Dalin videot, personi që goditi Berishën është kundër sistemit, patronazhistëve e policisë

8 Dhjetor 2022, 09:34Kronika TEMA

Dalin videot, personi që goditi Berishën është kundër

Agresori i Sali Berishës kishte kanal në Youtube. Ai postonte video recitime kundër sistemit, fenomeneve të ndryshme, por edhe rima pa kuptim.

Në videot e publikuara, 31-vjeçari i akuzuar për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje të Sali Berishës kishte vargje edhe për fenë.

Në recitimet e tij nuk mungojnë as patronazhistët. Por po ashtu edhe në vargje pa kuptim, përmenden grushtet.

Këto video të të riut ripostoheshin në Tik-Tok nga të njohur të tij.23 Komente

 1. P
  Përralla

  Ishte kundër sistemit dhe policisë dhe godet Berishën, plak 77 vjeçar? Pse nuk goditi sistemin, Ramën, ndonjë polic, Çuçin, Lali Erin?

  1. L
   Liria e donte Gentin shokun e djalit

   Komedia , berisha ishte ai qe largoje Xenin nga miqesia me Gentin ,pasi dyshohej se Genti ja bonte djalit te tij dhe kerkonte tja bonte edhe Karmines e cila me sa thone donte me ja bo qejfin Gentit dhe burrit te vet qe e donin Gentin nes tyre . Pra njerezit duhet te kuptojne se Genti kishte tjeter konflikt me saliun , pra personal e aspak Politike si tentojne ta paraqisin idiotet e medieve apo banda rreth sales . Boll me se late name . Ja di bytha xenin me ja pallu genti karminen se eshte pederast lereni ne qejfin e tyre

   1. P
    Parruca

    Po pse kaq idiot e di Ramen ti? Cfare fiton Rama nga goditja me grusht e Berishes? Rama vetem humbi nga ky incident. Pavarsisht grushtit qe me siguri i ka dhembur, perfituesi me i madh i kesaj situate eshte Berisha. Personi qe e goditi ne cdo rast eshte nje gjysmak nga mendja, se ajo qe beri ishte vetevrasje, dhe ai ka shpetuar per mrekulli. Ka 1 mije arsye per ta shporrur Ramen nga pushteti, por kapja pas fijes se kashtes per te shpetuar opozitarizmin eshte nje vetembytje.

    1. A
     Aldo

     Shiku ka aktore shume te mire.

    2. K
     Klimax

     Duket që llogjika jote nuk ka ndonjë ndryshim të madh me këtë person skizofren! Në qoftëse ai do të ishte normal, sigurisht do e kuptonte "sistemin", por ja që truri i tij me "sistem" njihte vetëm një figurë, atë të Sali Berishës!

     1. J
      Jugu

      Mos na trego "Perralla"! Po te jet plak Sahale Brrrrriiiiisha, t'i rrije bythes persiper ne shtepi e te mos na çaje derrasat ne te tjereve qe nuk ja kemi ngene. Ky MALOK matuf, servil, i pa bese, i paburre, lepin ate qe peshtyne, ky burre kurve, ka 33 vjet qe ulurin, çirret, kercenon, fyen dhe intelektin me minimal me shaprashitjet e tij, dergon vrases per te vrare ( te ndjeret Remzi Hoxha, Kosta Trebicka), dergon MALOKET huligane per te rrahur kundershtaret, (nuk i permend dot me emra se jane mbi 100 persona qe jane rrahur me urdher te tij) mos tja shohim me surratin neper rruge. RRAHESI i tij beri shume gabim, jo se eshte plak, (po te jete plaku i tille, duhet rrahur perdite) por se nuk duhet te bejme si ka bere ky QEN.

      1. T
       Tropojanja

       ti perralle cfare thua.ti je si ai a i degjon se ai fjet cfare i del nga bytha

       1. P
        Pa Fjale

        Plak Berisha?! Po pastaj?! Ai eshte "nje nga burrat me te medhenj qe ky vend ka nxjerre". "Nje burrrre,qe ka qellime te larta" Mendoni per nje cast sikur Berisha te mos kishte ardhur ne krye te PDse? Ku do ishte Shqiperia sot? Mendoni sikur burrra si Hamza,Esadi,Enveri,te mos ekzistonin? Ku do te ishte Shqiperia sot? Saliu eshte "burre" dhe "burrat" si Saliu kane qellime ne jete. Le ta gezojme Saliun! Rrofte Sala! Shqiperia?! Varja... Mendoni sikur Sali Berisha te mos egzistonte,a te mos kishte marre kreun e PDse...Ku mund te ishte Shqiperia SOT?

       2. T
        Tropoja

        Kot e mbroni ate tipin,merruni me porositesin lereni kete.

        1. L
         Latif Dreqi

         "Tropoja"! Porositesi eshte vet viktima. Mos na shit dokrra, se nuk jemi te gjithe MALOKE.

        2. N
         Noshi

         Ti pralla ai shpellaku e pate hallall nga ky psikopati sepse ai goditi ne sojin e vet

         1. k
          ky paska ken palluesi i xenit bre burra hahaha

          shka do me than ma per Gentin ? ja bre ,shikoheni bre cili asht nji ky far trimi . hetoni miqsin e faljen ne xhami nashke me erzenin e sals ,miqesine mes tyne , qi ka bashkue dhe qi ka nda . a po don kush me ja hjek trunin shqiptarve dhe mi rras mrena Prrallat e salinjve te mulove ? kac primitive s'i bani dot shqiptart ju ,sepse te tan sot i njohn mir te tan Politiken e llogjiken e tyne . jan bash 31- vite qi vazhdojn te njajtin muhabet .prandaj s'kan nji ky popull qetsi e bereqet , ene mbas 31-vjetve e kjo asht marri

          1. T
           TURP

           Ikni o pacavure gazete se late nam!

           1. N
            Nga Tirana

            Ky ka mamen patronazhiste ju vazhdoni ....

            1. L
             Llapaqeni Sa-Hale Breshkani

             Nga Perralla dhe pordhet e Tropjes mjafte me keto teorite konspirative qe jane karlliqe te plota... Ai Plaku matuf, kerma 77 vjecar qe i dilni ne mbrojtje eshte nje vrases dhe kriminel oridner. Per gjithe ato qe i ka ber ketij populli dhe vendi ne 30 vitet e fundit e ka pak ate qe mori, ai meriton me shume, nje plumb mu ne lule te ballit. Prandaj mos n cani trapin more gomer, se populli e njeh mire se kush ehste ky kriminel. Mos harroni se "atentatori" dhe "viktima" kane nje gje te perbashket, kartelen tek spitali nr. 5. Hajt tung more tyca!

             1. S
              Sllobodanka

              Kerma eshte 78 vjec, por pallon si 28 vjecar. Pyesni sekretaren e tij, bukuroshen qe la Zvicren per t'i bere gojore Perbindeshit te Vicidolit.

             2. S
              Saleh Faku

              Kete e ka porositur Sorosi qe ai tja fusi me grusht Berishes. 100%. Une them jo vetem Soros po keto pune jane te thella. Dihet qe Soros dhe Rama jane bythe e breke. Thuhet qe Rama me Soros dhe dy anetare te Iluminatit jane pare te lokali Mulçia Me Rigon i Bab Tukes duke biseduar me Gent Shehun. Kete e ka konfirmuar Tuti i Mutit dhe Coli i Lymes qe ishin ul ke tavolina ngjit me Soros dhe Ramen. Biles gjate drekes me qofte e tasqebap thone qe i ka rene telefoni Ramllikut e ka marre Biden dhe ka pyetur a u be ai muhabet? A po llafoseni me Gentin? Thone qe Sorosit i ka met Tasqebabi n gryk. Keto pune jane me te thella nga c duken. Nuk mundet qe Iluminati, Masonet, Sorosi dhe shume lider te majte ne bote te lene nje lider me fuqi boterore si Sala te luftoje per lirine e popujve dhe sidomos ate te popullit me te fuqishem ne bote, shqiptareve. Menjehere pas incidentit ku Saliu ka shpetuar per i t'qime nga grushti i hekurt i Hulkut shqiptar, Rama bashke me Soros kane vendosur ligjin ushtarak ne Shqiperi duke aktivizuar aeroplanmbajteset shqiptare Dum Baben dhe Coni I Dumes per te shtypur cdo levizje qe ky hero i paepur dhe i pamposhtur mund te organizoje per te permbysur diktatorin me te tmerrshem qe ka pare Shqypnia. Ata e dine mire qe 98% e popullit shqiptar rruajne karin per Saliun dhe kane vendosur te heqin cdo brisk nga dyqanet qe shqiptaret ta mbajne leshin e karit xhufke per Saliun

              1. A
               Andi dhe Mehdi Bushati.

               "Saleh Faku"! 100% i sakte. Shume e goditur ironia.

               1. K
                Kardiollog-ja

                Ka shume komente,per Salplehun dhe familjen e tij,komente teper denigruse.Ky kopili i Vicidolit eshte i semur psiqik qysh ne lindje,ai vuan skizofrenia sociopatike,semundje e cila eshte shtjelluar shume mire,nga nje mjek psikiater gjerman,(e gjeni ne Ytub),qe tregon me tamam dhe karakterin e ketij pushtit te Vicidolit,i cili tani ka dale komplet nga kontrolli mendor,i cili ben gjithcka qe te jete ne qender te vemendjes,tamam si Shaban Qosja,prandaj i bej thirrje familjes,ta lidhin,se baba kur lun mendsh, thote populli,dhe lidhet,ose ne qoftese kane lajthitje familjare,shteti te mare masa dhe ti izoloje,se paraqesin rrezikshmeri shoqerore,sa per nje koment me lart,qe Xeni eshte pederast,dhe e shoqja ka nevoje per ndonje zhiglo,apo cfare i thone atyre qe vihen ne dispozicion ne sherbim te grave,mos ja merni per keq,se i ka ngja babes,se dhe ai kerkonte ndihme nga Xhelili dhe Ahmeti

                1. Z
                 Zyko

                 Po ky sikur ishte i semure mendor!!!???

                 1. A
                  Askushi

                  Duhet te krijohet nje parti e re ? Saliu i mir i keq ate do ta shikoj historia ! Deri sa Shqiperia eshte mbrapa keta politikan nuk jan qjekundi nga te qjitha krahet . Populli nuk eshte budalla dhe ai djali qe e goditi Salen popull eshte . Kur nuk je ne terezi populli te godet bile keq . Pse duke mos hecur Shqiperia njerez pa pun shum emegrand ne per burqje vrasje perdhunime nga fukaradheku shum familje jan shkateruar jan ndar . I qjitha keto probleme mbi qeverit do bien .Kan 32 vjet qe durojne Shqiptaret kjo duhet te jet fidhimi . Jan rrezuar perandori .Kush nuk di te udheheqi popullin mos te mari detyren se keq do ta ket . Saliu nje grushte hengri po te tjeret mund ta pesojne me keq . 45 vjet e mbajti Enveri dhe populli u cua . Keta kan 32 vjet .Ja ja odhe 10 vjet popullit ja odhe 20 vjet ja odhe ja 30 vjet .Po dhe Zoti ka then 1 2 3 nund tja edhesh po pastaj e ke fajen vet . Kjo qe beri ky djali qe qedhoj Saliun un kam frik se edhte fillimi i nje lufte popull politik . Ti shikosh e ti lexhosh komentet del se 80 perqind e popullit jan gezuar . Eshte normal seshte normal ai e beri . Tani te rruhen te tjeret se ky popull meter mend duron po pastaj nuk mbahet . Keta politikanet tan dhe zoti nuk i mbron me i ka len ne rrug . Po te ishte ashtu qe popujte qjunjezoedhin nuk do kishte Amerik as Qjermani

                  1. A
                   Askushi

                   Duhet te krijohet nje parti e re ? Saliu i mir i keq ate do ta shikoj historia ! Deri sa Shqiperia eshte mbrapa keta politikan nuk jan qjekundi nga te qjitha krahet . Populli nuk eshte budalla dhe ai djali qe e goditi Salen popull eshte . Kur nuk je ne terezi populli te godet bile keq . Pse duke mos hecur Shqiperia njerez pa pun shum emegrand ne per burqje vrasje perdhunime nga fukaradheku shum familje jan shkateruar jan ndar . I qjitha keto probleme mbi qeverit do bien .Kan 32 vjet qe durojne Shqiptaret kjo duhet te jet fidhimi . Jan rrezuar perandori .Kush nuk di te udheheqi popullin mos te mari detyren se keq do ta ket . Saliu nje grushte hengri po te tjeret mund ta pesojne me keq . 45 vjet e mbajti Enveri dhe populli u cua . Keta kan 32 vjet .Ja ja odhe 10 vjet popullit ja odhe 20 vjet ja odhe ja 30 vjet .Po dhe Zoti ka then 1 2 3 nund tja edhesh po pastaj e ke fajen vet . Kjo qe beri ky djali qe qedhoj Saliun un kam frik se edhte fillimi i nje lufte popull politik . Ti shikosh e ti lexhosh komentet del se 80 perqind e popullit jan gezuar . Eshte normal seshte normal ai e beri . Tani te rruhen te tjeret se ky popull meter mend duron po pastaj nuk mbahet . Keta politikanet tan dhe zoti nuk i mbron me i ka len ne rrug . Po te ishte ashtu qe popujte qjunjezoedhin nuk do kishte Amerik as Qjermani

                   1. g
                    gerti

                    Tema si portal puthadore njesoj si karlo bolino kerkojne te na thone qe ja shiko ky i shan edhe patronazhistet pra smund te kete qene rama ai qe e ka porositur .......a thua se ka nevoje te na i thote mero me karlon keto gjera .......se sipas mendesise shqiptare cdo gje qe i ndodh nje politikani ja ka bere kundershtari politik ...a thua se ska njerez qe ju eshte care trapi me te gjitha krahet politike ne kete vend ...e pare ne nje kendveshtrim te caktuar ndoshta ky eshte me i shendoshe menderisht se pjesa me e madhe shoqerise qe rri indiferente duke shpresuar se nje dite zoti do na i marre dhe ne do shpetojme ........

                    Lini një Përgjigje