Për idiotët e dobishëm të stafit të Berishës 

9 Mars 2023, 19:47Editorial Mero Baze

Ka një problem të rëndë në komunikimin mes Berishës dhe atyre që i kanë mbetur pas gjatë këtij procesi shpartallues për PD. Në gjithë retorikën e Berishës për mos dorëzimin e vulës, për mos diskutimin që ai do ishte PD zyrtare në zgjedhje dhe aq më tepër në kërcënimin që “po të donin le të guxonin” t'ia hiqnin vulën Berishës, ekipi i ngushtë i tij, i cili është pasuruar me vajza që dalin në foto të qeshura dhe burra që dalin të zymtë sikur i pret lufta, ka një problem serioz që nuk e ka pas stafi i vjetër i mësuar me Berishën. 

Këta, ndryshe nga të mëparshmit, besojnë çdo gjë që thotë Berisha, dhe kur atij i duhet të bëjë gjoja. Pra ata besojnë vërtet që Gjykatës nuk ja mban t’i heqë vulën, që KQZ nuk ja mban të mos e  regjistrojë dhe që Edi Ramës nuk ja mban të zhvillojë zgjedhje pa Saliun.

Në fakt, në shkollën e tij politike Berisha është gjithnjë jo shpjegues për stafin e tij, pasi ai mendon se ata e dinë vetë se çfarë duhet të bëjnë dhe çfarë do ai, ndërsa ai ka për detyrë të flasë për turmat idiote.

Njerëzit e mëhershëm të Berishës pranë tij, kur Berisha fliste që s'do marrim pjesë në zgjedhje, merrnin masa për zgjedhje, kur thoshin që gjykata nuk guxon të dalë kundër nesh, merrnin masat që e kishin gjykatën kundër dhe mbi të gjitha, kishin një plan B mbi taovlinë.

Tani idiotët që ka këshilltarë juridikë e politik dhe që e mbajnë veten për koka të mëdha të drejtësisë në Shqipëri, në vend që të bënin punën që u takon si këshilltarë gjakftohtë, kanë bërë deri tani punën e idiotëve që duhet të dëgjojnë Berishën në Foltore dhe akoma më keq, kanë besuar gjithë gënjeshtrat që Berisha nuk i beson vetë.

Dhe fare papritur Berisha dhe partia e tij janë mes katër rrugëve. Nuk kanë parti zyrtare dhe nuk kanë marrë asnjë masë të kenë një logo rezervë për fushatë. Mund ta kishin bërë.

Kanë marrëveshje formale me Ilir Metën që ai të mbështesë kandidatët e tyre dhe vetë të regjistrohet më vete, se i duhen vota për këshillat bashkiakë. Ka paraqitur dhe listat. Tani nuk regjistrohen dot as me atë.

Duhet të formojnë një koalicion me së paku dy parti që kanë deputetë në Kuvend, dhe teorikisht kanë tre kandidatë, Vangjel Dulen, Agron Dukën dhe Fatmir Mediun.

Të tre e kanë refuzuar.

Mbrëmë në mesnatë shpërndanë mesazhe për degët të fillonin t’i regjistronin kandidatët si të pavarur, por sot në mëngjes u kujtuan se ka kaluar koha.

Teknikisht nëse nuk u thyet zemra tre kryetarëve që kanë parti me deputetë, Sali Berisha është jashtë zgjedhjeve.

I vetmi shans është dera e hapur e Enkelejd Alibeajt për t’i regjistruar kandidatët e primareve me siglën e PD. Kjo do ishte dhe një lloj pajtimi i madh i PD, por shkatërrimi i madh personal i Sali Berishës.

Dhe siç e dimë të gjithë, Berisha më mirë shkon drejt e tek Edi Rama se sa të dorëzohet tek armiqtë e tij për të cilët ka dalë në rrugë.

Tani gjithë debatin sot bën sikur e ka me Celibashin, edhe pse i gjori kryetar i betohet që është me shpirt e zemër me të, por s’ka çfarë t’i bëjë ligjit, një shprehje publike e pazakonte e dashurisë së një kryetari KQZ në detyrë.

E gjithë kjo tregon thjesht se kush është Sali Berisha dhe në aspektin praktik. Një njeri i çorganizuar, me një tufë idiotësh rreth vetes që bëjnë si mendimtarë, dhe që nuk dinë as rregullat elementare të regjistrimit në zgjedhje dhe mbi të gjitha, që besojnë vërtet se Sali Berisha në këtë vend mund të bëjë çfarë të dojë, nga ato që thotë.

Sot ata kanë rastin të shikojnë që Sali Berishën nuk e pyet askush në këtë vend, madje as Gon Duka, që Celibashi mund ta ndihmojë vetëm duke bindur kunatin e vet Mediun ta marrë në koalicion dhe se shpëtimi i vetëm i tij do të ishte  që këshilltarët e vet të merrnin masa me qetësi, që të mos ngelej jashtë zgjedhjeve, duke pasur një plan të tyre.

 Ata tani janë të çuditur si nuk u ka thënë Berisha që ato broçkullat që thotë dhe bën si i fortë, i ka për idiotët, jo për ata. Kurse Berisha është i çuditur se si nuk e kanë kuptuar ata që nuk duhet të konsumojnë ushqimin e tij për idiotët e Foltores. Në fakt atyre u ka shijuar si gjithë idiotëve, ndaj e kanë ngrënë.

39 Komente

 1. N
  Nari

  Hahahaaaa sa kam qesh ! Mero je i madh Berisha eshte i cuditur qe keshilltaret e tij e kane ngrene ushqimin e tij per foltoren,ndersa ata e kane ngrene se u ka shijuar si gjithe idioteve

  1. D
   Dhëmbeli

   Zbuluar të mbeti balli, Brezat të shohin në Sy. Mbi Golik, koha stërrallin, Po e pjek në bronx për Ty. ( Të përshtatet)

   1. A
    Akuila lisi

    Me idioti me keqi zemer kayrani asht vete mero gelbaza sa i pa turp sa i veveritshem kur e sh sa hajdutdhe zhulaq ,je shume i pa skrupullt je ti more mjeran capacul,mbylle me mire gojen hale se do cuditesh edhe vete si do e pesosh hajvan ,u bene brekushet e tepelenes te fladin per berishen

    1. M
     Mandi

     me malokun e vucidolit tallin karet e gjithe shqiperia o kokcepesh tropoje

     1. S
      Sok. Shpëtim Karaudhi

      O Akuila shkurja ( se lisin e sheh nga posht)... Kaq shumë je inatosur me Editorialin sa nuk gjeje dot gërmat në tastjerë dhe fjatët i ke gjithë lapsusa. Me siguri do jesh Xeni se nuk do të bënta kaq shumë përshtypje Editoriali sa të humbasëdh dhe llogjikën. Të fala babit dhe pregatite shpirtërisht që dal nga dalë të mësohet pa parti ,të mësohet se një ditë do ta thërasin në SPAK dhe të mësohet të jetojë në një dhomë me hekura.

     2. I
      I juaji Enver Hoxha

      Ymëri I Pëëështanit haji mutin Albin Kurtit . Kosovës ju hoqën vizat . Haj mut o fshatar qe ha zhulin dhe myqet e kembeve ... Ti edhe sociopati I Netës. HANI MUT !

     3. P
      Populli

      PD-në e sajuan dhe e futën kontrabandë në ciklin politik të Shqipërisë në vitin 1990. Ajo që shikojmë sot te pjellat e saj me dhe pa vula, është thjesht mbarimi i këtij cikli politik kontrabandist. Pra, ka ndodhur një fenomen natyral: shprishja e një sajese artficiale. Mos kërkoni të ribëhet po ajo PD. Në ciklin politik të Shqipërisë duhet të futen patjetër forcat që mishërojnë e trashëgojnë demokracinë historikisht, të paktën që nga viti 1945, si dhe intelektualët e rinj e të ndriçuar perëndimorë. Nëse nuk bëhet kështu, atëherë Shqipëria mbetet gjysmake, pa opozitë edhe 33 vjet të tjera.

       1. L
        Ladi

        Hahahahaha, si perhere je fantastik

        1. B
         Bukurije Krasniqi

         Te katandiset nje Pashallek i krijuar nga Fuqite e Medha per interesat e tyre te denojne nje Kryeminister dhe Funksionar shteti, ne kete rast liderin Berisha nga nje ambasade dhe pa u shpjeguar popullit aresyen eshte me e pakta turp per you si shqiptare dhe hipokrizi nga SHBA. Ne mbrojtje te dinjitetit te Berishes do duhej te ishte edhe "Qeveria" e Rames. Kur dinjiteti dhe nderi kane rene pertoke atehere per cfare kombi apo shteti flasim? Perse ambasada e nje shteti tjeter do duhet te ndryshoje funksionaret kryesore te nje shteti te zgjedhur me vote nga populli i tij? A nuk ka te drejte ta di ky popull shkakun perse do duhet te neperkembet dhe ofendohet Shqiperia? Turp per you USA. Ore jau qifte nonen Albin Kurti!!!

         1. D
          Drini

          E more koqevar muti, merreni ju ne kosove kete mut edhe behuni mut Mbit mut!

          1. N
           Nga varfanjak nè miliardier lideri Vicidolit.

           Z Bukurije a nuk del i xhiro te shikosh sarajet e edepsezit Sali edhe pastaj na trego se si ndihesh.Ne se ke prona po vijme ti marrim e te themi se eshte toke e xanun.Kishim shume pasuri mbi toke the nentoke e nuk e di nese se shikon ndonje gjurme fabrike vec asaj te Zen shurraqit.Po nje komleks i tere me pronar Gita Abi qe trashegojne nga paret e Sheqeres.Keto te dukshmet te bejne miop kurse parate e padukshme do dalin e mase te japin edhe ty ndonje thele.Sali eshte nje lider hajdut me gjithe pjestaret e shtepise.

          2. A
           Aleanca për mbrojtjen e tallashit

           Mero djali,nuk je treguar i sinqertë! Duhet të vazhdoje më tej e ndihmësfoljen nuk: Pa S.B nuk ka demokraci. Pa S.B.nuk ka lindje dhe perëndim dielli. Pa S.B. nuk ka më kujt t'ja lexoj Grida Esenin. Pa S.B. nuk ka kujt t'ja lëpijë k...Ed' Paloqja. Pa S.B. nuk ka kush ti shkruaj përshëndetje via Facebook Joe Biden, dhe ajo që është më kryesorja,nuk ka kujt ti krehi flokët Floriri Garos. Ah,se për pak harrova: Nuk ka kujt ti drejtoi ato 5 pyetjet Babai i Ramos!

           1. D
            Demokrati veteran

            I madhi Mero ,mjaft më te lutem lere me kaq ,se nga dita ne ditë po na iken nga mendë e kokes ish keyetari yne Sali Berisha ,jam me PD qysh nga viti 1992 ,kam qene krenar ,por sot me vjen turp nga vetja femijet gruaja ,miqt shoket ,qe kemi perkrahur kete kriminel ,nuk mjaftojne vjedhjet ,vrasjet qe ka bere ,por na ben thirje sot ne Lezhe ,dilni e vrisni si ata te PS edhe ata te Bashes .

            1. S
             Sara

             E po ky stan këtë bulmet ka.E keqja e madhe e gënjeshtarëve eshte se besojnë vetë gënjeshtrat që thonë . Aq më tepër i besojnë këshilltarët e tij se u shijojnë më shumë se i gatuajnë bashkë me të.

             1. H
              HOMERI

              Duhet te mblidhet parliament dhe te shkarkoje Celibashin

              1. d
               den

               Je i madh Mero. Je nga te paktet qe kupton se si funksionon truri i Doktorit.

               1. P
                Populli

                Midis tyre shkelqen Ivi, I cili, tashmen qe ka biznes te perbashket me Kryetaren aktuale te Gj Kushtetuese (per turp te Rames), I ka hypur edhe nje si siguri me e madhe!!!! Komplet debil!!!

                1. L
                 L.xh

                 Kur kujtohet i dhjeri me mut për tu latë ka mbsruar uji

                 1. I
                  Ish anëtar i PD.

                  Ky është realiteti, mënyra 100% se si komunikon Berisha në PD. Rasti ma ka mësuar këtë qëndrim të tij, kur në hapat e para të demokracisë u gjëndja në strukturat drejtuese të asaj partie. Them asaj, pasi praktikisht nuk mund të thuash se ekziston më. Kur Berisha donte të emëronte ndonjë mbështetës të tij (ai kujdesej maksimalisht që kandidati duhet të ishte pothuaj detyrimisht nga radhët e ish sigurimit të shtetit ose ish PPSH) fillonte në forume dhe mbante fjalime patetike kundër komunizmit, kur kandidati ishte komunist dhe sulmonte sigurimin e shtetit me tërsëllimë dhe gjëmonte kundër tij, kur kandidati ishte spiun i sigurimit. Kjo ishte mënyra sesi ai mbulonte veprimet e errëta që bënte nën dhe. Hipokrizia e skajshme ka qënë mënyra e tij më e preferuar e të bërit politik. Për mua ajo situatë ishte e neveritshme, shumë më e fëlliqur se mënyra enveriste si një nga shkaqet që më kishte bërë t'a urreja regjimin e mëparshëm. Hoqa këmbën zvarrë sa u bënë një palë zgjedhje brënda PD dhe që nga viti 1995 shpirtërisht preva çdo lidhje me atë bandë maskarenjësh që i shkojnë pas këtij banditi politik. Po mbi këtë lloj qëndrimi ai flaku nga PD gjithë pjestarët e shtresës së të përndjekurve politik të cilët i shfrytëzoi si kopertinë ndaj perëndimit demokratik për aq kohë sa forcoi pozitat e tij si pronar i Partisë Demokratike.

                  1. D
                   Drini

                   Dhjertorja e plakut me pampers dhe familjarisht NON GRATA mori fund e shkoi ne hale te gomereve

                   1. M
                    Muharem Kaso Laprake

                    Mero do flasim me 15 maj se kush eshte legjenda Sali Berisha

                    1. b
                     bledi

                     po per benin na i lajm o mero sa me la gojen! shyqyr qe i kishin kap ato hajdutat ne turqi

                     1. S
                      Sali Trimi

                      PD u formua si nje ferme kafshesh. Ne te bejnin pjese ujqer, cakej dhelpra gomere, pula dhe gjela. Ne fillim fjalen e kishin ujqerit dhe cakejte qe e shqyen Shqiperine dhe e ben copa copa. Kjo eshte faza me shkurter e tragjedise se PD. Faza e dyte eshte ajo e dhelprave qe duke u marre me politike ua rrembyen preun ujqerve dhe cakejve dhe mendonin dhe per neser. Jane pikerisht ata qe Merua thote se fjalet e Saliut i mernin sipas perspektives dhe jo sic i thoshte ne moment Saliu. Dhelprat mendonin per te arthmen. Pasi morren gjithcka nga pasuria kombetare, dhelprat u struken ne strufkullat e tyre dhe nuk e pjerdhin me per Saliun. Tashme Saliut i kane mbetur vetem gomeret qe fjalet e Saliut i marrin ashtu sic thote Saliu, por jo ashtu sic e do puna. Gomeret e foltores qe e ndjekin sote dine vetem te pellasin dhe hedhin vickla. Eshte kjo arsyeja Z. Mero qe PD eshte katandisur ne kete gjendje. Ne fakt kjo tregon se edhe vet Saliu eshte nje "K gomari" qe hiqet si dhelper sepse nuk i vajti mendja se ne fund secili shikon hallin e vet. Halli i Saliut nuk eshte me halli as i ujqerve, as i cakejve. Bile nuk eshte as i dhelprave apo shpendeve. Te tere ja ben "topin" Saliut. Halli i Saliut momentalisht eshte halli i tij dhe i Xenit....

                      1. F
                       Fajet i ka populli idiot, apo drejtësia?

                       https://pamfleti.net/anti-mafia/pse-spak-nuk-heton-vilen-e-blendi-klosit-ne-emrin-shakohoxhes-ne-pala-i161822

                       1. r
                        robi

                        Analize perfekte Mero si gjithmone. Ne fakt duket qarte se menderisht perbindeshi i vucidolit eshte shume keq. Lajthitje totale mendore. Po pse per budallenj i merr shqiptaret ky perbindesh kur deklaron se Edi Rama ka vjedhur 90% te fondeve publike. Por kete shpifje monstruoze nuk e beson as klevis krrici i faros apo neonazisti mjekerrcjap Cim pordha qenefi tv e jo me ta besojne femijet e kopshteve ne shqiperi. Po ti mor hunderr thuaj nje shifer qe te haje aresye. Se 9% te fondeve i fiton fituesi i tenderit se ndryshe ai nuk hyn fare ne tender o hunderr po 90% eshte nje shifer qe nuk pranohet as ne Somali apo Jemen ku shteti ka rene dhe ka lufte civile.

                        1. n
                         nje qytetar

                         Do a jo ta pranosh ti Mero, ai Sali Berisha eshte politikani opozitar me njerez pas ne Shqiperi (...apo do ta shtysh budallallekun me tej duke tentuar te besosh se eshte gje Alibeaj?). Nese kete nuk do ta shohesh, je vecse nje idiot i dobishem vetem per tek oborri i kryeministrise.

                         1. J
                          Jamie

                          E ku ta gjesh nje idiot me te madh se ti o Mero Baze, lepires i b. se Rames

                          1. A
                           Askush

                           Thjesht je GREAT, Mero! p.s. Por, kote e ke, NUK i KUPTOJNE ATA keto qe shkruan...sepse jane IDJOTE te SB

                           1. E
                            Ethem Lalaj

                            Sb mori Atë që duhej për 101 krimet në Vjedhjet dhe vrasjet në 32 vite. -Në karrierën e tij politike Sb nuk ka bërë asgjë të mirë kur ju dha mundësia të bënte gjithçka të mirë pas 90-tës,Si vëndi më i pasur dhe i bukur në botë. -Sb qëllimisht shkatërroi,Vodhi,Shiti për skrap e jashtë vëndit 100 % Pasurin 46 veçare si në asnjë vënd tjetër të botës. -Sb zbatoi kanunin e Lek Dukagjinit për eliminimin me pagesë dhe në Hasmëri mbi 20.000 njërz,200 në Tropojën e tij. -Sb në emër të lëvizjes së lirë lejoi shpërnguljen pa kriter të popullsisë nga periferia në qëndër për VOTA,duke ndërtuar ku të mundej e si të mundej me njërz të papunë që pllakosi vjedhjen,Vrasjen,Drogomin,Kurvërimin..duke e kthyer vndin në një katrahurë të vërtet. -Me firmat rentiere e la popullin pa BREKË në Bythë..! -Atë që i ka bërë Sb këtij vëndi nuk e bëri Turku për 500 vjet dhe NazFashizmi në L2B. -DASH e shpalli me vonesë NON GRATA Sb.Dhe faktet jan të rënda. -Ata që i shkojnë pasë Sb e din se Ai nuk bëhet më KM,Por duhet të VJELLIN ATË QË KAN NGRËN PREJ TIJ.Kjo do jetë e dhimshme. -Pasi PD duhet të shkrihet dhe të krijohet parti e RE,duke eliminuar TË KLONUARIT BERISHIST..DERI 1000-1500..50% TROPOJAN TË HURIT DHE LITARIT.

                            1. M
                             MeteH

                             Gomarice madhore mbete tere jeten or Kapterr Lalaj nga katundi i Memo Shehut, e si duket ashtu i tille do te vdesesh.

                            2. q
                             qyfyre rilindjote

                             Ka me idiote te pa-dobishem se Merobazeria qe pasi ka vjell vrer e ka vene Antena tek byth e Lyli Bashes per 9 vite, tani po lutet qe ai Basha te shfaqet e te firmose si (vini re -) Kryetar i PD edhe pasi eshte dorehequr publikisht se ndryshe keshtu deshton Estrada me Alibeaj e Gaz Bardh ne skene.

                             1. E
                              Emiljano

                              Hahaha i madh mero,pune idiotesh vari lesht

                              1. N
                               Nandi

                               banda e PeDe eshte komplet e shkaterruar dhe keta idiotet e dobishem vijne verdallle si pordha neper breke sa per ti marrre ndonje lek Saleh Berishes qe e shef veten komplet i mbytur dhe po paguan per cdo gje

                               1. N
                                Nandi

                                banda e PeDe eshte komplet e shkaterruar dhe keta idiotet e dobishem vijne verdallle si pordha neper breke sa per ti marrre ndonje lek Saleh Berishes qe e shef veten komplet i mbytur dhe po paguan per cdo gje

                                1. m
                                 meshirojeni ushtarucin Mero

                                 Merushja eshte teper-teper i interesuar qe opozita te fitoje e nga kjo nuk e ze gjumi nga meraku te shkretin...mbase ngaqe nuk po e duron me dot eren e gjirizit aty ku rri parkuar ne WC e KRYEMINISTRISE.

                                 1. R
                                  Realiteti

                                  ha ha ha , tamam, Je i papare trimi Mero

                                  1. U
                                   UNE

                                   Sali Berisha, nje njeri i c'organizuar, me nje tufe idiotesh reth vehtes!!! Madheshtore!!!

                                   1. R
                                    Ramalluku i Surrelit

                                    Po ku po fle mor Lylzim djali, se fort per ty me ka zene Malli / Kthehu shpejt se te jap fjalen si burre, "Lyli fle gjume" nuk do te them me kurre / Eja Lyli se dhe Uturaket e mi kam urdheruar, qe nate e dite te plasin duke te lavderuar /

                                    Lini një Përgjigje