Nisin hetimet për Gert Shehun, dy akuzat që rëndojnë mbi 31-vjeçarin

7 Dhjetor 2022, 15:44Kronika TEMA

Nisin hetimet për Gert Shehun, dy akuzat që rëndojnë mbi

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka arrestuar 31-vjeçarin Gert Shehu, i cili një ditë më parë goditi me grusht në fytyrë kreun e PD-së Sali Berisha.

Sipas policisë mbi Shehun rëndojnë dy akuzat: goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje.


Njoftimi i Policisë:

Strukturat e posaçme të Policisë Gjyqësore të Policisë së Shtetit, në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve ndaj Jetës, të DVP Tiranë, dhe me shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, pas kryerjes së një sërë veprimesh hetimore dhe procedurale, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për ngjarjen e ndodhur më datë 06.12.2022, arrestuan në flagrancë shtetasin:

Gert Shehu, 31 vjeç, banues në Tiranë, për goditje për shkak të detyrës dhe plagosje me dashje.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas ka goditur me grusht në fytyrë, deputetin Sali Berisha, duke i shkaktuar dëmtime fizike, gjatë kohës që ai po lëvizte me këmbë, në bulevardin Zhan D’Ark, në drejtim të vendit ku do të zhvillohej protesta e planifikuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

8 Komente

 1. L
  Luani.T

  Po per dhunen ndaj atij merhumit qe hengri 1000 grushta nga disa "mbrojtes paqesore" te deputetit do te behet ndonje gje?

  1. E
   Ed Pisi

   Pis shtet, pis Edi Rama, frikacak, hipokrit e delenxhi. Nisen menjehere hetimet per grushtimin e nje krimineli qe ka lyer duart med gjakun e shqiptareve. Ndersa hetimet per krimet e shumta qe ka kryer Sali kerma

   1. Q
    Qako

    Po hetimet pe bodigardet perbindsha kur do te nisin?

    1. L
     Luftuam bllokmenet dhe na erdhen salimenet

     po hetimet per krimet e kriminelit non grates sali kur do nisin apo arben llalla pret fakte nga usa

     1. P
      Prandaj japin Cfaqje Kriminelet Esadistet

      Prandaj i kemi o popull Dy Shkerdhatat e Kombit salej hamutaj cdo dite medieve e rrugeve ,qe njeher bejne si gangsterre katundi me cfurqe ne dore dhe njiher si politikane edhe ose ne shqiptareve na kan ardhur ne maje te hundes ,kta Funderina qe do duhej te ishin tashme ne Burge dhe sekuestruar gjithe Pasuria e vjedhur shqiptareve . Ky eshte nji Shtet karagjozesh ,pa Polici ,pa Drejtesi ku te gjithe se bashku , i sherbejne ne nji far menyre Krimit Politike kunder popullit . Mostra imorale qe ja plasi turnjte per toke Qytetari i Revoltuar dje dhe e plasi ne asfalt Laviren e Bulevardit . Kryeshkerdhaten e Kombit sb, i cili udheheq nji Bande Kriminelesh ,qe dje treguan qarte se cilet jane . Gentin dje ata mundet ta mbanin qe ai mos te ishte e i afte dhe godiste me Kryekriminelin dhe Mos ta Masakronon si Kafshe -pooor Dorezonin Policise e cila ,mban perseri Pergjegjesi perse nuk ishte aty , dhe merrte qytetarin sepse e ka per detyre te mbroje cdo qytetare jo te bejne Kriminelete c'te duan ne mes te Tiranes . O masjaranje katunare Polici e Turpe per Minsitrin e Brendeshme dhe vet Shtetin i cili pamvaresishte se cfar lehin kazaneve Banda e Krimineleve PD LR duhet qe Kriminelet qe goditen Atentatorin e Profetit te Erresires -shpelalrin me te shemtuar ne Bote , duhet ta arrestohen menjiher dhe perballen me drejtesine . Ndyrshe ky shtet po kultivon AntiLigjin duke lejuar Kriminelet te demostrojne dhunen mes qytetareve

      1. D
       Diku

       Ai dhe nje grusht dhe le te perballet me ligjin,po ata qe e rrahen ne menure barbare para kamerave para gjithe shqiptareve cfare po ben policia???

       1. a
        arqile

        Ky shtet mendoj se mbetet gjithnje ne klase.Si ka mundesi te mos burgosen ata personat qe godisnin djalin e mjere duke perfituar vetem se ishin shume.Ai djale dha nje grusht me shume kuptim vete perendia ja dha atij rrugen e Avni Rustemit.Arsyet i di ai por ata kriminelet e perpine djalin duhet te jene ne pune akoma te paguhen me paret e ketij populli turp i madh.Ky mut plak sa halle i sjell ketij vendi.

        1. B
         Beni

         Po ata plehrat që r rrahën djalin e shkretë do dekorohen për trimërinë e treguar? Turp drejtësisë së re!

         Lini një Përgjigje