Me vjene turp qe zona e Kosoves te kete njerez si Osmani e Kurti, jane turpi botes e demi i vendit.

                                                              1. A
                                                               Arjan

                                                               Per ne RIPJELLESIT flet dhe mendon shoku RAHMUT ,Ai di te gjitha ,nuk gabon .Me te ne krye SHQIPERIA po lulezon ,borxhi jashtem po firon dmth po zvogelohet .Me te ne krye 800000 mije shqiptare kane dale jashte vendit per turizem.Ne hedhim valle ne goje te serbit.hahahaha akoma keta lyfa ndjekin nga pas rahmut e sali.dhe duan demokraci si ndahemi njeshit edhe nja 30 vite te tjera me rahmutin ne krye.te na rroje partia se Shqiperia po boshatiset.

                                                               1. T
                                                                Te tille jini , sa here qe hapni gojen

                                                                O Arjan , e ke gjithe te keqen nga injoranca e thelle deri ne gen . Njeres si ti dhe Rajmond gjasme Vlonjati , nuk mund te beheni njerez , ashtu si nuk mund te behet bjeri normal "Intelektuali" Fatos Lubonja qe eshte arratisur nga spitali psihijatrik !

                                                               2. I
                                                                Ish aksidentalisht anëtar i LVV në Tiranë, një Lëv

                                                                Trushpëlarët e rracës tonë nuk njohin kufij, por më shumë shquhen trushpëlarët e Sekretarit të Partisë NON GRATA_s në SHBA BRITANI dhe këto ditë dhe nga BE, si dhe trushpëlarët e ish Spiunit që Student. Pra; sëbashku me trushpëlarët e Albinit sasia e trushpëlarëve të racës tonë është diagnostikuar tashmë mjaftë anti Perëndimore, por më shumë anti Amerikane. ZOTI i shpëtoftë trushpëlarët shqipfolës kudo ndodhen që duartrokasin një bibë si Vjosa Osmani, llaxorja e Albin Kurtit që vetëm nam e turp shfaq kudo shkon e flet.

                                                                1. F
                                                                 Fyelli

                                                                 Dhe ti e meriton o gojore qe vazhdon dhe I fryn fyellit te percarjes sa ne nje vrim ne nje vrim tjeter.

                                                                 1. f
                                                                  flamur

                                                                  Kjo qe ben ndyresira Osmani dhe idjoti Kurti me qeverine e tyre te ndyre eshte tradheti kombetare gje qe nuk ka ndodhur ne historine e ketij kombi por nuk po shikojme asnje reagim nga partite opozitare apo OJQ qe te mblidhen ne nje proteste per kete qendrim te kesaj qeverie te ndyre. Sado gabime qe te kete Rama keto duhet te zgjidhen vetem me dialog dypalesh me qellim qe asgje te mos reflektoi ne popull sepse urrejtja kombetare eshte shtuar dhe kjo i sherben vetem Serbise. Shum thone qe jane te trashe dhe kjo po vertetohet perdite. Une do ta quaja qeveria e kafsheve..... Keta ndyresira jane aq te ndyre sa futen ne burg luftetaret qe ju sollen lirine...

                                                                  1. T
                                                                   Te tille jini , sa here qe hapni gojen

                                                                   Mire more @Flamur , po keshtu i kane marre udhezimet nga Beogradi , qe politikanet kosovare te nxitin shqiptaret te hane kokat me njeri tjetrin dhe t`ua lehtesojne punen per t`iu future hurin ne bythe kosovareve ! Ja , kjo eshte fryma serbe qe rrenjosi ne shtresat e pa ditura te Kosoves Ibrahim Rugova ne krye mte LDK -se (produkt i UDB-se ) , duke e lene litarin mbi varr qe te vuajne pambarimisht brez pas brezi kosovaret , por as nje here te mos behen shtet i pa varur ! Sa te drejte paska patur E.Hoxha qe i fuste te karantine te "arratisurit " nga Kosova , te derguar nga UDB - ja !

                                                                  2. s
                                                                   sapa

                                                                   Cuditerisht disa zera thone qe Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk jane te korruptuar ne krahasim me vampiret e Shqiperise.Dhe te jesh i pakorruptuar nuk ke vend ne klub!

                                                                   1. V
                                                                    VISI NGA VLORA

                                                                    O RAJMOND FOLTORJA TE QIFT KINA NENEN DHE MOTREN TY DHE VJOSA OSMENIT DOSES SE KOSOVES O KLYSH KURVE

                                                                    1. R
                                                                     Raimond vlonjati

                                                                     Mbasi me doli pija dhe mbas një gjumi të rëndë në "plazhin e Lanës" Ju kërkoj falje për fjalët kundra Edi Ramës ,jam demokrat i thekur prandaj nuk mund të qëndroj indiferent ndaj armikut më të tmerrshëm të PD. Përsëri ndjesë ,ç'do sukses i tij është për ne (PD) një deshtim.

                                                                     1. R
                                                                      Rajmond gabel vlonjati

                                                                      Mos ma vini re, jam rrotë kari me patentë. Plus që jam i mërzitur se dje motra kishte provim dhe karin mori..

                                                                      1. L
                                                                       Lili .

                                                                       Respekt per nje gazetar qe dha nje panoramë realiste ne Asamblenë ,fjala e kryeministrit Edi Rama ne nivel lidershipi ku me forcen e fjalës mbeshteti Kosovën dhe presidentja me qendrimin e saj nuk e meriton detyren ,turp dhe reflekto.

                                                                       Lini një Përgjigje