“Mos u ngopshi” - Lëvizja Bashkë proteston para Parlamentit kundër rritjes së pagave për ministrat dhe deputetët!

25 Maj 2023, 10:29Ekonomia TEMA

“Mos u ngopshi” - Lëvizja Bashkë proteston para

Me pankartat “Mos u ngopshi”, Lëvizja Bashkë ka protestuar para parlamentit kundër rritjes së pagave për pushtetarët.

Teksa parlamenti miraton sot projektligjin që rrit rrogat e ministrave dhe deputetëve, Lëvizja Bashkë e drejtuar nga Arlind Qori është mbledhur para parlamentit për të protestuar kundër këtij ligji.

Ne shenje proteste qytetaret kanë hedhur dhe para false në tokë. Parlamenti pritet të miratojë sot dy projektligje, që janë pjesë e reformës së pagave, më e madhja që do të aplikohet deri më sot.

Behet fjalë për rritjen e pagave të të gjithë administratës publike, ku përfshihet qeveria qendrore dhe ajo lokale. Ne total do të përfitojnë 130 mijë punonjës.

4 Komente

 1. J
  Ju lumte ,mo u ndalni deri ne anullimin e Ligjit !

  Do desha te isha aty me ju para atij parlamenti te Bandave te Hajduteve Tradhetareve Krimineleve Shklaterruesve te Shqiperise dhe te Ardhmes Shqiptare e shüpresoj shume , mos te shikoja ndonji surrat Militanti Partish sepse do bente qe kjo Kauze Qytetare te deshtonte si gjithmone . ___ Mos u terhiqni deri ne Anullimin e Ligjit . Kta Maskarenje qe jane Fake Politika ne te vertete , por Banda Kriminale Intersi ,pasurimi nen Masken e Politikanit , kane bere Gjithe Ligjet ne Favore te vetes se vet te Deputetit . ____ Deköarohini ktu se cthote Ligji e Kushtetuta per nji Deputet Shqiptare , cilat Favore shoqerojne jeten e tij vec Vjedhjes se paLigjeruar qe i kan bere ktij vendi e i kan shkaterruar jeten shqiptareve , duke u tallur ne bashkupunim me Banden e Prostitutave te Medies qe jane E Keqja me e Madhe e ktij vcendi dhe Helmi i Demokracise ne Shqiperi . _____________Nqs do behet nji Ligje nga Parlamenti per Rritje Pagash , ky nuk mundet te jet i njianshem dhe c'eshte me S'kandalozja per vet Politikanet hej !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kjo eshte Kriminale ,kjo eshte nji Poshterim i papare qe kto Banda ne Politike bejne kunder shqiptaeve . Ja perse nuk hecin ne Shqiptaret si Vend me Boten ,perse kemi ngelur te Fundit ne cdo Drejtim sepse kta Palo Politikane ,vendosin ne cdo rast Barriera ,ngaterresa ,duke ber Padrejtesira te cilat nxisin Konflikte Sociale madje rrezikojne edhe Destabilizim pikerishte ,atehere kur nuk duhet te ket ,duke pare Krizat e gjitheaneshme qe kan Pllakosur dhe ajo Politike qe sa vjen e behet nga Armiqte e ktij cvendi kercenuese . Ne vend qe Qeverria te rrisi besimin e maredhenjet me popullin e vet , te financoje ne te qenit i bashkuar ,per nji qellim ngritjen e Shqiperise ne nivelet e deshiruara , ben ate qe s'duhet ta beje ne Asnji menyre . ___Mos i ndalni Protestat deri ne Anullim te Ligjit ,perndryshe do ket Destabilizim dhe kjo Qeverri do jet Perggjegjese per gjithcka deri ne Denim

  1. K
   Kur mbulon mutin me shure.

   RAama dyfishoi rrogen e tij dhe te smSali Berishes...Po administrates,pensionisteve,policemen iu dyfishua rroga?????

   1. P
    Perse vetem ky grupe te Rinjsh ne Proteste !!!!!!!

    Ku jane Pensioniste ? Ku jane ata qe vuajne per buken e gojes dhe mezi zvarriten me ja dal Muajit ? Ku jane gjithe ata qe jetojne ne kushte minimale te jetes ? A nuk duhet te jene te gjithe para ktij Parlamenti Shkerdhatash qe po rjep kte vend e kte popull e shtyn gjithmone e me shume ne varferi ? Ose t'i bashkohen Protestave ose te rrine ne shtepia ose lozin domini parqeve dhe mos te Ankohen me per Asgje ! _ Do t'i kisha marre me vehte Prinderit ,Pensionistet , miqte me famijet e tyre e gjitha ata qe duan qe kjo Qeverri mos t'i shtyje drejt largimit nga Shqiperia . Ose te gjitha bashk ,duke kerkuar permresimin e jeteses ose Heshtni dhe mos e levizni trapin nga vendi ku jeni ,deri sa t'ju sjelli Grekun ne shtepoia Parlamenti i Putanave AntiShqiptare

    1. V
     Vlora.Vlora

     Nuk mjafton qe vjedhin miljiona po risin dhe pagat , levizja bashke duhet te formohet me mire ,qe ne 2025 ti fusim nja 1 milione shpulla ketij ordinerit .Nje bravo Arlindit

     Lini një Përgjigje