68-vjetori i lindjes së Adem Jasharit, Rama: Erdhe në këtë botë Ditën e Flamurit dhe ike pasi e le trupin si një monument

28 Nëntor 2023, 11:24Politika TEMA
68-vjetori i lindjes së Adem Jasharit, Rama: Erdhe në këtë

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot edhe 68-vjetorin e lindjes së heroit nga Kosova Adem Jashari.

Teksa ka ndarë një foto të heroit të Kosovës, Rama shkruan se 68 vite më parë Adem Jashari erdhi në këtë botë në Ditën e Flamurit Kombëtar dhe iku nga kjo botë duke e lënë trupin pa jetë, si një monument të shtrirë në mesin e shtëpisë ku mbante flamurin kombëtar.

"68 vite më parë ADEM JASHARI erdhi në këtë botë mu në Ditën e Flamurit Kombëtar dhe iku nga kjo botë duke e lënë trupin pa jetë, si një monument të shtrirë në mesin e shtëpisë ku mbante flamurin kombëtar, e duke e ngjitur shpirtin në Altarin Qiellor të Heronjve të Kombit", shkruan Rama.

 

5 Komente

 1. L
  Lart ne Qielln e Shqiptarise je o Yll i Kombit

  U kry Bac

  1. H
   Hasani

   Pafundësi ditëlindjesh për heroin e Kombit Shqiptar,legjendën Adem Jashari.I përjetshëm qoftë kujtimi i tij.

   1. L
    Lexues gazete

    Ka qënë agjent Serb.

    1. R
     Romi

     Lexues Gazete@ Ky adem jashar talibani ka qene Agjent Serb kete e thone vete Kosovaret

    2. H
     Hetus privat

     NUK KA LINDUR DITEN E FLAMURIT ADEM JASHARI POR KOSOVARET JANE USTALLARE TE FALLSIFIKIMIT E MANIPULIMIT. KEJO U SAJUA PER TE THENE SE KOSOVARET FESTOJNE DITELINDJEN E ADEM JASHARIT NE 28 NENDOR DHE JO DITEN E FLAMURIT. KY FAKT ESHTE LEHTESISHT I VERIFIKUSHEM NE RREGJISTRIMET E GJENDJES CIVILE DHE RREGJISTRA TE SHKOLLAVE TE FSHATIT TE LINDJES ADEMIT. BOTA PERENDIMORE, (SIDOMOS ANGLIA DHE AMERIKA) I NJEH MIRE DHE U JEP HAKUN KOSOVAREVE PA U MENDUAR DY HERE NDAJ KOSOGOMARET RRIN ATJE SI PULA TE LAGTA. KURSE NE SHQIPERI MBAHEN CUBA. MEGITHATE EDHE ATJE JO PAK HERE E KANE MARRE ATE SI KANE MERITUAR.

     Lini një Përgjigje