Për ata që ulen përballë Sali Berishës për të dëgjuar... 

5 Mars 2023, 19:18Editorial Mero Baze

Që prej ditës së premte kur Gjykata i hoqi vulën, Sali Berisha ka mbajtur 7 fjalime në publik, me gjithë ato që ai i quan formalisht “forume” të partisë së tij private, duke filluar me kryesinë, me kandidatët e Foltores, Këshillin Kombëtar, konferenca shtypi me gazetarë etj, ku reciton të njëjtin tekst.  
Tani të gjithë këto skenarët me McGonigal, me oligarkun rus, me Edi Ramën, me Yuri Kim , me shpalljen “non grata” dhe në fund humbjen e vulës, i shpjegon me Lulzim Bashën dhe Enkelejd Alibej.  
D.m.th. gjithçka që ka ndodhur e kanë bërë këta të dy. Këta i kanë krijuar mundësi McGonogal të vijë në Tiranë të korruptohet nga Edi Rama, t'i kapë këta me pare ruse, pastaj këta të bëjnë sikur dorëzohen me qëllim që në finale, këta të përjashtonin Berishën nga PD dhe t'i merrnin vulën me ndihmën e ambasadores dhe Edi Ramës. 
Natyrisht që kjo është nga ato diarretë mendore të një plaku, ku ti nuk ke çfarë thua. Por dua të them diçka për ata që i rrinë përballë si spektatorë.  
Si ka mundësi që asnjë njeri i vetëm, nuk guxon të hapë gojën, por nxijnë të gjithë në fytyrë, shtrëngojnë dhëmbët, bëjnë gjeste me gjuhën e trupit kundër tij, shikojnë celularët apo i kthejnë kurrizin kur flet, por nuk hapin gojën.  
Si ka mundësi që sapo dalin nga takimi me të nuk lënë njeri pa takuar, duke u thënë që jemi të vdekur me atë, por s’kemi çfarë t'i bëjmë, e dimë që nuk fitojmë gjë, po s’kemi ku vemi dhe para tij rrijnë si mumje dhe dëgjojnë gjithë gjërat më alogjike që një qenie mbi tokë mund të dëgjojë në vitin 2023. 
Si ka mundësi që u shkon mendja vërtet se mund të vijnë në pushtet dhe quajnë parti një repart ushtarak, ku komandanti i thërret vetëm për t'i numëruar nëse kanë ardhur ta dëgjojnë. 
Por për asgjë tjetër, por qoftë dhe vetëm për këtë fakt, ajo parti edhe sikur të krijohet sot nga e para dhe të regjistrohet sipas gjithë rregullave, duhet nxjerrë jashtë ligjit si një parti enveriste, ku një plak i rrjedhur flet 45 minuta 7 herë në 24 orë, dhe gjithë të tjerët dëgjojnë dhe ikin duke u quajtur kështu debat forumesh. 
Si ka mundësi që edhe në ato forume false ashtu siç janë, që nga ajo që e quan kryesi, nga ajo që e quan Këshill kombëtar nga ata që i quan kandidatë, nuk del asnjë njeri i vetëm, qoftë dhe për të bërë dallimin dhe për të thyer paradigmën që ai ka krijuar, se ka mbledhur rreth vetes gjithë idiotët e Shqipërisë, e t'i thotë: Më fal, mos na trajto si budallenj, ose të çmendur. Mos dëgjo Edi Ramën që na thotë se jemi të tillë, se nuk jemi. 
 

47 Komente

 1. F
  Flutura

  Nje analize perfekte si gjithmone. Po kesaj pyetje mund t'i japim pergjigje: Ose tremben se i vret Saliu Ose ka vjedhur edhe i fut ne burg Saliu. Ka te ngjare te jete kjo e dyta

  1. S
   Shoku Zylfi

   Qka po ta ndin ty oj Flutra.Ti e ke KRYQIN E RUSISE CARISTE.. FASHISTE NE QAFE..TE LIDHUN ME ZINXHIR QENI... Tqifte n'gop Sali Skenderbeg Berisha.

   1. M
    Mondi

    Saliu te shkerdhen ty se ka 30 vjet qe te rri siper o bythqire i foltores.Ti di mire vrimat prandaj I rri gatitu.Dhe mos harro ti mbash together ne goje se eshte plak dhe merdhin fort.Per ate paguhesh.

    1. k
     koment

     Po dale more shoke, po dale more trima. Po nje rroge eshte e shkreta dhe nje vend pune. Nuk e shet veten robi i Zotit per kaq pak madje per as me shume. Ngrihuni ti fusim hurin diktatorit te vogel me trup te madh. Neser do jete vone dhe mos u ankoni kur tju bjere mjerimi ne shtepite tuaja.Eshte i paafte per qeverrisje. Eshte thjesht nje karagjoz. Mendoni qe i rruhet per ju? Jo, vetem per pushtetin e tij. Mendoni qe kur te humbase zgjedhjet do ulet ne parlament? Jo, do masturbohet ne Offshore bashke me Olsin dhe miliardat qe ka vjedhur. Mos u genje o popull i vuajtur.

    2. T
     Tironci

     Zylfi, po hiqesh si debil. Eshte per tu habitur qe keta djem te rinj e kam fjalen per Kerricin, Spahine, Bylykbashin, Kason etj (se kam fjalen per ty ose per Mulin, Bocin, Bacin etj) ndjekin kete plak te rrjedhur qe pellet disa here ne dite te njejtat brockulla dhe ata e degjojne sikur ka shpikur driten. Flet po te njejtat fjale, nuk thote absolutisht asgje tjeter, si nuk lodhen keta njerez? Nuk e dine keta se ky eshte vetem nje plak i rrjedhur qe eshte duke ngordhur? Cfare i ben ta ndjekin kur sikurse e thote Flutura te jete ose jane te manget nga trute ose u ka dosje vjedhjesh ashtu sic ja mbante atij koke tocit katrorit Metaj?

     1. M
      Malokja

      Si nuk te vjen turp per fjalorin qe perdor, je dhe malesor zotrote

     2. L
      L.Xh

      Tek ju lexova i nderuar Mero, më shkoi përnjeherë në mëndje, “Epopeja e Ballit Kombëtar” - shkruajtur nga Shevqet Musaraj, me vargjet epike të sajë : “U mbyt gjemia me federalë, Oburra shpejto, Kush mund të dalë”…… etj, etj, etj………. Kështu edhe PD-ja, për te cilën mbas sodit, fillon “Dimri i vetmise së madhe”. Vodhe, vrave dhe kriminalizove një popull të tërë o Sali Berisha, tashti përgjigju para drejtësisë bashkë me të tutë,

      1. O
       Omeri

       Tashti do te vij te qi pidhin e sateme dhe ti shko e ankohu ne gjykaten e kurvave qe me qin maman po prap nuk do gjesh drejtesi o dite zi

      2. k
       k

       Kush i shkon mbrapa non gratës, është me të meta mendore.

       1. V
        Vota e lire themel i demokracise

        E nderuar Flutura, Gjysmat e editorialeve te Bazes kane per objekt apo subjekt Sali Berishen cka do te thote qe po ti mendonte Mero te verteta ato qe thote do ta kishte perdorur "floririn" e tij ('koha eshte flori' thote populli) per pune me te vlefshme se sa te merrej me nje plak te rrjedhur siç e quan. Si botues i gazetes me te lexuar ne internet Baze duhet te jape shembullin e respektimit te institucionit me te rendesishem te demokracise, asaj qe quhet "vota e lire". Voltana Ademi psh. kur u zgjodh per here te pare ishte me voten e lire te qytetareve shkodrane. Albin Kurti ka fituar zgjedhjet 2 here rresht ne Kosove me VOTEN E LIRE te popullit te Kosoves. Por per Meron keta te dy kane qene e mbeten idiote, skizofrene, palaço etj, etj. Le t'ia leme pra fjalen votes se lire. Nuk kam asnje iluzion se Ustai i Madh do te humbase zgjedhjet lokale kete rradhe dhe se ato do te munde ti fitoje opozita e perçare, kjo do te ishte nje utopi. Ajo qe une pres te shoh ne kete rezultat eshte perqindja e votave qe do te marre PD e njohur si e tille nga drejtesia e "pavarur" e dale nga "reforma" dhe perqindja e votave qe do te marre PD e foltores se "plakut te rrjedhur e te dobsuar nga diarreja". Aty me institucionin e votes se lire demokratet dhe simpatizantet e tyre do te "zgjedhin" kryetarin real te PD se vertete. Nuk besoj se Mero mendon se te ndodhur TE VETEM para kutive te votimit demokratet nuk do te kene nga tia mbajne prej "plakut te rrjedhur". Le te presim pra 14 majin. Pershendetje.

        1. S
         Shteti i te drejtes.

         Ti vota e lire me dukesh pak konfuz apo filozof pa tru. Merua nuk mori pushken dhe doli malit per te fituar lirine nga Sali Berisha. Ai brenda rregullave te demokracise ka te drejten e mendimit te vet. Ka te drejte qe edhe mendimin ta evaulpoje sipas kushteve. Vota e Lire vec te drejtes qe ka cdo njeri ne demokraci, eshte edhe rregulluesi i funksionimit te shtetit. Njeriu ne kete rast eshte i detyruar te zbatoje ligjet e atij shteti qe organizohet nga fituesi, por kursesi te mbylle gojen. Pra ti e kupton demokracine si nje semundje vdekjeprurese per njerezimin... Shembulli yt me Albin Kurtin eshte nje shembull kot. Ky shembull nuk ka te beje me demokracine por me librat agjenturore. Me te njejten fantazi ti zgjidh edhe zgjedhjet ne PD per kryetarin, qe nuk ka fare te beje me ate qe ti flet per demokracine. Gabimi yt i math eshte se ti nuk kupton se PD sot nuk ekziston dhe kushdo qe do dale i pari brenda grupeve te opozites, nuk eshte PD e dikurshme dhe nuk perfaqeson mendimin e djathte.... Jo, e rendesishme ketu eshte platforma dhe jo emri. Etj blalablala...

         1. V
          Vota e lirë themel i demokracisë

          Fort i respektuar Shtet i te drejtës. Ke goxha emër të bukur, emrin e ëndrrës ende te pa realizuar per ne shqiptaret. Lidhur me ato qe thua besoj se me ke keqkuptuar. Se pari une nuk dua te them se fakti qe Voltana apo Albini jane zgjedhur me shumicë votash nuk i heq te drejtën as Meros as kujtdo tjeter te mos i kritikojë me ashpërsinë me te madhe. Po fjalet "psikopat idiot skizofren palaço diarre" nuk jane gazetari por rrugaçeri gazetareske. Mund te na falen neve popullit si lexues të thjeshtë po jo botuesit të gazetës me të lexuar ne internet qe ka për detyrë profesionale dhe morale të edukojë lexuesit me ndjenjën e respektit minimal per kundërshtarët politikë te cilet duhet te përgjigjen e te ndëshkohen vetëm përpara ligjit Se dyti kur them qe demokratët do "te zgjedhin" fjalën e kam vënë ne thonjeza çka do te thote se zgjedhjet do te tregojne se cili është kryetari "de facto" i PD dhe cila konsiderohet nga shumica e demokratëve PD e vërtetë, ajo e Gjykatës apo ajo e Foltores. Se treti kur them "demokratët" e kam fjalen per anëtaret e te dyja pjesëve te asaj qe para përçarjes ishte PD e njohur nga te gjithë. Asgjëkundi nuk kam thënë se demokratët e te dyja PD-ve përfaqsojnë mendimin e djathtë qe as nuk fillon e as nuk mbaron vetëm me antarët e te dyja pjesëve te PD. Ajo që dua të them është se rezultati i zgjedhjeve lokale do te jetë nje test se cila është PD reale per anëtarët e saj. Përshëndetje

       2. S
        Sara

        Ja thotë Flamur Noka, por e di kush është dhe nuk e merr seriozisht, ja thotë Tritan Shehu por nuk e beson, ja thotë Jozefina Topalli por edhe kjo nuk është e besueshme. E kujt ja mban që të thotë të vërtetën. Berisha e di që ata që e ndjekin janë të gjithë si ai, o kanë një hall të ngjashëm me të o kanë një shije të njëjtë me të të besojnë gënjeshtrat që thonë...

        1. M
         Mal Cori

         O Mero ! Si o nuk janë budallenj? Janë dhe mburren që janë............ Edi Rama mund të ketë çdo të keqe, por në fakte, nuk gënjen kurrë...... . Pra janë budallenj.

         1. D
          Demokrate Kelmendi

          Te katandiset nje Pashallek i krijuar nga Fuqite e Medha per interesat e tyre te denojne nje Kryeminister dhe Funksionar shteti, ne kete rast liderin Berisha nga nje ambasade dhe pa u shpjeguar popullit aresyen eshte me e pakta turp per you si shqiptare dhe hipokrizi nga SHBA. Ne mbrojtje te dinjitetit te Berishes do duhej te ishte edhe "Qeveria" e Rames. Kur dinjiteti dhe nderi kane rene pertoke atehere per cfare kombi apo shteti flasim? Perse ambasada e nje shteti tjeter do duhet te ndryshoje funksionaret kryesore te nje shteti te zgjedhur me vote nga populli i tij? A nuk ka te drejte ta di ky popull shkakun perse do duhet te neperkembet dhe ofendohet Shqiperia? Turp per you USA. Ore jau qifte nonen Albin Kurti!!!

          1. D
           Dakord

           Kelmend, e denoi ambasada pa ja shpjeguar popullit arsyet????? Je i mete apo çfare??? Na arsyet o shpellar; rrahjet e socialisteve dhe vjedhjet e zgjedhjeve ne vitin 96; vjedhjet masive te parave te shqiptareve ne vitin 97; luften civile ne 97; grusht shteti ne vitin 98; 3000 viktima ne vitin 97; shkaterrimi dhe vjedhja e pasurise kombetare; gerdeci ne 2008; vjedhjet e votave ne zgjedhjet lokale 2011; shkaterrimin total te drejtesise qe mori ne qafe shqiptaret; CEZ/DIA, klubi partizani; shkaterrimi i administrates se shtetit; deklarimi i shqiptareve si myslimane etj etj. Te mjaftojne keto o shpellar malok?? Ptu, Fare e keqe

           1. A
            Artani

            Mos e krruaj me USA o trap. Ta fut aty ku nuk futet dhe ne Klemend po te jeshe o koqe. Saliu ka bere aq poshtersira sa qe Amerika eshte shume vone me denimin e tij. Arriti te gezoje shume te mira Vicidoli bashke me familjen per nje kohe shume te gjate. Tani USA ja ka pregatitur llozin po prape po e zgjat qe ta torturoje besoje sa t'ja heqi trurin fare.

            1. P
             Pukjani

             Lere jashte ShBA se pa ata ne nuk do ishim asgje kur flasin amerikanet per ne eshte njesoj si fjala e vellait te madh dashamir te kombit ton sepse ne menyre sistematike (Wilson-Klinton) ShBA ka nxjerre burra trima qe na kane mbeshtetur se her jemi gjend ne koh te veshtira

            2. B
             Bushati keshilltar i Berrishes ( e vertete )

             Pse Edi Rama eshte i madhe jo vetem nga trupi por dhe nga forca ai jo vetem qe duhet rrespektuar por dhe imituar kur nuk ke ide . Rama largoje Fatos Nano dhe grupin qe nuk ishte e lehte , pastroje PS nga mbeturinat komuniste dhe e kaloje djathtas PS nuk ka asgje te majte veç emrit . Ndersa ne kampin tjeter PD nuk ka nje Edi Rama dhe non grata e ka kuptuar e then shkurt PD eshte parti enveriste

             1. L
              Luani

              Haaaa dhe oiii oiiii, edhe në kohën e enverit nuk ishin kaq dele.. kishte plotë kurajozë që e dinin fundin e tyre po të flisnin e prspë folën , dhe çmimi qe shumë i lartë , jeta e tyre Po këta sotë qe nuk kanë asnjë rrezikë nga këto si rrinë si kufoma .., eshte e pabesueshme .. !!!

              1. r
               raul

               Perbindeshi i vucidolit ne diten e tij me te zeze. Shiheni me kujdes! Ka marre komplet hijen e Hu Xintaos ish liderit 80 vjecar te PK te Kines qe e nxorren per krahesh nga salla e kongresit para 2000 delegatesh, para 4 muajsh se rrinte si mumje ne krah te udheqesit aktual vizionar Xi Jinping. Si nuk u be njeri burre sot dhe ta kapte per krahesh dhe Hu Xhintaon e foltores dhe ta conte deri tek dera e ti thoshte: mjaft me se na cave trapin ke 7 here brenda 24 oresh qe perserit po ato perralla. Shko ne shtepi dhe na ler ne te bashkohemi dhe te ecim perpara me nje lider te ri. Por do ndodhe shume shpejt mesa duket.

               1. L
                Ladi

                Jane te zhytur ne mut deri ne fyt qe te gjithe. Jane kontigjent i dosjeve te sigurimit qe ai ja u tund para syve pjeses me te madhe te tyre. Me te rinjte, i ka kapur nepermjet korupsionit dhe pushtetit! Tek tuk ndonje i paperlyer ka frike se i djeg te ardhmen por edhe fizikisht i ndruhen ketij perbindshi te kuq. Ajo parti u krijua nga komiteti qendror ne bashkpunim me sigurimin e shtetit te asaj kohe. Nuk eshte parti e djathte. Eshte repart luftarak pararoje i Partise te Punes.

                1. A
                 Aleanca për mbrojtjen e tallashit

                 Mero djali,"AI",qoftlargu më kujton Sose Hadërin që ndalonte djemurin në rrugë dhe ankohej nga koliti.Sosja e shkret kishte rrjedhur dhe të rinjtë shkriheshin së qeshuri. Qoftlargun nuk po e kuptojmë akoma çfarë diagnose ka: E filloi me "Sorrosën" ,vazhdoi me Lulushkën,doli te "Mc Gonekali"! Ah,se për pak harrova nipin e Spiro Kolekës! Kjo është e vetmja konstante në të vjellat e tij. PS:Nuk duhet t'i mohojmë vlerat argëtuese që ka, karagjoz i lindur. Ata që i rrinë përball,i kanë brekët plot,prandaj nuk çohen nga vendi,se ju mer purtha shalët! Posht fashizmi berishist!

                 1. P
                  Proshi

                  Çfarë të shtoj unë i gjori Mero?! Ata që e dëgjojnë plakun Mere janë të gjithë debila. Nuk kanë faj. Dëgjojnë kryedebilin e tyre.

                  1. E
                   Esi

                   Hahhahahha po fiks nje I rrjedhur si Enveri në tribune ku perball kishte ata qe po mos ta duartrokisnin shkonin per lesh, njesoj njesoj edhe Lexhenda qe mbledh turmen qe kane frike te hapin gojen…. Dhe te mendosh qe ky provincial Drejtoi opoziten deri Sa e shkaterroi….

                   1. A
                    Aron

                    Enverit ia ha te gjithe Saliu, se Enveri sa rroi, jetoi si nje udheheqes legjendar, ndersa ky mbeti rrugeve tani ne pleqeri.

                   2. D
                    Drejtësia

                    Ka nje detaj qe nuk e thote Mero: te gjitheve atyre qe rrine si mumje perballe, Berisha, kur ishte ne pushtet, u ka zene gojen me para, me toka, me poste, me hipoteka, me dogana. Prandaj kot ben pyetje retorike Merua. Ata nuk sensibilizohen nga shkrimi i Meros, por nga pasurite qe kane siguruar per 7 breza....

                    1. T
                     T

                     O zylyf ta paska qir mamin apo grun sala dhe po i tregon qe i ka kenaq ne kar sala .se e dike mire .

                     1. A
                      Artibr

                      Kaq mbajti vula zhukri flak kashte u fik grupi rithemelimi tani na duhen ca armiq ca fantazma te ndezin flaken e rithemelimi e ka ber shtepi pe kashte e mori era u doli bytha perjashta foto e bukur per muze me vare e me are te dhjer qe ne fyte keshtu eshte kush kerkon te mari parti me dhune perfundon si grupi rithemelimi.

                      1. E
                       Emiljano

                       Mero nuk i thote gje njeri se ata jane me te vertete idiote te dobishem.Kush ti flase noka,paloka apo ndoka,me mire tre gomere se keta.Keta jane nje tufe talebanesh qe i drejton me shkop si delet nje plak 80 vjecar

                       1. S
                        Sazani

                        E sillni nder mend skenen e mences pas vrasjes se Sulos te filmi “Lulkuqet mbi mure”. Degjuam krisma tha nje femije . Kush foli pyeti oficeri fashist . Askush nuk u ndje . Ja pra , tha ai , krisma nuk kishte .Ndryshe do kerciste kerbaçi . Dhe keta vulehumburit dhe merhumet rrine para saliut si para nje xhelati fashist , se te dera te presin me “dashuri” xhupezinjte nga Mamursi

                       2. F
                        FCB

                        Po Merro , dil dhe ti me Alipederbashet bej fushate sge shikoje sa vete mbledh....

                        1. E
                         Emigranti

                         O i madhi Mero per kete une kam komentuar shume here se qe dhjertorja ka marre fund qe kur nisi neper qytetet duke mbledhur ca bashibozuke e trecergun e sillte nga Tirana emerharruari dhe ju tregunte perralla me mbret medemek Amerika kishte gabuar rende duke e shpallur npnvtada nje kriminel si Sali qen Berisha dhe tani do te fillonte prrballja e madhe per ti kethyer dinjtetin ketij fare udheheqsi qe eshte i zhytur ne mut deri ne gryke me krimet qe ka bere . Ore eshte me te vertete e cuditeshme si ka mundesi qe mire nje pjese qe i ka pasur prane i ka lejuar te bejne kerdine ne grabitje po eshte cudi me nje pjese te rinj qe qekur kane lindur e kane gjetur ne krye te pd dhe akoma ai ne krye si eshte e mundur po te pakten ambicie vete si nuk del nje te pakten qe edhe ai te thote ja ne kemi demokraci ne parti

                         1. E
                          Emigranti

                          Ja pershembull shikon kanditatin e Tiranes Blend Kerricin qe do fitoje Tiranen me Saliun ne krye dhe Ilir Meten aleate te cilen nuk shihen dot me sy nga mbi 80% te votuesve te Tiranes.. Te qeshesh apo te qash me kete Kelliq idiot! Kot mundohesh o Mero, e kam shkruajtur disa here ketu. PD nuk eshte PARTI por eshte nje sekt dhe klan familjare, krahinor dhe kriminal. Nuk kane dallim nga sektet e tjera neper bote. Kur vdes lideri njerezit qe e ndjekin ose shpetojne dhe ju hapen syte ose vdesin bashke me te. Sa per ne fund, mos bej krahasime me Enverin dhe partine e tij. 90% e atyre qe u vrane dhe u internuan ishin anetare partie te PPSH dhe komuniste me ideale. Ishin po keta anetare te PPSH qe ndryshuan sistemin, votuan dhe legjitimuan pluralizmin politik dhe rrezuan bustin e Enverit dhe Stalinit. I dhane fund PPSH dhe ndertuan nje force politike moderne qe sot pa diskutim ka kapacitete njerezore dhe energji per te qeverisur 50 vjet! Do jet kjo parti qe do rrexoje me deshire apo pa deshire dhe Edi Ramen. Te tjerat jane pordhe me rigon me "pishtare dhjetrokracie" dhe "studentat e lirise".

                          1. i
                           indinjata

                           U riktheve me ne fund Mero se kemi dy dite qe editorialet i bene Kaloshi ndonje Kodosh tjeter!Duket pena Juaj dhe ndaj te njejtin mendim qe partia dhjemokratike e ka kryer misionin e saj qysh ne 1991 me ndyshimet e medha ne kete vend dhe ka 30 vite qe vret,vjedh,privatizon,pervehteson prona ne te gjitha qytetet e Shqiperise se mesme e te jugut ku anetaret e thjeshte kane prona ne veri,Shqiperin e mesme dhe ne jug dhe tani e kane braktisur vulehumburin ,sepse nuk i duhet me kerkujt pas marrjes se çertifikatave te pronesise.Ndaj ajo sot duhet te dale jashte ligjit e te krijohet nje force e re e se djathtes duke u bere alternative per qeverisjen e vendit!

                           1. ¿?

                            Vallahi ata qe degjojne akoma Sali Berishen mund te kene arsyet e tyre, te drejta a te gabuara, po ti o Mero dhe keta komentatoret mendjellinj ketu duket sikur Saliu ju ka dhene te hani mut me zor se per dite po ne nje vrime i bini fyellit. A e dini qe duke e permendur per dite vetem sa i beni publicitet. Apo eshte edhe kjo pjese e lojes se shpifur te politikes se dhjere shqiptare.

                            1. M
                             Muzaka i Ri

                             Sa demokrate kemi ne '23 mo. Po ne '33 shin, po 2003 ne, ne 2023 shoku Sali, ashtu ne 2023ne, a pika, pika mu ne parti. Po sepse jane budallenj, e pranojne qe jane prandaj rrine si te dhjere.

                             1. r
                              robi

                              Me i varfri nga ata qe jane ne salle eshte ai qe zbriti nga malet e shishtavecit me kepuce te grisura dhe sot ka Vile 2_3 kat ne Lalez, vile tek kodra e diellit ne Tirane, Apartamet 200 m2 ne Tirane , 3 apartamente ne Sarande te rrembyera tek enti i banesave ne emer te famlijareve te vet nga Kukesi per te humbur gjurmet , makine 100mije euro dhe drejton naziskinet e mamurrasit kur vijne ne Tirane me molotov ne dore. Te gjithe kete pasuri marramendese Muli e vuri kur ishte president i Republikes se Lazaratit dhe kishte ne kabinet Greten si drejtoreshe kulture per ti bere fresk ne pushimin e drekes kur numeronte leket e droges qe vinin nga Lazarati.

                              1. L
                               Ledion

                               Sepse Saliu eshte si Espinoza (personazhi i filmit me Katanin),ka dosje korupsioni per sejcilin qe i ri perballe dhe ato nuk mund te levizin as bishtin. Korupsioni i tyre gjata qeveriajes se tyre i ben kokeulur dhe te shantazhueshem.

                               1. M
                                Mamaja e Omerit

                                Per mua si lexuese eshte e papranueshme qe lejohen komentet me fjale te ndyra!! Pergjithesisht jane komente qe nuk kane lidhje fare me artikullin dhe per me teper qe nuk e njohin drejtshkrimin! Apo eshte halli mos konsiderohet si cenim i demokracise?!

                                1. O
                                 Omeri

                                 Mama te kam thene t'i sjellesh ne shtepi parate qe fiton nga kurvlleku.

                                2. R
                                 Ripjellës të kuq

                                 O MërMër Këllira ! Ti sikur "ske" komplekse mor qelbës Pështani. Pse çensuron o yndyrak pisllëqesh?

                                 1. R
                                  Ramalluku i Surrelit

                                  Per ata qe i ulin Fakiret perballe RAMAZONIT per ta degjuar - Si gjeli ne pleh ne parlament Ramazoni u mburr - "Shpejt nje tjeter NON GRATA po gatitet ne FURR" / Per te nesermen ne Faqe-by...e tij RAMAZONI kokerr budall , e mohoi ate "Furren" ...e futi bishtin nder shale /

                                  1. P
                                   Patrioti cam i M...Bazes

                                   Ja pra nuk po ulemi perballe Berishes per ta degjuar...Po ulemi perdite para ketyre Pacavureve te tua o Mero per ti lexuar - Dhe 99.99% e tyre (si ato votimet e kohes Mer-humit), nisin e bitisen me Sali Berishe! Tjeter kasete nuk te ka rrasur ne goje kjo qeveri Rama, si per denim qe i ke botuar ate Kartelen e Psikopatise budalles se Surrelit.

                                   1. l
                                    lili

                                    Këta janë trushpëlarët e plakut Mero.

                                    1. L
                                     Lenci

                                     te lumte Mero Baze!Gjithe rrotat e karit jane mbledh te PeDja

                                     1. s
                                      socialisti

                                      Harram te qofte o Mero Baze, sa anti-qeveri qe je bo! Po si nuk fole nje fjale te mire keto 10 vite per SUKSESET e kesaj qeveri Rama per te te degjuar me lezet edhe ne te shkretet qe i mbajme iso por mbete me gojen plot me Berishe.

                                      Lini një Përgjigje