Përfshirja politike e Celibashit në procesin e regjistrimit të PD 

11 Mars 2023, 18:06Editorial Mero Baze

Ilirjan Celibashi ja ka dalë të bëj politik procesin e regjistrimit të Parisë Demokratike në zgjedhje. Duke gërmuar të gjejë “kleçka” teknike tek mënyra se si është dorëhequr Lulzim Basha, ai ja ka dalë në fakt t’i bëjë një gjyq politikë PD-së zyrtare, pas dëshpërimit që shprehu publikisht që vula nuk i takonte Sali Berishës.

Në fakt do të mjaftonte deklarata e tij politike kundër vendimit të gjykatës për vulën e PD, që ai të kontestohej si komisioner. Por kjo nuk ka mjaftuar. 

Tani gjithë energjitë e tij janë përqendruar se si ta lërë dhe PD zyrtare jashtë zgjedhjeve. Duke përdorur një autorizim që Basha autorizon Alibeajn pas dorëheqjes, të kryejë funksionet e kryetarit të partisë, këtë e konsideron mos dorëheqje të Lulzim Bashës dhe këmbëngul që Basha të ketë emrin në fletën e votimit. E gjithë kjo vetëm që Berisha t’u thotë “foltoristëve”: E pate, nuk ka ikur ndaj dhe unë nuk ika.

Lulzim Basha nuk do ta ketë emrin si kryetar në fletë votimi se nuk është realisht kryetar. “De facto” Lulzim Basha është dorëhequr. Ai është larguar nga jeta politike e partisë dhe partia drejtohet nga Enkelejd Alibeaj.

Ka shumë praktika të jetës publike që provojnë se Alibeaj përfaqëson PD zyrtare me kompetenca të plota. Ai është pranuar nga institucionet shqiptare dhe të huaja si i tillë. Atë njeh presidenti, qeveria, dhe vetë Berisha si rival. Përfaqësitë e huaja kontaktojnë atë për kryetar partie, ai është në krye të grupit parlamentar të PD dhe e përfaqëson atë në çdo aktivitet public, në qendër dhe rrethe.

Procesi i dorëheqjes është politik dhe publik. Dhe ky proces ka ndodhur dhe është i verifikueshëm.

Alibeaj ka një vit që ushtron pa pengesa dhe pa kontestime detyrën e kryetarit të PD. 

Përfshirja politike e Celibashit në një hallkë teknike të dorëheqjes së Bashës, duket se është një investim tërësisht politik i tij, dhe kjo është shqetësuese për seriozitetin e zgjedhjeve. 

E di që formalisht mund të kapet tek ideja se Gjykata ka rikthyer Lulzim Bashën kryetar, dhe mund të përdorë pa mëshirë procedurat dhe afatet për ta lënë pa regjistruar edhe PD zyrtare në zgjedhje, por thjeshtë duhet të jemi të qartë se nuk është duke bere punën e komisionerit, por atë të një “foltloristi” të dëshpëruar pse gjykata nuk ua dha vulën atyre. Po t’ua kishte dhënë atyre do na e kishte kursyer gjithë këtë skurpulozitet procedural.

Tani thjesht do t’i provojë të gjithëve atë që ka paralajmëruar Berisha, se “Rama do përjashtojë PD nga zgjedhjet”. Me duart e njeriut të Berishës.

56 Komente

 1. 1
  1

  Qe ne komentin qe beri se kush eshte PD ,organi pergjegjes duhet te ishte mbledhur per ta shkarkuar.Ai ka mbajt qendrim politik dhe qe ne kete moment jane kompromentuar zgjedhjet.Ai duhet te rij i heshtur nga komentet dhe duhet te flasi vetem dhe vetem me gjuhen e ligjit

  1. E
   Evisa

   Celibashi, fija e kashtës e të mbyturit Berisha.

   1. C
    Celo Mezani

    Grune ja palloi Olldashi, motren Fatmir Mediu, kete vete po e pallon Berisha. Ky e fundit po ta futi nje here te ngjit Siden.

    1. K
     Koment

     Diversion interesant. Diku gjetke fle ljepuri.

     1. L
      Lal Myzeqeje.

      Ku, ere t'u bëfsha, ku fle ai shejtan lepur? Mund t''na e çkoqitësh një çikë që edhe ne të flemë rehat se nuk po mbyllim sy?

     2. C
      Celibashi një ushtar i Rames dhe Saliut

      Unë mendoje se, Rama dhe Saliu jane në sinkron të plot, me njeri tjetrin, dhe kjo shifet me ushtarin e tyre, z Celibashi.. Gjygjtaret, kishin frige nga Amerikanet dhe vepruan korret me ligjin, jo si ju interesontve Saliut dhe Rames. Celibashi duhet të jape dorheqje.

     3. k
      kuriozi

      Car ka pas te beje ky rrocka me Sokol Olldashin?????

      1. J
       Jorgo

       i ka punuar grun merhumi

       1. B
        Bureto

        Le të abstragoj ca dhe unë: Ishte motra e Fatmir Mediut, njëherazi ish gruaja e Celibashit, ajo që ishte me Sokol Olldashin, natën që ai u aksidentua (u vra). Ishte ky fakt, por ndoshta edhe miratimi i familjes së Olldashit, që nuk u bë autopsi dhe varrimi u krye me urgjencë, vetëm pas 12-13 orësh. Ajo që vura re atëhere ishte se në gjithë atë ngjarje me shumë ndjeshmëri, edhe politike, kishte një lloj konsensus 'miratimi', midis PD dhe PS për të heshtur. Epo nuk ka dalë kot ajo shprehja, që "Djalli fshihet në detaje". Ose: " Ku ka zë, s'është pa gjë!".

       2. T
        Tirona

        Ky eshte Taliban ekstremist, ketij duhet ti behet Vettingu dhe te qeohet nje here e mire nga administrata shteterore dhe nese konstatohet se ka nje qindarke me teper te fikuar duke shkel ligjin, ti konfiskohet pasuria dhe te shoqeroj kunatin brenda qelive te burgut.

        1. p
         pinoku

         Mirë more Mero që u bëre telef duke mbrojtur Zullapin e Gjatë?! A mund të më thuash se kush e propozoi Celibashin për kryetar të KQZ-së?! Por ashtu kush e emëroi Arben Ahmetajn zëvendëskryeministër?! Kush e caktoi Tahirin ministër të brendshëm?! Etj etj. Ai që thotë ç'më duhet mua se çfarë bëj unë?! Ti vazhdo mbroje. Siç mbroje dikur kanibalin Berishë! Asnjëherë nuk je në anën e të drejtës dhe së ndershmes! Merresh natë e ditë me Berishën dhe nuk guxon të kritikosh kryeministrin e tashëm, në një kohë që Shqipëria po çbëhet çdo ditë e më shumë!

         1. L
          Lilo

          Celibashi ishte kandidatur e mbeshtetur nga opozita, ndersa mazhoranca pat kerkuar zgjedhjen e Rusmajlit. Thjeshte per saktesim.

         2. F
          FCB

          Merro , se ti je fshatar dhe nuk kupton, cfare i kushton Bashes te vere nje firme ? Jo Merroooo , Alibashet e bejne me qellim sepse e dine shume mire se po hyne ne zgjedhje do injorohen totalisht nga Elektorati , e para se jane te shitur , e dyta se sdine dhe skane bere ndonjehere fushate , e treta , kane humb shume pike Merrro qe nga momenti qe ti i ke dale ne krah...je shume i urryer Merro , po ske ca te bosh se pa pushtetin ti ngordh per buke.

           1. D
            Drini

            Plehre zullapi po me plehre se berish non grata zor se gjen

           2. Q
            Qafë Kërraba me mish keci

            I zoti e jeo, tellalli nuk e jep. I zoti është Luli Basha, tellalli është Ceribashi, komidioneri me grua motren e Fstmir Mediut, që ishte në makinë me Olldashin kur ndodhi aksudenti. A doni më për këtë mut burrë grua qirë ?

            1. D
             Devolliu

             Mos u sikletosni, Pd e ka ankimuar dhe komisioneri , qe ne kete rast eshte deshperuar sepse gjyqi nuk ja dha te drejten berishes, ka per ta rregjistruar dhe vet do mbetet si i dhier.

             1. M
              Mara emigrante ne Itali

              FCB ,qeke nje koker gomari o analfabet po clidhje kane emerimet e Tahirit dhe Ahmetaj ,o inteligjent i pa pare .Qelibashi eshte demokrat ,di te lexoh dhe a di ta kuptosh ate qe lexon ? O injorant .

              1. F
               FCB

               Te paskan lodh shume klientet mbreme vone, ku e lexove ,Ahmetaj..Tahira..ne komentin tim ?

              2. M
               Mara emigrante ne Itali

               FCB ,qeke nje koker gomari o analfabet po clidhje kane emerimet e Tahirit dhe Ahmetaj ,o inteligjent i pa pare .Qelibashi eshte demokrat ,di te lexoh dhe a di ta kuptosh ate qe lexon ? O injorant .

               1. T
                T

                Kokra e kurves vllaj kurves.

                1. t
                 tata luigji

                 FCB na rrofsh bythen mua dhe Meros,ti nuk ke tru sa zorra e trash e Meros,ik dhe ha supen tani

                 1. M
                  Mico Taqi

                  Qenke budalla ordiner O Tat se vetem me 2 rejects qe shkruan kuptohet se FCB eshte shume lart teje dhe nuk mund ti afrohesh fare

                 2. A
                  Arli

                  Juridikisht Celibashi ka të drejtë. Basha ka dhënë dorrëheqjen, por PD-ja nuk ka Kryetar që zëvëndësojë Bashën. Është njëlloj si firmat e zëvëndësve që firmosin me shënimin «  me porosi të Kryeministrit, opo të Ministrit ». Çfarë i kushtonte PD-së që të emeronte zëvendësin e Bashës?! Është lojë e PD-së që të thotë pas zgjedhjeve që Alibej nuk ishte kryetari dhe zgjedhjet janë të pavlerëshmr. Kjo është lojë e PD-së dhe Celibashi si jurist kërkon dokumenta juridike dhe jo të bëhet pjesë e lojës!

                  1. Q
                   Qehaji

                   O mero legeni , shkrimin sta lexoj, por mjafton titulli . O legen pshurran, po kur celibashi nuk njohu Salen kryetar ishte me i miri , tani qe spo njef Alibeun , tani eshte i politizuar ! O kerme , i politizuar ka qene gjithmone ai edhe gjykatat qe e zvarriten dhe e zvarriten me rregji te Ed gangsterit qeshtjen e vules!

                   1. I
                    Iso

                    Ky celibashi me duket se eshte burri i asaj kurves me te cilen ishte olldashi kur iku per lesh!

                    1. A
                     Artibr

                     Ke shume te drejte Mero e ke kapur mir ceshtjen ky me duket si ristani nje kamikaz politik shume i rezikshem qe vertet kompromenton zgjedhjet duhet ta shkarkojne urgjentishte eshte shume i piste nuk garanton zgjedhje duhet te Ken kujdes zgjedhjet ne rezik.

                     1. p
                      populli

                      Paragrafin e fundit duhet ta kishe thene ne fillim z.Baze.Kjo eshte arresyeja se perse Celibashi kerkon me çdo kusht nje "kleçke" qe te ndezi edhe me shume situaten parazgjedhore duke mos futur asnje grupim te PD-se ,ç'ka do te thote tensionim te situates dhe dhenie iniciative Berishes per te rifilluar "revolucionin" e paralajmeruar edhe nga Ilir Metaj,duke u dhene shancin te tentojne per rridjegje te Shqiperise. Ndaj po nuk u pastruan te gjitha dikasteret nga Berishizmi siç veproi Sali kerma me luften e debimin Enveristeve,kjo tallava do te vazhdoje gjate deri sa ne vendin tone te ribehet nje 97 e dyte por me nje ndryshim se kesaj radhe Saliu nuk do gaboje me. Ky eshte nje skenar i ngjashem me 1991 ku me 2 Prillin (qe ka gjasa te perseritet prape) te ridigjet Shqiperia. Valle ç'fare po pergatitet per kete vend dhe a ka lidhje me ngjarrjet ne Kosove???????????????? Nje shprehje nga jugu thote: Se Musai ,se Isai ,akoma nuk i eshte gjetur faji!Po "qytetari digjital" perse nuk prononcohet me (apo i kane terhequr veshin dhe nuk i jep me informacione Saliut).

                      1. P
                       Populli

                       Kërmat, jo vetëm që qelben vetë brendapërbrenda, por qelbin dhe dynjanë.

                       1. S
                        Sara

                        Dhe në qoftë se ligji e ka qe kryetari i PD duhet të hedhë firmën, pse të mos e hedhë? Kohë të mjaftueshme ka pasur PD që të bënte zgjedhjet brenda saj. Qoftë me një anëtar një votë qoftë nga KP i PD. Në këtë kuptim nuk eshte faji i KQZ që zbaton ligjin por eshte faji i PD është që nuk zbatojnë statusin e PD dhe sipas ligjit ta regjistruar në Gjykatë. Kjo eshte një neglizhencë e PD zyrtare që nuk mund të justifikohet me moszbatimin e ligjit. Në këtë kuptim mendoj se KQZ eshte në zbatim korrekt të ligjit. PD zyrtare le të zbatojë detyrimet sipas ligjit po dëshiron me te vërtet te marre pjese ne zgjedhje.

                        1. B
                         Bureto

                         Kuptoni një çikë më shumë! Nuk është vetëm çështja e një firme. Me anën e atij akti, Celibashi, sipas ligjit, duhet të vejë Bashën edhe në fletët e votimit, që dmth ai duhet të udhëheqë dhe fushatën elektorale, që është një nons sens i madh. Edhe i dorëhequr, edhe mbi një vit pa aktivitet si drejtues i PD, bile si deputet, nuk shkon as në parlament dhe ta udhëheqë atë në zgjedhjet vendore!!!! Ky është problemi! Ndaj PD duhet të udhëhiqet nga Alibej, deri sa në një Kongres të jashtëzakobshëm të saj, të zgjidhet një kryetar i ri. Dhe kjo mund të bëhet vetëm pas zgjedhjeve vendore. Para saj dhe deri në 3 mars, atë e pengonte vendimi i gjykatës së Apelit, që duhej të sqaronte se cila ishte PD-ja. Ajo e deritanishmja apo ajo e Foltores së Salehut. Tani që kjo u sqarua, le të shkojnë në zgjedhje dhe aty le të matin forcat.

                        2. M
                         Miradije Hoti

                         A ban me jav qie ropt nrrutullak tpidhit Albin Kurti,,,ramisteve,,,merobazisteve,,,patronazhisteve,,, ps-isteve,,, serborusofilisteve,,,,,,

                         1. K
                          Kosovari Romantik

                          Ni thanje romantike kosovare: E kom karin sa brrylin e dores ma thithshin krejt qikat e Vlores.

                          1. V
                           Vip o tahip

                           Ju meruni me qikat e vlores dhe serbet me qikat e kosoves. Apo Jo koqevarur romantik!

                           1. V
                            Ver Petlla

                            Shume e bukur pershendetje Kosove Jam nga Tirana por leberit ulerijne dhe nuk dine te flasin qetesisht e normal Te tregoj "humorin vlonjat" degjoje"jeshem mbledhur ne sheshi i Flamurit dhe po gajaseshim me shakate e kripura te Cecos.Te na hane mune cupat e Vlores sa te kemi Kycin e Dores" Nuk durohen fare dhe sillen keq me kosovaret qe shkojne per pushime duke imashtruar e vjedhur ne llogari Na turperojne Shqiperine

                           2. F
                            Fevziu artopoland i familjes kriminale Berrisha

                            Ne ligje eshte e thene qarte firmos kryetari partise dhe jo te autorizuarit prej tij . Basha eshte kryetare partie i njohur ligjerisht dhe jo Alibeu . Kjo eshte manovre e grupit te Alibeut per mos hyre ne zgjedhje lokale nga friks se mos del me keq se foltore-nevojtore e Berrishes dhe per te vazhduar monologun na ndaluan te hynim ne zgjedhje na vodhen zhgedhjet . Cfare do ti kushtonte Bashes te vinte dhe te hidhte nje firme ? Megjithate mendoje qe do gjendet nje zgjidhje per te hyre ne zgjedhje gje qe grupit te Alibeut nuk do ti pelqeje . Duke ditur qe Alibeu eshte jurist nuk besojs se eshte kaq i paafte per te bere veprime te tilla duke kerkuar rregjistrim me nje dokument te tille .....

                            1. S
                             Shoku Zylfi

                             Ju qe ju ka ngel ora ke inati me Perendimin dhe Ameriken; jeni si ky i imi qe kur e ferkoj ngrihet dhe kur e godas ulet. Po pse o provinciale te maskuar nuk e shikoni dot qe Rusi dhe Putana kane 6 muaj qe nuk marrin dot nje qytet sa Lezh? Humbja ne Bahmut per Rusisne ne kocka e armatim eshte me e madhe edhe se sa ushtria e disa shteteve. Apo llogjika juaj e urrejtjes se Perendimit e Amerikes ka teorine qe i humb vet ushtaret dhe armatimet per pordhe? Raaketat hipersonike kane perdorim te kufizuar sepse nuk jane te manovrueshme per shkak te shpejtesise. Kryesisht kane vlere ndaj objekteve te palevizeshme dhe kane edhe limitime te tjera qe i ulin vleren te cilen ju mendoni se kane. Amerika sa per dijeni kerkimet per hipersoniket i ka bere ne vitet 60-70 dhe i futi ne sirtar. Nje shtet sa Ukraina qe eshte 2 here sa franca ne siperfaqe nuk mposhtet se i hedh 10 rraketa ne jave. Ukraina do bythe e ushtri rreth 1 milion ne front e Rusia kete nuk e ka keshtu qe ti pije lengun "operacionit special". Putini eshte koqe kandari se per te larguar NATO-n e solli edhe me afer me kufirin Finlandez i shtoi NATO-s edhe 1200 km kufi me Rusine. Kinzhalin ta fusi ne bithe se e solli NATON ne deren e Moskes. Rusia me Putinin ne 15 vjet shperbehet si Federate. Shpetimi eshte largimi i Putankes. Edhe shpetimi i Shqiperise eshte largimi i Ramallahut. Ti hani karet Zelenskit dhe Albin Kurtit dy gjigandeve te shekullit 21.

                             1. S
                              Shuajp valishta

                              Si nuk perton ore gomar te shkruash kaq gjate apo i ben qejfin vehtes se keshtu nuk te lexon njeri ore dhjeraman

                             2. G
                              Gjeli

                              Z.Baze dhe ti je shume naiv , sigurimi apo agjentura Hoxhiane do vazhdoje dhe 50 vjet te tjera mbas 100 vjetesh do vije demokracia ne shqiperi. atehere do te lind nje civilizim a rend tjeter shoqeror te fala Edushit

                              1. B
                               Bujar Kanapari

                               Po perderisa nderhyn Juri Kim ne punet e brendshme te partive politike, qe na tregon edhe se kush duhet te jete kryetari, pse mos nderhyje Celibashi, qe ne fund te fundit po zbaton nje rregullore?

                               1. Y
                                Ymer Abazi

                                Perfshirja e Ilirian Celibashit ? Po pse kush duhej te perfshihej si Kryetar i KQZ..., mos valle vete Edi Rama? Ilirian Celibashi foli qarte e ligjerisht : Regjistrimin e PD ne zgjedhje i takon me LIGJ ta beje ai qe vendosi Gjykata e Apelit me 3 mars se eshte Kryetar i PD, pra Lulzim Basha! Dhe LIGJI ndalon qe ajo firma te delegohet te dikush tjeter. ! Nuk ja ka fajin Ilirian Celibashi as Alibeajt qe nuk ben dot pa firmen e Bashes, as Rames qe do te kete perball ne zgjedhje nje PD me nje Kryetar te deleguar nga nje ish-Kryetar i dorehequr...qe kjo Gjykate KARAGJOZE Apeli e ktheu ne detyre te Kryetarit edhe pse i dorehequr (gallate perzier me poshtersi me te madhe nuk ka) Shko e lexo LIGJIN me pare o Mero Baze shko, para se te perziesh Mu-Halebine per gurmazet e rilindjoteve...Kaq.

                                1. V
                                 Veshgusi

                                 Celibashi ka një borxh të madhë ndaj Berishes dhe Ilirit për vrasjen e Sokol Olldashi se gruaja e tije ishte ne makinen e Sokolit por asaj nuk i ndodhi gje pasi është motra e Mediut prandaj Mediu është ndërmjetësues të gatuaj corben që hane shqiptaret

                                 1. T
                                  Trotski

                                  Grini Sallate O Foltorista Mjerane ! Do te shikoni se si do te Zgerlaqet Celibashi !!! U Demaskua Keqas!!!! Po luan Partiturat e Sali Kermes ! Po cfare Burri mund te jete ky herif kur mban ne Krah karremin e Sokol Olldashit??

                                  1. V
                                   Vip o tahip

                                   I qi memen fatmir mediu , koburen ne balle po se mbajti karremin e sokol olldashit

                                  2. V
                                   Vullnetaret e Saliut si Vullnetaret e Enverit

                                   KETA VULLNETARET E SALIUT SI VULLNETARET E ENVERIT ME 1991 por vec me Enverin gjalle! Nostalgjike qe kane humbur privilegje! Ky Qelbashi (celibashi) qe nuk pjerdh per vendim gjykate 3-0 do te perfundojr po nga amerikanet me keq se cfare i kane pare syte ketij vendi e populli!

                                   1. S
                                    Sula

                                    Po te ishte veprimi i Celibashit kunder Berishes me siguri ky i fundit do te thoshte: " burimi i vendimit eshte nje histori roze (kam video) ku jane perfshire Celibasi, Mediu dhe nje person tjeter qe nuk jeton më. Videon do ta dorezoj ne SPAK vetem me kushtezimin e regjistrimit te PD-së të vertete"

                                    1. Z
                                     Zani Burimi

                                     O FCB, nuk ngordh per buke Mero Baze! Ai eshte i zoti dhe e gjen rrugen e drejte vete dhe nuk eshte i urryer ngaqe dhe ti prandaj e godet Meron. Pemen me kokrra e godasin me gure dhe nuk shtie kush ne dushk. Po neve na vjen keq qe nuk kemi pasur nje drejtues te zgjedhjeve tamam, por vetem keshtu lloj si ky Qelibashi qe "kuriozi" pak me lart e pyet : "Car ka pas te beje ky rrocka me Sokol Olldashin?????"

                                     1. V
                                      VISI

                                      SI NUK DOLI NJE NJERI NE ADMINISTRATEN SHTETERORE PER SE MBARI KY FELLIQSIRA KOMANDOHET NGA GRUAJA (KA GRUA MOTREN E F MEDIUT) KJO KURVA QYSH NE FIER KA QEN KU THERRET QAMETI KY VET PA BURRERRI DHE PA KARAKTER NJE TIP LEGENI MONSTRA SI PUNA E KETI BEJN ÇA U THON SE JAN TE SHITUR DUKE FILLUAR NGA NDERI DHE KARAKTERI JAN RRACE QIRA

                                      1. A
                                       Araniti Ballesh

                                       Ky Qelbashi babane e ka patyr zotri burre, por ky eshte nje mut muti, eshte sherbetor i felliqur i foltores. Ky duhwt mare i pandehur per moskallzim krimi ne vrasjeb e Olldashit....pis burre.

                                       1. V
                                        Vip o tahip

                                        Gjithe shqiperia mbushur me qelbasha!

                                        1. m
                                         meshirojeni ushtarucin Mero

                                         Mero ligjeron "Alibeaj qe ushtron prej 1 viti detyren e Kryetarit PD pa kontestime..." I shkreti ti o Mero! Per hir te bythlepirjes se Pushtetit te duhet te budallallepsesh deri ne vetmohim. Kush ja la ate 'Kryetarin' mor atij Alibeajt, ish-i dorehequri Basha? Po pse me Testament te ish-kryetarit zgjidhet kryetari pasardhes apo me votat e anetaresise partise? Ik Mero se je bo per gjynah. Je vecse nje guzhinier Rrenash per orekse militantesh budallenj.

                                         1. P
                                          Pergjegjes per ligjin

                                          Celi(bytha)bashi me duket se shkel ligjin vetem per ti sherbyer Fatmir Mediut ne nje kohe kur gjithkush mund te meret me politike atij i ndalohet me ligj te vecante te shprehet se c’fare ka nder mend apo deshiron ai por vetem brenda ligjit , keshtu te shkarkohet te zevendesohet urgjent se deri sa te vijne votimet ai nuk dihet se c’fare mund te beje ne sherbim te Saliut

                                          1. C
                                           Cen durimmadhi

                                           Celibashi te firmose ne vend te Bashes per PD. Edi Rama te firmose pastaj nja 2-3 bashki te vockla te fituara gjoja nga Alibeaj dhe vazhdojme te presim edhe nja 47 vjet (aq sa per Socializmin fitimtar) qe te Rilinde ky Rama.

                                           1. L
                                            Loni ish dashnori i Grides!

                                            Po ky surrat eshte kunati i shokut Xhemal, oh i shokut Fatmir Mediu....

                                            1. G
                                             Grand

                                             Ky Celibashi dikur ndoshta e ka pas Qelbashi, mbiemrin. Vete kaq mjafton! Qelbash pa ndergjegje, mund te quhet edhe qelbanik. Pamja e sotme e tij si Isis turperon Shqiperine. Me vjen keq! Ndoshta s'eshte i tille. Por problemet me gruan nuk mund ti transferoi per zgjedhjet! Momentalishte eshte nje qelbesire e perkdhelur e ketij vendi. Qelbash OK, don' t care! Regjistro nongraten vetiver Kate! Gjerat nuk ndryshojne! Olldashi mbaroi pune...

                                             1. X
                                              Xhulio

                                              Celibashi mercenar, qysh në vitet e tij në gjykata. Vetingu bythës, këtë duhej ta shkarkonte në ajër jo në tokë. Ky në bashkëpunim me gjonat, zeqinet e zaganjorët, bëjnë punën e qoftë largut berisha

                                              Lini një Përgjigje