Edi Rama po sulmohet sikur ka sulmuar opozitën këtu dhe Albin Kurtin në Kosovë e jo Dick Marty-n 

13 Tetor 2022, 17:13Editorial Mero Baze

Fjalimi i Edi Ramës në Strasburg nuk është i pakritikueshëm. Atë mund ta kritikosh, madje dhe ta sulmosh si politikan shqiptar apo gazetar, por nga pozitat e kundërshtarit të atij qëndrimi që mban Edi Rama. Beteja e Edi Ramës për të certifikuar falsitetin e raportit të Dick Marty është legjitim, pasi aty preket Shqipëria si bazë e atij trafiku.

Përtej kësaj, ata që duan t’i thonë Edi Ramës rri larg Kosovës dhe mos u përzje në fatin e liderëve politik të Kosovës përballë drejtësisë, mund ta bëjnë. Ka sens t’i thuash një politikani mos i bëj presion drejtësisë, dhe akoma më shumë të dalësh po munde dhe në anën e drejtësisë kundër atyre që janë në Hagë.

Ky është pozicion legjitim i çdo kundërshtari të Edi Ramës.

Por ana qesharake e sulmeve ndaj Edi Ramës është se Edi Ramën duan ta sulmojnë nga pozitat e patriotëve më të mëdhenj se Edi Rama në këtë rast. Ky është pozicion qesharak dhe i padobishëm për të gjithë.

Edi Rama e ka zënë atë pozicion me fjalimin e tij dhe qëndrimin e përsëritur pas asaj që bëri në OKB në Nju Jork. Ne mund të diskutojmë sa të duam nëse kjo gjë i bën mirë apo keq Edi Ramës, i bën mirë apo keq Shqipërisë, mirë apo keq Hashim Thaçit, por nuk mund të diskutojmë se me këtë qëndrim Edi Rama nuk ka qëndrim patriotik, se pastaj dukemi të gjithë idiotë.  

Shpesh herë qëndrimi patriotik nuk është më i guximshmi. Madje në shumë raste është më i lehti. Më i guximshmi qëndrim në këtë rast është të jesh kundërshtar real i Edi Ramës në këtë qëndrim.

Kritikët e tij duhet të jenë më të guximshëm se ai dhe duhet të mbrojnë drejtësinë ndërkombëtare dhe t’i thonë Edi Ramës “Pusho”. Ky është qëndrim legjitim i tyre si kundërshtarë të Edi Ramës, i cili do guxim për ta bërë. Nëse nuk ka ndonjë të tillë, është mirë të mos flasin se bëhen qesharakë.

Kritikat ndaj Edi Ramës duken më shumë si zili ndaj Edi Ramës se sa si qortim për të. Kjo nuk është kundër Edi Ramës, është pro tij, edhe si kritikë. 

Nuk po flas për Berishën, se ai është gjithnjë në anën e kundërt të historisë sa i përket Kosovës. Qeveria e tij më 2006, një vit para pavarësisë së Kosovës, kërkonte pavarësi të kushtëzuar për Kosovën zyrtarisht përmes Ministrisë së Jashtme.

Por e kam fjalën për ata që i ka kap zia se po u duket Edi Rama patriot. 

Për një politikan normal modern shqiptar, Edi Rama mundet më lehtë si “patriot” se sa si i “moderuar”. Zija që ka rënë tek ca politikanë në Kosovë dhe të tjerë në Shqipëri, që nuk ja ka idenë fare përse flet Edi Rama, është tragjikomike. 

Po të shikosh mbështetësit e Kurtit dhe Osmanit, duket sikur Edi Rama ka mbajtur fjalim kundër tyre dhe jo kundër Dick Marty. Po të dëgjosh këta në Shqipëri, duket sikur Edi Rama, përveç PPP-ve dhe tenderëve, u ka vjedhur dhe patriotizmin. Dhe i gjithë debati kundër tij, është se ai nuk është aq patriot sa duhet.

Problemi që ne kemi me Edi Ramën me këtë kurs është se është boll patriot, dhe mund të konkurrohet nga dikush që të jetë më pak “patriot”. Se për më shumë nuk ka vend, përveç Don Kishotëve që luftojnë me mullinjtë e erës.

47 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Mero ke nje lajthitje ne koment. Nese Rama i ben dem Shqiperise ky nuk mund te jete veprim patrotik. Shikoje edhe nje here se me nder ke fol percart.

  1. D
   Dakord

   Lexoje edhe njehere me avash e me syze ti vito.

   1. b
    ben.

    Ata qe u tallen me ramen atje ne asamble ,nuk eshte se u tallen vetem me ramen. Imagjino ca populli eshte 1 popull qe arin te talli trapin,kategoria e nje njeriu si rama, dhe ca si mero qe jane 1 hap larg ,idese se fjalimin e rames po e studiojne ne shkollat e botes. Fjalimi i rames ishte nen nivelin e shkrimit te delenxhinjve patetike te temes. Te mos arish te dallosh 1 karagjozllek te tille tregon se ky vend qenka perfundimisht i mbaruar. E vetmja gje qe i ka ngelur rames dhe ta interpretojne si aritje nderkombetare te tij eshte se rama duhet te pjerdhi fort ne ndonje mbledhje, dhe merua te na thote e shifni, kush ka pjerdhur kaq fort me pare ne 1 takim me te huajt. Kjo eshte aritje.

    1. A
     Andi dhe Mehdi Bushati

     "ben" shkolleshumi, "ben" diplomati, "ben" patrioti, "ben" filozofi, "ben" analisti, por mbi te gjitha: "ben" avdalli dhe mbushesi fosil dhe anonim.

     1. L
      LALA

      Harrove te thuash "ben,, kurva.

   2. S
    Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

    Nuk ka lufte te larove turkoshqipfoles ndaj Rames per "patriotizem" por eshte nje lufte mes dy botesh,mes dy DNA,mes erresires turke dhe tolerante kristiane. Nje rrealitet qe nuk duket vec ne reagimin e turkoshqipfolesve politikane (nese mund te quhen te tille) por edhe ketu ne komentet e muslimon brother's....urrejtje totale ndaj nje kristiani,qoft edhe kur ai ben per ty. A nuk ishin kjo fare e keqe turke qe donin (dhe duan akoma) turqit edhe pse ata i shkerdhenin nenat per 500vjt...!? Pune arabesh pune larosh, keshtu do te vazhdohet edhe per shume shekuj....

    1. N
     NjeQytetarOptimist

     As pjerdh fare per "tolerantet" kristian apo ata qe ngrejn strufen ne ajer. Por FAKT eshte qe ata fqinjet "tolerantet" kristian e kane djegur Shqiperine si nga Veriu, po ashtu dhe nga Jugu.. Te dyja vende shoviniste qe vrasin e djegin ne emer te Zotit..

   3. J
    James PikLoti

    Për inat të sime vjehre, do të fle me millonanë.Kështu, për këta poliKoqet tanë, Edi Rama, sikur edhe zotin të zbresë në tokë, do të quhet “tradhëtar”, mbasi kjo detyrë i takon opozitës për ta bërë, njesoj si emërimi i avokatit të popullit apo krytari i kontrollit të shtetit. Për poliKarët që udheheqin sot Kosovën, Edi Rama u duket sikur po u bën “grusht shteti” dhe po rikthen Hashim Thaçin në Presidencë…. Të tjerat, janë pordhë me rigon njesoj si shkrimet me këtë aromë të Beribat Buz’halesë që e ka edhe surranë, njësoj si majmuni KIKO i Lutfi Derrviçit….

    1. Y
     Ymer Abazi

     Edi Rama me marionetat e tij mediatike ka sulmuar sistematikisht Albin Kurtin e nuk ka thene vecse pershendetje, falenderime e dakortesi per Aleksander Vucic! Per ta konkretizuar, ja shembulli - Autori i ketij shkrimi Baze Merushi der sot ka mbushur dhjetra shkrime kunder Albin Kurtit e Vjosa Osmanit...por ama asnje fjale te vetme nuk ja ben dora qe te shkruaje kunder mikut te perbashket te Rames e Putinit, atij Vucicit pra! Duket, kjo eshte me urdher nga lart...

     1. D
      Dakord

      Ymeeeer albin legeni futi hundet ne shqiperi e mori pjese ne zgjedhje si nje megaloman psiko. Si rama e si populli shqiptar ju pergjigjen me injorim total albin provincialit. Albini eshte aleat me sali kriminelin dhe ilir spiunin dhe me ty sigurisht e me te gjithe legenat kellirat dhe llumrat e vendit

      1. M
       Mondi

       Keta nuk sulmojne injorante si ty apo SI ata qe ti ia mban ne goje nga hallin mos ftohen o abaz ymeri por hargalisjet tuaja injorante pas cdo levizje te Edi Rames .Mereni nje shami dhe vajtoni tani halabaker.

      2. N
       Nga nje i moshuar

       Te lumte Mero i ke thene te gjithaw

       1. N
        Nga nje i moshuar

        Te lumte Mero i ke thene te gjithaw

        1. V
         Vetefundosje organizate terroriste

         Rama eshte lider i permasave européenne nuk ka ne ballkan e as ne europen lindore per mos thene edhe ne ate perendimore . Cfare thone provincialet e krahines multi-etnike kosovo nuk ka shume eshte rendesi por eshte per te ardhur keq per ate pjese shqiptare qe jetojne atje qe kane gjak Shqiptari qe jane njerez te mire por kosovo-centisme i Kurtovicit dhe Osmanoviçit o ka dombinuar si ne kohen e Titiste

         1. K
          Kosovari Romantik

          o kelbaz, per shkak te njerzve si ti kan kullote qe 20 vjet krıminelat si Hajnshimi, Kardia, Ismuti, Ramushk Haraç Radojqiqi e Fatmut Bojleri. Krejt krıminelat do te shkojn ne burg. Edhe gruja jote se m'ka qi me zor. Ka deshmitar okular qe e kan pa kur mi ka qkye jeansat edhe ma ka thith guxhen e karit haha. Albini ju ka qit prej taktit krejt. E keni humb torruan. Kur t’thojsha pash pidhin e bijave hiqnu spiunave te Rakiqit, ti u fekondojshe. Baje tash Rakiqin, ti qift ropt. Edhe badihava e ke ndrru emnin se qaj biri i shkınes je qe han mut prej Shumadis, shet patriotizem, sa dinare po ti jep Vucici me e sha Albinin Granden? Ju spiunat e Isa Ramushk Kardi Hajnshimit edhe kur t'bohi nervoz me vllaun, e shani "ta qift Albini nonen". Vdekje uqkurcave, liri Kosoves!!!!!

          1. H
           Hashim Danilloviq Hagabagla

           Ec more morrq se po ta qi bothen e nanes ti kishe po e vlerson Albin Kurtin, gjersa tërë ditën i grahë lopatës. ALBIN KURTI nuk është servil, ashtu siç jeni ju për interesa të pushtetit, Kosovën e ktheni nën Serbi. Shko lëpi ti bothē Grenelli, se qasi muti je. Mi hangshin motrat tua bolet edhe mullarin gungagunga. Nanen n'pidh ta qifsha.

           1. T
            Tradhtia ka emer PDK LDK AAK

            @Vetefundosje ti koke si puna karit tem që pa i dhanë urdhër unë, nuk ti hin nonës! Më dashtë e dekretojē inside her àssh0le! Hahahahahahahahaha. Ti qift robt Albin Kurti e krejt Kosova.

            1. T
             Tajar Tahipi

             Hej ti si pi shan Albinin e Vjosen a ta ka nxan gjumi grun hala a jo? Bani selam prej guxhes se karit te Tajar Tahipit se, vallahi po don me mi çkye jeansat haaaaaaaaaaa.

             1. B
              Bukurije Krasniqi RKS

              Historia e Kosoves i njeh dy lloje njerezish. Kumunantat kakerdhiat dhe spiunat e ldk-akes qe per shtetin e Kosoves jan ma te zi se Serbia. Dhe i njeh patriotat e vertet te VV ne krye me Albin Kurtin qe perpiqen me mish e me shpirt me e shpetu Kosoven nga okupatoret serb, kriminelat kumananta dhe spiunat ldk-aka. Krejt qka kini granim jau shkerdhefte ne zuze t'pidhit Kingu Albin Kurti.

             2. S
              Se di

              ." .. duket se pervecse PPP dhe tenderave, Rama iu ka vjedhur edhe patriotizmin..., Mero ngjan si shkrim I Andit B.

              1. A
               ANDI BUSHATI E TALL KEQ YMER GELBAZA KELLIREN

               YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH LAL DHJERIT EDI RAMES ALEXANDER VUCIC FRROK CUPIT DHE ALEXANDER VUCIC

               1. A
                Aron

                Andi Bushatin e kane tallur te gjithe qe e kane perdorur si kurven e Bllokut.

                1. B
                 Bato

                 Edhe sateme

                 1. P
                  Per andi bushatin e…

                  Ve bast qe ti je pederast.Nuk ta them per te te ofenduar sic bejne ketu shumica por ti dukesh qe je.

                 2. S
                  Shaqiri

                  Lajmet nga Serbia jane akoma me pikante. Ato ne vend te komentojne se cka thene Rama, botojne ate cka thene Sali Berisha per Ramen. Ja nje shembull: Albanskog premijera kritikovao je nekadašnji predsednik Albanije Salji Beriša, koji je njegove izjave takođe okarakterisao kao skandalozne. Beriša je rekao I da je najveća parlamentarna grupa u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope iz Evropske narodne partije bojkotovala sinoć večeru koju je organizovao Rama. Beriša kaže da je i Predsednički odbor Saveta Evrope odbio Ramin poziv na radnu večeru, nakon njegovog jučerašnjeg obraćanja u Parlamentarnoj skupštini SE. On je na Fejsbuku naveo da je Rama u Strazburu govorio sat vremena "kao svojevremeno Kastro". "Odgovori na pitanja poslanika Parlamentarne skupštine SE idiotski i komplikovani. Predsedništvo SE odbija da prisustvuje njegovoj večeri. Parlamentarna grupa EPP/DC, koja je ujedno i najveća grupa u PSSE, donosi odluku o bojkotu Ramine večere. Prava sramota", rekao je Beriša. Sa per kuriozitet nje lexues komenton "kunder" dhe thote se ai ka folur sepse "dikush i ka shkelur syrin" qe le te kuptohet shume...

                  1. A
                   ANDI BUSHATI E TALL KEQ ZAGARIN YMER G KELLIREN

                   YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT?

                   1. B
                    Bardhyli nga Kosova

                    Për të parë nivelin e derexhesë ku ka arritur propaganda pas fjalimit të Edi Ramës në Strasburg, mjafton të lexohet media që menaxhon Baton Haxhiu- njeriu i afërt i kryeministrit. "Fjalimi që s’do harrohet, foli për të vërtetën pas 11 vjetësh”, apo videoja ku kanë bërë aktor babain 90 vjeç të Hashim Thaçit në Burojë të Drenicës, që është xhiruar live duke ndjekur Ramën nga Strasburgu, janë vetëm disa nga qyfyret e Batonit në media, që duket se është nxënës i propagandës titiste e komuniste, madje më keq se ajo e Enver Hoxhës te ne, ku nganjëherë tregohej edhe më e rafinuar. Është pikërisht kjo propagandë, apo protagonizmi me ego që është më e gjatë disa herë se vetë Edi Rama, që e prishin edhe ndonjë gjë jo të keqe që mund të bëjë “i gjati” tek ne. Po vërtetë sa vlerë kishte fjalimi- spektakël i Edi Ramës në Strazburg; a i shërbeu Kosovës aq sa thuhet; a e ka ndihmuar Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin e Jakup Krasniqin që të dalin më lehtësisht nga burgu dy-vjeçar i tyre në Hagë? Duke e nisur nga e dyta; vetë politizimi i procesit ndaj krerëve të UÇK-së, i ka dhënë një armë shumë të fortë Prokurorisë së Gjykatës Speciale, për të përforcuar argumentin e tyre se ka një përpjekje politike për t’i bërë presion gjykatës. Kush e ka ndjekur, me mend e jo me stomak procesin ndaj Hashim Thaçit, e di se ai ndodhet në burg, pikërisht sepse prokuroria e ka akuzuar se ka marrë vendime, miratuar ligje, apo akte juridike për të penguar Gjykatën Speciale. Pasi edhe pse ata akuzohen për krime të rënda, nëse nuk do të ishte akuza për pengim të drejtësisë, shumë mirë mund të gjykoheshin të lirë, siç ndodhi në të shkuarën me Ramush Haradinajn apo Fatmir Limajn. Panairi i Vanitetit të shfrenuar të njeriut të Gjatë që nuk do askënd përveç vetes së tij, sipas të gjitha gjasave e ka fundosur më keq Hashimin në Hagë. E ka mundësi që prokurori, fjalën e Ramës, ta marrë si provë të ndërhyrjes politike në Drejtësi, shto këtu edhe vizitën gjithë bujë, por pa asnjë dobi të kryeministrit të Shqipërisë te Hashim Thaçi. Rama, në fjalën e tij ka shumë të drejtë, por nuk se shpiku aeroplanin, pasi të gjithë e dinë se akuza e Dick Marty-t ka rënë. Por më shumë se një fjalim kaq me bujë e pompozitet i Ramës në Asamblenë e Përgjithshme të KiE-së, do të bënte dobi një dokument juridik, i qepur me argumente i ministrisë së Drejtësisë së Shqipërisë, dokument i cili, pasi t’u ishte shpërndarë të gjithë anëtarëve të Asamblesë Parlamentare, mund të prezantohej në një konferencë për shtyp në Strazburg, me gazetarë nga mediat më prestigjoze të botës. Ku në vend të një ‘kokoroçi’ politik, mund të fliste një jurist, që të përdorte ligjin dhe të drejtën si armë, e jo propagandën dhe fryrjen prej vanitetit. Ndërkaq, ka një gjë që kërcet shumë në propagandën alla titiste të Batonit, që ka nisur të sulmojë egërsisht Albin Kurtin e Vjosa Osmanit, pse ata nuk e paskan lavdëruar “liderin e pagabushëm” siç ka bërë Abdulla Hoti e Isa Mustafa, që janë telefonuar me vrap nga Batoni i Edit. Po përse ky Baton nuk sqaron se kjo nismë vanitoze e Edi Ramës, edhe pse nuk është e keqe në thelb, po prishet nga protagonizmi i pa fre i këtij adoleshenti të përjetshëm? Përse qeveria e Shqipërisë, këtë nismë nuk e koordinoi me qeverinë e Kosovës, e së bashku të dilnin në Strasburg, si një përpjekje e qepur dhe e mirë konsultuar? Sepse të gjithë e dijnë, se qeveria e Kosovës ka mbi një vit që i lutet qeverisë shqiptare, e cila është anëtare e KIE, që të zyrtarizojë kandidaturën e Kosovës në Këshillin e Europës, e Edi Rama ka refuzuar. Kryeministri i Shqipërisë nuk ka takuar ende, një skandal i përmasave të rënda- ambasadorin e Kosovës në Tiranë, një diplomat ekselent si Skënder Dyrmishi. Kjo për t’i bërë të ditur çdo zyrtari tjetër se si duhet të sillet me ambasadorin e Republikës së Kosovës në Shqipëri. Asnjë deputet i mazhorancës nuk ka guximin të thotë një fjalë për të mbështetur anëtarësimin e Kosovës në KiE apo në NATO, sepse kështu i ka urdhëruar Rama. Po atëherë, përse Kosova duhet të mbushë me ditirambe “Enver Hoxhën” e ri të Tiranës, që nuk respekton as institucione e as partnerë, por vetëm hundën e tij që na ka është bërë bajat prej 10 vitesh? Pra në thelb, shumë mirë që Edi Rama e ngriti dhe e zyrtarizoi me një fjalim në KiE qëndrimin për të rrëzuar raportin e Dick Marty-t, por siç ndodhi, edhe kur e ka mirë Edi Rama nuk ja qëllon. Sepse më shumë se për përmbajtjen, ai kujdeset për formën, për bujën, për budallallëqet që përhap Batoni etj etj. Pra nuk e ka fajin fjalimi, por Rama. Më mirë t’ja kishte deleguar fjalën e tij Ulsi Manjës. Do të bënte më shumë punë, dhe ndoshta Vjosa Osmani do ta përshëndeste. Se Edi Ramën, Vjosa nuk mund ta lavdërojë, sepse po ja sjell Prishtinës zyrtare në majë të hundës prej 2 vitesh që ka fituar Vetëvendosja. Sa për entuziazmin e opozitës dhe politikanëve që vijnë nga UÇK-ja, duhet ta marrin më shtruar. Të presin deri nesër sa efekt do të ketë ai fjalim, pastaj të flasin. (Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                    1. M
                     Miradije Hoti

                     O shipeca kjo osht tmerrë..Edit Kristaqi ka dasht me largue vemëndjenë nga Kosova kjo u pa aty. Qka i hyni nudhe Edit Kristaqit përë Dick Martinë tash kur Gjykata speciale e ka thon troqë, bije posht kjo hipotez...apo ky psikopatë deshti ta humb pusullenë e kti takimi, nga friga se Kosova po ec tutje. Ky psikopatë osht i dirigjumë fundë e kry nga Vuqiqi dhe Hashimë hajni me Batonoviqinë..

                     1. Z
                      Zani Burimi

                      Shko dhe meso te shkruash SHQIP nja 8 vjet dhe pastaj perpiqu te vesh mend dhe me [astaj te zhgarravitesh!

                     2. D
                      Dule Labi

                      Analize shume e sakte per ata qe kane sy ta lexojne. Rama I mire apo I keq e trajtoi shume bukur te gjithe ca foli per velezerit tan te UCK. Brilant fjalimi

                      1. A
                       Arjan

                       QEKUR RAHMUTI MORI PER KESHILLTAR BATON HAXHIUN POLITIKA E JASHTME E SHQIPERISE ESHTE NE NIVELE SHUME TE DOBETA ME KOSOVEN POR KA NJE RRITJE TE PELQYESHME ME SERBINE .KURSE SA PER MERO QEROSIN ESHTE VETEM NJE USHTAR I BINDUR QE SJA VLEN TE MERRESH.

                       1. A
                        ARMAND SHKULLAKU E TALL YMER G KELLIREN

                        YMER TE MBAN GOJA ERE AQ SHUME MUT SA NUK TE OFROHET ASNJE FEMER NE PLANET SE E QELBE FARE HAHA -OR YMER DO TE NGORDHE DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SI ZAGAR I FRUSTRUAR SEXUAL

                        1. A
                         Anonim_278

                         Patriotizmi tregohet te shkeputja e lidhjeve parazitare me te shkuaren, per ti lene rrugen se rese dhe per ti sjelle me shume te ardhura vendit. Nuk mund ta punosh token me kazem kur kane dale pajisje moderne. Ky kryeminister do bej mire te merret me kete gje, ti hapi rrugen zhvillimit, mos ta mbaj mbyllur me keto patriotizma te keto qe nuk ju sjell asgje qytetareve. Patriotizmat jane ushqimi i fukarenjve. Ne popull fukara jemi akoma dhe mund te vazhdojme ta hame dhe ca kohe kete gjelle, por po na izoloi bota , ta marri kete retorike dhe ta fusi ne b*the. Ben mire te mendohet, se na i nxorri para ca ditesh qe jemi popull i pasur ne pasuri tokesore, por ne nuk dime. Pyetja lind: po ti qe je ne krye te shtetit a di ti menaxhosh keto pasuri, se per kete pune te kemi zgjedhur???!!!!

                         1. D
                          Dani USA

                          Zoti Edi Rama per politik te jashteme je njeshi i te gjitha kohrave te jap noten 10 ke then nje te vertet le tju vij keq armiqeve te Shqiperis,per sa i perket politikes se brendeshme ke noten 7.

                          1. E
                           Edi

                           Dan-loqka, zgjohu... Boll enderrove se je ne Amerike e i ve nota Rames!

                          2. D
                           D.Didani

                           Berisha qe e ka tradhetuar Kosoven disa here dhe me fakte Kosovaret e quajne "BACA SALI!!!!!" Edi Rama qe ka perkrahur kosoven ne cdo instance nderkombetare,qe ja ka perplasur edhe Serbise ne mes te Beogradit,duke rrezikuar karieren e tij ......Kosovaret e quajne tradhetar!!! Kjo tregonqe shume politikan te osoves, NEN RROGOZ i sherbejne Serbise!!!

                           1. T
                            Trotski

                            Zoti D.Didani .Te lumte Pena .Ia ke qendise Horrave te Pshurrur te Vetvendosjes.

                            1. Y
                             YMER KARIN NE PIDH NUK E FUT KURRRRRRRRRRRRT

                             ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENIT TE BABIT HAHA -info andi BUSHATI

                             1. R
                              RAMA VLLEH ESHTE PATRIOT?????!!!

                              PO RAMA VLLEH PO MBRON HASHIMIN SERB! Ku eshte patrioti ketu? NXJERR HASHIM SERBIN HEQIN KURT SHQIPTARIN DHE DALLAVERE ME KOSOVEN E SHQIPTARETKUDOJANE SE KANE FRIKE ALBININ DHE ALBINIZIMIN E KOSOVES E SHQIPERISE!!! Loje soros-vllahe ne Tirane!!!!!

                              1. T
                               Tironc

                               kane dale rrotat e karit te Salih Berishovicit dhe Al Bin kortovicit diskutojne veprimet e Legjendes Edi Rama Pike e zeze pune malokesh

                               1. A
                                ANDI BUSHATI E TALL KEQ YMERIN

                                YMER IK FUTJA LLAPEN NE BYTH SALI BERISHES SI DIKUR HAHAH HAHAH

                                1. k
                                 kasemi

                                 Mero te lutem nese ka mundesi na e boto te plote fjalen e Edi Rames. Sepse lexova te syri, qe Berisha thoshte se Rama ka folur per komb kosovar. Nqs kjo eshte e vertete, cdo diskutim mbi kete teme nuk ka asnje rendesi. Kjo eshte tradhetia me madhe nese eshte e vertete.

                                 1. a
                                  askush nuk e ble dot te kaluaren e tij

                                  Mero Bazeja merr ne mbrojtje Ramen qe dikur i ka botuar ate, Kartelen e Psikopatise...fiks si Idajet BEQIRI qe merr ne mbrojtje Izet Haxhine qe ne 1996 e ka paditur per rrahje.

                                  1. D
                                   Dani USA

                                   Ti edi bolia ke llogjiken e Gomarit dhe jashte qitieve te S B

                                   1. a
                                    arben

                                    I ke dhene cdo gje Rames Mero. I ke dhene edhe shpirtin. Je fatkeq qe nuk i jep dot gruan se e ke te shemtuar...po vajza ke?!

                                    1. T
                                     Taraboshi

                                     Ok.z. Mero,por ne shqiptarët kemi një të keqe të madhe,që harrojmë shpejt,bëmat dhe gjëmat Alla Sali,prandaj mendoj që ato çka thënë fatkeqsia Sali për Kosovën,uçk-në ,Rambujenë, do ishtë më produktive që nga rd e dikurshme të ribotohet me zë,figurë,e shkrime...Saliu sigurisht që do t'i mohojë,por rëndsi ka që shqiptarët të rikujtohen kush është fatkeqsia kombtare me emrin salhi.

                                     1. S
                                      Samir

                                      Pse duhet me sulmue Dick Martyn p.sh? Nese Dick Marty e ka konfirmue ate qe e ka nise UNMIK, ICTY. Gjeja tjeter, se ne Shqiperi ka pase trafikim te organeve para 1997 bile, e ka konfirmue edhe nje raport i Kombeve te Bashkuara. Te perfshira segmente te csktuara te shtetit shqiptar. Bashkim Gazidede qe praktikisht i bie Sali Berisha

                                      Lini një Përgjigje

                                      Blog Tema